NeOldu.com

ZOR İNSANLARLA BAŞ ETMENİN 7 YOLU!

Zor İnsanlarla Baş Etmenin 7 Yolu!

Çok sevdiğimiz bazı insanlarla iletişim kurmak zor olabiliyor. Aslında hayatımızın her alanında zor insanlar bulunmaktadır. Peki, bu zor insanlarla ilişki nasıl yürütülür? İşte zor insanlarla baş etmenin yolları...

Giriş 15 Ağustos 2015 Cumartesi 17:55 / Güncelleme 20 Ekim 2022 Perşembe 08:04

Zor İnsanlarla Anlaşmanın Yolları

Araştırmalara göre iyi ilişkilerin beden ve zihin sağlığı açısından yararlı olduğu görülmektedir. İlişkilerde zorluk çıkaran kişileri hayatınızdan çıkarmak aslında yapılabilecek en sağlıklı davranış olacaktır fakat bu kişiler eğer yakınınız, arkadaşınız ya da hayatınızdan çıkaramayacağınız başka kişilerse bu konuda bazı tüyolar almanız gerekmektedir. İşte zor insanlarla başa çıkma yolları;

zor-insanlarla-anlasmanin-yollari.jpg


1. Diyaloglarda Kırmızı Hattı Geçmeyin

Zor insanlarla arabozucu mevzular hakkında tartışmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Genellikle bu insanlarla politika, din gibi mevzular konuşulduğunda tatsızlık çıkmaktadır. Bu yüzden bu tür konular karşısında tartışmaya girmek istemiyorsanız konuyu değiştirin ya da odadan ayrılın.

Diyalog Kurmak


2. Herkesi Olduğu Gibi Kabul Edin

Zor insanlarla anlaşmanın yollarından bir diğeri onları değiştirmeye çalışmamaktır. Bu tür davranışlar onların savunucu mekanizmalarını daha çok ortaya çıkarmaktadır. Bu yüzden onları olduğu gibi kabul etmeyi denemelisiniz.

İnsanları Olduğu Gibi Kabul Etmek


3. Kontrolü Elden Bırakmayın

Doğru iletişim kurma yollarını elden bırakmamanız gerekmektedir. Tutumunuzu değiştirmemeniz, güvenli ve hakkını savunan ifadelerle karşılık vermeniz karşınızdaki yıldıracaktır.

Kontrolü Elden Bırakmamak


4. İnsanların İçindeki İyiyi Görün

İnsanlara yaklaşırken onların pozitif taraflarına bakmaya gayret gösterin. Bu davranış hem karşınızdaki kişinin sizi taktir etmesini sağlar hem de birlikte geçirdiğiniz zamandan karşılıklı zevk almanızı sağlayacaktır.

İyi İnsan


5. Kiminle Baş Ettiğinizi Hatırlayın

İnsanlara iyi taraflarından bakarken negatif taraflarını da aklınızdan çıkartmayın. Sırlarınızı açarken dikkatli davranın. Karşınızdaki kişi size sırrını vermiyorsa siz de ona fazla güvenmeyin. Dikkatli davranın.

Zor İnsanlarla Başa Çıkmak


6. İhtiyaç Hissettiğinizde Biraz Ara Verin

Hayatınızdaki zor kişiyle başa çıkamıyorsanız belki de iletişiminizi en aza indirmeye çalışmanız gerekmektedir. Karşılıklı konuşarak aranızdaki ilişkinin sürebilmesinin koşullarını anlatın. Bu şekilde karşılıklı bir anlaşmaya varabilmeniz mümkündür.

İlişkiye Ara Vermek


7. Zor İnsanla İlişkiyi Fazla Zorlamayın

Hayatınızdaki o zor insanla negatif bir ilişkiniz olduğu için kendinizi suçlamayın. Şunu unutmayın herkesle çok yakın ilişkiler kuracağınız konusunda bir zorunluluk yoktur. Sadece nezaket kuralları içerisinde uzlaşmayı deneyerek zor insanlarla başa çıkabilirsiniz.

Zor İnsan

Önerilen İçerik; İçe Dönük İnsanların Daha Çekici Olmasının 14 Sebebi!

Neoldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
12
59
6
1
1
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.