NeOldu.com

SONBAHAR AKŞAMLARINDA İÇİNİZİ ISITACAK ROMANTİK FİLMLER

Sonbahar Akşamlarında İçinizi Isıtacak Romantik Filmler

Havaların yavaş yavaş soğumaya başladığı şu günlerde evinizde izleyebileceğiniz ve içinizi ısıtacak romantik film listemize bayılacaksınız.

Giriş 02 Ekim 2017 Pazartesi 16:44 / Güncelleme 02 Kasım 2022 Çarşamba 07:00

Her mevsimin farklı bir duyguyu temsil etmesi mümkündür. Örnek verecek olursak ilkbahar umudu ve yeniden doğmayı temsil edebilirken; kış huzuru ve yalnızlığı temsil edebilir. Bugün sizler için sonbaharın aşk dolu anlarını temsil edebileceğine inandığımız tüm filmleri derledik. İzlediğiniz her filmde aşka olan inancınız da bir o kadar artacaktır. 

İşte sonbaharı yansıtan romantik 20 film... 

1. Persuasion

Sonbahar Romantik Filmleri
Anne, ailesi ile birlikte lüks bir yaşam süren genç bir kadındır. Ailesinin ifşalanması ile huzurlu hayatı alt üst olurken, şehirden ayrılan Frederick’in geri döndüğü haberi de ortaya çıkar. Eski sevgili olan Anne ve Frederick yeniden birbirlerine karşı bir şeyler hissederken ikili geçmişlerini geride bırakıp kalplerinin sesini dinlemeleri konusunda büyük bir karar vermesi gerekmektedir.

Tür Dram Romantik
IMDb 5,7
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Carrie
Cracknell
Oyuncular Dakota
Johnson
Cosmo
Jarvis
Richard
E. Grant

2. Kusursuz Uyum

Sonbahar Romantik Filmleri
Büyük bir şarap müşterisi bulmak için Avustralyalı bir koyun istasyonuna seyahat eden genç kadının yaşadıkları sizlerle. Avustralyalı koyun istasyonuna geldiği anda işler onun düşündüğü gibi gitmeyip çiftlikte öylece çalışmaya başladığında oradaki bir beye aşık olmaya ve duyguları da karşılıklı olmaya başlar.

Tür Komedi Romantik
IMDb 6,1
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Stuart
McDonald
Oyuncular Victoria
Justice
Adam
Demos
Luca Asta
Sardelis

3. Redeeming Love

Sonbahar Romantik Filmleri
Francine Rivers’ın çok romanından uyarlanan bu filmde aşkın iyileştiremeyeceği hiçbir kırıklığın olamayacağını kanıtlamaktadır. Ana karakterimiz Angel henüz çocukken fuhuşa zorlanmış olan bir kadındır. Yıllarca süren şiddet, kendisinden nefret etme ve hor görme durumlarının ardından hayatına beklemediği bir anda Michael girer. Aşk onun yaralarını iyileştirmeye başladığında ise ikilinin hayatı komple değişir.

Tür Dram Romantik
IMDb 6,7
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen D.J.
Caruso
Oyuncular Abigail
Cowen
Tom
Lewis (V)
Famke
Janssen

4. Batı Yakası’nın Hikayesi

Sonbahar Romantik Filmleri
1957 yılında yapılmış olan müzikalin uyarlaması sizlerle. Tony, Jetler ve Köpekbalıkları adındaki iki çetenin rekabeti içerisinde kalmış olan bir gençtir. O kalbini rakibinin kız kardeşine kaptırdığında ise işler tamamen değişmektedir. Çeteler arasında bölge savaşı her geçen gün yıkıcı hale gelirken bu savaşın ortasında Tony ve Maria’nın aşkı büyümeye devam etmektedir.

Tür Suç Romantik Müzikal
IMDb 7,2
Gösterim
Tarihi
2021
Yönetmen Steven
Spielberg
Oyuncular Ansel
Elgort
Rachel
Zegler
Ariana
DeBose

5. Penceremden

Sonbahar Romantik Filmleri
Raquel, yan komşusu olan Ares’e gönlünü çoktan kaptırmıştı. Çocukluğundan bu yana hissettiği duyguları kendi içinde saklayan Raquel bir gün internetinin Ares tarafından kullanılması ile işler değişmeye başlamaktadır. Artık hedefi Ares’i kendisine aşık etmek olarak belirleyen genç kızın bilmediği bir diğer şey ise duygularının karşılıklı fakat ailelerin onlara tamamen karşı olduğudur.

Tür Komedi Dram Romantik
IMDb 5,4
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Marçal
Fores
Oyuncular Julio
Pena (III)
Clara
Galle
Pilar
Castro

6. Aşkımın Sonbaharı

Sonbahar Romantik Filmleri
Amatör fotoğrafçı, kuaförüne sadece görünüşünü beğenmesi ile değil aynı zamanda el işlerini de hayran kalmaktadır. Bu hayranlığı üzerine bir çıkma teklifinde bulunduğunda ise işler garipleşir. Kuaförünün zanaatının her zaman daha iyi olmasını dilerken kader onları hızla yaşlılığa itmeye ve aralarını bozmaya meyillidir.

Tür Dram Romantik
IMDb 6,4
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Yoshihiro
Fukagawa
Baleria
Zunzun
Oyuncular Kento
Nakajima
Andrew
Russel
Honoka
Matsumoto

7. Vinterviken

Sonbahar Romantik Filmleri
Aynı şehirde büyüyen Elisabeth ve John-John’ın birbirinden farklı bir sınıf ve yaşam şartı bulunmaktadır. Aynı şehir işinde olsalar bile farklı ekonomik, sosyal ve kültürel şartları gün yüzündedir. Lakin ikili aynı lisede ve aynı sınıfta birbirleri ile denk geldiğinde ise işler değişmeye başlar.

Tür Dram Romantik
IMDb 5,3
Gösterim
Tarihi
2021
Yönetmen Alexis
Almström
Oyuncular Magnus
Krepper
Marika
Lagercrantz
Albin
Grenholm

8. Kalbimin Sesi

Sonbahar Romantik Filmleri
30 yaşında sakarlığı ile ünlü olan Maca, bir moda fenomeninin asistanı olarak çalışmaktadır. Zamanını asla duygusal bir bağ kurmadığı erkeklerle geçirmeye özen gösteren Maca, Jimena ve Adriana ile hayatında karşılaştığı sorunların üstesinde gelmek üzere de mücadele eder. Hayatında her şey yolunda giderken erkeklere olan inancını yok eden eski aşkı Leo geri döner ve her şey alt üst olur.

Tür Komedi Müzikal Romantik
IMDb 5,4
Gösterim
Tarihi
2021
Yönetmen Juana
Macias
Oyuncular Maria
Valverde
Alex
Gonzalez
Elisabet
Casanovas

9. The Lost Husband

Sonbahar Romantik Filmleri
Genç bir kadın olan Libby, kocasının ölümü ile devasa bir yıkımın içine girer. Hayatı tamamen alt üst olmuşken, kendisini toparlayabilmek için yıllardır yaşamakta olduğu şehirden çocukları ile ayrılarak teyzesinin çiftliğine taşınır. Küçük bir kasabada hem çiftlikte çalışıp hem de kasaba sakinleri ile tanışarak yeni hayatlarını sevmeye çalışırlar.

Tür Dram Romantik
IMDb 6,1
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Vicky
Wight
Oyuncular Leslie
Bibb
Josh
Duhamel
Nora
Dunn

10. Rebecca

Sonbahar Romantik Filmleri
Genç ve saf bir kadın, Maxim isimli zengin bir adamla evlenir. Başlarda işler gayet yolunda ve normal görünürken zamanla kocasının ve evinde hizmetçilerinin farklı bir bağ yaşadığını görmeye başlar. Kocası ilk karısının izleri ile mücadele ederken saf kadın bu izlerin varlığı ile yüzleşmek zorunda kalmaktadır.

Tür Dram Gizem Romantik
IMDb 6,0
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Ben
Wheatley
Oyuncular Lily
James
Armie
Hammer
Kristin Scott
Thomas

11. Bir Bilsen

Sonbahar Romantik Filmleri
Utangaç Ellie, derslerinde oldukça başarılı bir lise öğrencisidir. Okulun futbol takımındaki öğrencilerinden birisi olan Paul, okulun en havalı kızını etkilemek için birbirinden çeşitli yollar aramaktadır. Bu durum için de Ellie’den yardım istemektedir. Paul’a yardım etmeyi kabul eden Ellie kısa bir süre içerisinde Paul’un etkilemeye çalıştığı kızdan hoşlanmaya başladığını hisseder ve işler iyice çılgınlaşmaya başlar.

Tür Dram Romantik  Komedi
IMDb 6,9
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Alice
Wu
Oyuncular Leah
Lewis
Alexxis
Lemire
Daniel
Diemer

12. Aşk Garanti

Sonbahar Romantik Filmleri
Azimli avukat Susan, çok fazla hayır amacı altında davaya bakmıştır. Küçük bir hukuk bürosunun mali olarak zorlaması ise işleri değiştirir. Bürosunu kurtarmak isteyen Susan, istemeyerek kullancıların aşkı bulmasını sağlayacak bir çöpçatanlık sitesine dava açan Nick’in davasını büyük bir para karşılığında yardım eder. Lakin dava ilerledikçe Nick ve Susan arasında beklenmeyen bir çekim ortaya çıkar.

Tür Komedi Romantik
IMDb 5,6
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Mark Steven
Johnson
Oyuncular Rachael
Leigh Cook
Damon
Wayans Jr.
Heather
Graham

13. Always Be My Maybe

Sonbahar Romantik Filmleri
Çocukluk arkadaşı olan Sasha ve başarılı bir şef olan Brandon evlilik hazırlığı içerisindedirler. Yerel bir müzisyen olan Marcus ise babasının himayesi altında yaşar. Sasha, yeni açılacak olan restoran için San Francisco’ya döndüğünde ise eski hatıraları yeniden gün yüzüne çıkar. On beş koca yılın ardından karşılaşan Sasha ve Marcus, geçmişi yad etmeye başlarlar. Marcus Sasha’yı kaybetmeyi bir kere daha istemez lakin önlerine milyonlarca engel çıkmaktadır.

Tür Komedi Romantik
IMDb 6,8
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Nahnatchka
Khan
Oyuncular Ali
Wong
Randall
Park
Keanu
Reeves

14. Not Defteri

Sonbahar Romantik Filmleri
Güney Carolina’da yer alan Seabrook Adası’na Allie isimli 17 yaşındaki bir genç kız gelir. Ailesi ile birlikte tatil yapan Allie, burada Noah isimli bir gençle tanışır ve tanıştıkları ilk andan itibaren aralarında bir yakınlaşma meydana gelmeye başlar. Aralarında sınıf ve ekonomik farklılıklara rağmen gerçekleşen çekimden kaçamayan ikili İkinci Dünya Savaşı’nın kızışması ile birbirlerinden yavaşça kopmaya başlarlar.

Tür Dram Romantik
IMDb 7,8
Gösterim
Tarihi
2004
Yönetmen Nick
Cassavetes
Oyuncular Ryan
Gosling
Rachel
McAdams
James
Garner

15. Gün Doğmadan

Sonbahar Romantik Filmleri
Sıradan bir Avrupa yolcuğu yaparken tanışan iki farklı insan, Jesse ve Celine bu yolculuklarını birlikte sıra dışı olarak devam ettirmişlerdir. Viyana’ya vardıklarında bir günlüğüne şehirde kalmaya karar veren ikili, ilginç şeyler yaratma fırsatı yakalarlar. Bu sürek içerisinde birbirlerine karşı büyük bir çekim meydana gelirken ikili asla bunu söylemezler.

Tür Dram Romantik
IMDb 8,1
Gösterim
Tarihi
1995
Yönetmen Richard
Linklater
Oyuncular Ethan
Hawke
Julie
Delpy
Andrea
Eckert

16. Sil Baştan

Sonbahar Romantik Filmleri
İki yıl boyunca beraber olduğu sevgilisinden aldığı ilginç haber ile bir teknolojik deneye katılan Joel, sevgilisi ile olan bağlarını sildirmeye çalışmaktadır. Bu durum altında küplere binen Barish aynı deneyi kendi üzerinde de gerçekleştirir ve yaşanılmış olan ilişkideki tüm anılar yok olmaya başlar. Lakin yok olma sırasında güzel anılar gün yüzüne geldiğinde her şeyden pişmanlık duymaya başlar.

Tür Dram Romantik Bilim Kurgu
IMDb 8,3
Gösterim
Tarihi
2004
Yönetmen Michel
Gondry
Oyuncular Jim
Carrey
Kate
Winslet
Kirsten
Dunst

17. Aşk ve Gurur

Sonbahar Romantik Filmleri
George dönemi İngiltere’sinde ailenin yaşamı, genç ve zengin bir adam olan Bay Binglet’in ve onun yakın arkadaşı Bay Darcy’nin gelmesi ile alt üst olur. Kızların anneleri, onların evlenmelerini dört gözle bekler. Bay Bingley iyi bir aday olduğu için Jane’i onun ardından gönderir fakat Jane orada hasta olur ve Elizabeth onun yanına gider. Bay Darcy ile Elizabeth’in arasındaki çekim artarken, Bay Bingley ve Jane’in arasındaki çekim de artmaktadır ve ikilinin yaşamları umulmadık noktalara gitmeye başlar.

Tür Dram Romantik
IMDb 7,7
Gösterim
Tarihi
2005
Yönetmen Joe
Wright
Oyuncular Leira
Knightley
Matthew
Macfadyen
Rosamund
Pike

18. Titanik

Sonbahar Romantik Filmleri
Titanik isimli devasa boyutlardaki Düşler Gemisi yolculuk yapmaya hazırdır. Bu gemi içerisinde ressam Jack ve Rose isimli iki genç bulunmaktadır. İkili şans eseri tanıştığında aralarındaki sınıf farkını aldırmadan birbirlerine karşı çekilirler. Lakin doğa onlar için birbirinden büyük bir felaketi planlıyordur. Titanik isimli devasa gemi bir buz dağına çarptığında ise işler artık kabusa dönmeye başlar.

Tür Dram Romantik
IMDb 7,9
Gösterim
Tarihi
1997
Yönetmen James
Cameron
Oyuncular Leonardo
DiCaprio
Kate
Winslet
Billy
Zane

19. Not: Seni Seviyorum

Sonbahar Romantik Filmleri
Bir kadın için, sevdiği adama bütünüyle teslim olmuş ve adamın bir hastalığı ile çekip gidecek olması kolay kaldırılmaya müsait bir şey değildir. Holly, kocasına deliler gibi aşıktır lakin Gery’nin ölümcül bir hastalığı olduğu öğrenilir. Tek istediği kendisinden sonra da hayatına devam etmesi için Holly’e bir mektup yazmaktır. Bu vesile sayesinde bir sürü mektup yazar ve işler kötüleştiğinde Holly o mektuplarla hayata tutunmayı öğrenir.

Tür Komedi Dram Romantik
IMDb 7,0
Gösterim
Tarihi
2007
Yönetmen Richard
LaGravenese
Oyuncular Hilary
Swank
Gerard
Butler
Lisa
Kusrow

20. Kasımda Aşk Başkadır

Sonbahar Romantik Filmleri
Nelson’un tüm hayatı işten ibarettin. Lakin bir gün ehliyetini almak üzere girdiği sınavda Sara isimli bir kızla tanışır. Sara, Nelson’un yalnızca bir ay onunla beraber yaşaması teklif ettiğinde ise Nelson bunu onaylar. İkili birbirleri ile yaşarken aralarında delicesine bir aşk doğmaya başlar. Lakin Nelson’ın bilmediği tek şey Sara’nın kanser olduğudur.

Tür Dram Romantik
IMDb 6,7
Gösterim
Tarihi
2001
Yönetmen Pat
O’Connor
Oyuncular Keanu
Reeves
Charlize
Theron
Jason
Isaac
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
2
3
1
1
0
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.