NeOldu.com

İNSANLARIN SİZİ İLK GÖRDÜKLERİ ANDA HAKKINIZDA KARAR VEREBİLDİKLERİ 8 ŞEY

İnsanların Sizi İlk Gördükleri Anda Hakkınızda Karar Verebildikleri 8 Şey

İnsanlar sizinle karşılaşır karşılaşmaz sizin hakkınızda bazı düşüncelere sahip olurlar. İnsanların sizi tanıdıkları anda sizin hakkınızda bilgi sahibi olduğu 8 özelliğinizi sıralayacağız.

Giriş 08 Eylül 2015 Salı 14:02 / Güncelleme 22 Ekim 2022 Cumartesi 08:06

İnsanlar sizleri gördükleri ve birkaç kelime ettikten sonra sizin hakkınızda bilgi sahibi olabilirler. Bilim insanları her ne kadar bu duruma şaşırsalar da psikologlar bu duruma "ince dilimleme" adı vermektedir. İnsanlar, beden dilleriyle, konuşması, statüsüyle kendi hakkında bilgi vermektedir. Biz buna önyargı değil de ön sezili olmak diyoruz.


1. Güvenilir Olup Olmadığınıza

İnsanlar sizin güvenilir biri olup olmadığınızı kısa bir süre içinde anlayabilir. İnsanların karşısındaki insanın güvenli biri olup olmamasını o dakikada anlar ama bazen duygularını kattığı için bu güven onun için ikinci plana itilmektedir.

guvenilir-insan.jpg


2. Konumunuzun Ne Olduğuna

İnsanlar giydiğiniz kıyafetlerden yola çıkarak maddi durumunuz ve konumunuz hakkında karar veriyorlar. Ancak böyle bir yanlışlıkta ortaya çıkabiliyor. Çok güzel giyindiği halde fakir, fazla iyi giymeyen insan zengin olabiliyor.

iş kıyafeti


3. Cinsel Eğiliminiz

İnsanlar kısa bir sürede yüzünüze bakarak cinsel eğilimli olup olmadığınıza karar verebilmektedir.

ruj


4. Zeki Olup Olmadığınıza

İnsanlar yüzünüze baktıkları zaman zeki bir olup olmadığınız hakkında hüküm sürebilirler. Özellikle kalın gözlüklü insanlar zeki olarak görülmektedir.

zeki-insan.jpg


5. Başarılı Olup Olmadığınıza

İnsanlar özel hazırlanmış ve dikilmiş kıyafet giyen insanları daha başarılı bulmaktadır. Bunu anlamaları dakikalarını almaz.

basarili-olmak.jpg


6. Baskın Karakterli Olup Olmadığınıza

İnsanlar saçlarını kazıtmış olan erkekleri diğer erkeklere göre daha çok egemen bulurlar.

kel adam


7. Yürüyüşünüz Sizi Ele Veriyor

İnsanlar, sizin yürüme şeklinize bakıp okuyabiliyorlar. Gevşek yürüme şekli dışadönük maceracı bir yapınızın olduğunu, hızlı yürüme şekli ise çok sinirli bir yapınızın olduğuna işarettir.

yuruyus-010.jpg


8. Kötü Alışkanlığınızın Olup Olmadığına

İnsanlar, gözle görülen yerlerde dövmesi bulunan kişileri daha az çekici bulurlar. Ayrıca kötü alışkanlıkları olan kişileri sıradan buldukları gibi üsluplu ve sakin kişileri daha çekici bulurlar.

kotu-aliskanliklar-002.jpg

Önerilen İçerik; Özgüven Eksikliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Neoldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15
4
13
1
2
13
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.