NeOldu.com

SOYGUN FİLMLERİ - TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 20 SOYGUN FİLMİ

Soygun Filmleri - Tüm Zamanların En İyi 20 Soygun Filmi

Sinemanın en heyecanlı ve aksiyonu bol olan filmleri şüphesiz ki soygun konulu filmlerdir. Her dakikasının soluksuz izleyeceğiniz en iyi soygun filmlerini araştırdık. İşte IMDb puanına göre sıraladığımız En iyi soygun konulu 20 film…  

Giriş 08 Ocak 2020 Çarşamba 16:07 / Güncelleme 20 Kasım 2020 Cuma 08:15

İzlemeye Doyamayacağınız En iyi 20 Soygun Filmi

Sinemaseverlerin en büyük ortak noktası heyecanlı bir film aramaktır. Film izlerken heyecanınızı en üst seviyeleri çıkartabilecek en iyi filmler ise kesinlikle soygun filmleridir. Aksiyonu ve macerası bol olan soygun filmler aynı zamanda ustalıkla yazılmış senaryosu sayesinde aklınızı da geliştirmektedirler. Dünya sinemasının en ünlü aktörlerinin rol aldığı en iyi soygun konulu filmleri detaylıca araştırdık. IMDb puanlarına göre filmleri listelediğimiz bu içeriğimizde filmler aynı zamanda aksiyon filmleri, gerilim filmleri, macera filmleri ve bilim kurgu filmleri listelerinde de yer alıyor. İşte bugüne kadar vizyona giren, gelmiş geçmiş en iyi 20 soygun konulu film…

 

Soygun Filmleri;


1. Killing Zoe (1993) – IMDb: 6.5

soygun filmleri

Roger Avary’nın yönetmenliğini yaptığı film 1993 yılında ilk vizyona girdiği sıralar büyük bir heyecan yaratmıştı. Filmin senaryosu o zamanlar için mükemmel şekilde düşünülmüş hırsızlığın yanı sıra bir de aşk hikayesi araya serpiştirilmiştir. Filmin konusu çocukluktan beri arkadaş olan Zed (Eric Stoltz) ve Eric (Jean-Hugues Anglade) yıllar sonra bir araya gelerek bir banka soymaya karar vermeleriyle başlıyor. Bütün planlar sorunsuz işlerken Zed’in başına gelebilecek en kötü şey gelir çünkü soydukları bankanın memurlarından biri de Zoe (Julie Delpy)’dir. Zed’in ilk görüşte vurulduğu Zoe tüm planları tehlikeye sokacaktır.

Tür: Suç, Gerilim

Fragman


2. Kaos – Chaos (2005) – IMDb: 6.5

soygun filmleri

Başarılı yönetmen Tony Giglio’nun yönettiği Kaos filmi başrollerinde Jason Statham ,Ryan Philippe ve Wesley Snipes gibi önemli isimler görev almıştır. Filmin konusu; Dünya genelinde Kaos çıkarmanın derdine düşen bir grup hırsızın banka soymasına rağmen hiç para almamış olmaları polisleri şaşırtmıştı, beraber çalışan iki polis memuru Quentin Conners (Jason Statham) ve Shane Dekker (Ryan Dekker) olayın gizemini çözerler ve Kaos planının banka sistemine bulaştırılan bir virüs sayesinde gerçekleştirileceğini öğrenirler.

Tür: Aksiyon, Polisiye, Suç

Fragman


3. Kusursuz Soygun – Foolproof (2003) – IMDb: 6.5

soygun filmleri

Üç yakın arkadaş olan Kevin (Ray Reynolds), Sam (Kristin Booth) ve Rob (Joris Jarsky) hırsızlık üzerine profesyonelleşmiş ve sürekli yeni planlar tasarlayan hırsızlardır. Leo (David Suchet) ise ünlü bir gansgter olup bu üç arkadaşa 20 milyon dolarlık bir soygun teklifi sunmaktadır. Son derece tehlikeli olan bu işi profesyonel soyguncularımız kabul edecek mi? Başrolünde Ray Reynolds’un rol aldığı Kusursuz Soygun filminin yönetmeni ise William Philips’dir.

Tür: Gerilim, Suç, Aksiyon

Fragman


4. Fokus – Focus (2015) – IMDb: 6.6

soygun filmleri

Başrollerinde Will Smith ve Margot Robbie’nin olduğu Focus filmi son yılların en iyi ve en şaşırtıcı hırsızlık filmlerinden biridir. Filmin konusu; profesyonel bir hırsız olan Nicky’nin (Will Smith) en az onun kadar potansiyele sahip güzel ancak acemi hırsız Jess Barrett ile tanışması ve yaşadıklarını anlatıyor.  Aralarındaki samimiyet adeta bir aşka dönen ikili beraber hırsızlık yapmaya devam ediyorlar ta ki Nicky, Jess’ e her şeyi öğretene kadar. Bu sırada Nicky duygularına hakim olamadığını fark eder ve Jess ile olan bağlantısını koparır. Ancak bu aşk yıllar sonra mükemmel bir dolandırıcılık olayının tam ortasında yine kesişecektir.

Tür: Romantik, Komedi, Suç, Gerilim

Fragman  


5. Komplo – The Score (2001) – IMDb: 6.8

soygun filmleri

Robert De Niro, Edward Norton ve Marlon Brando gibi dünya sinemasının ünlü oyuncularının başrolünde oynadığı The Score filmin yönetmeni Frank Oz’dur. Filmin konusu; kaliteli bir hırsız olan Nick (Robert De Niro) hırsızlığı bırakarak caz barını işletmeye karar verdiği sırada yakın arkadaşından gelen mükemmel bir hırsızlık işini, son soygunu olarak görür ve kabul eder. Kaçak yollarla ülkeye sokulmaya çalışılan bir asa’yı gümrük ofisinden çalacak olan Nicky plana göre gümrükte çalışan Jackie (Edward Norton) ile iş birliği yapmak zorunda kalacaktır. Filme heyecan katan şey ise ikilinin birbirlerini tanımadan bu kadar büyük ve tehlikeli bir işe atılmış olmalarıdır.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Polisiye

Fragman


6. İtalyan İşi – The Italian Job (2003) – IMDb: 7.0

soygun filmleri

Muhteşem kadrosu ile 2000’li yıllara damgasını vuran efsanevi film İtalyan işi günümüzde bile hala popülerliğini kaybetmemiş bir filmdir. Başrolünde Mark Wahlberg’in rol aldığı filmin oyuncu kadrosunda Charlize Theron, Edward Norton ve Jason Statham gibi dev isimler bulunmaktadır. Filmin konusu ise bir grup hırsız olan Charlie Croker ve ekibi, Los Angles’in en büyük hırsızlığını yapmak için mükemmel bir plan hazırlarlar. Ancak kusursuz planları soygun için yeterli olacak mı? Aksiyon ve gerilimin bolca görüldüğü filmde ihanetlerde çok can sıkıcı bir durum olmaktadır.

Tür: Aksiyon, Dram, Suç

Fragman


7. Üç Kral – Three Kings (1999) – IMDb: 7.1

soygun filmleri

Hırsızlıktan daha çok tam bir fırsatçılık filmi olan 3 Kral, Körfez Savaşı sıralarında askerlik yapan 3 arkadaşın ellerine geçen bir harita ile Irak’a ait saklanan değerli eşyaları çalma fikirlerini konu ediyor. Filmin başrollerinde ise George Clooney, Mark Wahlberg ve Ice Cube rol almıştır. Güzel bir macera filmi olan 3 Kral ne kadar kurgusal bir senaryoya sahip olsa da Körfez savaşı sıralarında bu gibi olayların gerçekleştiği de bilinmektedir.

Tür: Savaş, Macera, Suç

Fragman


8. Banka İşi – The Bank Job (2008) – IMDb: 7.2

soygun filmleri

1971 yılında gerçekleşen büyük bir soygun olayı Banka İşi filminin konusu olmuştur. Soygunun gerçekleştiği yıllarda büyük bir olay olması gerekirken haberleri bile sadece 3 gün gündem de durabilmiş sebebi ise çalınan şeylerin devlet yöneticilerinin kirli işlerine ait belgeler olmasıydı. Yönetmen Roger Donaldson’un bu gerçek hikayeyi beyaz perdeye aktarmasıyla ortaya efsane bir film çıkmıştır. Banka İşi filminin başrolünde ise aksiyon filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Jason Statham rol almıştır.

Tür: Suç, Aksiyon, Polisiye

Fragman


9. Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (2011) – IMDb: 7.3

soygun filmleri

Sinema tarihinin en çok izlenen ve en iyi film serilerinden biri olan Hızlı ve öfkeli serisi 5. Filminde mükemmel bir soygun planına sahne olmuştur. İşledikleri suçlardan dolayı Amerikadan kaçan Dom ve Brian, Brezilya da hayatlarının en büyük işini yaparak kendilerini ömür boyunca rahat ettirecek bir paraya sahip olmak isterler. Parasını çalmak istedikleri kişi ise Brezilya’nın en büyük mafyalarından biridir. Soygun planı içinse muhteşem ikili Brian O’Canner (Paul Walker) ve Dominik Toretto (Vin Diesel) sağlam bir ekip kuracaklardır. Ünlü oyuncu Dwayne Johnson’un da katıldığı film efsane sahneleriyle en iyi soygun filmleri listemizdeki yerini almıştır.

Tür: Aksiyon, Macera, Suç, Polisiye

Fragman


10. Üçkağıtçılar – Matchstick Men (2003) – IMDb: 7.3

soygun filmleri

Başrolünde Nicolas Cage’in rol aldığı film başarılı senaryosuyla dikkat çekmektedir. İşinde en iyisi olan Roy (Nicolas Cage) dolandırıcılığın adeta kitabını yazmış çok iyi bir hırsızdır. Yardımcısı Frank ile birlikte bir dolandırıcılık ağı kuran Roy her şey yolunda giderken 14 yaşındaki kızının çıka gelmesiyle büyük bir şok yaşayacaktır. Özel hayatında bazı sorunları olan Roy birde kızıyla ilgilenmek zorunda kalınca işlerde de birtakım sıkıntılar olacaktır. Ünlü yönetmen Ridley Scott’un eseri olan Matchstick Men filmi gereken heyecanı veremiyor olsa da güzel bir dramatik komedi filmidir.

Tür: Suç, Komedi, Dram

Fragman


11. Sihirbazlar Çetesi – Now You See Me (2013) – IMDb:7.3

soygun filmleri

2013 yılında vizyona giren etkileyici film izleyenler tarafından mükemmel ötesi olarak tabir edildi. Filmin muhteşem senaryosu ve gizemleri öne çıkarken oyuncuların performansları da bir o kadar iyidir. Ünlü yönetmen Louis Letterrier’in eseri olan Sihirbazlar Çetesi filminin başrolünde ise Jesse Eisenberg rol almaktadır. Filmin konusu kim olduğunu bilmedikleri biri tarafından bir araya getirilen her biri alanında uzman hırsızların inşaların karşısında yaptıkları etkileyici sihirbazlık şovlarıyla büyük bir hırsızlık yapmalarını anlatmaktadır. Etkileyici sahneleri ile izleyicilerini sürekli bibr heyecanın içine sokan Sihirbazlar Çetesi, son yılların en iyi soygun filmlerinden biridir.

Tür: Suç, Polisiye, Gerilim

Fragman


12. Hırsızlar Şehri – The Town (2010) – IMDb: 7.5

soygun filmleri

Ben Affleck’in hem yönetmen hem de başrol oyuncusu olarak görev yaptığı Hırsızlar Şehri 2010 yılına damga vuran en iyi filmlerden biri olmuştur. Filmin konusu Boston da yaşayan bir grup gencin Dough MacRay (Ben Affleck) önderliğinde tasarladıkları bir banka soygununu anlatmaktadır. Soygun başarılı bir şekilde gerçekleşse de bazı aksaklıklar bankanın müdiresinin rehine olarak alınmasına sebep olur. Kısa bir yolculuktan sonra Müdire salınsa da Dough, Müdire Claire’ye karşı beslediği duygular sonucunda hem soygunu hem de arkadaşlarını tehlikeye atacaktır.

Tür: Polisiye, Dram, Gerilim

Fragman


13. İçerideki Adam – Inside Man (2006) – IMDb: 7.6

soygun filmleri

Ünlü yönetmen Spike Lee’nin muhteşem eseri olan İçerideki Adam filmi oyuncu kadrosunda Denzel Washington, Clive Owen ve Jodie Foster gibi isimleri barındırıyor. Etkileyici senaryosuyla dikkat çeken  Inside Man filmi klasik bir banka soygunu gibi başlasa da ilerleyen dakikalarda amacın paradan daha önemli bir şey olduğu görülmektedir. Hikayenin işleyişi birazcık yavaş olsa da merak uyandıran sonu ile soluksuz izleten film 2000’li yılların en iyi soygun filmlerinden biri olmuştur.

Tür: Polisiye, Suç, Gerilim

Fragman


14. Baby Driver (2017) – IMDb: 7.6

soygun filmleri

Genç oyuncu Ansel Elgort’un başrolünde oynadığı aksiyon dolu film Baby Driver heyecan verici sahneleriyle dikkat çekmektedir. Filmin konusu Baby adındaki genç adam hayatını kazanmak ve borcunu ödemek için bir suç liderine çalışmaktadır. Banka soygunlarında kaçış için şoförlük yapan Baby küçük yaşına göre çok iyi araba kullanan birisidir. Suç lideri için son bir iş daha yapmaya mecbur kalan Baby istemeden girdiği bu işte başına birçok bela alacaktır. Baby Driver kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğimiz soygun filmlerinden biridir.

Tür: Aksiyon, Polisiye, Suç

Fragman


15. Sürücü – Drive (2011) – IMDb: 7.8

soygun filmleri

Soygun çeteleri için geceleri şoförlük yapan Drive güzel komşusu Irene’nin yardım teklifini kabul ederek hayatının belki de en büyük hatasını yapar. Bir anda kendisini Los Angeles’in en güçlü adamlarıyla karşı karşıya Bulan Drive’ın yapabileceği tek şey ise arabasına binip sürmektir. Baştan sona her dakikası aksiyon dolu Sürücü filminin yönetmen koltuğunda ise Nicolas Winding Refn oturmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


16. Ocean Eleven (2001) – IMDb: 7.8

soygun filmleri

Steven Soderberg’in yönetmenliğini yaptığı bu muhteşem filmin oyuncu kadrosunda George Clooney, Brad Pitt, Casey Affleck ve Matt Damon gibi ünlü isimler rol almıştır. Filmin konusu ise hapishaneden şartlı salıverilen Danny Ocean’ın(George Clooney) ustalıkla kurguladığı bir kumarhane soygununu anlatmaktadır. 150 milyon dolarlık büyük soygun için ise Danny’nin liderliğinde 11 kişilik bir soygun ekibi kurulmuştur. Soygun filmlerinin en efsanelerinden biri olan Ocean Eleven  sinema tarihinin de en eğlenceli filmlerinden biridir.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Suç

Fragman


17. Büyük Hesaplaşma – Heat (1995) – IMDb: 8.2

soygun filmleri

Ünlü bir hırsız olan McCauley üstün zekası ve aklıyla planladığı her soygundan ekibiyle beraber tek bir iz bile bırakmadan sıyrılmaktadır. Şimdiye kadar kimse tarafından fark edilmeyen bu çetenin peşine en az McCauley kadar zeki bir insan olan Dedektif Hana düşmüştür. Hana’nın büyük bir özveriyle çalışarak hırsızların peşine düşmesi filmde heyecanlı bir kovalamacayı bizlere sunuyor. Büyük Hesaplaşma filminin oyuncu kadrosunda ise Al Pacino, Robert De Niro ve Val Kilmer gibi usta isimler bulunmaktadır.

Tür: Aksiyon , Polisiye

Fragman  


18. Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana (1998) – IMDb: 8.2

soygun filmleri

Yönetmenlik koltuğunda Guy Ritchie’nin oturduğu 1998 yapımı efsane bir soygun filmi olan Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana oyuncu kadrosunda Jason Flemyng, Dexter Fletcher, Nick Moran, Jason Statham ve Steven Mackintosh gibi isimleri barındırmaktadır. Filmin konusu; uzun yıllardır arkadaş olan Eddy, Bacon, Tom ve Soap çok para kazanmak için aralarındaki en iyi kumarbaz olan Eddy kumar masasına oturturlar ancak işler yolunda gitmeyince mafyaya büyük bir borcun içine girerler, durum böyle olunca da 4 arkadaş başlarını dertten kurtarmak için başlarını daha büyük belalara sokacaklardır. Aksiyon dolu bir macera olan bu film En iyi soygun filmleri listesinde kendine yer bulmuştur.

Tür: Aksiyon, Polisiye, Suç

Fragman


19. Snatch – Kapışma (2000) – IMDb: 8.3

soygun filmleri

Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana filminden 2 yıl sonra vizyona giren Kapışma filminin yönetmen koltuğunda yine Guy Ritchie oturmaktadır. 2000 yılına damga vuran Snatch filminin başrollerinde Jason Statham ve Brad Pitt rol almıştır. İki farklı hikayesi olan Turkish (Jason Statham) ve Mickey O’Neil (Brad Pitt) aynı amaç uğruna birlikte büyük bir kapışmanın içine gireceklerdir. Çalınan bir elmas’ın Turkish’n başına büyük bir bela açmasıyla başlayan hikaye Mickey O’neil’in illegal boks maçlarıyla devam ediyor. Aksiyon ve maceranın sonuna kadar hissedildiği bu etkileyici filmi kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Polisiye, Aksiyon, Suç

Fragman


20. Başlangıç – Inception (2010) – IMDb: 8.8

soygun filmleri

Kazandığı ödüllerle sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başaran Inception filmi dünyanın en iyi filmleri arasında gösteriliyor. Ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın unutulmaz eserlerinden biri olan Başlangıç filminin başrolünde ise Leonardo Di Caprio rol almıştır. Filmin oyuncu kadrosun da Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy ve Cillian Murphy gibi ünlü oyuncular yer almaktadır. Filmin konusu rüya içinde rüya yaşayarak kurbanları için en değerli olan bilgileri çalan bir grup profesyonel hırsızı anlatmaktadır. Dom Cobb (Leonardo Di Caprio) önderliğinde insanların bilinçaltına etki etmeyi planlayan grup son işlerinde her zamankinden daha farklı olarak bir insanın bilinç altından fikir çalmak değil bilinç altına fikir yerleştirmeye çalışacaklardır. Öncekilerden farklı olan bu iş tabi ki bazı tersliklere ve zorluklara yol açacaktır. İzlerken sizi alıp başka bir dünyaya götürecek, bilinç altınızda mükemmel bir sürüklenmeye sokacak bu film dünyanın gelmiş geçmiş en iyi soygun filmleri listesinde 1 numaraya yerleşmiştir.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim

Fragman

Önerilen İçerik: Sadece Zeki İnsanların İlk İzlemede Anlayacağı En İyi 25 Film

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1227
275
292
472
270
270
470
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 7
  • Facebook Yorumları 0
    Adınız Yorumunuz
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.