NeOldu.com

ERKEKLERİN 9 ALDATMA NEDENİ

Erkeklerin 9 Aldatma Nedeni

İhanet, günümüzde eşler arasındaki en büyük sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle birçok kadında 'aldatmayan erkek yoktur' düşüncesi vardır. Peki, erkekler neden aldatır? İşte, cevabı...

Giriş 18 Ağustos 2015 Salı 17:40 / Güncelleme 30 Temmuz 2022 Cumartesi 09:35

Erkeklerin Aldatma Nedenleri Nelerdir?

Hemen hemen bütün kadınlarda ‘Aldatmayan erkek yoktur’ kanısı hakimdir çünkü buna uygun gerekçelerle sürekli karşılaşırlar. Bu yüzden kadınlar açısından erkeklere güvenmek hayli güç bir hale dönüşebilir. Yalnız, erkekler neden ihanet etme gereği duyuyor? ABD’de gerçekleştirilen incelemelerde eşine ihanet eden erkeklerin kendilerine mutlaka ‘haklılık payı’ çıkardığı gözlemlenmiştir. Erkekler eşlerini aşağıdaki nedenlerden dolayı aldatıyor:

Erkeklerin Aldatma Nedenleri;

1. Erkeklerin aldatmaya uydurduğu ilk kılıf partnerine olan hislerinde zamanla azalma meydana gelmesidir. Ancak ailesinin de bozulmasını istemeyen erkekler gizlice başka kadınlarla beraberlik kurmayı normal karşılıyor.

aldatan-erkek-002.jpg


2. Bir kadın tabiri caizse kafa ütülercesine konuşuyor ve erkeğin ne söylediğine kulak vermiyorsa, bu durum erkeği kolaylıkla diğer kadınlara yöneltebilir çünkü kendisini ifade edemeyen ve sürekli konuşan birisinin oluşturduğu baskıya maruz kalan erkek ilişkisinden soğur.

iliskiden-soguyan-erkek.jpg


3. Kadınlar genel olarak eşlerinin ihanetine boyun eğmeyi tercih eder. Bunun sebebiyse ailelerinin yok olmasını engelleme düşüncesidir. Yalnız bu durumdaki erkek ihaneti alışkanlık haline getirir.

esleri-tarafindan-affedilmek-.jpg


4. Genel olarak bütün erkekler farklı kadınlarla cinsel temasa eğilimlidirler. Bu imkanı yakaladıklarında değerlendirmek durumunda olduklarını düşünürler.

genel-olarak-erkekler-cinsel-egilimlidirler.jpeg


5. Farklı kadınların erkeklere ilgi göstermesi ihanetin önünden kaldırılan büyük bir kaya parçası gibi bir şeydir. Ayrıca kadınların ilgisi erkekleri hayli şımartır.

farkli-kadinlarin-ilgisi.jpg


6. Aldatan erkekler partnerlerinin kendisine özen göstermediğini ve eskisi kadar ilgili olmadığını savunuyor. Bu yüzden de eşlerinden uzaklaştıklarını belirtiyorlar.

monoton-cinsel-hayat.jpg


7. Evlenen çiftler arasında zamanla cinsellik dahil her şey sıradan bir hal alır. Genellikle bu sıradanlık heyecanı, tutkuyu ve bağlılığı zamanla bitirir. Bu yüzden erkekler tutkuyu ve farklılığı diğer kadınlarda arama yoluna başvururlar. 

-erkekler-tutkuyu-ve-farkliligi-diger-kadinlarda-arama-yoluna-basvururlar.jpg


8. Erkekler eşleri kendilerini yakalamadan ihanetlerinin ortaya çıkacağından zerre kadar şüphe etmez. Bu yüzdendir ki, kadınların aldattığı hissedilmez. Ancak erkeklerin aldattığı kadınlar tarafından kısa sürede tahmin edilir.

-erkeklerin-aldattigi-kadinlar-tarafindan-kisa-surede-tahmin-edilir.jpg


9. Aslında aldatma başlı başına bir heyecan tutkusundan kaynaklanır. Erkekler farklılık yaşamak ve hayatlarındaki devinimi artırmak için de ihanet edebiliyor.

heyecan-arayisi.jpg

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
218
170
21
43
46
14
174
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 5
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.