NeOldu.com

KALICI PARFÜM KOKUSU İÇİN 10 MUCİZEVİ YÖNTEM

Kalıcı Parfüm Kokusu İçin 10 Mucizevi Yöntem

Parfümleriniz çok güzel kokuyor fakat uzun süre üstünüzde kokusu duymuyor mu? Bu içeriğimizde parfümü kalıcı yapmanın yollarını derledik...

Giriş 18 Haziran 2015 Perşembe 16:34 / Güncelleme 21 Eylül 2022 Çarşamba 09:00

Parfümü Kalıcı Yapmanın Yolları

Parfümlerin gün içerisinde uçuk gitmesinden dolayı çoğu insan şikayet etmektedir. Bu yüzden genel olarak parfümleri yanımızda taşımayı tercih ederiz. Ancak bu püf noktalarla hem parfümlerinizi yanınızda taşıma zahmetinde bulunmak zorunda kalmayacaksınız hem de kokularınız gün boyunca kalıcı hale gelecek.

İşte yanınızda parfüm taşımanıza gerek kalmadan parfümü kalıcı yapmanın yolları;

1. Sıcak ve Nemli Yerlere Parfüm Koymayın

Parfümü Kalıcı Yapmanın Yolları

Öncelikle parfümlerinizin sıcak veya nemli yerlerde saklamamaya çalışın. Çünkü, parfümlerinizi daha sıcak ve nemli yerlerde saklamak koku kalitesinin düşmesine neden olmaktadır.

2. Kuru Ciltler İçin Vücut Losyonu

Parfümü Kalıcı Yapmanın Yolları

Eğer kuru bir cilt yapısına sahipseniz, parfüm sıkmadan önce mutlaka vücut losyonu sürmeyi ihmal etmeyin. Vücut losyonu sürmeniz kokunun daha kalıcı olmasına sebep olacaktır.

3. Nabız Noktalarına Vazelin

Parfümü Kalıcı Yapmanın Yolları

Nabız noktalarına parfüm sıkmadan önce mutlaka vazelin sürün. Vazelinin kokuyu hapsedici özelliği sayesinde parfümleriniz daha kalıcı hale gelir. Ayrıca nabız noktalarına, bileklerinize parfüm sıktıktan sonra birbirine sürtmemelisiniz. Bileklerinizi sürtmeniz kokunun daha çabuk uçmasına sebep olmaktadır.

4. Vücudunuzdaki Sıcak Yerler

Parfümü Kalıcı Yapmanın Yolları

Parfümlerinizi sıkarken vücudunuzdaki daha sıcak bölgeleri tercih edin. Örneğin; bu bölgeler bilekleriniz, boynunuz, dirsek içleriniz gibi bölgeler olabilir.

5. Parfümü Direkt Olarak Saçlarınıza Sıkmayın

Parfümü Kalıcı Yapmanın Yolları

Parfümler genellikle alkol içerdiği için saçlarınıza direkt olarak sıkmak zarar verecektir. Bu yüzden parfümleri saç fırçanıza sıkıp öyle saçınızı taramanız daha yararlı olacaktır.

6. Parfümü Temiz Vücuda Sıkın

Parfümü Kalıcı Yapmanın Yolları

En çok yapılan hatalardan biri de parfümle deodorantın amacını karıştırmaktır. Deodorant terlemeye karşı kullanılırken parfümün kokusunun kalıcılığı artar. Duş aldıktan sonra vücuda nemlendirici sürmek de aynı şekilde kokuyu hapsedeceğinden kalıcılık artmış olur. Ayrıca parfümü sıktıktan sonra sıktığınız yeri ovup yaymaya çalışmayın. Temas etmeniz kokuyu yaymak yerine kokunun kısa sürede yok olmasına neden olmaktadır.

7. Cildinizi Nemlendirin

Parfümü Kalıcı Yapmanın Yolları

İyi nemlendirilmiş bir cilt, kokuyu daha iyi saklar. Parfümünüzü sıkmadan önce cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Kokunuzun kalıcılığını arttırmak için elbette parfümün vücut kremlerini kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

8. Parfümü Saç Fırçanıza Sıkın

Parfümü Kalıcı Yapmanın Yolları

Parfümünüz uzun süre uçmasın istiyorsanız, saç fırçanıza parfüm sıkabilirsiniz. Saç parfümün uçmasını engelleyecek ve daha uzun süre koku saçmanızı sağlayacaktır. Hem böylelikle saçınıza parfüm sıkmak durumunda kalmadan hoş bir koku bulutu bırakma şansı yakalamış olursunuz.

9. Parfüm Kapağını Açık Unutmayın

Parfümü Kalıcı Yapmanın Yolları

Parfümünüzün kapağını ilk açtığınızda ortaya çıkan büyülü kokunun devamı ve parfümün kalıcılığını koruyabilmek için, parfüm kapağını her daim kapalı tutmanız gerekmektedir. Bu sadece parfüm için değil kullanmış olduğunuz tüm koku ürünlerinde aynı özeni gösterin. Hatta parfümünüzü satın almış olduğunuz kutu içerisinde saklamanız parfümünüzün daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

10. Parfüm Seçiminize Dikkat Edin

Parfümü Kalıcı Yapmanın Yolları

Parfüm seçiminiz de oldukça etkilidir. Kalıcı kokulardan biri de odunsu notalara sahip kokulardır. Turunçgil notaları hızlı uçmaya daha yakındır. Aklınızda bulunsun. Ayrıca cildinize EdT yerine daha yoğun içeriğe sahip, kalıcılığa, EdP sıkın, kalıcılığı kesinlikte EdT'ye göre daha fazladır.

Benzer İçerik Önerileri
Kokusuyla Baştan Çıkaran 2022'nin En İyi 25 Erkek Parfümü Kokusuyla Hayran Bırakan 2022'nin En İyi 20 Kadın Parfümü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
322
25
155
19
118
126
94
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.