NeOldu.com

DÜNYA'NIN EN ZENGİN 13 MÜSLÜMAN KADINI

Dünya'nın En Zengin 13 Müslüman Kadını

İşinde oldukça başarıl olan Dünya'nın sayılı milyarderleri arasında yer alan Müslüman kadınları bu içeriğimizde listeledik. İşte o isimler ve faaliyet gösterdikleri alanlar.

Giriş 26 Ekim 2018 Cuma 10:52 / Güncelleme 17 Eylül 2019 Salı 09:05

Dünya'nın En Zengin Müslüman Kadınları

Cesur ve bir o kadar da güçlü kişilikleri sayesinde zengin olmayı başaran Müslüman kadınlar Dünya'da kendilerinden bahsettirmeyi başardılar. Sizler içi Dünya'nın en en zengin ve milyarder Müslüman kadınlarını bir araya getirdik. İşte ilham veren o kadınlar.

zengin-kadin.gif


1. Ürdün Kraliçesi Rania Al-Abdullah

1970 yılında Kuveyt'de dünyaya gelen Rania Al- Abdullah Filistinli bir ailenin çocuğudur. 2. Abdullah'ın karısı olarak Ürdün Kraliçesi olma ünvanına sahip olan Rania, Ürdün kraliyet ailesinin adeta bir parçası olmuştur. Eğitim, sağlık, kadın hakları gibi dallarda başarılı işlere imza atmıştır. Servetinin toplam net değeri 35 milyon dolar civarındadır. Günümüzde 4 çocuğu ve kocası ile Amman'daki Kraliyet Saray'ında yaşamaktadır.

rania-al-abdullah.jpg


2. Lalla Salma

Fas kralının yani 4. Muhammed'in karısı olan Lalla Salma, Fas genelinde kanser önleme derneği kuran duyarlı milyarderlerden biridir. Rabat Kraliyet Saray'ında 2 çocuğu ile birlikte yaşamaktadır. Lalla Salma'nın net serveti toplamda 2.5 milyar dolar civarındadır.

lalla-salma.jpg


3. Rasha Khawaja

Gıda, yaşam tarzı, giyim sektörlerinde Londra'da girişimler ve yatırımlar yapan Rasha Khawaja, 2016 yılında "Melek Ekosistemine En İyi Katılım" ödülünü kazandı. Başarılı bir iş adamı olan Suudi Arabistanlı Watıc Said'in bizzat kızı olan Rasha Khawaja'nın toplam servetinin değeri 1,5 milyar dolardır.

rasha-khawaja.jpg


4. Sheikha Moza bint Nasser

Katarlı Sheikha Moza bint Nasser uluslar arası eğitim, bilim ve toplum projeleri hakkında girişimlerde bulunan bir iş kadını olarak bilinmektedir. Toplam servetinin değeri 10 milyar dolar civarındadır.

sheikha-moza-bint-nasser.jpg


5. Haifa Wehbe

Lübnan'ın önde gelen şarkıcılarından birisi olan Haifa Wehbe, kariyer boyunca toplamda 5 albüm çıkarmıştır. Bunun yanı sıra iki sinema filminde de rol alan sanatçının toplam servet değeri 65 milyon dolardır.

haifa-wehbe.jpg


6. Hafizah Sururul Bolkiah

1700 odalı bir sarayda yaşayan Dünya'nın en zengin ailelerinden birinin dördüncü kızı olan Hafizah Sururul Bolkiah'ın toplam servetinin değeri 20 milyon dolardır. Elbette ailesinin servetini bu rakama dahil etmedik.

hafizah-sururul-bolkiah.jpg


7. Sultanah Nur Zahirah

Sultan Mizan Zainal Abidin ile evlenen Zahirah, 2006 yılında Sultanah ünvanını aldı. Sultanah Nur Zahirah'ın günümüzde servetinin net değeri, 15 milyar dolar civarında seyretmektedir.

sultanah-nur-zahirah.jpg


8. Al-Mayassa Bint Hamad

Tamer bin Hamad Al Thani'nin bizzat kız kardeşi olan Katar'ın iktidar emiri Al-Mayassa, sanat dalında önemli işlere imza atmıştır. 2015 yılında dünyanın en güzel resmini 250 milyon dolara satın alan Al Mayassa'nın servetinin net değeri 1 milyar dolardır.

al-mayassa-bint-hamad.jpeg


9. Haya bint el Hüseyin

İngiltere de bulunan Oxford Üniversitesi mezunu olan Haya Bint El Hüseyin, Aktivist yapısı ile dikkat çeker. Milyarderin toplam servetinin değeri 5 milyar dolardır.

 haya-bint-el-huseyin-003.jpg


10. Malala Yusufzay

Pakistanlı Malala Yusufzay, 2014 yılında Nobel Barış Ödülünü kazanmıştır. 1997 doğumlu insan hakları aktivisti, genç yaşında servetinin toplam değeri 2 milyon dolar civarındadır.

malala-yusufzay.jpg


11. Salwa Idrissi Akhannouch

Faslı bir işkadını olan ve aynı zamanda Aksal-Morocco Mall Group'un kurucusu Aziz Akhannouch'un eşi olan Salwa Idrissi Akhannouch, servetinin toplam değerinin 1,5 milyar dolar civarındadır.

salwa-idrissi-akhannouch.jpg


12. Emire El-Tavil

Güzelliği ve zenginliği ile tanınan Suudi Arabistanlı güzel Emire El-Tavil, toplamda 20 milyon doların üzerinde bir servete sahiptir.

emire-el-tavil-003.jpg


13. Iman Abdulmajid

Güzel olmasının yanı sıra model ve girişimci yapısıyla Dünya'da tanınan Iman Abdulmajid, 10 yıl boyunca bir çok dergide boy göstermiştir. Ünlü modelin servetinin değeri toplamda 100 milyon doları aşmaktadır.

iman-abdulmajid.jpg


BONUS

Serra Sabancı

Sakıp Sabancı'nın kardeşi Özdemir Sabancı'nın kızıdır. Türkiye'de birçok sektörde yatırımları olan iş insanlarından biridir. Kişisel serveti yaklaşık 2,5 milyar dolar civarındadır.

serra-sabanci.jpg


Önerilen İçerik; Dünyanın En Zengin 15 Ailesi!

NeOldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
107
4
30
5
4
17
6
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler : , ,