NeOldu.com

GÜNEŞ TUTULMASININ AFRODİZYAK ETKİSİ VAR MI?

Güneş Tutulmasının Afrodizyak Etkisi Var mı?

21 Ağustos’ta meydana gelecek olan Güneş tutulmasıyla ilgili ilginç iddialar ortaya atıldı. Tutulmanın insan hormonları üzerinde afrodizyak etkisi yarabileceğini açıklayan uzmanlar bu konuyu bilimsel bir gerçekliğe dayandırdı.

Giriş 21 Ağustos 2017 Pazartesi 17:18 / Güncelleme 30 Temmuz 2022 Cumartesi 08:02

21 Ağustos’ta Ay tamamen Güneş ve Dünya’nın arasına girecek. 1918 yılından itibaren ilk defa kıyı şeridinden de görüntülenebilecek olan bu tutulma birçok kişinin heyecanlanmasına neden oldu. NASA, Güneş tutulması olayını tam olarak şöyle ifade ediyor;

Tutulma, Dünya’nın, Ay’ın ve Güneş’in bir süreliğine aynı hizaya gelme olayıdır. Her 18 ayda bir Ay, Dünya ve Güneş arasına geçer.

Ay, Dünya ve Güneş aynı düzlemde olmadığından yörüngede birbirlerine hizalanması nadir bir olaydır.

NASA’ya göre Dünya, Ay ve Güneş’in aynı noktada belirli bir süre bir noktada sabit kalma olayına güneş tutulması deniyor. Galaksimizin çok büyük bir yer olduğu düşünülürse bu üçlünün aynı hizada sabit bir şekilde kalması kolay bir iş gibi gelmiyor. Gerçekten büyük bir anlaşma!

Uzmanlar güneş tutulmasının sadece gökyüzünü değil insanların davranışlarını da etkileyeceğini söylüyor. İnsan hormonlarını da etkilemesi beklenen bu tutulma afrodizyak etkisi gösteriyor!

Eğer astrolojiye inanmıyorsanız bunun gerçekten bir yalan olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yine de bu içerik çok ilginç, okumaya devam etmenizi öneririm. Astroloji uzmanları tutulma esnasında herkesin içinde bulunan seks arzusunu ortaya çıkarttığını düşünüyor. (Belki de romantik bir an oluştuğu içindir!)

1878 yılındaki bir tutulma raporuna göre, hayvanlar güneş tutulması esnasında değişik çok farklı hareketler ve garip davranışlar sergilemiş. Rapor’da şu ifadelere yer verilmektedir; “Öğlen saatlerinde tutulma gerçekleştiği sırada hayvanlar sanki gece olmuş hissinde hareket ediyorlardı. Otlayan inekler evlerine dönmüş ve güvercinler yere çökmüştü. Zıplayan çekirgeler yerlere düştü.”

Bunun üzerinden yola çıkan uzmanlara göre, hayvanlar sadece içgüdüleriyle ilerlemelerine rağmen bunu yaşıyor ise insanlar da psikolojik olarak gece hissine kapılabilir ve hormonların tavan yaptığı saatlerdeki gibi sevişme arzusu yaşayabilir. 

Psikolog Kate Russo, Güneş tutulmalarından gerçekten haz alan birkaç kişiyle konuştu ve ortaya çıkan cevaplar şaşırtıcıydı; “Hassasiyet, korku, bağlılık, mutluluk ve deneyimi tekrarlama isteği. Sürekli bunu istiyorum.” 

Bu cevaplardan ve yaşananlardan yola çıkarak astroloji uzmanları Güneş tutulmasının insanlar üzerinde gerçekten afrodizyak etki oluşturduğunu düşünüyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
1
1
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.