NeOldu.com

ÖNLEM ALMAZSANIZ KEDİLERİN EVE VEREBİLECEĞİ 10 ÇILGIN ZARAR

Önlem Almazsanız Kedilerin Eve Verebileceği 10 Çılgın Zarar

Eğer bir kedi sahibi olmak istiyorsanız ve evinizde beslemek istiyorsanız bir kez daha düşünün deriz. İşte ev kedilerinin eve verdiği zararlar.

Giriş 28 Haziran 2019 Cuma 09:59 / Güncelleme 24 Ocak 2023 Salı 08:00

Sevimli Kedilerin Eve Verdiği Ufak Zararlar

Kedilerin dayanılmaz bir cazibesi olduğu konusunda elbette kimsenin aklında en ufak bir şüphe yoktur. Evinize kedi almadan önce bu içeriğimize bir göz atın deriz. Çünkü sonradan pişman olma olasılığınız biraz yüksek. Sevimliliklerinin ve tatlılıklarının yanı sıra negatif özelliklere sahip olan kedilerin evinize vereceği zararlar karşısında tutumunuz nasıl olurdu? Bu içeriğimizde sizler için kedi dostlarımızın evlere verdiği zararlara karşı alabileceğiniz önlemleri derledik.

İşte sevimli dostlarımız kedilerin evlerde vereceği zarara karşı alabileceğiniz önlemler;

1. Kediler canları sıkıldığında bazen alışılmadık hareketler sergileyebildikleri görülmektedir. Sıradan bir günde bilgisayarınızla bir iş üzerinde yoğunlaştığınızda veya oyunun en heyecanlı yerinde kasanın düğmesine basan bir kediniz olsaydı ne yapardınız? Bizce gayet sevimli ve masum gibi görünüyor. Fakat bu suçunu örtemez öyle değil mi?

Kedilerin Evlere Verdiği Zararlar

2. Kedilerin sınırlarını asla belirlemeyin! Bu kedi amacına ulaşmak için önüne gelen tüm engelleri aşabileceğini kanıtlıyor. Evinizin kapısının ortasına bir delik açan kedinizin olmasını ister miydiniz? Anlaşılan sahibi onu biraz kızdırmış.

Kedilerin Evlere Verdiği Zararlar

3. Aslında kedinin bir suçu yok gibi, sahibinin tuvalet eğitimini vermesi gerekiyordu. Yerde duran bir kıyafetiniz ıslak ise mutlaka onu bir koklayın deriz.

Kedilerin Evlere Verdiği Zararlar

4. Elbette onunla yemeğinizi paylaşabilirsiniz. Öğlen yemeğinizin üzerine oturan bir kediye sahip olsaydınız ne yapardınız. Bizce hatasını hala farkında değil. Sanırım biraz uykusu var.

Kedilerin Evlere Verdiği Zararlar

5. Müziğe karşı bir tutkunuz ve düşkünlüğünüz var ise evinize kedi almadan önce bir kez daha düşünün deriz. Sahip olduğunuz gitarınızı kediniz bu hale getirseydi nasıl bir tepki verirdiniz?

Kedilerin Evlere Verdiği Zararlar

6. Kedilerin peçetelere olan sevdasına daha önce de tanıklık etmiştik. Evinize kedi aldığınız peçeteleri ulaşamayacakları bir yere koymanızı tavsiye ederiz. Yoksa haliniz aşağıda ki görselde göründüğü gibi olabilir.

Kedilerin Evlere Verdiği Zararlar

7. Kedilerin yanlış bir şey yaptıklarında bize karşı verdikleri tepkiler genellikle birbirine benziyor. Kedinizi asla mutfakta yalnız bırakmayın deriz. Sonu bu şekilde bitebilir.

Kedilerin Evlere Verdiği Zararlar

8. Bazı kediler üstün yeteneklere sahip olabilirler. Yerde ararken gökte bulabileceğiniz bir kediye sahip olabilirsiniz. Bu kedi muhtemelen bir ninja üyesi olabilir.

Kedilerin Evlere Verdiği Zararlar

9. Sanırım kendi bir tavuk sanıyor olabilir. Fakat oldukça masum. Kedilerin alışılmışın dışında sergilediği hareketler bazen kişinin sabrını sınıyor diyebiliriz. Fakat buradaki çok ama çok masum değil mi?

Kedilerin Evlere Verdiği Zararlar

10. Suçu yok sadece karnı aç. Bu seferki tamamen sahibinin suçu diyebiliriz. Kedisinin yemek saatini geçiren sahibi bu konuda tatlı yemek hırsızına asla kızamaz.

Kedilerin Evlere Verdiği Zararlar

NOT: Biliyoruz ki kimi düşüncesiz insanlar bu dünya tatlısı kedileri bir hevesle alıp sonradan sokağa bırakıp onları terk ediyor. Size önerimiz tüm bu sorumlulukları alabilecek durumda değilseniz evinizi bu sevimli minnoşlarla paylaşmadan önce bir kez daha düşünmelisiniz.

Benzer İçerik Önerileri
Popüler Kedi Türleri, Cinsleri ve Irkları Sağlıklı ve Lezzetli En İyi 6 Kedi Maması
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
158
133
542
125
129
387
442
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.