NeOldu.com

KADINLAR MI YOKSA ERKEKLER Mİ DAHA ZEKİ?

Kadınlar mı Yoksa Erkekler mi Daha Zeki?

Kadınların mı yoksa erkeklerin mi daha üstün zekaya sahip oldukları hep tartışılagelmiştir. Günümüz bilim adamlarının bu konuda yaptığı araştırmalar sonucu açıkça gösteriyor. Bakın! Kim daha zekiymiş...

Giriş 13 Temmuz 2015 Pazartesi 17:27 / Güncelleme 19 Mayıs 2020 Salı 08:02

Kadınlar ve erkekler arasında kimin daha zeki olduğu her zaman istişare edilen bir konudur. Çoğu zaman espri amacıyla dile getirilse de herkes bu durumun net cevabını merak eder. Bilim adamlarının yaptığı araştırmalar yaşadığımız yüzyılın kadın ve erkeklerinin zeka seviyelerini araştırarak bu sorunun cevabını buldu. İşte, kimin daha zeki olduğunun bilimsel açıklaması:

kadinlar-daha-zeki.jpg

'Kadınlar Daha Zeki'

Yapılan araştırmalar yaşadığımız asırda kadınların erkeklerden daha zeki olduğunu ortaya çıkardı. Yeni Zelandalı bilim adamlarının yürüttüğü araştırmalar, yaşadığımız yüzyılda kadınların zihinsel gelişimde erkeklere üstünlük kurduğunu kanıtladı. Kadınların zihinsel ilerleyişinde; toplumların gelişmesi, kadın hak ve hukuklarının erkeklerle eşit seviyelere gelmesi gibi etkenlerin etkili olduğu vurgulandı. Önceleri erkeklerin daha üstün zeka gelişimlerine sahip olduğunu bildiren araştırmacılar, kadınların erkeklere olan ‘IQ’ üstünlüğünün daha da artacağını savunuyor. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
734
577
718
21
145
11
48
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 4
  • Facebook Yorumları 0
    Adınız Yorumunuz
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.