İDEAL PENİS BOYU NASILDIR?

İdeal Penis Boyu Nasıldır?

Erkeklerin penis boyu takıntısı cinsel yaşamlarını olumsuz yönde etkiliyor. Peki uzmanlara göre ideal penis boyu ne kadar olmalı. İşte cevabı…

Giriş 04 Temmuz 2015 Cumartesi 17:59 / Güncelleme 15 Nisan 2019 Pazartesi 08:58

İdeal Penis Boyu

Penis boyu takıntıları erkeklerin hayatlarını olumsuz yönde etkiliyor. Kişiler konu sahibi olmadan kompleks yapıyorlar. Geçmişte penis boyu erkeğin güç sembolü olarak gösterildiğinden günümüzdeki kişiler boy konusunda korku yaşıyorlar.

Erkeğin penis boyu ergenlik döneminde ortalama olarak iki kat artar. Penis boyu kişinin sadece boyu ve kilosuyla bağlantılı değildir. Farklı çeşitli etkenler de boyda etkilidir.

ideal-penis-boyu-kac-santim.jpg


Cinsel İlişkide Penis Boyu Önemli Mi?

Çoğu erkek penis boyuna güvenmediğinden dolayı cinsel ilişkiye girmeye çekiyor ya da ilişki sırasında özgüven kaybı yaşadıklarından dolayı erken boşalma, ereksiyon güçlüğü ve cinsel isteksizlik yaşıyor. Bu da partnerinin tatmin olmasının önüne geçiyor.

Penis boyu takıntısı olmayan erkekler ise cinsel ilişkiyi daha rahat yaşıyor, partnerini ve kendisini tatmin edebiliyor. Uzmanlar çiftlerin cinsel ilişki esnasında penis boyundan çok birbirlerine güvenlerinin ve açık sözlü olmalarının daha fazla haz verdiğini ifade ediyor.

Cinsel ilişkide penisin en önemli görevi kadının anaçlığını kullanmasına yardım edip gebe kalmasını sağlamak ve partnerini tatmin etmektir. Bu görevleri yapmak için ise penisin boyuna değil sperm sayısına ve işlevine bakılmaktadır.

Uzmanlara göre boy çok da fazla önemli değildir. Nedeni ise vajinanın 10 cm uzunluğunda bir organ olmasından kaynaklanıyor. Yapılan araştırmalar vajinanın en fazla haz aldığı bölgenin ilk 3’te birlik bölümü olduğunu ortaya çıkartmıştır. Bu gölge de ortalama ilk 3-4 cm arasına denk gelmektedir. Bu yüzden de penisin boyu çok fazla önemli değildir.

Penis Boyu Korkusu Cinsel İlişkiyi Olumsuz Etkiliyor


İdeal Penis Boyu Kaç Santim?
Penis boyu için net bir rakam söylenemez. Bu ülkelere ve kişinin genetiğine göre farklılık gösterir. Türkiye’de yapılan araştırmalar sonucunda ereksiyon olmuş ortalama penis boyu 14 cm olarak belirlenmiştir.

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya 15.521 erkek katılmış ve ortaya çıkan sonuç ile ortama erekte halde penisin 13.24 cm, erekte değilken ise 9.16 cm olduğu saptanmıştır.

ideal-penis-boyu.jpg


Penis Boyu Ölçme

Penis boyu ölçmek tıpkı fotoğraftaki gibi erekte haldeyken yapılır. Cetvel ya da metre kullanılır. Penisin karın bölgesindeki çıkış yeri başlangıç kabul edilir. Baskı yapılmadan cetvel koyulur ve penis başı uzunluğuna kadar olanki bölüm alınır.

Aynı şekilde çevresini ölçerken ise yine karın bölgesinden çıkışı baz alınır ve metre bu bölgeye sarılarak ölçüm yapılır.

Kilo alma ve vermek çevre ölçüsünü değiştirebilir.

Penis Boyu ve Çevresinin Ölçümü


Büyütme veya Kalınlaştırma Ameliyatları

Eğer penisinizin küçüklüğünden oldukça rahatsızsanız bunun için daha tam olarak bir uzmanlaşma söz konusu değildir. Uzatma ve kalınlaştırma operasyonları son derece risk taşımaktadır. Bu yüzden kişiye bilgilendirmenin oldukça detaylı bir şekilde yapılması gerekir. Fakat bir tıp yöntemiyle penisinizi iki santim civarında uzatmanız mümkündür.

buyutme-veya-kalinlastirma-ameliyatlari.jpg


Penis Uzatma Ameliyatıyla Elde Edilen Uzunluk Kalıcı mıdır?

Genç yaşlarda yaptırılan uzatma ameliyatından sonra penisiniz boyu aynı kalmakta. Fakat yaşlılarda peniste küçülme olduğundan dolayı penis boyu aynı kalmayabilir. 50 yaş ve üzeri kişilerde peniste sertleşme dahi görülmektedir.

penis uzatma-ameliyatiyla-elde-edilen-uzunluk kalici-midir.jpg

Önerilen İçerik:  Peniste Deri Soyulması Neden Olur?

NeOldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
886
810
225
226
1038
227
225
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Yorum Yap
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Facebook'la Yorumla