NeOldu.com

İZLENMESİ GEREKEN EN İYİ NETFLİX MACERA FİLMLERİ | 2022

İzlenmesi Gereken En İyi Netflix Macera Filmleri | 2022

Bu içeriğimizde sizin için Netflix’te bulunan en iyi macera filmlerini detaylı bir şekilde inceledik. İşte Netflix’te yayınlanan en iyi macera filmleri.

Giriş 23 Aralık 2020 Çarşamba 12:54 / Güncelleme 24 Temmuz 2022 Pazar 09:00


Sadece Netflix'te İzleyebileceğiniz En İyi Netflix Macera Filmleri

Sizin için hazırladığımız bu liste içeriğimizde Netflix’te yayınlanmış en güzel macera filmlerini derledik. İzlerken kendiniz yaşıyormuş gibi hissedeceğiniz bu macera filmleri listemizi hazırlarken sıralama sitelerinden faydalandık. İşte en unutulmaz Netflix macera filmleri.

Netflix Macera Filmi Önerileri;

20. How It Ends (2018) – IMDb: 5.0

How It Ends (2018) – IMDb: 5.0

How It Ends filmi bir felaket sonucu ortadan ikiye bölünen bir şehirdeki hamile nişanlısını bulmak için kayınpederiyle zorlu bir mücadeleye giren bir adamın hikayesini konu almaktadır. Genç bir avukat olan Will Younger nişanlısı ile mutlu bir yaşam sürmektedir. Aralarına katılacak olan bebek sayesinde çok heyecanlı olan bu çiftin hayatı yaşanan bir felaket yüzünden alt üst olur. Bu felaket yüzünden koca bir şehir savaş alanına döner. Bunun üzerine güvenlik ekipleri şehri ikiye böler ve Will Younger’in nişanlısı şehrin diğer tarafında kalır. Sevdiği kadını ve çocuğunu kurtarmak için her şeyi yapmaya hazır olan Will, kayınpederinden de yardım alır.

Başrol Oyuncuları: Theo James, Forest Whitaker, Kat Graham

Tür: Macera, Gerilim, Aksiyon

Yönetmen: David M. Rosenthal

Fragman

How It Ends Benzeri Filmler

 • Tükeniş (2018) – IMDb: 5.8
 • Spektral (2016) – IMDb: 6.3
 • Upgrade (2018) – IMDb: 7.5

19. Rim of the World (2019) – IMDb: 5.2

Rim of the World (2019) – IMDb: 5.2

Rim of the World, Netflix’te yayınlanan en iyi macera filmlerinden birisidir. Film kafa dağıtmak için gittikleri yaz kampında yaşanan bazı olaylar yüzünden dünyayı kurtarmak zorunda olan dört gençten oluşan bir grubun hikayesini anlatmaktadır. Her birinin farklı karakterleri ve hikayeleri olan bu gençler yaz tatilinde eğlenmek için güzel bir yaz kampı planlarlar. İlk zamanlarda kamp olması gerektiği gibidir. Fakat daha sonra bu gençler dünyanın uzaylılar tarafından istilaya uğradığını öğrenir ve dünyayı kurtarma görevini üstlenmek zorunda kalırlar. Bu gençlere dünyayı kurtarmak için bir anahtar emanet edilmiştir. Fakat herhangi bir elektronik cihaz veya yetişkin olmadan ne yapmaları gerektiğini bilmeyen gençler korkularıyla başa çıkıp birlikte harekete geçmeye karar verirler.

Başrol Oyuncuları: Jack Gore, Miya Cech, Benjamin Flores Jr.

Tür: Macera, Bilimkurgu

Yönetmen: McG

Fragman

Rim of the World Benzeri Filmler

 • Alien Warfare (2019) – IMDb: 2.9
 • Kod8 (2019) – IMDB: 6.1
 • Yukarıdaki Tehlike 2 (2017) – IMDb: 5.3

18. Robin Hood (2018) – IMDb: 5.3

Robin Hood (2018) – IMDb: 5.3

En büyük serilerden birine sahip olan Robin Hood hikayesi oldukça kaliteli yapımlarla karşımıza çıkmaktadır. Bu yapımda 13. yüzyıl İngiltere’sinde Robin Hood ve ekibi yaşadıkları yerdeki yozlaşmaya bir son vermek için krala karşı isyana kalkışıp güç dengesini sonsuza kadar değiştirmiştir. Robin kimilerine göre hırsız kimilerine göre ise kahraman olarak görülmekteydi. Kral Richard’ın ordusunda Fransızlara karşı hizmet verirken Robin sadece kendi çıkarlarını düşünmekteydi. Fakat Nottingham’a gittiğinde despot ruhlu şerifin baskısıyla ve yüksek vergilerle inleyen kasabalılarla karşılaşır. Robin orada Lady Marion adlı dul bir kadına aşık olur. Fakat Lady Morion’un ormandan gelen bu adama karşı bazı önyargıları vardır. Robin bunu kırabilmek için kendine bir çete kurar ve şerifin adaletsizliğini yok etmek için üst sınıftakileri birer birer avlar.

Başrol Oyuncuları: Russell Crowe, Cate Blanchett, Max von Sydow

Tür: Macera, Aksiyon

Yönetmen: Ridley Scott

Fragman

Robin Hood Benzeri Filmler

 • M.Ö. 10.000 (2008) – IMDb: 5.1
 • 300 Spartalı (2006) – IMDb: 7.6
 • Solomon Kane (2009) – IMDb: 6.1

17. Hold the Dark (2018) – IMDb: 5.6

Hold the Dark (2018) – IMDb: 5.6

Netflix’ye yayınlanan en güzel macera filmlerinden birisi olan bu yapım bir kurt sürüsü tarafından kaçırılan çocuğu bulmak için görevlendirilen bir avcının hikayesini konu ediyor. Bir gün oldukça sakin yaşam süren köyden bir çocuk kaçırılır. Vahşi hayvanlar tarafından kaçırılan çocuğun bulunması için profesyonel birinin tutulması gerekmektedir. Bunun üzerine köy halkı kurt sürüsünü yok edip çocuğu geri getirmesi için işinde çok başarılı olan bir avcıyı tutarlar. Avcı, kurtları takip etmeye başlayınca doğanın zorluğu ve bir insan olarak başarısızlıklarıyla yüzleşeceği bir maceraya atılır. Kaçırılan çocuğun babası deliye dönmüştür fakat avcı ilerlemeye başladıkça kimin av olduğu belirsizleşmeye başlar.

Başrol Oyuncuları: Jeffrey Wright, Alexander Skarsgård, Riley Keough

Tür: Macera, Dram, Gerilim

Yönetmen: Jeremy Saulnier

Fragman

Hold the Dark Benzeri Filmler

 • Musul (2020) – IMDb: 8.4
 • Lost Bullet (2020) – IMDb: 6.2
 • Hırsızlar Şehri (2010) – IMDb: 7.5

16. Assassin's Creed (2016) – IMDb: 5.7

Assassin's Creed (2016) – IMDb: 5.7

Aynı adlı oyunun sinemaya uyarlanması olan bu film 15. yüzyılın İspanya’sında geçmektedir. Bir genç gizli topluluk olan Suikastçiler’in soyundan geldiğini öğrenir. Bunun üzerine bu genç yeni kazandığı becerilerle güçlü ve baskıcı bir organizasyon olan Templer’in karşısına çıkar. Callum, günümüzde de varlığını devam ettiren Templer adlı örgütü çökertmek için bilgi ve tecrübesini sonuna kadar kullanır. Peki Callum, bu kadar güçlü olan Templer adlı organizasyonu çökertebilecek mi?

Başrol Oyuncuları: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons

Tür: Macera, Aksiyon, Bilim Kurgu

Yönetmen: Justin Kurzel

Fragman

Assassin's Creed Benzeri Filmler

 • Mad Max Fury Road (2015) – IMDb: 8.1
 • Bright (2017) – IMDb: 6.3
 • King Kong (2005) – IMDb: 7.2

15. Suicide Squad: Gerçek Kötüler (2016) – IMDb: 6.0

Suicide Squad: Gerçek Kötüler (2016) – IMDb: 6.0

Yapım DC Comics’in bol kötü karakter bulunan çizgi romanı olan Suicide Squad'ın aynı isimle uyarlanan filmidir. Yönetmenliğini başarılı bir kariyere sahip olan David Ayer’in yaptığı bu filmde Margot Robbie, Will Smith gibi ünlü isimler yer almaktadır. Film dünyayı yok etmek isteyen güçlere karşı güvenlik ekiplerinin ellerindeki en iyi adamlar olan suçluları bir araya getirmesini konu almaktadır. En güçlü silahlarla donattıkları bu ekip aslında kendilerini daha küçük bir şey için tuttuklarını bilmektedir. Fakat daha sonra ortaya çıkan bir gerçekle bu ekibi dünyaya saldıran büyük bir güce karşı oluşturmuşlardır. Peki İntihar Timi bunu öğrenince ne olacak?

Başrol Oyuncuları: Margot Robbie, Will Smith, Jared Leto

Tür: Macera, Aksiyon, Fantastik

Yönetmen: David Ayer

Fragman

Suicide Squad: Gerçek Kötüler Benzeri Filmler

 • Kara Şövalye Yükseliyor (2012) – IMDb: 8.4
 • Kong Kafatası Adası (2017) – IMDb: 6.6
 • Transformers (2007) – IMDb: 7.0

14. San Andreas Fayı (2015) – IMDb: 6.1

San Andreas Fayı (2015) – IMDb: 6.1

Film California’da yaşanan ve Batı Kıyı Şeridi’nin tamamını etkileyen çok güçlü bir depremin ardından yaşanan arama kurtarma sürecine odaklanmaktadır. İtfaiye eri olan Tom hayatı ve sorumluluklarını bu süreçte dengede tutmak zorundadır. San Andreas Fayı kırılmasının ardından 9 şiddetinde bir deprem gerçekleşir. Bir arama kurtarma pilotu olan Tom, araları iyi olmasa da eşiyle beraber Los Angeles’ten San Francisco’ya kızlarını kurtarmak için giderler. Kuzeye doğru gittikleri bu yolculukta en kötüyü gördüklerini zanneden ikili için bu sadece bir başlangıçtır. Tom ve eşi ne zaman en kötüsü geride kaldı dese başlarına daha beter bir olay gelmektedir.

Başrol Oyuncuları: Dwayne Johnson, Carla Gugino, Alexandra Daddario

Tür: Macera, Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Brad Peyton

Fragman

San Andreas Fayı Benzeri Filmler

 • Extraction (2020) – IMDb: 6.7
 • The Old Guard (2020) – IMDb: 6.6
 • 6 Underground (2019) – IMDb: 6.1

13. Rampage: Büyük Yıkım (2018) – IMDb: 6.1

Rampage: Büyük Yıkım (2018) – IMDb: 6.1

İnsanlardan uzak bir şekilde yaşayan bir primatolog olan Davis Okoye, doğduğu zamandan beri ilgilendiği zeki bir gorille güçlü bir bağ kurar. Aslında çok nazik olan bu goril, uygulanan bir deney yüzünden canavara dönüşür. Bu durumla ilgili araştırma yapmaya başlayınca goril gibi canavara dönüştürülen birçok yırtıcı hayvan keşfedilir. Davis durumun küresel bir kaos ortamı oluşturmasını engellemek ve bu hayvanları kurtarmak için gözden düşmüş bir genetik mühendisiyle birlikte harekete geçer. Film kaliteli hikayesiyle ve güzel oyunculuklarla en iyi Netflix macera filmleri listemizde 13. sırada yer almayı başarmıştır.

Başrol Oyuncuları: Dwayne Johnson, Naomie Harris, Malin Åkerman

Tür: Macera, Aksiyon

Yönetmen: Brad Peyton

Fragman

Rampage: Büyük Yıkım Benzeri Filmler

 • Oblivion (2013) – IMDb: 7.0
 • Aquaman (2018) – IMDb: 6.9
 • Ben Efsaneyim (2007) – IMDb: 7.2

12. Double World (2019) – IMDb: 6.1

Double World – IMDb: 6.1

Netflix’te yayınlanan Çin yapımlarından birisi olan bu film genç bir köylünün savaşçı olmak için bir yarışmaya katılmasına odaklanmaktadır. Bir kurgusal evrende on ulus bulunmaktadır. Komşu ulusun gittikçe güçlendiğini gören bir savaş beyi, içlerindeki savaşçıları ortaya çıkartmak için bir yarışma düzenlemeye karar verir. Bunu duyan cesur bir genç köylü de bu yarışmaya gitmeye karar verir. Her ne kadar köyü bu konuya şüpheyle yaklaşsa da bu cesur genç savaşçı olmakta kararlıdır.

Başrol Oyuncuları: Henry Lau, Mark Cheng, Peter Ho

Tür: Macera, Gerilim

Yönetmen: Teddy Chan

Fragman

Double World Benzeri Filmler

 • Kaderin Kılıcı (2016) – IMDb: 6.1
 • Rise of The Legend (2014) – IMDb: 6.5
 • Bleach (2018) – IMDb: 6.4

11. Justice League (2017) – IMDb: 6.3

Justice League (2017) – IMDb: 6.3

Bu yapım DC öykü evrenin ayrıntılı bir şekilde sinemaya yansıtma amacının en büyük ayaklarından birisidir. Çizgi serideki en önemli kahramanları bir araya getiren bu filmde Superman’in fedakarlıkları sayesinde Batman’in insanlığa olan inancı toparlanmıştır. Yeni müttefiki olan Wonder Woman ile beraber insanlık için savaşan Batman, karşılarına çıkan büyük güç yüzünden yeniden bir ekip kurmak zorunda kalır. Ancak kuracakları süper kahraman ekibinin gücü dünyayı kurtarmaya yetecek midir? Yapım bol aksiyon dolu sahneleriyle ve izleyicisini güzel bir gezintiye çıkarması sayesinde en iyi Netflix macera filmleri listemize 11. sıradan girebilmiştir.

Başrol Oyuncuları: Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot

Tür: Macera, Aksiyon, Bilim Kurgu

Yönetmen: Zack Snyder

Fragman

Justice League Benzeri Filmler

 • Çelik Adam (2013) – IMDb: 7.0
 • Örümcek Adam 3 (2007) – IMDb: 6.2
 • Transformers (2007) – IMDb: 7.0

10. Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu (2017) – IMDb: 6.5

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu (2017) – IMDb: 6.5

Valeiran ve Laureline insanların yaşadığı alanlara uygulanacak emirleri taşıyan bir ekipte görevlidirler. 28. yüzyılda geçen filmde bu ikili Savunma Bakanlığı’nın emriyle görkemli bir şehir olan Alpha’ya doğru ilerlerler. Alpha şehri evrendeki pek çok farklı türün bilgi, deneyim ve kültürlerini paylaşmak için yüzyıllardır geldiği bir yerdir. Fakat bu kadar güzel bir yer olan Alpha şehrinin de bir gizemi vardır. Karanlık bir güç şehirdeki bu huzur ve mutlu ortamı sabote etmek istemektedir. Valerian ve Laureline’nin görevi ise bu karanlık gücün şehri ele geçirmesinden önce onu yok etmektir.

Başrol Oyuncuları: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen

Tür: Macera, Bilim Kurgu, Aksiyon

Yönetmen: Luc Besson

Fragman

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu Benzeri Filmler

 • Batman V Superman: Adaletin Düşüşü (2016) – IMDb: 6.4
 • Çelik Adam (2013) – IMDb: 7.0
 • Örümcek Adam 3 (2007) – IMDb: 6.2

9. Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları (2018) – IMDb: 6.6

Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları (2018) – IMDb: 6.6

Newt Scamander’ın yardımıyla Amerika Birleşik Devletleri Sihir Kongresi tarafından yakalanan karanlık büyücü Gellert Grindelwald kaçmıştır. Kısa bir süre içerisinde gerçek niyetinden habersiz olan müritler toplamaya başlayan Grindelwald, bu müritleri dünyadaki tüm canlılara hükmedecek şekilde yetiştirmektedir. Dünya için çok tehlikeli olan bu planı durdurmak için profesör Albus Dumbledore eski öğrencisi olan Newt Scamander’dan yardım ister. Karşısına çıkacak olan tehlikenin farkında olmayan Newt, gerçek dostluklar ve aile bağlarının test edileceği bir yola girecektir. Fakat ne olursa olsun tüm insanlığın kaderi ona bağlıdır.

Başrol Oyuncuları: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler

Tür: Macera, Fantastik

Yönetmen: David Yates

Fragman

Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları Benzeri Filmler

 • Snow White and The Huntsman (2012) – IMDb: 6.1
 • Altın Pusula (2007) – IMDb: 6.1
 • Dev Avcısı Jack (2013) – IMDb: 6.2

8. Kong: Kafatası Adası (2017) – IMDb: 6.6

Kong: Kafatası Adası (2017) – IMDb: 6.6

Netflix’te yayınlanan en iyi macera filmlerinden birisi olan bu yapım keşifçilerden ve askerlerden oluşan ekibin bir canavarın alanına girmesine odaklıyor. Usta keşifçiler ve donanımlı askerler Pasifik’te keşfedilmemiş bir adaya gider. Ekibin gittiği bu adada efsanevi Kong yaşamaktadır. Fakat ne ekibin ne de Kong’un onların canavarların alanına girdiklerinden haberi yoktur. Filmin başrolünde Oscar ödüllü Brie Larson gibi isimler vardır ve yönetmenliğini Jordan Vogt-Roberts yapmaktadır.

Başrol Oyuncuları: Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, Brie Larson

Tür: Macera, Aksiyon, Fantastik

Yönetmen: Jordan Vogt-Roberts

Fragman

Kong: Kafatası Adası Benzeri Filmler

 • Örümcek Adam Eve Dönüş (2017) – IMDb: 7.4
 • Wonder Woman (2017) – IMDb: 7.4
 • Godzilla (2014) – IMDb: 6.4

7. Kral Arthur: Kılıç Efsanesi (2017) – IMDb: 6.7

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi (2017) – IMDb: 6.7

Macera ve aksiyon türlerini güzel bir şekilde birleştiren bu yapım kaliteli hikayesi sayesinde çok sevilmektedir. Arthur daha çocukken babası öldürülünce tahta amcası Vortigern geçer. Doğuşundan itibaren tahta geçmek hakkı olan Arthur’un kim olduğuna dair bir fikri yoktur. Arthur şehrin arka sokaklarında ekmeğini taştan çıkartan ve kendisini sahiplenenleri koruyan biridir. Ancak efsanevi kılıcın çıkartılması için sıra ona gelince işler bir anda değişir. Kılıcı taştan çektiğinde hayatı bir anda alt üst olan Arthur’un artık gerçek mirasına sahip çıkma zamanı gelmiştir.

Başrol Oyuncuları: Charlie Hunnam, Astrid Bergès-Frisbey, Jude Law

Tür: Macera, Aksiyon, Fantastik

Yönetmen: Guy Ritchie

Fragman

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi Benzeri Filmler

 • The Dark Tower (2017) – IMDb: 5.6
 • Mısır Tanrıları (2016) – IMDb: 5.4
 • Titanların Savaşı (2010) – IMDb: 5.8

6. Aquaman (2018) – IMDb: 6.9

Aquaman (2018) – IMDb: 6.9

Netflix’te yayınlanan en güzel macera filmlerinden birisi olan bu yapım kendisi ile büyük bir gerçeği keşfeden Arthur Curry adlı bir adamın hikayesine odaklanıyor. Arthur’un sinsi yarı-kardeşi Orm Atlantis tahtını istemektedir. Arthur yani Aquaman ise kendisine kalan mirasa sahip çıkmalı ve halkının başına geçmelidir. Yoksa sadece kendi hayatı değil değer verdikleri kişilerin de hayatları tehlikeye girecektir. Bu zorlu yolculukta Aquaman sadece kendisini değil aynı zamanda da kendisinin tahta layık olup olmadığını da düşünmek zorundadır.

Başrol Oyuncuları: Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe

Tür: Macera, Aksiyon, Fantastik

Yönetmen: James Wan

Fragman

Aquaman Benzeri Filmler

 • 300 Spartalı (2007) – IMDb: 7.6
 • Assasins Creed (2016) – IMDb: 5.7
 • Bumblebee (2018) – IMDb: 6.8

5. Noel Günlükleri (2018) – IMDb: 7.1

Noel Günlükleri (2018) – IMDb: 7.1

Film gizli bir şekilde Noel babanın kızağına binen iki kardeşin macera dolu yolculuğuna odaklanmaktadır. Her sene olduğu gibi bu senede tüm çocukların sabırsızlıkla beklediği güne kısa bir süre kalmıştır. Kate ve onun abisi olan Teddy’nin en büyük hayali Noel Baba’yı görebilmektir. Kardeşler Noel Baba’yı görmenin yanı sıra onu görüntülemeye de karar verirler. Noel arifesinde Noel Baba’nın yolculuğunu gözetleyen kardeşler gizlice kızağa biner. Tüm çocukların hayali olan kızağa binmeyi başaran kardeşler çok heyecanlıdırlar fakat bu yolculuk birçok soruna neden olur. Noel Baba’nın kaza yapmasına neden olan kardeşler Noel’i büyük tehlikeye sokarlar.

Başrol Oyuncuları: Kurt Russell, Judah Lewis, Darby Camp

Tür: Macera, Aile, Komedi

Yönetmen: Clay Kaytis

Fragman

Noel Günlükleri Benzeri Filmler

 • Noel Günlükleri 2 (2020) – IMDb: 6.0
 • Grinç (2000) – IMDb: 6.2
 • Kutup Ekspresi (2004) – IMDb: 6.6

4. Örümcek-Adam: Eve Dönüş (2017) – IMDb: 7.4

Örümcek-Adam: Eve Dönüş (2017) – IMDb: 7.4

Örümcek Adam serisinin en güzel filmi olabilecek bu yapım Yenilmezler ile yaşadığı maceranın büyüsüne katılan Peter’in kendisini ispatlamasına odaklanmaktadır. Yaşı gereği birçok sorumluluğu olan Peter halası olan May ile beraber yaşamaktadır. Diğer yandan da kendisini koruyan Demir Adam ile arkadaşlığını ilerleten Peter okul hayatına ve sıradan bir genç gibi yaşamaya çalışmaktadır. Ancak onun aklında ise suçla savaşmak ve dünyayı daha iyi bir hâle getirmek vardır. Vulture yeni bir düşmanı yaşadığı şehre gönderdiğinde Peter’in kendisini kanıtlaması için bir fırsatı olur. Fakat bu fırsatın yanında Peter’in değer verdiği herkes tehlike altına girer.

Başrol Oyuncuları: Tom Holland, Michael Keaton, Robert Downey Jr.

Tür: Macera, Aksiyon

Yönetmen: Jon Watts

Fragman

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Benzeri Filmler

 • İnanılmaz Örümcek Adam 2 (2014) – IMDb: 6.6
 • Örümcek Adam 3 (2007) – IMDb: 6.2
 • Transformers 4 Kayıp Çağ (2014) – IMDb: 5.6

3. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001) – IMDb: 8.8

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001) – IMDb: 8.8

En iyi Netflix macera filmleri listemizin 3. sırasında yer alan bu film dünyanın kaderini değiştirecek olan yüzükten sonsuza kadar kurtulmak için verilen zorlu mücadeleyi konu ediyor. Yapılalı yıllar olan ve topraklara sadece kan getiren bu yüzüklerin sonuncusu, üretiminden yüzyıl sonra ortaya çıkar. Amcası Frodo’ya bir yüzük emanet eder. Bu yüzüğün neler yapabildiğini bilmeyen Frodo, büyücü Gandalf’ın anlattıkları yüzünden dehşete kapılır. Çünkü bu yüzüğün getireceği yıkımdan ve toparlanmaya çalışan Sauron’u da engellemek için bu yüzüğü yok etmek gerekmektedir. Yüzük ise sadece Mordor’da yok edilebilir. Yüzüğü yok etmek için kendi hayatlarını hiçe sayan bir ekip kurulur. Peki bu ekip yüzüğü yok edebilecek mi?

Başrol Oyuncuları: Elijah Wood, Sean Astin, Ian McKellen

Tür: Macera, Fantastik

Yönetmen: Peter Jackson

Fragman

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği Benzeri Filmler

 • Yüzüklerin Efendisi İki Kule (2002) – IMDb: 8.7
 • Dev Avcısı Jack (2013) – IMDb: 6.2
 • Cadılar Zamanı (2011) – IMDb: 5.4

2. Gladyatör (2000) – IMDb: 8.5

Gladyatör (2000) – IMDb: 8.5

Roma’da İmparator Marcus Aurelius hüküm sürmektedir ve iyi bir general olan Maximus imparatorluğun hiyerarşik basamaklarında hızlıca yükselmektedir. Tahtın varisi olan Commodus, babasının kendisini güçlendirmek yerine bu yabancıyı yükseltmesinden çok rahatsızdır. Bu yüzden Maximus’u ve ailesini öldürmesi için bir emir çıkartır. Ölümden zar zor kurtulan Maximus bir gladyatör olarak eğitilmek üzere arenaya gönderilir. Fakat Maximus’un aklında sadece bir şey vardır. O da Commodus’dan ailesini öldürdüğü için intikamını almaktır. Yapım En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı, En İyi Film Oscar’ı gibi birçok ödülü kazanmıştır.

Başrol Oyuncuları: Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsen

Tür: Macera, Epik

Yönetmen: Ridley Scott

Fragman

Gladyatör Benzeri Filmler

 • Robin Hood (2010) – IMDb: 6.6
 • Nuh Büyük Tufan (2014) – IMDb: 5.7
 • The Liberator (2020) – IMDb: 7.6

1. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003) – IMDb: 8.9

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003) – IMDb: 8.9

Netflix’te yayınlanan en iyi macera filmleri listemizin ilk sırasında yer alan bu yapım Tek Yüzük’ün ortadan kaldırılması için verilen zorlu mücadeleyi konu ediyor. Frodo ve onun en yakın arkadaşı Sam bir yolculukta korkunç Mordor’a doğru yaklaşmaktadırlar. Tek Yüzük yok edilmelidir ve bunun için ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Bunun için insan, elf ve cüce orduları karanlık güçlerin karşısına tek bir yumruk şeklinde çıkmıştır. Fakat hepsi küçücük bir Hobbit’in eline bakmaktadır. Orta Dünya’nın kaderi belli olmak üzeredir ve yüzük kullananı cezbetmektedir.

Başrol Oyuncuları: Sean Astin, Elijah Wood, Viggo Mortensen

Tür: Macera, Fantastik

Yönetmen: Peter Jackson

Fragman

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü Benzeri Filmler

 • Yüzükleri Efendisi İki Kule (2002) – IMDb: 8.7
 • Hayalet Sürücü (2007) – IMDb: 5.2
 • The Dark Tower (2017) – IMDb: 5.6
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
1
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.