MEHMET SALİH USTA KİMDİR? & HAKKINDA BİLGİ

Mehmet Salih Usta Kimdir? & Hakkında Bilgi

İstanbul da doğup orada büyüyen Ak Parti teşkilatı içerisinde olan Mehmet Salih Usta, Türk siyasetçiler arasında yer almaktadır. Mehmet Salih Usta hakkında ayrıntılı bilgiyi bulabilirsiniz.

Giriş 06 Aralık 2018 Perşembe 17:15 / Güncelleme 06 Aralık 2018 Perşembe 17:10

Mehmet Salih Usta Biyografisi

Ak Parti teşkilatı içerisinde yer alan siyasetçilerden bir tanesi olarak bilinen Mehmet Salih Usta, İstanbul'un Pendik semtine bağlı olan belediyecilik anlayışı içerisinde çeşitli hizmetlerde bulunmuştur. Bir dönem CHP Pendik Belediye Başkanlığı yapan ve daha sonrasında Ak Parti teşkilatına geçiş yaparak parti içi görev alımında bulunan Usta, ilkokul ve ortaokul öğrenimini tamamladıktan sonra lisans öğrenimi de tamamlayarak mezun olmuş ve iş hayatına başlamıştır.

Mehmet Salih Usta


Mehmet Salih Usta İş Yaşamı

Üniversiteden mezun olduktan kısa bir süre sonra iş hayatına başlayan Mehmet Salih Usta, sektör içerisinde bilinen iş adamlarından bir tanesidir. Türkiye'nin hem iş alanında hem de siyasi alanında da ismi duyulan biri olarak önce CHP teşkilatı içerisinde, daha sonrasında da Ak Parti teşkilatı içerisinde uzun yıllar boyunca siyasi görevler üstlenmiştir.

Mehmet Salih Usta


Mehmet Salih Usta Siyasi Yaşamı

Siyasete ilk adım atışı Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde olup bu partiden bir dönem Pendik Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Mehmet Salih Usta, daha sonrasında Ak Parti teşkilatına geçiş yapmıştır. Belediyecilik anlayışı içerisinde Pendik halkı tarafından bilinen bir isim olan ve görev aldığı süre boyunca halk tarafından sevilen Usta, Ak Parti tarafından yeniden belediye başkan adaylığına dahil edilmiştir.

Mehmet Salih Usta Siyasi Yaşamı


Mehmet Salih Usta Belediye Başkan Adaylığı

Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019 yerel seçimleri kapsamında belediye başkan adaylarını açıklaması üzerine İstanbul'un Pendik semtine gelecek olan aday Mehmet Salih Usta oldu. Ak Parti teşkilatı içerisinde yer alan başarılı siyasetçinin adaylığının açıklanmasının ardından bir dönem Pendik Belediye Başkanlığı yaptığı görevine tekrar başka bir partiden aday olması üzerine gündemin ilgisini çekmeyi başarmıştır. 2019 yerel seçimleri kapsamında düzenlenecek olan oy verme işleminin sonucuna göre Mehmet Salih Usta'nın Pendik Belediye Başkanlığı'na gelip gelmeyeceği belli olacaktır.

NeOldu.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER HABERLER