NeOldu.com

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜĞE SAHİP EN İYİ LED TV TAVSİYELERİ

Yüksek Çözünürlüğe Sahip En İyi LED TV Tavsiyeleri

LED televizyonlar görüntü kalitesiyle en çok tercih edilen televizyonlar arasında yer alıyor. Bu içeriğimizde en iyi LED TV'leri bir araya getirdik.

Giriş 19 Eylül 2020 Cumartesi 12:07 / Güncelleme 18 Temmuz 2021 Pazar 18:40

LED TV Tavsiyeleri

Günümüzün büyük kısmını geçirdiğimiz televizyonlar, her sene yeni teknolojilerle karşımıza çıkıyor. Kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre dizayn edilen bu televizyonları artı ve eksilerine göre karşılaştırıp en iyilerini bir araya getirdik.

Bu içeriğimizde Philips, Samsung, Sony ve LG gibi en iyi televizyon markaların ürünleri de yer alıyor. Aynı zamanda en iyi televizyonların da yer aldığı listemizde her bütçeye uygun televizyonu bulabilirsiniz.

En iyi LED TV hangisi? Şüphesiz LED ekranlı televizyon alacak kişilerin aklındaki ilk soru bu oluyor. LED TV tavsiye içeriğimizden bir seçim yaparken bu televizyonları kullananların yorumlarına da dikkat etmemiz gerekiyor. Bu yüzden içeriğimizdeki her bir modelin altına televizyonu kullananların yorumlarına da yer verdik.

En kaliteli televizyonlar genellikle yüksek görüntü kalitesi sunan, düşük enerji tüketimine sahip olan ve Smart TV fonksiyonları oldukça fazla olan modellerdir. En iyi televizyon hangisi? diye soruyorsanız.

İşte görüntü kalitesi en iyi 10 LED TV modeli...

1. Philips The One 58PUS8505

en-iyi-led-tv.webp

En iyi televizyonlar listemize Philips The One 58PUS8505 ile başlıyoruz. Philips The One, dünyanın en güçlü görüntü işlemcisi olan P5 ile yayınlanan videolarda pürüzsüz ve titreşimsiz görüntü sağlamaktadır. Bu eşsiz televizyonu dilerseniz Google Asistan veya Amazon Alexa üzerinden sesli komut ile kontrol edebilirsiniz. Dolby Vision, film yapımcıları tarafından eklenilen 3D ses özelliğini destekleyerek sinema hissi sağlamaktadır. Bu sayede televizyon izleme deneyiminiz bambaşka bir seviyeye çıkar.

ARTILAR EKSİLER
Ambilight var Subwoofer yok
Smart TV 3D görüntü yok
Sesli kontrol
Amazon Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Daha önce çalışma odası için kullandığımız televizyonda Philips ve Ambilight özelliğine sahipti. Bu yüzden beğenerek kullandık salona televizyon alacağımız zaman da hemen yine bu özelliklerde olan bir televizyon tercih ettik ambiyans ışıkları sayesinde hem Olduğundan daha büyük gözüküyor hem de çok hoş bir hava yaratıyor. Fuat B.

👤 Görüntü kalitesini mağazada deneyimledim çok net bir görüntüye sahip büyük ekran olmasına rağmen görüntü hem uzaktan hem de yakından bozulmuyor 4K Ultra HD görüntü kalitesi sayesinde film izlemek sinema tadında oluyor. Birol G.

2. LG 65NANO866NA

en-iyi-led-tv-010.webp

LG’nin en gelişmiş LED TV'si olan bu cihaz NanoCell özelliği ile yüksek görüntü deneyimi sağlamaktadır. Hangi açıdan bakarsanız bakın, NanoCell teknolojisi başarılı renk göstermeye devam eder ve televizyonu farklı açılardan görenlerin dahi aynı kaliteyi hissetmesini sağlar. 4K Active HDR, ince detaylar ya da güçlü renkler ekleyerek görüntüyü optimize eder. Bu sayede videoları üstün HDR kalitesinde izleyebilirsiniz.

ARTILAR EKSİLER
4K Active HDR Subwoofer yok
4 çekirdekli işlemci 3D görüntü yok
NanoCell teknolojisi
Gittigidiyor Fiyatını Gör Trendyol Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Hem ekran boyutu hem de çözünürlüğü görüntü oldukça canlı ve net hale getirdi kullandığımız salonda pencerelerden çok fazla Gün ışığı geliyor Buna rağmen ekran yansıma yapmıyor ve rahatlıkla seyredebiliyoruz 4K ultra HD çözünürlük sayesinde de ekrana yakınlaştığımızda da görüntüde bozulma olmuyor. Mustafa Y.

👤 Salonum genişlik olarak değil ama çok uzun olduğu için büyük bir ekran tercih etmek durumunda kaldım 165 ekran benim için ideal bir boyut oldu özellikle 4K çözünürlük seçtiğim içinde yakından da uzaktan da görüntü bozulmadan seyredebiliyoruz. Burhan Ş.

3. Samsung 55TU8500

en-iyi-led-tv-002.webp

Samsung 55TU8500, güçlü işlemcisi sayesinde daha canlı renkler sunmaktadır. HDR özelliği, en parlak ya da karanlık görüntülerde bile ayrıntıları net bir şekilde göstermektedir. PurColor teknolojisi, izlediğiniz içerikleri aynı gerçek renklermiş gibi yansıtmaktadır. UHD özellikli bu televizyonun FHD TV’den farkı 4x daha fazla piksele sahip olması, daha keskin ve net görüntü kalitesi vermesidir. Dilerseniz televizyonu akıllı telefonunuza veya hoparlöre bağlayabilirsiniz. Ayrıca Google Assistant özelliğini kullanarak ses komutu ile televizyonu kontrol edebilirsiniz.

ARTILAR EKSİLER
HDR Ambilight yok
Smart TV
Sesli kontrol
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Oyun oynarken ve film izlerken keyif alacağınız bir TV. Özellikle keskinlik ve renkler yanına kadar girseniz de sırıtmıyor. İlk olarak Teknosa'da gördüm ve biraz araştırma yaptığımda olumlu yorumları ile karşılaştım. Samsung TV'lerin geneli seviliyor diye gözlemledim. Ben de bu sebeple bir yorum yazmak istedim. Burak A.

👤 Ben bu ürünü bir hafta önce istedim gelmesi en az 2 hafta sürer diyordum hafta sonu Teknosa'dan istedim 3 günde elime ulaştı hemen bir gün sonra servis gelip kurdu görüntü kalitesi süper beklediğinin üstünde kaliteli çıktı gerçekten. Adem Ö.

4. Philips 43PUS7505

en-iyi-led-tv-003.webp

En iyi LED televizyonları listelerken Philips'in bu modelini atlasak büyük hata olurdu. Philips 43PUS7505, HDR10+ ve Dolby Vision özellikleri sayesinde gölgeleri derinleştirir, parlak yüzeyleri ışıldatır ve renklerin normalden çok daha fazla canlı gözükmesini sağlar. Bu eşsiz televizyon HDR10+ teknolojisinden en iyi şekilde faydalanacak şekilde geliştirilmiştir. Ek olarak hızlı ve sezgisel bir işletim sistemi olan SAPHI sayesinde televizyonunuzu daha keyifli bir şekilde kullanırsınız.

ARTILAR EKSİLER
HDR10+ Subwoofer yok
Canlı görüntü 3D görüntü yok
Kolay kontrol
Gittigidiyor Fiyatını Gör Amazon Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 İkinci bir televizyon olarak satın aldım. O da çok büyük olmadığı için 43 inç yeterli oldu 4K Ultra HD görüntü kalitesi sayesinde çok net ve canlı bir görüntüye sahip aynı zamanda ses kalitesi de çok iyi özellikle film izlerken sinemadaki gibi ses ve görüntü ile izleyebiliyorum Ali B.

👤 İkinci bir televizyon olarak satın aldım. Kalabalık bir Aile olduğumuz için sürekli program çatışması yaşıyorduk Ayrıcı çocuklarda eğitimleri uzaktan Net bir şekilde izleniyor Smart özelliği sayesinde aynı zamanda çocuklarda uzaktan eğitimlerini rahatlıkla takip edebiliyorlar Emre Ü.

5. Samsung 50TU7000

en-iyi-led-tv-004.webp

4K UHD TV, normal bir FHD’den 4 kat daha fazla piksele sahiptir. Böylelikle keskin görüntü sunarak gerçeğe yakın bir izlenim sağlıyor. Yüksek Dinamik Aralık özelliği (HDR), karanlık sahnelerde otomatik olarak parlaklığı yükselterek kaliteyi arttırır. Ayrıca ekran optimizasyonu ile gecikmeleri azaltarak size daha fazla kontrol imkanı veren televizyonun oyun iyileştirici özelliğinin de olduğunu belirtelim.

ARTILAR EKSİLER
Kristal ekran Subwoofer yok
Kablo saklama bölmesi
Ekran yansıtması
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Kullandığı kristal panel sayesinde diğer televizyonlara göre çok daha parlak olduğu için tercih ettik bizim için gerçekçi renklerden ziyade canlı ve parlak olması önemliydi üzerinde bulunan Smart ekran sayesinde de rahatlıkla interneti kullanabiliyoruz Yağmur F.

👤 Fazla televizyon özelliklerini bilmediğim için başkalarına göre daha fazla araştırarak tercih yaptım benim için güzel göstermesi kadar çerçevesini ince olması ve estetik olarak hoş durması da önemliydi her İki anlamda da ihtiyacımı karşıladı 4K çözünürlük olduğu için odanın her yerinden rahatlıkla izlenebiliyor Filiz A.

6. Vestel 65U9500

en-iyi-led-tv-005.webp

Vestel’in patentli görüntü kalitesini yükselten Pixellence özelliği, ekrandaki görüntüleri normalden daha iyi bir biçimde yansıtır. Dijital sinema sistemleri anlamına gelen DTS teknolojisi, sinema salonlarında olan profesyonel ses sistemlerini bu televizyonla beraber evinize getiriyor. Vestel 65U9500, PC girişi sayesinde monitör olarak kullanıma da uygundur. Son olarak Vestel Smart Center uygulamasıyla telefonunuza bağlanarak en basit yoldan fotoğraf ya da görüntü aktarabilirsiniz.

ARTILAR EKSİLER
Yüksek görüntü kalitesi 3D görüntü yok
Smart TV
PC girişi
Amazon Fiyatını Gör Trendyol Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Vestel televizyonlar hem Türk üretim hem de Türk malı olması sebebiyle daha çok sevdiğim modeller. Diğer TV'ler de iyidir ama benim için yerli olması destek vermek amacıyla iyi. Televizyona gelecek olursam ekran boyutu tam istediğim gibi ve çözünürlüğü de netliği de renkleri de çok güzel. Mehmet K.

👤 Arkadaşımıza ev hediyesi olarak aldık ziyaret ettiğimde kendim de çok beğendim özellikle ince bir Tasarımın olması duvarda çok şık durmasını sağlamış görüntü kalitesi yüksek 4K Ultra HD olması yakından da uzaktan da seyredildiğinde görüntü kaybı yaşatmıyor. Netflix uygulaması için de geldiği için çok beğendiler rahatlıkla filmlerini buradan seyredebiliyorlar. Ümit K.

7. Samsung 40T5300

en-iyi-led-tv-006.webp

En iyi LED TV tavsiyeleri içeriğimize Samsung 40T5300 ile devam ediyoruz. Full HD çözünürlük ile izlemeye doyamadığınız yapımlar, artık iki kat daha yüksek çözünürlük ve canlı renklerle adeta gerçeğe dönüşüyor. Yüksek dinamik aralık teknolojisi, en karanlık sahnelerde TV parlaklığını arttırarak ayrıntıları fark etmenize yardımcı olmaktadır. Ayrıca PurColor özelliği, ekrandaki renkleri daha canlı hale getirerek keyifli bir izleme deneyimi sağlıyor.

ARTILAR EKSİLER
Full HD Subwoofer yok
Canlı renkler 3D görüntü yok
Kablosuz bağlantı HDR yok
Gittigidiyor Fiyatını Gör Trendyol Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 İkinci bir televizyon olarak satın aldım Full HD görüntü kalitesine sahip bir televizyon görüntüler çok gerçek renkler canlı ve parlak 40 inç ekran büyüklüğü bizim için yeterli oldu. Hem çocuklarım rahatlıkla derslerini takip edebilirler Hilal E.

👤 Hem ölçü olarak izleme mesafemiz e baktığımızda yeterli geldi hem de yüksek çözünürlüğü sayesinde yakından da uzaktan da herhangi bir görüntü kaybı yaşamıyoruz kullandığı HDR teknolojisi sayesinde gelen görüntüler eski televizyonunuza göre oldukça canlı ve parlak FHD çözünürlüğü sayesinde de ekranı büyük olmasına rağmen bozulma olmuyor sesi de yeterli ekstra ses sistemi almaya da gerek duymadık. Kazım K.

8. Grundig 55GEU7900B

en-iyi-led-tv-011.webp

Grundig 55GEU7900B, HDR teknoloji sayesinde beyaz ve siyah renklerin kontrastını yükselterek gerçekçi görüntüler elde etmenizi sağlıyor. Magic Fidelity özellikli televizyon, kaliteli ve 3D ses deneyimi sunarak izlenen görüntüden yüksek keyif almanızı sağlayacaktır. Son olarak oldukça geniş ekranlı olan Grundig 55GEU7900B, 4K çözünürlükte görüntü aktarıyor. Bu sayede izleyeceğiniz yapımlar oldukça canlı gözükür.

ARTILAR EKSİLER
4 çekirdekli işlemci Subwoofer yok
Smart TV 3D görüntü yok
HDR
Gittigidiyor Fiyatını Gör Trendyol Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumu

👤 Görüntü kalitesi ve ses kalitesiyle muhteşem. Kumandası küçük ama kullanışlı. Gayet ince. Kanal geçişleri ortalama. YouTube, Netflix kumanda üstündeki tuşlarda mevcut. Bu da kullanımı kolaylaştıran ayrı bir faktör. Bence alınabilir. M** S**.

👤 Ürün fiyatına göre gayet güzel, Smart TV kullanışlı, bana göre tek sıkıntısı karanlık ortamda kanal geçişlerinde ve üst kısım ekran aydınlatma ışıkları çok belirgin bir şekilde görülüyor. M** K**.

9. LG 55NANO956NA

en-iyi-led-tv-008.webp

LG NanoCell teknolojisiyle izlediğiniz görüntüler artık çok daha parlak ve net. LG NanoCell'in kullandığı 3. Nesil a9 işlemcisi televizyonun yüksek görüntü ve ses performansı göstermesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca bu televizyon Dolby Atmos teknolojisi sayesinde izlediğiniz görüntünün seslerini size en iyi şekilde ulaştırarak sinema keyfinizi arttır.

ARTILAR EKSİLER
HDR 10 Pro 3D görüntü yok
Smart TV
8K çözünürlük
Amazon Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumu

👤 Üstün kalite. Görüntü muhteşem. Çok sezgisel işletim sistemi. Ses ve görüntü formatlarından daha fazlasını isteyemezsiniz. Hepsi var. Çok başarılı siyahlar. Yeni nesil konsolları oynamak için ideal. R** A**.

👤 Televizyonun görüntüsü harika beklediğimden çok daha iyi çıktı. Teşekkürler. H** G**.

10. SONY KD55XH9096

en-iyi-led-tv-009.webp

En iyi televizyonlar listemizi SONY KD55XH9096 ürünüyle bitiriyoruz. Yüksek performanslı işlemcisiyle daha gerçekçi renkler sunarak izleme deneyiminizi arttıran Sony KD LED TV, çok boyutlu ses teknolojisiyle sinema kalitesinde ses veriyor. Sony’nin TRILUMINOS özelliği, renk aralığını büyüterek normal televizyon modellerine göre daha çok renk üretmektedir. Son olarak televizyonun yüksek hızlı işlemcisi sayesinde Smart TV uygulamaları arasında çabucak geçiş yapabilirsiniz.

ARTILAR EKSİLER
Çok boyutlu ses Dahili kamera yok
Smart TV
Dolby Vision
Gittigidiyor Fiyatını Gör Trendyol Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumu

👤 Görüntü kalitesi, ses kalitesi ve de Android işletim sistemi ve kapasitesi ile çok iyi performans. R** N**.

👤 Tasarımına hayran kaldım görüntüsü çok iyi düşünmeden satın alabilirsiniz. G** K**.


LED TV Modelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

LED TV ne demektir?

Klasik LCD ekranların daha gelişmiş bir sistemi olan LED TV'ler, ekran parlaklığı ve renklerin canlılığı konusunda oldukça önde olan cihazlardır. Renklerin ve piksellerin LED kalitesiyle ışıklandırılması görüntüde berraklığı arttırır ve daha net bir ekran sunar.

LED TV ekranı nasıl temizlenir?

LED ekranlar oldukça narin bir tasarıma sahip olup temizlenirken özen gösterilmesi gerekir. Öncelikle cam temizleyici ürünleri direkt olarak ekran üzerine püskürtmemeye özen gösterin. Bunun yerine hafif nemli bir bez ile ekran üzerinden hafifçe geçin. Bu işlemi yaparken elinizde yumuşak mikro fiber bez olması daha iyi bir temizlik sunacaktır. Ayrıca temizlik sırasında televizyonun elektriğe bağlı olmadığına emin olun.

LED TV alırken nelere dikkat edilmelidir?

Enerji tasarrufu ve görüntü kalitesi bakımdan ideal ürünler olan LED TV'ler uzun yıllar boyunca kalitesinden ödün vermemek üzere tasarlanmıştır. Ancak gelişen teknoloji ile bir önceki nesil cihazlar daha fazla ısınma ve kasma sorunu yaşayabiliyor. Bu sebeple ekran yenileme hızı en az 100 Hz olan LED TV modellerini tercih etmelisiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
3
6
2
4
3
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.