NeOldu.com

MERAL AKŞENER: WİNTER İS COMİNG!

Meral Akşener: Winter is Coming!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek "Winter is coming" şeklinde seslendi.

Giriş 25 Haziran 2019 Salı 14:49 / Güncelleme 25 Haziran 2019 Salı 13:36

Meral Akşener Grup Toplantısında Erdoğan'a Seslendi!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Meral Akşeer grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi. Akşener, ekonominin düzelmesi için Berat Albayrak'ın görevden alınması gerektiğini belirtti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Türkiye'nin bir an önce düze çıkması için Sayın Erdoğan'ı partiler arası bir mutabakat arayışına davet ediyoruz. Gerilimin düşürüldüğü, somut meselelerin, somut çözümlerinin konuşulduğu bir sükunet dönemi çağrısı yapıyoruz" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, TBMM'de düzenlenen, partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, 23 Haziran Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçiminde, milletin karar verdiğini ve Türkiye'de demokrasi bayramının yaşandığını söyledi. Türk milletinin, millet iradesini yok sayanlara ders verdiğini kaydeden Akşener, "Sadece "millet ittifakı'na oy veren vatandaşlarımızın değil, 31 Mart'ta "cumhur ittifakı'na oy veren vatandaşlarımızın da bu demokrasi destanında büyük katkısı var. Özellikle 31 Mart'ta "cumhur ittifakı'na oy verip, 23 Haziran'da kararını değiştiren vatandaşlarımız demiştir ki "Ben milletim. İrademle birini seçtiysem bu gerçeği kimse değiştiremez. Bugün "millet ittifakı'nın adayına, hukuksuzca müdahale eden zihniyet, yarın benim tercihime de aynısını yapar. Sözün ve kararın bana yani millete ait olduğu gerçeğini değiştiremezsin'. Bu feraset, bu olgunluk 23 Haziran'da bir demokratik dayanışmaya dönüşmüş; milletimiz, iradesinin her şeyin üzerinde olduğunu bir kez daha ilan etmiştir. Bu seçimin kazananı hepimiziz; ama az sayıda kaybedeni de olmadı değil hani" diye konuştu.

"Atılan İftiralar Boşa Düştü"

İstanbul seçimi nedeniyle kendilerine atılan iftiraların boşa çıktığını kaydeden Akşener, "Seçime 3 gün kala FETO'cular, "'Millet ittifakı'nın adayına oy vermeyin" diye çağrı yaptılar. İstanbul'a mitil atacağını söyleyenler, bir baktık ki mitili İmralı'ya atmışlar. Maskeler düştü. Mağdurlar, mağrur oldu. Teröristi yerli ve milli ilan ettiler. "Beka beka" dediler, takaya binip, İmralı'ya gittiler. Bunu yaparken de Türk milletini, Türk milliyetçilerini,teröriste yazdırdıkları mektuba pul etmeye cüret ettiler. 23 Haziran; işte bu aymazlığa atılan bir tokattır, "dur" çekmektir. "Yeter artık, o kadar da değil" demektir. 5000 yıllık Türk devletinin itibarını yerle bir ettiniz" dedi.

"Tek Adam Rejimi İflas Etti"

Seçimin geride kaldığını, halkın mesajının açık ve net olduğunu belirten Akşener; milletin huzur, adalet, refah istediğini söyledi. Akşener, "Tek adam rejiminin 1 yıl içinde iflas ettiğini gördük. Yasama, yürütme ve yargının tek elde toplanmasına son verilmeli; kuvvetler ayrılığı kesin bir şekilde tesis edilmeli. Tek adam modeliyle Türkiye yönetilemiyor, yönetilemez. Bu ısrarın ülkemize verdiği zarar ortada. Türkiye'nin, acilen normalleşmeye ihtiyacı var. Teröristbaşı ile görüşmeler derhal sonlandırılmalı; yeni bir açılım, saçılım sürecine kesinlikle teşebbüs edilmemeli" diye konuştu.

"Kuvvetler Ayrılığı Kurulmalı"

"Hukukun üstünlüğünün ve kuvvetler ayrılığının yeniden kurulması milletimizin hayrınadır" diyen Akşener, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin bir an önce düze çıkması için Sayın Erdoğan'ı partiler arası bir mutabakat arayışına davet ediyoruz. Gerilimin düşürüldüğü, somut meselelerin, somut çözümlerinin konuşulduğu bir sükunet dönemi çağrısı yapıyoruz. Slogan atarak, hamaset üzerinden meselelerimizi çözemeyiz. Ülkenin geleceğinin koltuk hırslarına feda edilmesine razı olamayız. Yürütme yetkisi ve sorumluluğu Sayın Erdoğan'dadır. Bu yetkisini çatışmadan değil uzlaşmadan yana, düşmanlıktan değil kardeşlikten yana kullanması, kendi siyasi geleceği için de en doğrusudur. Mevcut siyaset ve yönetim anlayışını sürdürürse bir daha seçim kazanamayacağını fark etmiş olmalıdır. Ülkeye verdiği hasarın, hiç değilse bir kısmını tamir etmesi, kendisi için de iyi olacaktır. Türk milleti çaresiz ve çözümsüz olmadığını biliyor. Ya düzelteceksiniz ya da millet sizi tasfiye edecek."

"Ekonomi Düzelmedikçe Yarınlar Tehlikede"

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi seçimleri üzerinden 1 yıl geçtiğini kaydeden İYİ Parti lideri Akşener, "Ekonomi talepkardır. Akıl, demokrasi, adalet, hak, hukuk ister. Düzgün bir devlet yönetimi, toplumsal birleşme ve motivasyon ister yoksa ekonomi düzelmez. Ekonomi düzelmedikçe, yarınlarımız tehlike altına girer. Yokluğa bir an önce çare bulun. Yapmazlarsa sorun değil; milletimiz görev verir, biz yaparız. İYİ Parti göreve hazır. Karamsar değiliz, ümitliyiz" dedi.

“Winter is Coming”

Akşener, Berat Albayrak'ın ekonominin başında olmasını da eleştirerek “Damadın masallarıyla seçime kadar geldiniz, ama artık bıçak kemiğe dayandı… Öyle büyük atıyorsunuz ki nered yse Anadolu’ya İslamiyeti ben getirdim diyeceksiniz. Masallar ve rakamlar karnımızı doyurmuyor Sayın Erdoğan. Damadınızı ayak altından çekin, liyakatlı bir ekibi ekonominin başına getirin. Buradan ilan ediyorum, ben bildiğimi okurum diyorsanız, Türk milleti çaresiz değil. Artık yeni bir dönem başladı. AK Parti için o mahur beste çalıyor, kış geliyor yani winter is coming… Siyasette eski aktörler artık tasviye oluyor, iyilerin dönemi geliyor” ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
2
1
1
1
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Adınız Yorumunuz
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.