NeOldu.com

KİTAP OKUMANIN BAŞARIYA ETKİLERİ

Kitap Okumanın Başarıya Etkileri

Kitap okuyanların toplumda daha önemli yerlere geldiğini gözlemleyebilirsiniz. Peki, bu kitaplarda ne var? Kitap okuyanların başarı sırrı nedir?

Giriş 03 Ağustos 2015 Pazartesi 16:20 / Güncelleme 03 Ağustos 2015 Pazartesi 16:13

Kitap okumayı bir yaşam biçimi haline getirenlerin bu eyleme çocuk yaşlardan itibaren tutkuyla bağlandığını görürsünüz. Ayrıca kitap okuyan bireylerin hayatta başarılı, saygın, güvenilir karakterler olduğunu net olarak fark edebilirsiniz. Kitaplarda ne var? Neden kitap okuyanlar birçok özelliği ile diğer insanlardan ayrılıyor?  İşte, kitap okumanın hayattaki başarılara sağladığı olumlu etkiler:

 

Dikkatlidirler

Kitap okuma alışkanlığına sahip olan bireyler sabırlı ve işe odaklanmada ustadırlar. Dikkatlerini toplayarak işlerine yüksek motivasyonla sarıldıkları için yaptıkları her işte başarılı olurlar.

 

Rotaları Vardır

Hedefleri olmayan insanların mutsuz ve monoton bir hayat sürdüğünü sık sık gözlemleyebilirsiniz. Ancak kitap okuyanların hedefleri ve bu hedefler için belirledikleri rotaları vardır. Her hedefe emin adımlarla yürürler ve amaçlarından vazgeçmezler.

 

Zaman Yönetiminde Ustadırlar

Kitap okuma alışkanlığı kazananlar kararlarında ve zaman yönetiminde başarılıdırlar. Planlı ve programlı hayat yaşarlar. Derli toplu yaşam tarzları neşelerine neşe katar ve etraftaki bakışlar hep olumludur.

 

Sabit Fikirli Değildirler 

Kitap okuyanlar her zaman yeni şeyler öğrenmeye eğilimlidir. Bu yüzden tabulara, batıl inançlara ve genel kabul görmüş bazı şeylere karşı kolayca ikna olmazlar. Her zaman kendilerini geliştirmeye ihtiyaç duyarlar. Çok kolay empati kurarlar.  

 

Yaratıcıdırlar 

Attıkları her adımı söyledikleri her sözü düşünerek hareket ederler. Öğrendikleri her şeyin kendilerine fayda sağlayacağının farkındadırlar. Bu yüzden konuşma yetenekleri ve yazınsal becerileri üst düzeydedir.

 

Bellekleri İyidir

Kitap okuyanlar her zaman yeni şeyler öğrendiği halde hatırlamakta güçlük yaşamazlar çünkü hafızanın daha fazla öğrenmekle esnekleştiğinin ve beynin öğrenmeyle geliştiğinin farkındadırlar.

 

Dinamiktirler

Bilgili insanlar sporun sağlık açısından önemini çok iyi bilirler. Spor sayesinde bedenlerinin kitap okuyarak da beyinlerinin fonksiyonlarını hızlandırırlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
598
152
139
56
17
127
14
3
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.