NeOldu.com

SERMAYESİZ YAPABİLECEĞİNİZ BASİT 10 İŞ FİKRİ

Sermayesiz Yapabileceğiniz Basit 10 İş Fikri

Sermayesiz yapılabilecek işler herkesin merak ettiği konuların başında gelmektedir. Peki, sermaye olmadan yapılacak işler hangileridir? İşte, sizler için faydalı olabileceğini düşündüğümüz sermayesiz yapabileceğiniz en basit 10 iş fikri…

Giriş 24 Kasım 2018 Cumartesi 11:21 / Güncelleme 17 Aralık 2019 Salı 09:00

Günümüzde birçok insanın çalıştığı sayısız iş türleri vardır. Bazen kişilerin çalıştığı işlerden sağladıkları kazanç kendilerini tatmin etmiyor olabilir ya da boş zamanlarını ek işlerle ya part-time ya da freelance işlerde çalışarak para kazanmaktadırlar.

Özellikle de okuyan öğrencilerin yoğun olduğu bu tür işler en kötü 200-300 lira civarında bir ek gelir sağlamaktadır.

İş türleri sadece bunlarla sınırlı değildir elbette. Örneğin, çoğu kişi herhangi bir sermaye gerekmeksizin bir iş yapmak arzusu içindedir. Eğer altın bilezik olarak bilinen ek bir yetenek ya da ustalık varsa bu durum daha da kolay olur. İşte sermaye gerektirmeyen belli başlı iş türleri;

1. Freelance Çalışma

sermayesiz iş imkanları

Yani, internet sitelerinde yüzlerce sayıda bu tarz işler mevcuttur. Herhangi bir sermaye gerekmeksizin aylık olarak 300-500 lira civarı getiriler sağlar. Yapmanız gereken şeyler ise ya bir yazar olmak, ya bir anket doldurmak ya da eleştirmen olmak bu iş için yeterli olmaktadır. Aynı zamanda bu iş imkanı ile ilgili olan "Sadece Freelance Çalışanların Anlayacağı Şeyler" içerikli yazımızı da okuyabilirsiniz.


2. Müzik Dinlemek

sermayesiz iş imkanları

Evet, yanlış duymadınız müzik dinleyerek de para kazanmanız mümkündür. Her ne kadar çok fazla olmasa da katkı sağlayacak getirileri olur. Bunun için özel olarak açılmış program ve sitelerde bulunan müzikleri beğenerek, puan vererek ya da yorum yaparak para kazanabilirsiniz.


3. Spor Koçluğu

sermayesiz iş imkanları

Eğer spor alanında yeterli bilginiz varsa ve kendinize güveniniz tam ise bu işi de ek olarak yapabilirsiniz. Sermaye gerekmeksizin yapılan işler arasında en fazla getirisi olan türlerden biridir.


4. Ahşap Sanatı

sermayesiz iş imkanları

Oldukça popüler olan ek işlerden biridir. Tek yapmanız gereken şey kesilmiş ağaç parçalarını alıp kendinizce bunları işleyerek, şekil vermektir. Ardından bu tür eşyaların satışının yapıldığı yerlerle anlaşarak belli bir miktar karşılığında anlaşabilirsiniz. Tatil beldeleri olması tercih sebebidir.


5. Arabuluculuk

sermayesiz iş imkanları

Belki de en mantıklı işlerden biridir. Tek yapmanız gerek şey çevrenizi geniş tutmaktır. Böylece iş imkanınız artar. Özellikle anlaşma içerisinde olan tarafların arasına girerel her ikisini de memnun eden bir anlaşmayı taraflara kabul ettirmek. Örneğin, bir arsa satışı için satıcı ile alıcıyı bir araya getirerek satışın yapılmasını sağlamak size de maddi açıdan yardımcı olur.


6. Kitap Alım-Satım

sermayesiz iş imkanları

Sermayesiz bir iş olmasını istiyorsanız ilk olarak elinizde bulunan eski ve okumadığınız kitapları, değerince satın alan sosyal platformlardan ya da sahaflara satarak ilk paranızı kazanabilirsiniz. Ardından kazandığınızı paranın bir kısmıyla uygun kitaplar alarak bu döngüyü devam ettirebilirsiniz.


7. Pazarlama

sermayesiz iş imkanları

Kendinize güveniyorsanız belli bir kuruluşun ürünlerini satmasına yardımcı olarak da para kazanabilirsiniz.


8. Hayvan Bakıcılığı

sermayesiz iş imkanları

Biraz zor olmasına rağmen en zevkli işlerden biridir. Bu iş fikrini mutlaka düşünmelisiniz.


9. Yerel Tur Rehberliği

sermayesiz iş imkanları

Genel kültürünüz iyi bir durumdaysa özellikle tatil bölgelerinde yerel turistlere rehberlik yaparak ciddi kazançlar sağlayabilirsiniz.


10. Ürün Fotoğrafçılığı

sermayesiz iş imkanları

Belli market ve restoranlar ile anlaşarak ürünlerinin çekimini yapabilirsiniz. Bunun dışında çekmiş olduğunuz kaliteli fotoğrafları internet üzerinden satmanız da mümkündür.


Önerilen İçerik: İnternetten Para Kazan Yolları

NeOldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
231
230
232
233
235
251
210
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler : ,