NeOldu.com

UFO HAKKINDA HİÇ BİLİNMEYEN 20 İLGİNÇ GERÇEK

UFO Hakkında Hiç Bilinmeyen 20 İlginç Gerçek

UFO'lar hakkında daha önce duyduğunuz her şeyi unutun. Sizler için hazırladığımız bu içerikte, UFO'lar hakkında daha önce duyulmamış 20 gerçeği açıklıyoruz. İşte, tanımlanamayan nesneler arasında yer alan UFO'lar hakkında bilgi...

Giriş 02 Kasım 2018 Cuma 14:52 / Güncelleme 11 Ağustos 2022 Perşembe 08:07

UFO Hakkında Hiç Duymadığınız 20 İlginç Gerçek

1. “UFO” terimini kullanan ilk kitap, Donald E. Keyhoe'un 1953 yılında yazdığı Outer Space'den Uçan Saucers'dır.

outer-spaceden-ucan-saucers.jpg


2. 1947-1969 arasında, Wright-Patterson Hava Kuvvetleri Üssü'nde bulunan ve UFO araştırma kuruluşu olan Project Blue Book’ta şimdiye dek 12.618 UFO gözlemi yapıldı. Bugün, bu manzaraların 701'i “tanımlanmamış” olduğu belirtilmektedir.

project-blue-book.jpeg


3. UFO'lar başlangıçta “uçan daireler” olarak adlandırılıyordu. Sonraki yıllarda ise bu tanınamayan nesnelere daireler ve diskler adı verildi.

ucan-daireler.jpeg


4. Çoğu ana akım bilimci, UFO'ları hiçbir soruşturmayı hak etmeyecek kadar olağanüstü olarak kabul etmektedir.

ufolar.jpg


5. Peru hava kuvvetleri, anormal hava olaylarının artan raporları nedeniyle UFO'ları araştırmaktan sorumlu bir ofisi yeniden açtı. İlk olarak 2001 yılında oluşturulan Anormal Hava Olayları (DIFAA) Soruşturma Dairesi, yeniden açılana kadar 5 yıl hizmet vermişti.

peru-hava-kuvvetleri.jpg


6. 1950'lerin sonlarından 1960'lara kadar olan tüm UFO raporlarının yarısından fazlası, Amerika Birleşik Devletleri üzerinden insanlı keşif uçuşları (yani U-2) tarafından açıklandı.

ufo-raporlari.jpg


7. Ana akım UFO topluluğundan ayrılan önemli bir spekülasyon hattı “antik astronot” okuludur. Onların temel ilkesi, uzak geçmişte gezegenimizi ziyaret eden UFO'lardır.

antik-astronot.gif


8. 1996'da yapılan bir Gallup anketi, Amerikalıların % 71'i devlet görevlilerinin UFO'lar hakkında insanlara söylediklerinden daha fazlasını bildiğine inanıyor.

amerikalilar.jpg


9. UFO'nun ilk fotoğrafları 1883'te Meksika'da bulunan Zacatecas'taki astronom Jose Bonilla tarafından çekildi.

astronom-jose-bonilla.jpg


10. Uçan daire çılgınlığı 1958'de zirveye çıktı.

ucan-daire-cilginligi.jpg


11. 1991'deki Roper anketi yapıldı ve ankete göre 4 milyon insanın uzaylılar tarafından kaçırıldığı fikri ortaya atıldı.

uzaylilar-tarafindan-kacirildi.jpg


12. Bazı araştırmacılar, popüler televizyon dizisi The X- Files'ın (1993-2002) Aydınlanma'nın sonunu belirttiğini, çünkü “batıl inanç ve din” e ve akıl ve bilimden uzak bir dünya tasvir ettiğini belirtiyorlar.

the-x- files.jpg


13. UFO, Karşılıklı UFO Ağı (MUFON), UFO Çalışmaları Merkezi (CUFOS) ve UFO Araştırması Fonu gibi birçok kulüp ve kuruluşa ilham kaynağı olmuştur.

karsilikli-ufo-agi.jpeg


14. 16 Kasım 1986'da, Japonya Hava Hatları kargo jumbo uçağı, Alaska üzerinden uçarken tanımlanamayan üç nesne bildirdi.

kenji-terauchi.jpg


15. Çalışmalar çoğu UFO olayının; uçak, balon, sedefli bulutlar, göktaşları gibi yanlış tanımlanmış objeleri ve doğal olayları rapor ettiği sonucuna ulaşılmıştır. 16. Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası kapsamında yayınlanan binlerce belge, ABD kurumlarının UFO'lar hakkında bilgi  topladıklarını ortaya koymaktadır. Bu kurumlar arasında Savunma İstihbarat Teşkilatı (DIA), FBI, CIA, NSA ve Ordu, Donanma ve Hava Kuvvetleri askeri kurumları bulunmaktadır. 

ufo-olayi.jpg


17. ETV (Dünyadışı Araç) terimi, topraklanmış nesneleri tanımlanamayan uçan nesnelerden ayırmak için kullanılır.

etv-(dunyadisi-arac).jpg


18. Dünya'nın en büyük UFO olayları arasında gösterilen Maury Olayı 1947'de yaşandı ve sonrasında büyük bir aldatmaca olduğu ortaya çıktı. Konuyu ortaya atan Harold A. Dahl, Puget Sound'da Maury Adası üzerinde gökyüzünde uçan nesneler gördüğünü söyledi. Dahl daha sonra hikayesinin bir aldatmaca olduğunu açıkladı.

harold-a.-dahl.jpg


19. “Siyah Giyen Adamlar” filmi bir Amerikan popüler kültür motifidir. UFO komplo teorilerinde, bir hükümet kurumu için çalıştıklarını iddia eden siyah takım elbise giymiş erkekler yer almaktadır. Filmin konusu uzaylıların toplumda yer aldığını göstermektedir. 

siyahli-erkekler.jpg


20. “Oz faktörü” ifadesi, UFO gözetimi sırasında başka bir gerçekliğe taşınmanın hissiyatını ifade eder.

oz-faktoru.jpg


Önerilen İçerik: Astronotların Ağzından Uzay Hakkında Şok Edici 25 Gizli Bilgi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
111
5
6
7
8
6
6
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 4
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler : ,