NeOldu.com

NETFLİX TARİHİ DİZİLER 2022 - EN İYİ 21 NETFLİX DÖNEM DİZİSİ

Netflix Tarihi Diziler 2022 - En İyi 21 Netflix Dönem Dizisi

Netflix'te izleyebileceğiniz en iyi tarihi dizileri listeledik. İşte sadece Netflix'te izleyebileceğiniz en iyi 21 tarihi dizi...

Giriş 02 Mayıs 2021 Pazar 16:05 / Güncelleme 24 Nisan 2022 Pazar 07:00

En İyi ve En Yeni Netflix Tarih Dizileri Listesi

Netflix online dizi ve film izleme platformu üzerinden izleyebilceğiniz en iyi tarihi dizi önerilerini bir araya getirdik. Neoldu.com okurları için hazırladığımız bu içeriğimizde dram, aksiyon, macera ve aşk dolu hikayeleri ile dikkat çeken IMDb puanı yüksek Netflix tarihi dizileri yer alıyor. İşte tüm zamanların en iyi Netflix tarihi dizileri listesi...

Netflix Tarihi Dizi Önerileri;

1. Vikings: Valhalla

Netflix Tarihi Dizileri

Dizi tarihine damga vuran Vikings adlı yapımdan 100 sonrasına ait bir hikayeyi anlatan Vikings: Valhalla Netflix'in en çok izlenen yapımları arasına girmeyi başardı. Dizide ünlü kaşif Leif Erikkson ve kardeşi Freydis Eriksdotter'ın macera dolu anıları anlatılıyor. Dönemin yaşamı hakkında bilgiler veren dizide ana karakterlerin yanında bir de İskandinav prensi Harald Sigurdsson'u izliyoruz.

Tür Tarihi Dram Aksiyon
IMDb 7,1
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Jeb
Stuart
Oyuncular Sam
Corlett
Frida
Gustavsson
Leo
Suter

2. Oktoberfest Beer An Blood

Netflix Tarihi Dizileri

2020 yılında gösterime girmiş kaliteli bir dizi olan Oktoberfest Beer An Blood’un konusu, azimli bir bira üreticisi Curt Prank, Münih’te düzenlenen ve önemli festivallerden biri olan Oktoberfest’te büyük bir bira alanı kurmak istiyordur, bunu gerçekleştirebilmesi için gereken her şeyi yapmaya kafaya takan Curt’un büyük bir alan kurmak istediği haberi yayılır, rakip firmalar bunu duyduktan sonra Curt ve firmalar arasında büyük bir mücadele başlar.

Tür Tarihi Dram
IMDb 6.8
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Christian
Limmer
Oyuncular Misel
Maticevic
Klaus
Steinbacher
Martina
Gedeck

3. Knightfall

Netflix Tarihi Dizileri

2017 yılında gösterime giren ve 2019 yılına kadar devam eden film, haçlıların arasındaki güveni, inancı vb. kavramları tarihe dayanarak anlatan özgün bir yapımdır. Dizinin konusu ise 14. Yüzyılda Tapınak Şovalyelerinin Müslümanlara karşı Kudüs ve Akka’yı kaybettikleri savaşın ardından geri çekilmelerini ve çekildikten sonra güçlenmek için ellerinden gelen her şeyi yapmalarını anlatıyor. Kudüs şehrini geri almak isteyen haçlılar, Pariste yaşamaya başlayıp o dönemin kralı olan Philip ile iyi ilişkiler kurmaya çalışırlar.

Tür Tarihi Macera
IMDb 6.8
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Aaron
Helbing
Oyuncular Tom
Cullen
Jim
Carter
Padraic
Delaney

4. Barbarians

Netflix Tarihi Dizileri

2020 yılında gösterime giren ve izleyicilerin büyük ilgisini toplayan kaliteli dizinin konusu, üç farklı insanın hayatlarının tesadüfen bir araya gelmesi sonucu, kendi geçmişleri ve gelecekteki olaylarla karşı karşıya kalmalarını anlatıyor. Battle of the Teutoburg Forest (Varus Savaşı) etrafında seyreden dizi, Büyük Roma’nın ilerlemesinin durmasını sağlayan savaştır.            

Tür Tarihi Dram Savaş
IMDb 7.2
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Andreas
Heckmann
Oyuncular Laurence
Rupp
Jeanne
Goursaud
David
Schütter

5. The Englis Game

Netflix Tarihi Dizileri

2020 yılında gösterime giren dizi, 1879 İngiltere’sinde futbolun yeni yeni kendini göstermeye başladığı dönemde geçiyor. Varlıklı ailelerin futbol ligini ele geçirmesini ve buna karşı olarak varoş kesimin düzene karşı çıkma denemesinin ardından modern futbolun ortaya çıkışını ele alıyor.

Tür Tarihi Dram Spor
IMDb 7.6
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Tim
Fywell
Oyuncular Edward
Holcroft
Kevin
Guthrie
Charlotte
Hope

6. Cable Girls (Kablo Kızları)

Netflix Tarihi Dizileri

2017 yılından 2020 yılına kadar ekranlarda karşımıza çıkan dizi, İspanya’nın başkent şehri Madrid’de 1920’li yıllarda geçiyor, yapım, birbirlerinden farklı 4 insanın 1920’li yıllardaki bir telefon şirketi içerinde çalışıp operatörlük yapmaya başlamalarının etrafında dönüyor. Çalıştıkları iş sayesinde arkadaş olan 4 kişiyi gelecekte nelerin beklediği ise bir muamma.

Tür Tarihi Dram Romantik
IMDb 7.6
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Jeb
Stuart
Oyuncular Blanca
Suárez
Ana
Fernández
Teresa
Fernández
-Valdés

7. Alias Grace

Netflix Tarihi Dizileri

2017 yılında beyazperdeye yansıyan dizinin konusu, Grace Marks isimli karakterin İrlanda’dan Kanada’ya göç edip Thomas Kinnear’ın yanında hizmetçi olarak çalışmaya başlamasının etrafında dönüyor. Aradan geçen zamandan sonra, kendisine yardım ettiği iddia edilen bir adam ile beraber çalıştığı ev sahibini ve yanında çalışan başka birini öldürmekten başı belaya giren Grace’nin daha sonra başına gelecekler ise bir muamma.

Tür Tarihi Gerilim
IMDb 7.8
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Sarah
Polley
Oyuncular Sarah
Gadon
Edward
Holcroft
Rebecca
Liddiard

8. Norsemen

Netflix Tarihi Dizileri

2016 yılında çıkmış olan dizi, 790’lı yıllarda Viking’lerin hayatını komedi şeklinde ele almıştır. Vikinglerin baskın yapma, çalma, öldürme, kölelik gibi durumlarını iyi yansıtan bu film, izlemeye değer ve listemize girmeyi başarmış kaliteli tarih dizilerinden bir tanesidir.

Tür Tarihi Macera Komedi
IMDb 7.8
Gösterim
Tarihi
2016
Yönetmen Jonas
Torgersen
Oyuncular Kåre
Conradi
Jon
Øigarden
Nils Jørgen
Kaalstad

9. Versailles

Netflix Tarihi Dizileri

2015 yılında Netflix’te gösterime giren film, Fransa’nın 14. Kralı olan Louis’i ele alıyor. 1667’li yıllarda Fransa Kralı Louis dünyadaki en büyük saray olan Vesailles’i yaptırma emri verir. Sarayda yaşayan iktidar oyunlarını ve entrikaları ele alan dizi, izleyicinin ilgisini çekmeyi başarmış ve listemize girmeye hak kazanmıştır.

Tür Tarihi Dram
IMDb 7.9
Gösterim
Tarihi
2015
Yönetmen David
Wolstencroft
Oyuncular George
Blagden
Alexander
Vlahos
Tygh
Runyan

10. Marco Polo

Netflix Tarihi Dizileri

Çıktığı günden beri popülerliğini yitirmeyen ve listemizde 10. sırada bulunan Marco Polo dizisinin konusu Venedikli gezgin Marco Polo’nun 13. Yüzyıl zamanları Cengiz Han’ın soyundan olan Kubilay Han’ın hükmettiği Çin topraklarında geçiyor, siyasi olaylar, ve vaatlerle dolu dizi, Kubilay Han’ın krallığını korumaya çalışan Marco Polo’yu anlatıyor.

Tür Tarihi Dram Fantastik
IMDb 8.0
Gösterim
Tarihi
2014
Yönetmen John
Fusco
Oyuncular Lorenzo
Richelmy
Benedict
Wong
Chin
Han

11. The Man İn The High Castle (Yüksek Şatodaki Adam)

Netflix Tarihi Dizileri

2015 yılında yayınlanmaya başlayan ve bir romandan uyarlanan dizi, Nazi’lerin 2. Dünya Savaşını kazanmaları ve ardından gelen distopik dünya düzeninden yola çıkarak Kuzey Amerika’nın ne durumda olacağını ele alıyor, Japonların ve Almanların cirit attığı bu dünyada insanlığın bir kısmı direnmeye çalışırken bir kısmı olan her şeyi kabulleniyor.

Tür Bilim Kurgu Dram
IMDb 8.0
Gösterim
Tarihi
2015
Yönetmen Frank
Spotnitz
Oyuncular Alexa
Davalos
Joel de la
Fuente
Rupert
Evans

12. The Terror

Netflix Tarihi Dizileri

2018 yılında gösterime girmiş olan dizi, listemide 12. Sırada yer almaya hak kazanmış olup NeOldu yazarları olarak izleyip beğendiğimiz bir yapımdır, dizinin konusu ise gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. 1847 yılında geçen dizi Kraliyet donanmasının North Passage adlı yeri bulmak için atıldığı aksiyon dolu yolculuğu ve ardından başlarına gelen olayları ele alır. Dizi aynı zamanda Dan Simmons adlı yazarın kitabından uyarlanmıştır.

Tür Tarihi Korku Gerilim
IMDb 8.0
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen David
Kajganich
Oyuncular Derek
Mio
Kiki
Sukezane
Cristina
Rodlo

13. Black Sails

Netflix Tarihi Dizileri

Treasure Island adlı romandan uyarlanan ve 2014 yılında gösterime giren dizi, Kaptan Flint, mürettabatı ve onların arasına yeni katılmış olan John Silver adlı denizcinin çaldıkları ganimet haritasının onlara getireceği belaları ele alıyor.

Tür Tarihi Macera
IMDb 8.2
Gösterim
Tarihi
2014
Yönetmen Robert
Levine
Oyuncular Zach
McGowan
Toby
Stephens
Hannah
New

14. Hell on Wheels (Yürüyen Cehennem)

Netflix Tarihi Dizileri

2011 yılında gösterime girmiş ve 8,3 puanlık yüksek bir IMDb puanına sahip olan dizinin konusu, sadece vahşi batıdan ibaret değil. 1865 yılında Kuzey-Güney savaşları yeni sona ermişken ölmüş karısının intikamını almak için harekete geçen bir adamın hikayesini ele alıyor.

Tür Tarihi Dram Western
IMDb 8.3
Gösterim
Tarihi
2011
Yönetmen Tony
Gayton
Oyuncular Anson
Mount
Common Colm
Meaney

15. Kingdom

Netflix Tarihi Dizileri

2019 da yayın hayatına başlamış olan dizi, 2020 yılında hala yayın hayatına devam eden dizilerden bir tanesidir. 8,3 gibi bir puanla kendini sevdirmeye başlayan dizi, bulaştığı kişileri canavara dönüştüren salgın bir hastalık, açlık ve yozlaşma ile boğuşan bir Güney Kore krallığının başına gelen olayları ele alıyor. 

Tür Tarihi Dram Aksiyon
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Kim
Seong-hun
Oyuncular Ji-hoon
Ju
Ryu Seung
-Ryong
Doona
Bae

16. The Last Kingdom

Netflix Tarihi Dizileri

2015 yılında gösterime giren dizi, IMDb’den 8,3 gibi başarılı bir puan alarak biz yazarların ilgisini çekmeyi başarmış bir dizidir. Dizinin konusu ve içindeki isimler ise 2013 dizisi Vikings’e benzerlik göstermektedir.

Tür Tarihi Dram
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2015
Yönetmen Stephen
Butchard
Oyuncular Alexander
Dreymon
Emily
Cox
Millie
Brady

17. Outlander

Netflix Tarihi Dizileri

2014 yılında gösterime girmiş olan ve hala devam eden dizinin konusu, 1945 yıllarında yaşayan savaş hemşiresi Claire Randall’ın ilginç bir şekilde 1743 yılına yolculuk etmesinin etrafında dönüyor. 

Tür Tarihi Bilim Kurgu Fantastik
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2014
Yönetmen Ronald
D. Moore
Oyuncular Caitriona
Balfe
Sam
Heughan
Tobias
Menzies

18. Spartacus

Netflix Tarihi Dizileri

2010 yılında çıkan 2013 yılında final yapan kaliteli bir dizi olan Spartacus’un konusu, gittiği savaşta yenilen bir adamın esir olarak gidip kral olarak geri dönmesinin etrafında dönüyor. 

Tür Tarihi Savaş Macera
IMDb 8.5
Gösterim
Tarihi
2010
Yönetmen Steven S.
DeKnight
Oyuncular Liam
McIntyre
Peter
Mensah

Manu
Bennett

19. Vikings

Netflix Tarihi Dizileri

2013 yılında gösterime giren ve 2020 Aralık ayında 5. Sezonu yayınlanan tarihi Vikings dizisinin konusu, 8. Yüzyıl İkandinavya’sında çiftçilik yapan Ragnar Lothbrok ve ailesinin günden güne güçlenerek bir lord ve sonra bir kral en sonunda bir imparator olmasının etrafında dönüyor. 

Tür Tarihi Dram Macera
IMDb 8.5
Gösterim
Tarihi
2013
Yönetmen Michael
Hirst
Oyuncular Katheryn
Winnick
Travis
Fimmel
Gustaf
Skarsgård

20. The Crown

Netflix Tarihi Dizileri

2016 yılında gösterime giren ve günümüzde 6. Sezonu ile devam eden biyografi dizisi The Crown’un konusu, 2. Dünya savaşı sonrası yıkık dökük İngiltere’nin yaşadığı siyasi iç karışıklık dönemini ele alıyor. 

Tür Tarihi Dram Biyografi
IMDb 8.7
Gösterim
Tarihi
2016
Yönetmen Peter
Morgan
Oyuncular Olivia
Colman
Tobias
Menzies
Helena
Bonham
Carter

21. Peaky Blinders

Netflix Tarihi Dizileri

2013 yılında yayın hayatına başlayan dizi aradan 7 yıl geçmesine rağmen yeni bölümleri ile ekranlara yansımaya devam ediyor. 8,8’lik IMDb puanı ve konusu ile dikkat çeken Peaky Blinders’in konusu ise 1. Dünya savaşı sonrası İngiltere’ye salgın hastalık gibi bulaşan yasadışı çetelerden biri olan Peaky Blinders ailesinin başlarından geçen olayları ele alıyor.

Tür Tarihi Polisiye Suç
IMDb 8.8
Gösterim
Tarihi
2013
Yönetmen Steven
Knight
Oyuncular Cillian
Murphy
Helen
McCrory
Paul
Anderson
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
2
1
0
1
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.