NeOldu.com

HİKAYESİYLE HERKESİ HEYECANLANDIRAN NETFLİX'İN EN İYİ SUÇ FİLMLERİ

Hikayesiyle Herkesi Heyecanlandıran Netflix'in En İyi Suç Filmleri

Bu yazımızda sizin için Netflix’te yayınlanmış en iyi suç filmlerini derledik. İşte mutlaka izlenmesi gereken suç filmleri.

Giriş 23 Aralık 2020 Çarşamba 13:19 / Güncelleme 12 Kasım 2021 Cuma 07:15

En İyi 21 Netflix Suç Filmi

Netflix’te yayınlanan en kaliteli suç filmlerini bu içeriğimizde liste şeklinde hazırladık. Sıralarken en büyük sinema sitelerinden faydalandığımız bu içeriği okuyunca hangi suç filmini daha önce izlemeniz gerektiğini bileceksiniz. İşte en iyi Netflix suç filmleri.

 

21. Òlòtūré (2019) – IMDb: 5.3

netflix suç filmleri

İnsan kaçakçılığını ortaya çıkarmak amacıyla Lagos’ta fahişe rolü yapan bir gazeteci, kadınlara istismar edilen acımasız ve şiddet dolu bir dünyayla karşılaşır. Bu gazeteci Lagos’un zorluklarıyla başa çıkmaya çalışırken dikkatleri üzerine çeker. Yapım kaliteli hikayesi sayesinde Netflix’te yayınlanan en iyi suç filmlerinden birisi olmuştur.

Başrol Oyuncuları: Ada Ameh, Blossom Chukwujekwu Beverly Osu

Tür: Suç, Dram

Yönetmen: Kenneth Gyang

Fragman

Òlòtūré Benzeri Filmler

 • Azalı (2018) – IMDb: 5.7
 • Atlantique (2019) – IMDb: 6.7
 • King Of Boys (2018) – IMDb: 5.7

20. Class of '83 (2020) – IMDb: 5.9

netflix suç filmleri

2020 yılında çıkan suç filmlerinden birisi olan bu yapım güzel bir hikayeye sahiptir. Rütbesi düşürülen bir polis, yer altı dünyasını ve yozlaşmış teşkilatı yok etmek için beş gözü kara öğrenciyi kendi intikam planı için ölümcül suikastçı olarak yetiştirir. Fakat yapılan tüm iyi planlar gibi, her şey güzel giderken kendisi de bu intikam ateşinden nasibini alacaktır.

Başrol Oyuncuları: Bobby Deol, Anup Soni, Joy Sengupta

Tür: Suç, Dram

Yönetmen: Atul Sabharwal

Fragman

Class of '83 Benzeri Filmler

 • Raat Akeli Hai (2020) – IMDb: 7.3
 • Article 15 (2019) – IMDb: 8.2
 • Special 26 (2013) – IMDb: 8.0

19. I Care a Lot (2020) – IMDb: 6.2

netflix suç filmleri

Film başarılı bir yasal vasi olan Marla Grayson’ı konu ediyor. Marla kanunları kendi lehine, müvekkillerinin aleyhine kullanmakta ün kazanmıştır. Marla bir gün gözüne bir müvekkil kestirir. Marla iyi bir seçim yaptığını düşündüğünde aslında çok yanılmaktadır. Çünkü seçtiği müvekkil çok dişlidir. Marla o an dış görünüşün ne kadar yanıltıcı olduğunu anlar.

Başrol Oyuncuları: Rosamund Pike, Eiza Gonzalez, Dianne Wiest

Tür: Gerilim, Komedi

Yönetmen: J Blakeson

Fragman

I Care a Lot Benzeri Filmler

 • Gözlerinin Ardında (2021) – IMDb: 7.3
 • Nomadland (2020) – IMDb: 7.6
 • Judas and the Black Messiah (2021) – IMDb: 7.7

18. Time to Hunt (2020) – IMDb: 6.3

netflix suç filmleri

Üç yıl boyunca hapishanede kalan Jun-seok çıktıktan sonra arkadaşları ile birlikte Güney Kore’ye gider. Ülkesine geldiğinde birçok şeyin değiştiğini fark eder. Jun-seok, özgürlüğüne kavuştuğu zaman arkadaşları ile Hawaii’ye gidip, yeni bir hayat kurmanın hayalini kurar. Sonunda hayallerine kavuşmanın zamanının geldiğini düşünen Jun-seok, arkadaşları ile son bir kez soygun yapmaya karar verirler. Ekibin soygunları başarılı geçse de hiç beklemedikleri bir olayla karşı karşıya kalırlar. Kaliteli suç filmlerinden birisi olan Time to Hunt filmi izleyicilerine güzel bir soygun atmosferi sunmaktadır.

Başrol Oyuncuları: Jae-hong Ahn, Je-Hoon Lee, Woo-sik Choi

Tür: Suç, Aksiyon, Dram

Yönetmen: Sung-hyun Yoon

Fragman

Time to Hunt Benzeri Filmler

 • Forgotten (2017) – IMDb: 7.4
 • Yabancı (2018) – IMDb: 6.3
 • Pandora (2016) – IMDb: 7.5

17. Berrak Göl (2017) – IMDb: 6.3

netflix suç filmleri

Bütün kötülüklerin bulunduğu bu kasabanın şerifi 3 banka soyguncusunun peşine düşer. Bu soygunu yapanlardan birisi de şerifin kendi kardeşidir. Şerif soygunun gizemini çözmeye çalışır. Yalnız bu kasabada zaman geriye doğru ilerlemektedir. Güzel temposu ve kaliteli kurgusu sayesinde bu yapım Netflix gizem filmleri türünde de son derece etkileyici yapımları arasında yer almaktadır.

Başrol Oyuncuları: Wyatt Russell, Rainn Wilson, Benjamin Walker

Tür: Suç, Gizem

Yönetmen: Oren Uziel

Fragman

Berrak Göl Benzeri Filmler

 • The Last Thing He Wanted (2020) – IMDb: 4.3
 • The Hater (2020) – IMDb: 7.1
 • La Corazonada (2020) – IMDb: 5.3

16. Hızlı ve Öfkeli (2001) – IMDb: 6.8

netflix suç filmleri

Tüm dünyada en çok izlenen suç filmi olan Hızlı ve Öfkeli iyi bir tempoya ve güzel bir kurguya sahiptir. Netflix'in kendi yapımı olmasa da bünyesinde barındırdığı tüm zamanların en iyi yarış filmleri arasında da gösterilen yapım, Dominic Toretto, yarış bahisleri oynayan ve arabaların pahalı parçalarını çalan bir çetenin lideridir. Bu eşyalar çok değerli elektronik ekipmanlar olduğu için çoğu ülkede baş şüpheli haline gelmiştir. Bir Amerikan sivil polisi bu suçun kim tarafından yapıldığını kanıtlamak için çeteyle iç içe olmuştur. Bu suçun sorumlularını yakalamakla görevli olan sivil polis diğer yandan Dominic Toretto’nun kız kardeşine aşık olmuştur. Bu olay sivil polisin işini bir hayli zorlaştıracaktır.

Başrol Oyuncuları: Paul Walker, Vin Diesel, Michelle Rodriguez

Tür: Suç, Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Rob Cohen

Fragman

Hızlı ve Öfkeli Benzeri Filmler

 • Özel Tim (2003) – IMDb: 6.0
 • Hızlı ve Öfkeli 6 (2013) – IMDb: 7.1
 • Hızlı ve Öfkeli 7 (2015) – IMDb: 7.1

15. Dünyanın Bütün Parası (2017) – IMDb: 6.8

netflix suç filmleri

Yapım konusuyla dikkat çeken suç filmlerinden birisidir. 1973’te Amerika’nın zenginlerinden olan John Paul Getty’nin torunu kaçırılmıştır. Fidyeciler John Jr’ın annesinden oğlunu geri vermeleri karşılığında 17 milyon dolar istemektedir. Bunun üzerine annesi fidye için milyarder kayınpederine gider. John Paul Getty çok cimri biri olduğu için parayı fazla bulur ve kabul etmez. Çocuğun annesi oğlunu kurtarmak için kayınpederiyle savaşmak zorunda kalır. Bu zaman içerisinde John Jr’ın hayatı tehlikeye girer.

Başrol Oyuncuları: Michelle Williams, Christopher Plummer, Mark Wahlberg

Tür: Suç, Dram, Biyografi

Yönetmen: Ridley Scott

Fragman

Dünyanın Bütün Parası Benzeri Filmler

 • İlk Korku (1996) – IMDb: 7.7
 • Vahşiler (2012) – IMDb: 6.5
 • Kara Gün (2016) – IMDb: 7.4

14. Dört Kardeş (2005) – IMDb: 6.8

netflix suç filmleri

Çocuklukları birlikte geçen 4 erkek kardeş onlara sahip çıkan anneleriyle birlikte yaşarlar ve zamanla birbirlerinden ayrılırlar. Kendilerini yetiştirdikleri anneleri öldürülünce cenaze töreninde tekrar bir araya gelirler. Annelerinin kim tarafından öldüğünü merak eden kardeşler bu olayı araştırmaya başlar. 4 kardeş anneleri için birbirlerine daha çok bağlanırlar ve olayı çözmek için var güçleriyle çalışırlar. Film kaliteli hikayesi sayesinde en iyi Netflix filmleri arasında yer almaktadır.

Başrol Oyuncuları: Mark Wahlberg, Tyrese Gibson, André 3000

Tür: Suç, Aksiyon, Dram

Yönetmen: John Singleton

Fragman

Dört Kardeş Benzeri Filmler

 • Hırsızlar Şehri (2010) – IMDb: 7.5
 • Kara Şahin Düştü (2001) – IMDb: 7.7
 • Paradise Beach (2019) – IMDb: 4.5

13. Raees (2017) – IMDb: 6.8

netflix suç filmleri

Hint yapımı olan bu filmde bir eyaletin uyuşturucuları yasaklamasından sonra yaşanan olaylar gözler önüne serilmektedir. Hindistan’ın bir eyaleti olan Gucerat’ta zararlı ilaç ve uyuşturucuların kullanımı yasaklanır. Yer altı dünyası uyuşturucu ve kadın ticareti yaptığı için polisin bu kararından hiç memnun olmazlar. Mafya üyeleri yasaklamanın arkasında olan polis memurunu hedef alır. Polis bu durumda karardan memnun olmayan halkı da karşısına almak zorundadır.

Başrol Oyuncuları: Raj Arjun, Shubham Chintamani, Shubham Tukaram

Tür: Suç, Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Rahul Dholakia

Fragman

Raees Benzeri Filmler

 • Singham (2011) – IMDb: 6.8
 • Dilwale (2015) – IMDb: 5.1
 • Rangoon (2017) – IMDb: 5.6

12. Ocean's 8 (2018) – IMDb: 6.9

netflix suç filmleri

Film hapisten yeni çıkan bir soyguncunun yeni hayatında neler yapmak istediğini konu ediyor. Debbie Ocean 5 yıl süren hapsin ardından serbest kalmıştır. Hapishanede dediği gibi sakin bir hayata geçiş yapmak istemez. Debbie’nin asıl isteği soygun yapmaktır. Bunun için toplam 8 kişilik kadın usta hırsız grubu toplar. Met Galası’nı hedefleyen grup soygun için hazırlıkları tamamlar. Debbie ve arkadaşlarının en önemli hedefleri ise Daphne Kluger’ın boynundaki kolyedir. Bu kolye 100 milyon doların üstündedir.

Başrol Oyuncuları: Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway

Tür: Suç, Aksiyon, Komedi

Yönetmen: Gary Ross

Fragman

Ocean's 8 Benzeri Filmler

 • Fokus (2015) – IMDb: 6.6
 • Turist (2010) – IMDb: 6.0
 • Duplicity (2009) – IMDb: 6.1

11. Jack Reacher (2012) – IMDb: 7.0

netflix suç filmleri

Pittsburgh şehrinde bir gün, nehrin karşısında 6 el silah sesi duyulur ve 5 masum insan hayatını kaybeder. Usta birinin yaptığı belirlenen bu olayda polis departmanı nişancıyı bulması fazla uzun sürmez. Sorguya çekilip hiçbir şey söylemeyen bu adam sadece kağıda “Jack Reacher’ı bulun” yazar. Bunun üzerine polisler eski asker olan Jack Reacher’i getirir ve Jack olayın bilinmeyen tarafını açığa çıkarır. Güzel temposuyla ve kaliteli oyunculuklarıyla bu yapım Netflix’te yayınlanan en iyi suç filmlerinden birisidir.

Başrol Oyuncuları: Tom Cruise, Rosamund Pike, Richard Jenkins

Tür: Suç, Gerilim, Dram

Yönetmen: Christopher McQuarrie

Fragman

Jack Reacher Benzeri Filmler

 • Maksimum Risk (1996) – IMDb: 5.5
 • Yeşil Bölge (2010) – IMDb: 6.8
 • Extraction (2020) – IMDb: 6.7

10. Fokus (2015) – IMDb: 6.6

netflix suç filmleri

Film zamanının en iyi soyguncularından birisi olan adamın bir kadınla tanıştıktan sonraki yaşamını konu ediyor. Nicky zamanının en iyi soyguncularından birisidir. Nicky, Jess Barret adında bir kadınla tanışır ve yaptığı işleri ona en ince detayına kadar anlatır. Kadının Nicky’ye yaklaşma girişimi başarısız olur. Nicky, Jess’ten uzaklaşma kararı aldıktan sonra Jess 3 yıl sonra suç dünyasında çok önemli biri olmuştur. Tekrar Nicky ile karşılaşan kadın adamın en son planını alt üst eder.

Başrol Oyuncuları: Will Smith, Margot Robbie, Rodrigo Santoro

Tür: Suç, Komedi

Yönetmen: Glenn Ficarra, John Requa

Fragman

Fokus Benzeri Filmler

 • Bad Seeds (2018) – IMDb: 7.3
 • El Camino Christmas (2017) – IMDb: 5.7
 • Ocean’s 8 (2018) – IMDb: 6.9

9. Düzenbaz (2013) – IMDb: 7.2

netflix suç filmleri

Usta dolandırıcı olan Irving Rosenfeld ve ortağı Sydney Prosser bir FBI ajanı tarafından yakalanır. Hapse girmemelerinin tek sebebi FBI’ın iki dolandırıcıya kendileri gibi dolandırıcılık yapanları yakalamaları için bir görev vermesidir. Bu iki dolandırıcı Atlantic City’de ünlü kumarbazların katılacağı bir oyuna katılırlar. Bu dolandırıcılar sayesinde FBI suçluları yakalamaya daha da yakınlaşır. Yapım kaliteli olay kurgusu sayesinde izleyicileri tarafından beğenilmiş ödüllü filmler arasında da yer almaktadır.

Başrol Oyuncuları: Christian Bale, Bradley Cooper, Amy Adams

Tür: Suç, Gerilim, Komedi

Yönetmen: David O. Russell

Fragman

Düzenbaz Benzeri Filmler

 • Birdman (2014) – IMDb: 7.7
 • Hayatımın Yolculuğu (2015) – IMDb: 6.3
 • The Irıshman (2019) – IMDb: 7.9

8. Kara Gün (2016) – IMDb: 7.4

netflix suç filmleri

Film yaşanan bir bombalama olayından sonra tüm ülkenin alarma geçmesini ve gözden düşen bir polisin bu olayı çözmesine katkıda bulunmasını konu ediyor. Boston maratonu sırasında meydana gelen terör eyleminden sonra bütün ülke başka olası patlamaya karşı önlemler alır. Bu bombalamadan sorumlu kişileri yakalamak için her yer aranır. Ceza verilen bir polis ise bu olayın çözülmesine yardım eder. 

Başrol Oyuncuları: Mark Wahlberg, Kevin Bacon, John Goodman

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Yönetmen: Peter Berg

Fragman

Kara Gün Benzeri Filmler

 • Devlet Oyunları (2009) – IMDb: 7.1
 • Dünyanın Bütün Parası (2017) – IMDb: 6.8
 • Kayıp Kız (2014) – IMDb: 8.1

7. 12 Yıllık Gece (2018) – IMDb: 7.6

netflix suç filmleri

Bir gece üç tutuklu gizli bir operasyonla hapishanedeki hücrelerinden alınarak bir yere götürülür. Bu üç siyasi tutukluyu onların son 12 yıllarını geçirecekleri hücrelere koyarlar. Bu mahkumları öldürmek yerine hücrelere tıkarak kendi kendilerine delirtilmesi daha uygun olur diye düşünülmüştür.

Başrol Oyuncuları: Antonio de la Torre, Chino Darín, Alfonso Tort

Tür: Suç, Dram

Yönetmen: Alvaro Brechner

Fragman

12 Yıllık Gece Benzeri Filmler

 • Sergio (2020) – IMDb: 6.1
 • Dördüncü Kumpanya (2016) – IMDb: 6.2
 • Rising High (2020) – IMDb: 5.7

6. Gece Vurgunu (2014) – IMDb: 7.9

netflix suç filmleri

Gerilim türündeki kaliteli yapımlardan birisi olan bu filmin başrolünde kaliteli işlerden tanıdığımız Jake Gyllenhaal vardır. Lou Bloom geceleri şehirde yaşanan suç olaylarını, felaketleri ve ölümleri kameraya kaydeder. Kameraya aldığı şeyler sayesinde muhbirlik yapmaya hak kazanan bu genç adam zamanla karanlık dünyaya sürüklenir.

Başrol Oyuncuları: Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Bill Paxton

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Yönetmen: Dan Gilroy

Fragman

Gece Vurgunu Benzeri Filmler

 • Uncut Gems (2019) – IMDb: 7.4
 • The Prestige (2006) – IMDb: 8.5
 • İlk Gün (2001) – IMDb: 7.7

5. Article 15 (2019) – IMDb: 8.2

netflix suç filmleri

Hindistan yapımı olan bu Article 15 mutlaka izlemeniz gereken suç filmlerinden birisidir. Hindistan’ın kırsal bölgesinde görev yapan polis memuru Ayan Ranjan üç genç kızın soruşturmasını yürütmeye başlar. Soruşturmayı derinleştiren polis memuru kast sisteminin adaletsiz ve ayrımcı bir politika izlediğini görür. Böyle bir politika izlenmesini istemeyen Ayan Ranjan bu sisteme savaş açmak zorunda kalır.

Başrol Oyuncuları: Ayushmann Khurrana, Nassar, Manoj Pahwa

Tür: Suç, Dram, Gizem

Yönetmen: Anubhav Sinha

Fragman

Article 15 Benzeri Filmler

 • Raat Akeli Hai (2020) – IMDb: 7.3
 • Maroon (2016) – IMDb: 5.0
 • Delhi Crime (2019) – IMDb: 8.5

4. Köstebek (2006) – IMDb: 8.5

netflix suç filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi filmler arasında yer alan, hikayesiyle birçok ödülünde sahibi olan The Departed filmi... Massachusetts eyalet polisi şehrin en büyük mafya örgütüne son vermek ister. Mafyanın içerisine köstebek yerleştirecekleri adamlar yerlerini almışlardır. Ancak mafya da polis teşkilatının içerisine kendi adamlarını yerleştirmişlerdir. Her iki tarafa bilgi sızdıran köstebekler açığa çıkar. Böylece köstebeklerin hayatları tehlikeye girer.

Başrol Oyuncuları: Ray Winstone, Leonardo DiCaprio, Matt Damon

Tür: Suç, Gerilim

Yönetmen: Martin Scorsese

Fragman

Köstebek Benzeri Filmler

 • Olağan Şüpheliler (1995) – IMDb: 8.5
 • Zodiac (2007) – IMDb: 7.7
 • Uncut Gems (2019) – IMDb: 7.4

3. Baba 2 (1974) – IMDb: 9.0

netflix suç filmleri

Suç yapımı deyince tüm dünya olarak aklımıza tek bir isim gelmektedir. O da Baba serisidir. Baba serisinin 2. filmi olan bu yapım dram dolu sahneleriyle kaliteli suç filmleri arasına ismini altın harflerle yazdırmıştır. Mafya dünyasında çok güçlü biri olan Corleone yaşadığı yerden ayrılarak Amerika’ya gelir. Amerika’ya geldikten hemen sonra New York şehrinin mafyalarından birinin liderini öldürür. Bu yaptığı şey yüzünden suç dünyasına adım atar. Günümüzde halen daha efsane olarak gösterilen seri hakkında tüm detayları "The Godfather Hakkında İlk Kez Duyacağınız 27 Gerçek" içeriğinde bulabilirsiniz.

Başrol Oyuncuları: Al Pacino, Robert De Niro, Diane Keaton

Tür: Suç, Dram

Yönetmen: Francis Ford Coppola

Fragman

Baba 2 Benzeri Filmler

 • Baba 3 (1990) – IMDb: 7.6
 • Easy Rider (1969) – IMDb: 7.3
 • The Irıshman (2019) – IMDb: 7.9

2. Kara Şövalye (2008) – IMDb: 9.0

netflix suç filmleri

Aksiyon türünün en başarılı işlerinden birisi olan The Dark Night filmi gerilim dolu sahneleriyle izleyicilerinin tekrar tekrar izleyeceği bir yapım olmuştur. Kara Şövalye yer altı dünyasını çökertmeye çalışırken Joker ortaya çıkar. Gotham şehrinde kargaşa artmaya başlayınca Kara Şövalye tehdidi önlemek için ittifaklar yapacaktır. Şehirde olanlar yüzünden Batman kendini sorgulamaya başlar. En iyi seri filmler listesinde de yer alan yapımı Netflix platformundan izleyebilirsiniz.

Başrol Oyuncuları: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart

Tür: Suç, Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Christopher Nolan

Fragman

Kara Şövalye Benzeri Filmler

 • Batman Başlıyor (2005) – IMDb: 8.2
 • Aquaman (2018) – IMDb: 6.9
 • Kara Şövalye Yükseliyor (2012) – IMDb: 8.4

1. Baba (1972) – IMDb: 9.2

netflix suç filmleri

Netflix’te yayınlanan en iyi suç filmleri listemizde ilk sırada yer alan Baba filmini hepimiz biliriz.  Dram dolu sahneleriyle ve ayakta alkışlanacak oyunculuklarıyla bu yapım ölmeden önce izlenmesi gereken suç filmlerinden birisidir. İtalyan asıllı olan Don Corleone New York’ta suça dayalı bir örgüt kurmuştur. Bu örgütü bir aile olarak görmektedir ve diğer ailelerle birlikte yer altı dünyası işlerini yönetir. Meşhur bir uyuşturucu üreticisi olan Solozzo Don Corleone’ye bir teklifte bulunur. Corleona bu teklifi kabul etmeyince Solozzo başkalarıyla ittifak yapıp Don Corleone’yi vurdurtur. Bunun üzerine iş yapamayacak hale gelen Corleone’nin küçük oğlu örgütün başına geçer.

Başrol Oyuncuları: Marlon Brando, Al Pacino, James Caan

Tür: Suç, Dram

Yönetmen: Francis Ford Coppola

Fragman

Baba Benzeri Filmler

 • Kadın Korkusu (1992) – IMDb: 8.0
 • Baba 2 (1974) – IMDb: 9.0
 • Amerikan Gangsteri (2007) – IMDb: 7.8
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.