NeOldu.com

MUTLAKA İZLENMESİ GEREKEN EN İYİ NETFLİX FİLMLERİ LİSTESİ

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Netflix Filmleri Listesi

Bu içeriğimizde, geçmişten günümüze en çok izlenen Netflix filmleri ile karşınızdayız. İşte, 2021 netflix film önerileri listesi...

Giriş 12 Mart 2019 Salı 13:43 / Güncelleme 03 Ekim 2021 Pazar 18:52

Netflix filmleri listesinde tüm zamanların en çok izlenen yapımlarını bir araya getiriyoruz. Netflix'te ne izleyeceğim diye sormaya başladıysanız eğer, Netflix film önerileri içeriğimiz tam da sizlere göre. Gelmiş geçmiş en iyi Netflix filmleri için listenin tamamına göz atmanızı öneriyoruz. Bu içeriğimizde aksiyon, macera, bilim kurgu, dram, fantastik, romantizm ve aşk konulu en dikkat çekici Netflix filmlerini bulacaksınız. Listemizde farklı türlere ait 40 adet en iyi ve en yeni Netflix filmi önerisi yer alıyor.

Netflix Filmleri

İşte, mutlaka izlenmesi gereken en iyi 10 Netflix filmi tavsiyesi...

1. News of the World (IMDb - 6,8)
2. The Trial of The Chicago 7 (IMDb - 7,8)
3. Extraction (IMDb - 7,0)
4. The Platform (IMDB - 7,7)
5. The Two Popes (IMDb - 7,7)
6. The Irishman (IMDb - 8,2)
7. Bird Box (IMDb - 6,7)
8. Outlaw King (IMDb - 7,0)
9. The Boy Who Harnesssed to Wind (IMDb - 7,5)
10. El Camino A Breaking Bad Movie (IMDb -7,7)

The Dig (2021) IMDb; 7,2

Netflix Filmleri

İkinci Dünya Savaşı’nın hemen öncesini ele alan filmde, zengin ve dul bir kadının arazisinni olduğu bölgede mezar höyüklerinin kazılmasını ister. Bayan Pretty, bu görev için Basil Brown ile anlaşır. Kazının başladığından günden itibaren ortaya insanlık tarihini etkileyecek büyük keşikler çıkacaktır. Tarihi bir hikayeyi son derece dramatik bir anlatımla izleyicisine sunan The Dig isimli yapım başarılı anlatımı sayesinde netflix film önerileri 2021 içeriğimizde yer almıştır.

Tür; Dram, Tarihi
Yönetmen; Simon Stone
Oyuncular; Ralph Fiennes, Carey Mulligan, Lily James

News of the World (2020) IMDb; 6,8

Netflix Filmleri

Romandan uyarlanan filmler arasında yer alan News of the World, ABD'de yaşanan iç savaş döneminde ailesini kaybetmiş ve yalnız başına kalan bir kız ile o kızı yaşayan akrabalarına götürmek isteyen bir adamın hikayesini ele alır. 2021 en çok izlenen netflix filmleri arasında yer alan The News of the World macera dolu sahneleriyle dikkat çekiyor.

Tür; Aksiyon, Macera, Dram
Başrol Oyuncuları; Tom Hanks, Helena Zengel, Elizabeth Marvel
Yönetmen; Paul Greengrass

The Trial of the Chicago 7 IMDb; 7,8

Netflix Filmleri

En yeni Netflix filmleri arasında yer alan The Trial of the Chicago 7, ABD’nin Chicago bölgesinde 1968 yılında gerçekleştirilen Demokratik Ulusal Konferansı ele almaktadır. Konferans yapıldığı günlerde Vietnam Savaşı ve diğer kültür protestoları düzenleyen oldukça kalabalık bir grup yer almaktadır. Federal hükümet ortaya çıkan toplu ayaklanma ve protestolardan 7 kişinin sorumluğu olduğuna karar verir. Artık söz mahkemededir.

Tür; Dram, Tarihi, Gerilim
Yönetmen; Aaron Sorkin
Oyuncular; Yahya Abdul-Mateen II, Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt

The Devil All The Time IMDb; 7,1

Netflix Filmleri

Marvel filmleri ile tanıdığımız Tom Holland’ın başrolünde oynadığı "The Devil All The Time" Netflix'teki en iyi filmler arasında yer alıyor. Filmde ABD’nin Ohio ve Batı Virginia bölgesinde yaşayan ve farklı geçmişlerden gelen tuhaf insanların yaşantılarını izleyiciye aktarmaktadır.

Tür; Gerilim, Dram
Yönetmen; Antonio Campos
Oyuncular; Tom Holland, Robert Pattinson, Haley Bennett

Rose Adasının İnanılmaz Hikayesi (2020) – IMDb; 7,0

Netflix Filmleri

İdealist bir mühendisin yaşadıklarını anlatan film 2020’nin son aylarında izleyiciyle buluşmuştur. Filmde mühendis, İtalya’nın açıklarında bulunan bir adaya yerleşir ve burayı kendi istediği gibi değiştirir. Bu değişim sadece maddi anlamda değildir. Mühendis adanın bağımsızlığını ilan edince İtalya başta olmak üzere tüm dünyanın dikkatini çeker. Film bu süreçten sonra yaşananları anlatır. Muhteşem senaryosu ve oyuncuları ile dikkat eçeken "Rose Island" Netflix'te yer alan en iyi filmler arasında yer alıyor.

Tür; Macera, Komedi, Dram
Yönetmen; Sydney Sibilia
Filmin Oyuncuları; Matilda De Angelis, Tom Wlaschiha, Elio Germano

Death to 2020 (2020) – IMDb; 6,9

Netflix Filmleri

Netflix'te izlenmesi gereken filmler arasında yer alan Death to 2020'de birçok olayın yaşandığı bu yılı komedi ile harmanlayarak izleyicilere sunmuşlardır. İnsanlığın başına gelen pandemi olayı, ekonomik sorunlar ve diğer tüm felaketler parodi tarzında bu filmde anlatılıyor.

Tür; Komedi
Yönetmen; Al Campbell, Alice Mathias
Filmin Oyuncuları; Samuel L. Jackson, Hugh Grant, Lisa Kudrow

Noel Günlükleri 2 (2020) – IMDb; 6,0

Netflix Filmleri

Netflix filmleri 2020 listesinde bulunan Noel Günlükleri filminde komedi dolu bir aile macerası anlatılıyor. İlk filmde ortalığı epeyce karıştıran Kate ve Teddy kardeşler aradan 2 yıl geçtikten sonra Noel’i annesinin erkek arkadaşı ve onun oğluyla birlikte geçirmek zorunda kalırlar. İkisini de mutsuz eden bu durumda yapılacak bir şey yoktur ta ki Noel Baba onlardan yardım isteyene kadar. Film Kate ve Teddy’nin maceraları üzerine kurulmuştur.

Tür; Macera, Komedi, Aile
Yönetmen; Chris Columbus
Filmin Oyuncuları; Kurt Russell, Goldie Hawn, Darby CampFragman

Sosyal İkilem (2020) – IMDb; 7,7

Netflix Filmleri

Belgesel tarzında olan bu film 2020 yılının en çok izlenenlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Sosyal medyanın insanlar üzerindeki etkilerini sergileyen film, dijital platformlara bağımlılıklarımızı gözler önüne seriyor. Netflix belgeselleri kategorisinde olan Sosyal İkilem’i izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür; Belgesel, Dram
Yönetmen; Jeff Orlowski
Filmin Oyuncuları; Tristan Harris, Jeff Seibert, Bailey Richardson

The Old Guard (2020) – IMDb; 6,6

Netflix Filmleri

Fantastik bir yapım olan The Old Guard ölümsüz olan paralı askerlerin hikayesini anlatıyor. Filmde Yunan mitolojisinde bulunan ve günümüze gelen insanlar paralı askerler olarak görev yapmaktadır. Kötü niyetli topluluklar onların varlığını keşfedince işler içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Netflix güncel filmler arasında yer alan The Old Guard 2020 yılının en çok izlenen aksiyon yapımı olmuştur.

Tür; Aksiyon, Macera, Fantastik
Yönetmen; Gina Prince-Bythewood
Filmin Oyuncuları; Charlize Theron, KiKi Layne, Matthias Schoenaerts

Enola Holmes (2020) – IMDb; 6,6

Netflix Filmleri

Enola Holmes annesi ile birlikte mutlu bir hayat yaşamaktadır. Bir gün annesi onu terk eder ve Enola Holmes tek çare olarak durumu ağabeylerine haber verir. Ağabeylerinden bir tanesi dönemin ünlü dedektifi Sherlock Holmes iken diğer dönemin ünlü avukatı Mycroft Holmes’dur. Film Enola’nın annesini ararken başından geçenleri anlatmaktadır. 2020 en iyi netflix filmleri arasında yer alanEnola Holmes filmi hakkında detaylı bilgiler için linke tıklayınız.

Tür; Aksiyon, Macera, Suç
Yönetmen; Harry Bradbeer
Filmin Oyuncuları; Millie Bobby Brown, Henry Cavill, Sam Claflin

Spenser Kanunları (2020) – IMDb; 6,6

Netflix Filmleri

Spenser Kanunları filmi ev arkadaşı olan eski bir polisin ve eski bir suçlunun hikayesini anlatmaktadır. Spenser eski bir polistir ve eski bir suçlu olan Hawk ile yaşamaktadır. İkili geçmiş hayatlarından ne kadar kaçmak isteseler de bir anda yine kendilerini suç dünyasının içerisinde bulur.

Tür; Aksiyon, Komedi, Suç
Yönetmen; Peter Berg
Filmin Oyuncuları; Mark Wahlberg, Winston Duke, Alan Arkin

Musul (2019) – IMDb; 7,2

Netflix Filmleri

Filmde Musul’u IŞİD işgalinden kurtarmak isteyen ve gönüllülerden oluşan SWAT ekibi anlatılmaktadır. Tecrübesiz bir Irak polisi olan Kawa, hayatını kurtaran bu ekibin içerisine katılır ve olayları gözlemler. Musul filmini izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür; Aksiyon, Dram, Savaş
Yönetmen; Matthew Michael Carnahan
Filmin Oyuncuları; Waleed Elgadi, Hayat Kamille, Thaer Al-Shayei

O Matador (2017)– IMDb; 6,0

Netflix Filmleri

Kırsal bir kesimde yaşayan Cabeleira isimli başrolümüz, silahşör olan babası gibi bir hayat yaşamak istemektedir. Bunun için bir karar alan ve birçok suçun işlendiği kanunsuz bölgelere doğru hareket eder ancak Cabeleira yaşadıklarının ardından bir ölüm makinesine dönüşür.

Tür; Aksiyon, Vahşi Batı
Yönetmen; Marcelo Galvão
Filmin Oyuncuları; Maria de Medeiros, Diogo Morgado, Thaila Ayala

In the Shadow of the Moon (2019) – IMDb; 6,2

Netflix Filmleri

Thomas Lockhart isimli polis memuru dedektif olmaya kararlıdır ve bunun için bir olayı çözmesi gerekir. Çözmek istediği olay ise her 9 yılda bir oraya çıkan seri katildir. Lockhart bunu takıntı haline getirir ve bu uğurda hayatındaki her şeyi kaybetmeyle karşı karşıya kalır.

Tür; Suç, Gizem, Bilim-Kurgu
Yönetmen; Jim Mickle
Filmin Oyuncuları; Boyd Holbrook, Cleopatra Coleman, Bokeem Woodbine

The Highwaymen (2019) – IMDb; 6,9

Netflix Filmleri

Bonnie ve Clyde adındaki iki seri katil tam 13 cinayet işlemiştir. FBI ve dönemin teknolojisi iki katili yakalamak için yetersiz kalmaktadır. Katiller için emekliye ayrılmış dedektifler olan Hamer ve Gault’dan yardım istenir. Hamer ve Gault, seri katiller için göreve geri döner ve başlarından geçen olaylar anlatılır.

Tür; Biyografi, Suç, Dram
Yönetmen; John Lee Hancock
Filmin Oyuncuları; Kevin Costner, Woody Harrelson, Kathy Bates

Extractiaon (2020) IMDb; 7,0

Netflix Filmleri

Başarılı oyuncu Chris Hemsworth’un başrolde yer aldığı son zamanların en iyi Netflix film tavsiyesi listesine ismini yazdıran Extractiaon, hiçbir korkusu ve kaybedecek bir şeyi kalmayan paralı asker Tyler Rake’in yerine getirilmesi oldukça zor bir kurtarma görevini kabul etmesini konu alır. Aksiyon filmleri listesinde de yer alan bu filmi Extraction linki üzerinden detaylıca inceleyebilirsiniz.

Tür; Aksiyon, Gerilim
Yönetmen; Sam Hargrave
Filmin Oyuncuları; Chris Hemsworth, Bryon Lerum, Ryder Lerum

The Silence of the Marsh (2019) IMDb; 6,1

Netflix Filmleri

Laca Casa De Papel dizisinden de Berlin karakteri ile tanıdığımız tanıdığımız Pedro Alonso’nun başrolünde yer aldığı The Silence of the Marsh (Bataklığın Sessizliği), yeni yazacağı yolsuzluk kitabı için araştırma yapan bir yazarın, ilerleyen zaman ile beraber gerçek ile kurguyu ayırt edememesi sonrası yaşananları ele alır.

Tür; Aksiyon, Suç, Macera
Yönetmen; Marc Vigil
Filmin Oyuncuları; Pedro Alonso, Nacho Fresneda, Carmina Barrios

The Platform (2019) IMDb; 7,7

Netflix Filmleri

Son yıllarda izleyeceğiniz en ilginç filmlerden bir tanesi olacağını düşündüğümüz The Platform, izleyicileri oldukça farklı bir geleceğe götüren bir yapım. İlginç konusu ile sizleri ekrana bağlayacak filmin konusuna gelecek olursak; Dikey bir hapishanede, en üst kattan en alt kata yiyecek gönderilmektedir. Üst katlarda olanlar yemeklerin en iyilerini yerken aşağıda kalanlar ise üstekilerin artıkları ile idare etmek zorundadır. Kahramanımız Goreng ise bu düzeni değiştirmek için bir adım atacaktır.

Tür; Korku, Gerilim, Bilim-Kurgu
Yönetmen; Galder Gaztelu-Urrutia
Filmin Oyuncuları; Ivan Massagué, Zorion Eguileor, Antonia San Juan

Uncut Gems (2019) IMDb; 8,0

Netflix Filmleri

2019 Netflix filmleri arasında IMDB’de 8.0’lık bir puan alan Uncet Games, Howard Ratner isimli mücevher satıcısının New York’ta yaşadığını olayları izleyiciyle buluşturmaktadır. Mücevher işinin yanı sıra ünlüler için riskli bahisler oynatan Ratner, çok büyük borçlarla uğraşmak zorundadır. Günün birinde başına talih kuşu konar ancak bu parayı almak için herkesin inanması gereken bir oyunculuk sergilemesi gerekmektedir.

Tür; Suç, Dram, Gerilim
Yönetmen; Benny Safdie, Josh Safdie
Filmin Oyuncuları; Ivan Massagué, Zorion Eguileor, Antonia San Juan

The Two Popes (2019) IMDb; 7,7

Netflix Filmleri

Netflix'in 2019 filmleri listesinde mutlaka izlemeniz gereken yapımlardan bir tanesi... The Two Popes. Konusuna kısaca değinecek olursak, Kardinal Bergoglio (Jonathan Pryce) 2012 yılında o dönem Papalık görevinde bulunan Papa Benedict'ten (Anthony Hopkins) emekli olmak için izin vermesini ister. Papa ise o dönemler skandallarla boğuşmaktadır. Burada bir karar vermek zorunda kalan Papa, en sert eleştirmeni ve gelecekteki halefini çağırır. Her konuda farklı düşünen bu iki adam ortak zemin bulmak için gerekirse geçmişleriyle yüzleşecektir.

Tür; Biyografi, Komedi, Dram
Yönetmen; Fernando Meirelles
Filmin Oyuncuları; Anthony Hopkins, Jonathan Pryce, Juan Minujín

Six Underground (2019) IMDb; 6,1

Netflix Filmleri

Netflix’in 2019’un sonlarına doğru aboneleriyle paylaştığı 6 Underground filmi oldukça beğenilen yapımlar arasında yer aldı. IMDB’de 6.1 puan alsa da oldukça eğlenceli vakitler geçireceğiniz, aksiyona, gerilime doyacağınız harika bir yapım… Filmde, isim yapmış suçluları yakalayan 6 kişilik ekibin yaşadıkları anlatılmaktadır. Karakterlerin hepsi gelecekte problem yaşamamak için kendi ölümlerini tezgahlayarak geçmiş yaşamlarını geride bırakmış durumdadır.

Tür; Aksiyon, Gerilim
Yönetmen; Michael Bay
Filmin Oyuncuları; Ryan Reynolds, Mélanie Laurent, Manuel Garcia-Rulfo

Klaus (2019) IMDb; 8,2

Netflix Filmleri

Son yıllara damgasını vuracak harika bir animasyon filmi… Netflix’in 2019 yılında aboneleriyle buluşturduğu filmde, Postacı akademisinde en tembel öğrenci olarak bulunan Jesper, Kuzey Kutup Noktası’nda buzlarla kaplı olan adada görev alır. Ada üzerinde kimse birbiri ile konuşmamaktadır hatta herkes sürekli olarak kavga halindedir. Jesper tam pes ederken öğretmen Alva ile tanışır. Aynı zamanda el yapımı oyuncakların bulunduğu kulübede tek başına bulunan Klaus ile tanışır. Kasabanın eski güzel günlerine dönmesi ve birbirlerine mektupların yazılması için bu arkadaşlıklar harika bir başlangıç olacaktır.

Tür; Animasyon, Macera, Komedi
Yönetmen; Sergio Pablos, Carlos Martínez López
Filmin Oyuncuları; Jason Schwartzman, J.K. Simmons, Rashida Jones

Marriage Story (2019) - IMDb; 8,3

Netflix Filmleri

Başrollerinde Adam Driver, Scarlett Johansson, Julia Greer gibi başarılı isimlerin yer aldığı Marriage Story’nin senarist ve yönetmen koltuğunda Noah Baumbach oturuyor. Bu filmde anlatılan hikaye öylesine hayatın içinden ki Marriage Story izlerken adeta içimize işliyor diyebiliriz. 2019 Aralık ayında yayınlanan bu film aslında sıradan bir boşanma hikayesini konu alıyor fakat oyunculukların aşırı başarılı olması ve uzun monologların bize bizden bir şeyler anlatması bu filmi bambaşka kılmaya yetiyor.

Tür; Komedi, Dram, Romantik
Yönetmen; Noah Baumbach
Filmin Oyuncuları; Adam Driver, Scarlett Johansson, Julia Greer

The Irishman (2019) - IMDb; 8,2

Netflix Filmleri

Yönetmenliğini Martin Scorsese’in üstlendiği 2019’un en iddialı yapımlarından The Irishman’in başrollerini ise Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci gibi dev isimler paylaşıyor. The Irishman filmi, bir mafyanın tetikçisi olan Frank Sheeran adında bir adamın hikayesine odaklanıyor. I Heard You Paint Houses adlı gerçek suç romanından uyarlanan The Irishman filmi Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 2019 filmlerinden birisi diyebiliriz. Amerika Birleşik Devletleri’nin organize suçlarına ve mafyanın işleyişine şahit olacağınız bu filmi bir solukta izleyeceksiniz.

Tür; Biyografi, Suç, Dram
Yönetmen; Martin Scorsese
Filmin Oyuncuları; Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci

Death Note (2017) IMDb; 6,0

Netflix Filmleri

Son yılların en sevilen anime serisi arasında kendisine yer bulan Death Note, Tsugumi Ooba tarafından yazılıp Takeshi Obata tarafından resimlenen ve Netflix tarafından sinema dünyasına uyarlandı. Açık söylemek gerekirse filmi daha iyi çekilebilirdi ama bu efsaneyi izlememek için bir bahane olur… Anime ile filmin konusu aynı… Bir lise öğrencisi günün birinde bir defter bulur. Ancak bu sıradan bir defter değildir ve doğaüstü güçleri vardır. Bunu kısa sürede anlayan genç adam, deftere ismini yazarken yüzünü aklında canlandırdığı kişilerin kısa sürede öldüğünü fark eder. Netflix gençlik filmleri arasında en çok merak edilen Death Note filmini mutlaka izlemelisiniz.

Tür; Aksiyon, Suç, Dram
Yönetmen; Adam Wingard
Filmin Oyuncuları; Nat Wolff, LaKeith Stanfield, Margaret Qualley

Polar (2019) IMDb; 6,3

Netflix Filmleri

Bugüne değin izlediğiniz filmlerdeki tüm tetikçileri unutun. Ya da aksiyon, gerilim ve suç filmlerini. Müthiş bir senaryo, müthiş oyunculuklar, müthiş bir hikaye. İşleniş tarzı ve kurgusu itibariyle farkını ortaya koyan bir film. Özellikle sürpriz sonlu filmleri seven arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyoruz. Filmin ilk dakikalarından son dakikalarına kadar adeta kendinizi filmin içinde bulacaksınız.

Tür; Aksiyon, Suç, Dram
Yönetmen; Jonas Åkerlund
Filmin Oyuncuları; Mads Mikkelsen, Vanessa Hudgens, Katheryn Winnick

Bright (2017) IMDb; 6,4

Netflix Filmleri

Netflix bünyesinde yer alan ve 2017 yılında izleyiciyle buluşan Bright filminde Hollywood'un sevilen yıldızı Will Smith, Joel Edgerton ve Noomi Rapace yer almaktadır. Filmin geçtiği dönemde insanların, orkların, elflerin ve perilerin yani kısaca bütün fantastik ırkların bir arada yaşamaktadır. İnsan ırkına mensup Ward ve ork Jakoby gece devriyesinde birlikte olan iki memurdur. Aralarındaki farkı aşmaya çalışırken aynı zamanda suçlularla da mücadele etmektedirler. Aksiyon sahneleri bol eğlencesi yüksek bir film tercih edenler için Bright harika bir tercih olacaktır.

Tür; Aksiyon, Gerilim, Fantastik
Yönetmen; David Ayer
Filmin Oyuncuları; Will Smith, Joel Edgerton, Noomi Rapace

Mogli; Orman Çocuğu (2018) IMDb; 6,5

Netflix Filmleri

Kitaptan uyarlanan Netflix filmlerinden bir tanesi olan ve aynı zamanda Netflix orijinal içerikleri arasında da yer alan Mowgli; Orman Çocuğu, ormanda hayvanlar tarafından büyütülen yetim bir çocuğun hikayesini anlatmaktadır. Mogli, ormanda hayvanlar tarafından kendilerinden sayılır ancak onu kabul etmeyen tek bir hayvan vardır… Shere Khan! Mogli insan kökeni ile yüz yüze geldiğinde, ormanda gizlenen daha büyük tehlikeler olabilir.

Tür; Macera, Dram, Fantastik
Yönetmen; Andy Serkis
Filmin Oyuncuları; Christian Bale, Cate Blanchett, Benedict Cumberbatch

Bird Box (2018) IMDb; 6,7

Netflix Filmleri

Netflix orijinal filmleri arasında yer alan Bir Box, peşlerinde olanlardan kaçmak için mücadele veren gözleri bağlı bir kadın ve onun çocuklarının hikayesini anlatmaktadır. Filmde, her şey 5 yıl önce başlamıştır ve bu süre içerisinde Malorie ve iki çocuğu hayatta kalmayı başarmıştır. Artık oldukları yerden ayrılma vakitleri gelmiştir ve bu durum hiç kolay olmayacaktır. Peşlerinde birileri vardır… Peki, peşinde olanlar insan mı, hayvan mı yoksa canavar mı?

Tür; Korku, Bilim-Kurgu
Yönetmen; Susanne Bier
Filmin Oyuncuları; Sandra Bullock, Trevante Rhodes, John Malkovich

Yok Oluş (2018) IMDb; 6,9

Netflix Filmleri

Netflix orijinal film içeriklerinden bir tanesi olan ve bilim kurgu türünde izleyiciyle buluşan Yok Oluş filmi... Dünyayı ele geçirmeye başlayan ve bir noktada başlayıp hızla yayılan büyük bir tehlike. İçine giren geri gelmiyor. Tek geri gelen ise inanılmaz şeyler... Spoiler vermeyelim. Mutlaka izlemen gereken bir film. Hayata bakış açınızı sorgulatabilecek cinsten doğrusu. Beyin yakan ve zihninizde oyunlar oynayan bir yapım.

Tür; Korku, Dram, Macera
Yönetmen; Alex Garland
Filmin Oyuncuları; Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson

Outlaw King (2018) IMDb; 7,0

Netflix Filmleri

Netflix’te yer alan savaş filmleri türündeki Outlaw King, 14 yy. geçmektedir ve yaşananlar gerçek bir hikayedir. İngiltere kralı I. Edward’ın Orta Çağ İskoçyası’nı işgali sırasında, Robert the Bruce’un verdiği mücadelenin ve fedakarlıklarını anlatmaktadır. Bir filmden ziyade bir tarih belgeseli gibi izleyeceğiniz Haydut Kral, yaşanmış gerçek bir olay arayanlar için beklentileri karşılayacak bir yapım.

Tür; Aksiyon, Biyografi, Dram
Yönetmen; David Mackenzie
Filmin Oyuncuları; Chris Pine, Stephen Dillane, Rebecca Robin

Önce Babamı Öldürdüler (2017) IMDb; 7,2

Netflix Filmleri

Kamboçya’da 1975 yılında başlayıp dört yıl boyunca devam eden soykırımı gözler önüne seren sert bir film olan First They Killed My Father’ın altından başarıyla kalkan Jolie, bu filmde her ne kadar amatör isimlerle çalıştıysa da ortaya gayet başarılı bir iş çıkarmayı başardı. Netflix’teki prömiyerini 15 Eylül 2017’de yapan film, Loung Ung‘un, First They Killed My Father; A Daughter of Cambodia Remembers adlı kitabından uyarlandı.

Tür; Tarih, Biyografi, Dram
Yönetmen; Angelina Jolie
Filmin Oyuncuları; Sareum Srey Moch, Phoeung Kompheak, Sveng Socheata

To All the Boys I've Loved Before (2018) IMDb; 7,2

Netflix Filmleri

Henüz 16 yaşında bir genç kız olan Lara, yaşıtları gibi zaman zaman aşık olma hissini yaşar ancak bu hislerini hiçbir zaman karşı tarafa açıklayamaz. Bu yüzden duygularını mektup yazar gibi bir kağıda yazar. Bir gün bilinmeyen bir sebepten ötürü yazdığı mektuplar hoşlandığı aşık olduğu 5 öğrenciye gönderilir. Lara’nın duyguları artık sır değildir. Hoşlandığı kişilerin hepsi aynı anda Lara’nın düşüncelerinin farkındadır. En İyi Netflix aşk filmleri arasında yer alan “Sevdiğim Tüm Erkeklere” filmini mutlaka izleminizi tavsiye ederiz.

Tür; Komedi, Dram, Romantik
Yönetmen; Susan Johnson
Filmin Oyuncuları; Lana Condor, Noah Centineo, Janel Parrish

The Siege of Jadotville (2016) IMDb; 7,3

Netflix Filmleri

2016 yılında ilk kez Netflix Platformunda izleyiciyle buluşan ve gerçek hikayeden alıntılanan The Siege of Jadotville, BM Barış Gücü adına Afrika’da görev yapan İrlandalı askerlerin hikayesini anlatmaktadır. Bir grup asker, düşman kuvvetlerinin saldırısı altındadır ve bulundukları karakolu savunmak zorundadır.

Tür; Aksiyon, Dram, Savaş
Yönetmen; Richie Smyth
Filmin Oyuncuları; Richard Lukunku, Danny Sapani, Andrew Stock

Okja (2017) IMDb; 7,3

Netflix Filmleri

Mutlaka izlemeniz gereken Netflix filmleri arasında yer alan Okja, büyük bir dostluğu anlatan macera dolu bir hikaye… Filmin baş kahramanı Mija, en yakın arkadaşı Okja’yı onu kaçırmak isteyen ve çok uluslu bir şirkete karşı mücadele verir. Bu komedi dramada Mija, kıtalar arasındaki yolculuğu sırasında çocukluktan yetişkinliğe geçerken, bir çocuk için kimsenin istemeyeceği bir şekilde ufkunu genişletici olaylar yaşıyor.

Tür; Aksiyon, Dram, Macera
Yönetmen; Bong Joon Ho
Filmin Oyuncuları; Tilda Swinton, Paul Dano, Seo-hyun Ahn

Black Mirror; Bandersnatch (2018) IMDb; 7,3

Netflix Filmleri

Netflix orijinal dizi içerikleri arasında da yer alan ve 2018 yılında bu dizi içeriklerine ek olarak interaktif film uyarlaması yapılan Black Mirror; Bandersnatch 1980’li yıllarda geçmektedir. Dizide, genç bir programcının maceraları konu edinilmektedir. Bu genç karakterin yazdığı fantastik roman video oyun haline getirilir ve yapılan bu hareket, karakterimizin hayatının alt üst olmasına neden olur. Genç adam, artık hayatı artık sanal ve gerçek olarak sorgulamaya başlar. 12 dakika uzunluğundaki film, interaktif bir yapıya sahip ve hikaye izleyicinin seçimlerine göre ilerlemektedir.

Tür; Dram, Gizem, Bilim-Kurgu
Yönetmen; David Slade
Filmin Oyuncuları; Fionn Whitehead, Craig Parkinson, Alice Lowe

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk (2019) IMDb; 7,5

Netflix Filmleri

13 yaşında Malevide maddi zorluklar yüzüne okuldan atılan çocuk hayattan pes etmez. Zeki bir çocuk olan William geceleri gizlice kütüphaneye gider. Elde ettiği bilgiler sayesinde bir gün babasının eski bisikletiyle rüzgar jeneratörü yapan çocuğun hayatı değişir. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmi mutlaka ama mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür; Dram
Yönetmen; Chiwetel Ejiofor
Filmin Oyuncuları; Chiwetel Ejiofor, Maxwell Simba, Felix Lemburo

El Camino; A Breaking Bad Movie (2019) IMDb; 7,7

Netflix Filmleri

En iyi yabancı diziler listesinde de yer alan ve bir döneme damgasını vuran Breaking Bad’in devamı niteliğinde harika bir film. Dizinin finalinde Jesse Pinkman uyuşturucu kartelinin elinde esir durumdadır ve filmin başlangıcı bir nevi esir olduğu dönemi aktaran flashback ile başlamaktadır. Orijinal Netflix filmleri arasında yer alan El Camino filmi, efsane Breaking Bad dizinin hayranları için oldukça güzel vakit geçirecekleri bir yapım olacaktır.

Tür; Dram, Aksiyon, Suç
Yönetmen; Vince Gilligan
Filmin Oyuncuları; Aaron Paul, Jonathan Banks, Matt Jones

Beasts of No Nation (2015) IMDb; 7,8

Netflix Filmleri

Dram filmleri ve Savaş filmleri türünde Netflix’te yayınlanan harika bir film olan Beasts of No Nation, ailesini savaşta kaybetmiş ve küçük yaşta asker olan çocuk askerin hikayesini anlatmaktadır.

Tür; Dram, Savaş
Yönetmen; Cary Joji Fukunaga
Filmin Oyuncuları; Abraham Attah, Emmanuel Affadzi, Ricky Adelayitor

Roma (2018) IMDb; 7,9

Netflix Filmleri

Netflix’in ödüllü filmleri arasında yer alan ve 2018 yılına damgasını vuran Roma, 1970 yılının Roma’sını anlatmaktadır. Filmde, Cleo karakteri Meksiko’nun orta sınıf ailelerinin yaşadığı evde hizmetçi olarak çalışmaktadır. Bütün hayatı evde hizmetçilik olan Cleo, gönlünü Fermin adındaki bir adama kaptırmıştır. Fakat bu ilişki pek de Cleo’nun düşlediği gibi sonuçlanmaz… Evin hanımı olan Sofia’da kocasının yokluğu ile başa çıkmaya çalışır. Birbirinden farklı hayatlara sahip olsalar da benzer travmalar yaşayan Cleo ve Sofia, siyasi kargaşanın hüküm sürdüğü bir ortamda birbirlerinin en büyük destekçisi olur. Son yılların en iyi filmlerinden bir tanesi olan Roma’yı mutlaka ama mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür; Dram
Yönetmen; Alfonso Cuarón
Filmin Oyuncuları; Yalitza Aparicio, Marina de Tavira, Diego Cortina Autrey

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3760
5304
1194
347
3681
397
3409
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 62
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.