NeOldu.com

TAKİP ETMENİZ GEREKEN 14 TWİTTER FENOMENİ

Takip Etmeniz Gereken 14 Twitter Fenomeni

İnstagram, Facebook gibi en çok kullanılan sosyal medya mecralarından bir tanesi olan Twitter kullanıcısıysanız eğer ve kimleri takip edeceğinizi bilmiyorsanız bu içeriğimiz sizlere yardımcı olabilir. İşte Takip etmeniz gereken 14 Twitter fenomeni.

Giriş 14 Aralık 2018 Cuma 15:18 / Güncelleme 21 Eylül 2020 Pazartesi 08:04

Teknolojinin gelişmesiyle beraber hayatımızda daha büyük bir yere sahip olan ve önemi giderek artan sosyal medya platformları pek çok kişinin gün içerisinde uğradığı uygulamalardan birisidir. Yapılan her paylaşımın anında milyonlarca kişiye ulaşması sosyal medya fenomenlerini de ortaya çıkartmıştır. Özellikle, esprili ve olaylara alaycı yaklaşımları ile adını duyuran Twitter fenomenleri pek çok kişi tarafından takip edilmektedir. Yalnızca komik olaylar ile ilgili değil, ayrıca güncel olaylar hakkında tartışmaların ve bilgilendirmelerin de yapıldığı hesaplar pek çok gündemde yerini almıştır. Son zamanlarda yaptıkları paylaşımlarla takip edilmesi gereken 14 fenomen ise şu şekildedir.

Takip Etmeniz Gereken 14 Twitter Fenomeni

twitter


1. AjansBaskani

Hesap adından da anlaşılabileceği gibi ofis ortamında olan her türlü olayı mizahi şekilde ele alarak, trajikomik olayları takipçileri ile buluşturan bir hesaptır.

ajansbaskani twitter


2. Settar

Araba ve tüm otomotiv sektörü ile ilgili bilgilerin ve güncel haberlerin yer aldığı hesap özellikle araç düşkünü pek çok takipçi tarafından takip edilmektedir. Otomotiv sektörü ile ilgili güncel paylaşımları bu hesap üzerinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Settar


3. Mgokhanahi

Hukuk alanında paylaşım yaptığı güncel bilgilerle adından söz ettirebilen @mgokhanahi hesabı genellikle bilişim hukuku alanında takipçilerine yararlı bilgiler sunmaktadır. Pek çok öğrenci tarafından da takip edilen hesap, bilgi verme amaçlı paylaşımlar yapmaktadır.

Mgokhanahi


4. Kaplanseren

Paylaştığı akıcı öykülerle takipçilerine mizahi showlar düzenleyen @kaplanseren hesabı pek çok konuyu mizahi açıdan ele almaktadır. Ayrıca, teknoloji alanında yapılan tüm yenilikler konusunda da takipçilerini bilgilendiren @kaplanseren, bilgi ve mizah dolu bir fenomendir.

Kaplanseren


5. Fatoskarahasan

Ülkenin içerisinde bulunduğu sorunları paylaşan ve tanınmış kişilerle yaptığı diyalogları takipçileriyle paylaşan @fatoskarahasan hesabı geniş bir takipçi sayısına da sahiptir.

Fatoskarahasan


6. Para_Ali

Konu olarak Ali Ağaoğlu ile ilgili yaptığı paylaşımlarla gündeme gelen @Para_Ali hesabı, sosyal medya üzerinde en sık takip edilen fenomen hesaplardan birisidir. Özellikle, para ve ekonomi ile ilgili ele aldığı konulara mizahi yönden yaklaşan ve takipçileri gülme krizine sokan bir hesaptır.

Paraali


7. Ugurabi

Hesap genel olarak genç girişimci ruha sahip kişiler tarafından takip edilmektedir. Piyasa ve girişimcilikle ilgili sohbetlerin yapıldığı hesapta özellikle bilgilendirme adına pek çok paylaşım yer almaktadır.

Ugurabi


8. Hasanbasusta

Teknoloji, pazarlama ve sosyal medya ile ilgili yeniliklerin tanıtıldığı, tüm bilgilerin verildiği hesaplardan birisi de @hasanbasusta hesabıdır. Genellikle, internet ortamında gelişen yenilikçi fikirleri paylaşan hesap, yerli ve yabancı ürün tanıtımı konusunda da oldukça önemli bilgiler vermektedir.

Hasanbasusta


9. Ressambob

Belki de çocukluğumuzun ressamı olarak bilinen Ressam Bob, bir fenomen olarak sıklıkla paylaşım yapmaktadır. Çocukluğunuza geri dönmek istiyorsanız @Ressambob hesabını takip ederek, fırçayı nasıl tutmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Ressambob


10. Ozguralaz

İş alanı, yenilenen trendler, verimlilik ve inovasyon ile ilgili akıcı yazıların paylaşıldığı bir hesaptır. Paylaştığı alanlarla ilgili takipçilerin bilgi linkleri de veren @ozguralaz hesabı, yeniliğin takipçileri tarafından da keşfedilmesini sağlamaktadır.

Ozguralaz


11. MimarrSinan

Bir parodi hesabı olarak karşımıza çıkan @MimarrSinan hesabı genellikle güncel sorunları komedi ile takipçilerine aktaran bir hesaptır. Hem güncel durumları öğrenmek hem de komediyi her alanda hissetmek için @MimarrSinan hesabını takip edebilirsiniz.

MimarrSinan


12. ErhanErkut

Bir eğitimci olarak karşımıza çıkan @ErhanErkut hesabı Özyeğin Üniversitesi rektörüne aittir. Ekonomi ve yenilikçi gelişmeler hakkında bilgi paylaşımları sunan hesap özellikle pek çok öğrencinin takip etmesi gereken hesapların başında gelmektedir.

ErhanErkut


13. Big_ben_clock

Takipçi sayısı ve tweetleri ile dikkatleri üzerine çeken @big_ben_clock hesabı, diğer hesaplardan biraz farklıdır. 36 bini geçen tweetlerin tamamı BONG BONG BONG şeklinde birbirinin aynısıdır. Fakat, ilginç olarak bir sosyal medya fenomeni şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

big ben clock


14. Snalcakar

Genellikle Twitter üzerinde mizahı resimlerle anlatan ve fotoğraf paylaşımları ile çeşitlendiren @snalcakar hesabı, sosyal medyada keyifli anlar geçirmenize yardımcı olacaktır.

Snalcakar

Önerilen İçerik;

 Twitter'da Atılmış 15 Komik Tweet!

NeOldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
203
565
63
65
253
83
80
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler :