NeOldu.com

FBI'IN DOĞRULADIĞI ABD TARİHİNİN EN BÜYÜK SERİ KATİLİ: SAMUEL LİTTLE

FBI'ın Doğruladığı ABD Tarihinin En Büyük Seri Katili: Samuel Little

ABD’de 93 kadını öldürdüğü itiraf eden Samuel Little’ın anlattığı cinayetlerden 50’sini FBI doğruladı. Samuel Little ABD tarihi boyunca en çok cinayet işleyen seri katil olarak anılmaya başlandı.

Giriş 09 Ekim 2019 Çarşamba 13:08 / Güncelleme 09 Ekim 2019 Çarşamba 13:03

1. FBI'ya göre 2012 yılından beri hapishanede bulunan 78 yaşındaki Samuel Little'in cinayetleri 1970'lerde başlıyor. Cinayetlerini 1970 ile 2005 arasında işlediği tespit edilen Little'ın kanunla başı ilk defa 1956'da derde giriyor.

ABD Tarihinin En Büyük Seri Katili Samuel Little


2. Samuel Little, o yıllardaki birçok hırsızlık, sahtekarlık, uyuşturucu kullanımı ve şiddet suçuna karışmış. 2012 yılında Kaliforniya'da işlediği uyuşturucu kullanma ve satma suçundan tutuklandığında Los Angeles Polisi tarafından DNA'sı incelendi ve 1987-89 arasındaki 3 tane çözülmemiş cinayetle ilgili olduğu tespit edildi.

ABD Tarihinin En Büyük Seri Katili Samuel Little


3. Bu 3 cinayetten 2014 yılında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapse çaptırıldı. Los Angeles Polisi, Samuel Little'ın suç geçmişini göz önüne alarak FBI'dan suç geçmişini araştırmasını istedi ve FBI Little'ın 'suç işleme profilini' hazırladı.

ABD Tarihinin En Büyük Seri Katili Samuel Little


4. Samuel Little'ın cinayet işleme yöntemi mevcut çözülmemiş cinayetlerle karşılaştırılmaya başlanınca ABD'nin çeşitli yerlerinde işlenmiş ve faili bulunmamış bazı cinayetlerle benzerlikler tespit edildi. FBI ve diğer eyaletlerdeki polis merkezleriyle yapılan kapsamlı çalışmalar sonucunda 2018'den itibaren sorgulanan Samuel Little 93 cinayeti nasıl işlediğini, kadınları nasıl öldürdüğünü tarif etti ve kadınların eşkallerinin resmini çizdi.

ABD Tarihinin En Büyük Seri Katili Samuel Little


5. Seri katilin kurbanları çoğunlukla uyuşturucu bağımlısı, problem yaşayan ve savunmasız kadınlardan oluşuyor. Hiçbir şehirde sürekli kalmayan ve gittiği her yerde uyuşturucu ve şiddet bağlantılı suç işleyen Little, kurbanlarına şiddet uygulayarak ve sonunda boğarak öldürüyordu. FBI diğer 43 cinayeti de araştırmaya ve kanıtları aramaya devam ediyor.

ABD Tarihinin En Büyük Seri Katili Samuel Little

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
2
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Adınız Yorumunuz
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.