NeOldu.com

İNTERNETTEN PARA KAZANMANIN EN İYİ VE KOLAY 27 YOLU | 2022

İnternetten Para Kazanmanın En İyi ve Kolay 27 Yolu | 2022

Gerçekten internetten para kazanmak mümkün mü? İşte, internetten kolay ve en iyi para kazanma yöntemleri hakkında her şey...

Giriş 27 Ekim 2017 Cuma 16:27 / Güncelleme 06 Ağustos 2022 Cumartesi 08:07


İnternetten Kolay Para Kazanmak İçin Yapabileceğiniz İşler

 İnternet hayatımıza girdiği andan beri para kazanma yolları da değişmeye, dijitalleşmeye başladı. Kendi hayatımızı internete sığdırdığımız bu dönemlerde artık ‘para’nın da döndüğü yer internet oldu. Biz de sizler için internetten para kazanma yollarını araştırdık.

Bu yazıda bahsedeceğimiz para kazanma yolları sizler için pek inandırıcı olmasa da bu yöntemler ile para kazanan binlerce insan bulunuyor. Bugün teknolojinin ve diğer yaşam koşullarının gelişmesiyle birlikte yeni iş modelleriyle tanıştık. Bugünün imkanlarının farkındaysanız ve girişimci bir ruhunuz varsa internetten para kazanmak için birçok kişinin aklına gelmeyen yollar olduğunu göreceksiniz. Günümüzde internet gibi büyük bir kaynak varken hem bilgi hem de para kazanma anlamında, kendinizi kolayca geliştirebilirsiniz. İnternet dünyasında binlerce internetten para kazanma yolundan bahsediliyor. Hepsi ya kitap, eğitim seti satmak, anket doldurmak, arabulucu olmak gibi tamamen yanıltıcı ve içi boş yöntemler. Bizim burada bahsedeceğimiz para kazanma yolları tamamen sizi geliştirmeye, yani gerçek bir iş, büyük bir emek isteyen ama inanılmaz kazanç sağlayan işlerdir.

Yaşınız, eğitiminiz, cinsiyetiniz ne olursa olsun girişimci olan herkese uygun internetten para kazanma yolları; 


1. Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) ile Para Kazanmak 

internetten para kazanma yolları

İnternetten para kazanma yolları arasında benim için en popüler olanı Affiliate Marketing yani Satış ortaklığı yöntemi… Birçok ürün satış firması, kendi ürünlerini daha fazla müşteriye satmak için satış ortaklığı yöntemini sıklıkla uyguluyor. Peki, Affiliate Marketing’in sistemi nasıl? İşleyiş hakkında bilgi sahibi olmayanlar için biraz detay verelim…

admitad.jpg

A firması bir ürünün satışına başladı ve sizde bu ürünün satışında siteniz üzerinden aracı oldunuz. Firma, ona müşteri ve para kazandırdığınız için size de bir nevi üründen komisyon veriyor. Bu oranlarda hiç azımsanacak oranlar değil. En düşüğü ortalama %20 civarında… Örneğin, 200 TL’lik bir ürünün satışında 20 TL kazanırsınız.  Affiliate (Admitad) Marketing ile para kazanma hakkında daha detaylı bilgi edinmek için;

Admitad Affiliate ile İnternetten Para Kazanma Tüyoları içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

Her şey tamam, içeriklerimiz firmalar için uygun ancak “ Affiliate linklerini nasıl bulacağız?” diye sorarsanız, onunda cevabı çok basit. Bunun için ilk olarak satış ortaklığı yapan firmanın affiliate sayfasına giriyorsunuz ve başvuru yapıyorsunuz. Başvurunuz kabul edilirse size bir referans linki veriliyor. Bu linki sitenizde sunduğunuz içerikteki ürüne yerleştirip, kullanıcıyı firmanın sitesine yönlendiriyorsunuz ve böylelikle satış işlemine bir nevi aracı oluyorsunuz.

Affiliate Marketing, hem yazılı içerikte hem de videolu içerikte ayrı ayrı yapılabilmektedir. Yazılı içeriklerinizde belirtilen ürünle alakalı kısmı affiliate linkini verirken videolu içerikteler ise açıklama kısmında paylaşabilirsiniz.


2. İnternet Sitesi Kurarak

internetten para kazanma yolları

Günümüzde internetten para kazanmak isteyenlerin ilk fırsatta başvurduğu yöntemlerden bir tanesi de kişilere, şirketlere ya da gruplara internet sitesi kurmak. Birçok kişi işyerinin, şahsının ya da yaptığı işin tanıtımını yapmak için internet sitesi kurmak istiyor. Özellikle vurgulamak isteriz ki bu alanda da büyük bir açık var. Bu iş için yazılımcı olmaya da gerek yok. İnternetten yapabileceğiniz küçük bir araştırma sayesinde site kurmak için gerekli olan adımları bulabilir ve işe koyulabilirsiniz.

İlk internet sitesini kurduğunuzda yeni müşterileri de kapı açmış olacaksınız. Bir yerden sonra işini iyi pazarlayacak duruma gelecek ve emin olun çok yüksek paralar kazanacaksınız.


3. Youtube Kanalı Açarak ( Viral Video Üretmek)

internetten para kazanma yolları

Artık günümüzde okumak yerine o konuda çekilen videoları izlemeyi tercih ediyoruz. Bunu tercih etmemizin sebebi saha akılda kalıcı olması, ilgi çekici ve daha hızlı öğrenmemiz. Boş zamanlarımızda bir video paylaşım sitelerini açıp, ilginç veya komik videolar izleyerek stres atıyoruz.  İşte biz bu şekilde eğlenip kafa dağıtırken, videoların sahipleri de para kazanmış oluyor. Ne kadar kolay iş diye düşünmeyin. Videoları özgün ve dikkat çekici bir şekilde hazırlamak, montajlamak ve ilgili kitlelere ulaştırmak, hiç de kolay olmayan işlerdir. Ama sonucunda bir Youtube zengini olabilirsiniz.


4. Twitch Yayıncısı Olarak

internetten para kazanma yolları

Son yıllarda çok büyük bir kitleye hitap eden Twitch yayınları, internetten hızlı para kazanmak isteyenlerin uğrak noktalarından bir tanesi. Özellikle genç kesimin büyük ilgi gösterdiği Twitch’ten para kazanmak için tek yapmanız gereken şey, yayıncı hesabı açmak ve burada oyun, inceleme vb. videolar çekerek izleyicilerin sizlere yatırım yapmasını sağlamak. Twitch.tv üzerinden yapılan yayınlarda izleyicilerin para göndermesinde bir kural yok. Kimisi yayın hoşuna gittiği için para desteği sağlarken kimisi de gönderdiği mesajın yayında okunması için gönlünden ne koparsa gönderiyor. Twitch yayıncılığında para kazanma yollarından bir tanesi de sitede yer alan Chat kısmı… Bu kısımda yayıncının chat kısmında herhangi bir kısıtlama yaşamak istemeyenler aylık 5$ vererek bu kısıtlamaları da ortadan kaldırıyor. Bakın bin kişilik bir kişiye yayın açsanız ve bunlardan 100-200’ü Chat üzerinden kısıtlama istemese aylık ne kadar para kazanıyorsunuz bir hesaplayın bakalım…


5. Instagram Fenomeni Olmak

internetten para kazanma yolları

Bu yöntem belki de en kolay internetten para kazanma yoludur. Bunun için büyük bir yetenek, bir çaba gerektirmez. Bu yöntem için geç kalmış olabiliriz ama doğru hedeflerseniz Instagram’ın yeni fenomeni olabilirsiniz. Herkesin mutlaka ismini duyduğu Danla Biliç ne kadar kısa sürede patlayıverdi. Oysa o da diğer makyaj bloggerlerı gibiydi. Farkı ise özgünlüğü oldu. İşte buna benzer şekilde sizin de özgün fikirleriniz varsa Instagram sizin için iyi bir para kazanma yeri olabilir. Ama daha önce denenmiş şeyleri yaparak parlayabileceğinizi kesinlikle düşünmeyin.

Instagram’da sıkı takipçiler kazandıktan sonra zaten büyük firmalar sizinle reklam konusunda sizinle iletişime geçecektir. Unutmayın sahte takipçiler, beğeni satın almak gibi işlerden uzak durmalısınız Gerçek takipçiler kazanmalısınız. Bu yöntemle Instagram üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.


6. Blog Açarak

internetten para kazanma yolları

Blog açarak para kazanma yöntemini muhakkak duymuşunuzdur. Muhtemelen de etrafınızda başarısız hikaye çoktur. Bu konuda yapılan yanlışlar çokça yapılıyor. Blog yazarlığı gerçekten belli bir konu üzerine yani sizin uzmanlık veya bilgili olduğunuz konu üzerine gerçekleşirse gerçek anlamda başarıya ulaşmış olursunuz.

Örneğin yemek yapmayı çok seviyorsanız ve konuda farklı düşünceleriniz varda bir yemek blog açmak oldukça başarılı bir adım olacaktır.  Hem bu sayede sıkı takipçilerinizi yaratıp, bloğunuzdan daha iyi reklam geliri kazanacaksınız.


7. Domain (Alan Adı) Alıp Satarak

internetten para kazanma yolları

Web siteleri üzerinden para kazanmanın yollarında bir tanesi Domain (alan adı) satın alıp satmak. Uzun bir süredir yapılan bu yöntemi pek çok kişi bilmiyor. Domain nedir derseniz şöyle açıklayalım: Örneğin ne oldu bizim domain adımız. com ise uzantımız. Alan adı satışını yapan firmalardan daha önce satışa çıkmamış marka isimlerine uyun ya da bir konu hakkında etkili bir alan adı alıp, webmaster forumlarından bu alan adlarını satabilirsiniz. Özellikle bu alan adına ihtiyaç duyan, yeni şirketler veya webmasterlar aradıkları alan adı siz de isi ciddi rakamlardan alınabiliyor.


8. Mobil Uygulama Geliştirerek

internetten para kazanma yolları

Elimizden düşmeyen akıllı telefonlarımızdan her gün hatta her saat birilerine para kazandırıyoruz. “Nasıl” sorusunu soruyorsunuz biliyoruz ama bu gerçekten çok basit. Akıllı telefonların Store kısımlarından indirdiğimiz her uygulamada uygulamanın yaratıcısı olan kişiye para kazandırmış oluyoruz.

Örnek vermek gerekirse, uygulamadan bir oyun indirdiniz ve oyuna oynamaya başladığınızda karşınıza reklamlar çıktığını göreceksiniz. Bu reklam sizin karşınıza çıktığı andan itibaren karşı taraf reklam kazanmaya başlıyor. Bu reklama tıklamanız ya da oyunu indiren kişi sayısına göre kazanılan para da bir o kadar artıyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey kullanıcıların zevkine hitap edecek güzel bir mobil bir uygulama geliştirmek.


9. Kendi Sitenizi Kurarak

internetten para kazanma yolları

Bir başka internetten para kazama yöntemi ise kendi internet sitenizi kurmak. İnternet sitesi kurmak için artık büyük çapta bir yazılım bilgisine de gerek yok. Herhangi bir kodlama işlemi olmadan kendinize güzel bir site kurabilirsiniz. Bunun için Wordpress gibi siteler adeta bulunmaz bir Hint kumaşı…

Tabi iş sadece site kurmakla bitmiyor. Kendi sitenizi kurdunuz ve para kazanmanız gerekiyor. Bunun için de sitenizi içerikle doldurmanız lazım. İnsanların merak ettiği konularda yazdığınız içerikle sitenize kullanıcı çekebilir bu sayede birçok kişiye hedefleriniz doğrultusunda yönlendirebilirsiniz.


10. Google Reklamları ile Para Kazanma

internetten para kazanma yolları

Google reklamları ile para kazanmak Neoldu.com’un para kazandığı yöntemlerden bir tanesi… Google reklamları ile internetten para kazanmak günümüzde şuana kadar girip çıktığınız bütün sitelerin kullandığı yöntemlerin başında. Haber siteleri, sözlükler, makale siteleri vs… Aklınıza hangi site geliyorsa… Bu sitelerin hepsi Google reklamları yayınlıyor ve bu sayede para kazanıyor. Siz neden bu parada kazanmayasınız?

Yukarıda anlattığımız yöntem ile para kazananların nesi var? Sitesi ya da adsense uyumlu video kanalı... Eee, bunun için o zaman sizin de bir siteniz olmalı ki Google Adsense üzerinde Google reklamları sayesinde internetten para kazanabilesiniz. Konunun detayına biraz daha inmek gerekirse, biz sitemizde birçok içerik üretiyoruz. Bunlardan bir tanesi de araba modelleri hakkında… Yaptığımız araba modellerine sahip firmalar da Google Adwords ile çok sayıda Google reklamı çıkıyor. Bu reklamı gidip de çiçek sitesine koyacak hali yok. Ne yapıyor Google? o reklamı ürüne en yakın içeriğe koyuyor. Yani otomobil içeriğine. Bu sayede hem reklam görüntülendiğinde hem de reklama tıklandığında site o reklamdan para kazanıyor. İnternetten kolay para nasıl kazanılır sorusunun cevabı ne kadar da basit değil mi?


internetten para kazanma yolları

Türkiye’de internet üzerinden kolay para kazanma yöntemlerinden bir tanesi de Backlink satış yöntemi…

Öncelikle, Backlink hakkında bilgi sahibi olmayanlar için kısaca bir açıklama yapalım. Backlink: bir siteden başka bir siteye verilen linktir. Backlinkler başka sitelere doğal yani ücretsiz verilirken kimi zaman da para karşılığı verilmektedir. Bir site sahibinin, sizden backlink alması için, backlink verilecek içeriğin Google arama sonuçlarından en yüksek sıralamalarda yer alması gerekmektedir. Bu yüzden yazdığınız içeriklerin Google’de üst sıralarda olması çok önemlidir. Ne kadar çok içeriği Google’de üst sıralarda yer alırsa size o kadar çok backlink gelecektir ve backlink size çok yüksek paralar kazandıracaktır.


12. Makale Yazarak

internetten para kazanma yolları

İş yerinde ya da evde İnternetten en kolay para kazanma yöntemleri arasında günümüzde en pratik yollardan bir tanesi de Makale yazmak. Ben internet sitesi kuramam, bu işleri beceremem ama çok güzel makale yazarım diyorsanız yine de internetten para kazanma ihtimaliniz oldukça yüksek. İnternet üzerinden makalelerinizi satabilirsiniz. Ama dikkat edin, bu sektörde birçok kişi ucuz fiyata büyük işler vermek peşinde. Siz siz olun emeğinizi düşük fiyatlara satmayın.

Bu konuda sizlere naçiz tavsiyemiz, küçük fiyatlara uzun uğraşlar vermek yerine, kendinizi biraz geliştirin ve kendi Blog sitenizi kurun. Bu sayede içeriklerinizi süre sınırı olmadan rahatça yazın, Google’de üst sıralara çıkarın, makale ile parayı kendiniz kazanın.


13. E-Ticaret Sitelerinde Ürün Satarak

internetten para kazanma yolları

İnternetten satış yaparak para kazanmak aslında başlı başına bir sanattır. Bu sanatınızı konuşturacağınız bir yöntem ise gerçek hayattaki ticaretin sanal dönüştürülmesi. İnternet üzerinden satış yapmak artık gerçek hayattaki ticaretten daha ucuz. Kira masrafları, eleman masrafları, su, elektrik gibi devasa maliyetleri ortadan kaldırdığını düşününce ne kadar karlı olduğunu tahmin etmişsinizdir. 

Günümüzde dünya üzerinde yüzlerce büyük e ticaret marketleri var. Size uygun marketi belirleyerek üye olup, dilediğiniz ürünü zahmetsiz bir şekilde satabilirsiniz. Evinizde ürettiğiniz herhangi bir ürün de olabilir, alım satım yapacağınız bir ürün de. Neler satabileceğinize dair incelemeler yaparak internetten para kazanma adına marketlerde ürün listeleyebilir, yüksek gelirler elde edebilirsiniz.


14. İnternetten Anket Doldurarak

internetten para kazanma yolları

Adeta efsaneler arasında yer alan ve öğrenciler için internetten para kazanma yolları arasında herkesin mutlaka duyduğu anket doldurma yöntemi… Evet! Gerçekten internetten anket doldurarak para kazanmanız mümkün. Para karşılığında anketler doldurarak ortalama 1000 TL kadar ücretler kazanabilirsiniz. Fiyat, sizlerin doldurduğu anket sayısı ve anket uzunluğuna göre değişmektedir. Ne kadar çok anket o kadar çok para. Birçok kişi ayda asgari ücretten daha fazla paralar kazanıyor bu sistem sayesinde…


15. İnternetten Çeviri Yaparak

internetten para kazanma yolları

İnternetten bedava para kazanmak için bir çok yolu sizler ile bir araya getirdik ancak bu yol herkes için geçerli değil. İnternetten çeviri yaparak para kazanmak isteyenlerin öncelikle yabancı dil bilmesi gerekiyor. Özellikle İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Çince ve Rusca… Bu dilleri bilen kişiler internette çeviri bekleyen müşteriler için adeta bulunmaz Hint kumaşı…

İnternetten çeviri yapabileceğinizi düşündünüz ama müşterileri nasıl bulacağınızı düşünüyorsanız hiç meraklanmayın… internetten para karşılığı çeviri sitelerini Google aratıp bulabilir ve buralara üye olarak kendilerinize çeviri için müşteriler bulabilirsiniz.


16. AirBNB Üzerinden Ev – Oda Kiralayarak

internetten para kazanma yolları

İnternet üzerinden para kazanmanın etkili yöntemlerinden bir tanesi de AirBNB üzerinden oda ve ev kiralamak… Tam olarak değinmek gerekirse, AirBNB, evinizi ya da sadece bir odayı size teklif veren müşterilere kiralamak. Son yıllarda oldukça büyük bir kitleye hitap eden bu uygulama sayesinde Otel ve konaklama sektörü adeta evrim geçirdi diyebiliriz.

AirBNB üzerinde hesap açıp odanız ya da eviniz için bir fiyat belirlemeden önce konumuzu seçerek evlere bakın ve ortalama fiyatlar hakkında bilgi sahibi olun. Sonrasında ise sizde odanız için AirBNB hesabından bir fiyat belirleyin ve konuklarınıza güzel bir hizmet verin.

Burada en çok dikkat etmeniz gereken nokta, gelen konukların sunduğunuz ev ya da evden memnun kalması. Emin olun, sizin hakkınızda uygulama üzerinden her müşteri olumlu olumsuz yorumlarda bulunacaktır. Eğer ne kadar çok olumlu yorum alırsanız o kadar çok müşteri kazanırsınız. Müşterileriniz çok olacağı için diğer satıcılara göre daha yüksek fiyatlar belirleyebilirsiniz.


17. Oyun Skin Alım – Satım Yaparak

internetten para kazanma yolları

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında oyun oynayarak para kazanmak ister misiniz? Gerçekten böyle bir şey var. Online oyunlar üzerinden oldukça yüklü miktarlar kazanabilirsiniz. Öncelikle “Skin” ne demek buna cevap verelim. Skin, oyun içerisinde silah, giyim, kıyafet vb. şeylere verilen isim. Bunların hepsi oyun içerisinde görselliğe katkı sağlıyor, silahın ya da teçhizatın gelişmesinde bir etkisi yok. Şimdi diyebilirsiniz ki; “Madem silahı ya da teçhizatı güçlendirmiyor” millet neden buna para veriyor?”  Veriyor işte… İlk başta anlamsız geliyor ama sırf görselden dolayı alınan bu skinler adeta yeni bir ticaret sistemini ortaya çıkarıyor.

Örnek vermek gerekirse Steam üzerinden indirilen ve oynanan CS GO, PUBG, Call Of Duty vb. oyunlar, Skin alışverişinin en çok tercih edilen oyunları arasında. Steam Market kısmında ürünlerinizi sergileyebilir, buralardan çok yüksek paralar kazanabilirsiniz. Henüz 13-14 yaşındaki çocukların sadece oyun skini satarak internetten ne kadar para kazandıklarını hayal bile edemezsiniz.


18. İnternetten Bilgi Yarışması Oyunu Oynayarak

internetten para kazanma yolları

İnternet üzerinden bilgi yarışmasına katılarak gerçek paralar kazanabilirsiniz desek ne dersiniz? Özellikle ülkemizde son yıllarda mobil uygulamalar üzerinden bilgi yarışmaları düzenleniyor ve her gün düzenlenen yarışmalarda toplam 10 Bin TL’ye yakın ödüller dağıtılıyor. Burada büyük paralar kazanmak için son soruyu bilen kişi sayısının az olması gerekir. Son soruyu bilen kişi sayısı ne kadarsa, 10 Bin TL o sayıya bölünüyor.

Bu tarz yarışmaları Hadi Uygulaması ve Oyna Kazan Uygulaması düzenlemektedir. Akıllı telefonunuzdan bu uygulamaları indirerek sizler de internetten günlük para kazanma şansını elde edebilirsiniz.


19. Sosyal Medya Fenomeni Olmak

internetten para kazanma yolları

Twitter, Facebook ve Instagram’da birçok sosyal medya fenomeni yer almaktadır. Yurtdışında influencer olarak adlandırılan bu kişiler büyük kitlelere hitap ettikleri için, sponsorlu reklamlar ve paylaşımlar için oldukça ciddi paralar kazanabiliyor. Burada önemli olan kısım, sosyal medyada insanların ilgisini ve dikkatini çekecek paylaşımlarda yapıp bir kitle oluşturmak. Sonrasında zaten reklam verenler size ulaşacak ve büyük paralar kazanabileceksiniz.


20. UDEMY – Ders Videoları Çekerek

internetten para kazanma yolları

İnternetten para kazanmak için uygulanan yöntemlerden bir tanesi de ders anlatım videoları çekmek ve bu videoları UDEMY sayfası üzerinden ücretli olarak yayınlamak… Hakim olduğunuz konular ve dersler üzerinden güzel ve anlaşılır bir dille çekilen videoların, sistem üzerinde ilgi görmemesinin imkan yok. Ders videosunu çekin, UDEMY üzerinden ücretini belirleyerek yükleyin ve o dersi izlemek isteyenlerin satın almasını bekleyin.


21. Online Marketlerden (Hepsiburada, N11, Letgo, Sahibinden, Gittigidiyor) Ürün Alıp Satarak

internetten para kazanma yolları

Akınıza gelebilecek her türlü ürünü bir araya getiren onlarca online market yer almaktadır. Bu sektörde en büyükler arasında yer alan marketlerden yapılacak ürün satımı sizlerin internetten para kazanmak için kullanacağınız en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelecektir.

Bu sitelerden ürün satımı yapmadan önce çok detaylı araştırmalar yapmanız gerekir. Yurt dışında satılan ürünlerin fiyatı ile ülkemizde satılan aynı ürünler arasında bazen dağlar kadar fark oluyor. Sizler bu ürünleri yurt dışı kaynaklı sitelerden ucuza alıp, ülkemizde satış yapılan sitelerdeki fiyatların biraz daha altında satarak oldukça yüksek paralar kazanabilir ve kendinize sabit müşteriler katabilirsiniz.


22. Sesli Elektronik Kitap Hazırlayarak

internetten para kazanma yolları

Dünya genelinde oldukça fazla kullanılan Sesli ve elektronik kitap, internetten para kazanma yöntemleri arasında etkili bir yöntem. Yeteneğiniz varsa herhangi bir konuda güzel bir kitap yazıp bunu elektronik sisteme yükleyerek internet üzerinden para kazanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra sesli kitaplarda yayınlayabilir ve yeni bir gelir yöntemi oluşturabilirsiniz. Bir kitap yazdınız ve bu kitabı sesli olarak okurlarınıza sunmak istediniz. Artık tek yapmanız gereken, güzel bir Türkçe ile internet sitesine yüklemek. Google üzerinde küçük bir araştırma yaparak, e kitap ve sesli kitap için en uygun siteleri bulabilirsiniz.


23. Amazon Mechanical Turk Sisteminde Soru Cevaplayarak

internetten para kazanma yolları

Ülkemizde kısa adıyla bilinen MTurk, işletmelerin birçok işini sanal olarak gerçekleştirdiği büyük bir pazar. İçerik denetimi, ankete katılmak, soru cevaplamak gibi işlemlerin yer aldığı sitede bilgisayarın gücünün yetmediği sorulara cevaplar vererek paralar kazanabilirsiniz. Birçoğunuz bilgisayarın yani sistemin cevaplayamadığı soruyu biz nasıl cevaplayalım diyebilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse, kullanıcı size ürün fotoğrafı sundu ve hangisinin iyi olduğunu öğrenmek istiyor. Bilgisayar mekanizması bunu cevaplayamaz… Burada da devreye siz giriyorsunuz. Burada tek önemli konu, size sunulan konu hakkında cevaplar verebilir misiniz veremez misiniz?

Her biten görev sonrasında paranız Amazon hesabınıza yatar ve dilediğiniz zaman bu parayı kolayca çekebilirsiniz.


24. Sosyal Medya Yöneticisi Olarak

internetten para kazanma yolları

İnternetten para kazanma yolları arasında, üst kısımda sosyal medya fenomeni olmaktan bahsettik. Bu işin ekmeği hala yeniyor ancak eskisi kadar değil. Bunun en önemli sebebi ise artık herkesin bu işe yönelmesi. Misal; eskiden 100 kişi bu işe girerken, şimdi ise 1000 kişi giriyor.

Eğer bu alanda ilerleyemeyeceğinizi düşünüyorsanız, bir başka yöntem de mevcut. Kendi sayfanızın dışında başka kişilerin ya da işletmelerin sosyal medya hesaplarını yönetebilirsiniz. Bu sayede yapılan işe göre internetten büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken yerel işletmelere gitmek ve sosyal medyanın gücü ile onların nasıl reklamının yapılacağını gösterip, artılarından bahsetmek. Eğer işletmeyi ikna eder ve sosyal medya yönetimini ele alırsanız gelsin o zaman paralar… Tek bir işletmeye de bağlı kalmanıza gerek yok. İdare edebilecek kadar işletmeyle anlaşabilir ve bu sektörde tahmin etmeyeceğiniz paralar kazanabilirsiniz.


25. Podcast Blog Açmak

internetten para kazanma yolları

Podcast konusunda muhtemelen az da olsa bilgi sahibisinizdir. Podcast, genel olarak ses kaydından veya görüntüden de oluşan yayınlardır. Bir nevi radyo yayınları gibi. Dilediğiniz kitabın sesli kaydını, müzik ve bilgi içerikli gibi her türlü yayını içinde bulundurabilirsiniz. Bu yayınları indirmeniz gerek yok çünkü bunlar anlık olarak beslenen yayınlarıdır.

O halde podcast ile nasıl para kazanılır? Şöyle bahsedelim. Kendi podcast yayınınızı oluşturabilir ve bunun üzerinden para kazanabilirsiniz. Bir Videobloger gibi aynı mantıktır. Ne konuda yayın yapacaksanız bunu anlatırsınız, dinleyicileriniz ve takipçileriniz yükseldikçe reklam alarak bunun üzerinden para kazanabilirsiniz. Podcast’te yazmak yerine anlatarak yayın yaparsınız ve dinleyici kitleniz arttıkça gelirinizi de arttırırsınız.


26. Stok Fotoğrafçılık Yapmak

internetten para kazanma yolları

Daha önce fotoğraf çekerek para kazanıldığını bir yerlerden muhakkak duymuşsunuzdur. Çektiğiniz fotoğrafları stok fotoğraf satan sitelere yükleyerek satın alınması karşılığında para kazanıldığını biliyor muydunuz? Stok fotoğrafçılık olarak adlandırılan bu iş, Jon Oringer tarafından yapılmıştır. 2003 senesinde başlayan stok fotoğrafçılık, günümüzde çok kullanılan bir para kazanma yöntemidir. Birçok stok fotoğrafçılık sitesi bulunuyor ve buralarda çektiğiniz kareleri satarak para kazanabilirsiniz. Hem aracılık yapan site hem de resmin sahibi para kazanıyor. Sadece fotoğrafçılık yapmanıza gerek yok ayrıca , çizim, grafik tasarım gibi konularda yeteneğiniz varsa bu şekilde para kazanabilirsiniz.


27. Yeteneklerinizi Satın

internetten para kazanma yolları

İnternet üzerinden yeteneklerinizi satabileceğiniz birçok pazarlama platformu bulunuyor. Bunların en çok bilinen örnekleri ise Fiverr, SadeceOn ve Bionluk gibi platformlar. Bu sitelere göz atarsanız birçok kişinin farklı yeteneklerini pazarladığını göreceksiniz.

Bu tarz siteler üzerinden logo, afiş ve infografik tasarımlarınızı satabilirsiniz. Bunlara ek olarak video kurgu işlerinizde satabilirsiniz. Bunları belirleyeceğiniz ücretler karşılığında yaparsınız oldukça iyi gelirler kazanabilirsiniz. Bakmanızda bir fayda var!


Önerilen İçerik; Hızlı ve Kolay Para Kazanmanın Yolları

Neoldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
207
5
4
11
4
18
37
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 4
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.