NeOldu.com

AŞKIN TEMSİLCİSİ GÜLLERİN RENKLERİNE GÖRE ANLAMLARI

Aşkın Temsilcisi Güllerin Renklerine Göre Anlamları

En çok sevilen ve tercih edilen çiçek şüphesiz güldür. Güller renklerine göre birçok mesajı da barındırırlar. İşte güller ve renklerine göre anlamları...

Giriş 03 Haziran 2015 Çarşamba 01:34 / Güncelleme 05 Ağustos 2022 Cuma 09:00

Güller ve Anlamları

Her çiçeğin farklı bir anlamının olduğu yıllar önce anlaşılmış ve 1600’lü yıllarda Osmanlı’nın o zamanki başkenti İstanbul’da ilk olarak çiçeklerin dili şekillenmeye başlamıştır. Çiçeklerin en asili en anlamlısı gül olarak bilinir. Bu asil çiçek üzerine ülkemizde birçok şarkı yazılmış, aynı zamanda atasözlerine ve deyimlere ilham kaynağı olmuştur. Ayrıca gül sevgiliye sunulacak en değerli, en manalı hediyelerden biri olarak görülür. Her gülün rengine göre taşıdığı anlam da farklıdır. Bu noktada gül karşı cinse duygularınızı ifade etmede etkileyici bir rol üstleniyor.

İşte güllerin rengine göre anlamlarını biliyor musunuz?

1. Kırmızı Gül

Gül renklerinin anlamları

Kırmızı gül diğer çiçeklere nazaran daha geniş bir anlam yelpazesine sahiptir. Aşkın simgesi olarak anılan kırmızı gül, ilanı aşkın da en popüler yoludur.

2. Beyaz Gül

Gül renklerinin anlamları

Masumiyetin ve saflığın sembolüdür. Aynı zamanda gizlilik anlamını da taşıyan bu çiçek yeni başlayan bir aşkın da habercisi niteliğindedir.

3. Sarı Gül

Gül renklerinin anlamları

Bu çiçek dostluk, değerlilik gibi birçok pozitif duygunun simgesidir.

4. Pembe Gül

Gül renklerinin anlamları

Bu çiçek birçok anlam taşır. Ülkemizde pembe gülün adıyla özdeşleşen bir deyimi vardır. "Pembe gönlüm sende" hakikaten de öyledir. Pembe gül aşkı ve şükran duygusunu kapsayan anlamlar içerir.

5. Mavi Gül

Gül renklerinin anlamları

Sevginin ve aşkın en uç noktalarda olduğunu gösterir. Mavi gül ile karşınızdakine, hissettiğiniz aşkın sınırsız ilahi bir seviyede olduğunu beyan etmiş olursunuz.

6. Siyah Gül

Gül renklerinin anlamları

Yaşama bağlılığı karşısındakine olan bağlılıkla eşdeğer tutanların tercihidir. Aynı zamanda ölümün de sembolüdür. Ölesiye bir aşkı, sevgiyi ve bağlılığı simgeler.

7. Turuncu Gül

Gül renklerinin anlamları

Genel olarak heyecanı ve romantik düşüncelerin simgesi olarak bilinir. Tutku ve ihtirasın da göstergesidir.

Benzer İçerik Önerileri
Renklerin Anlamları ve Etkileri Çiçeklerin Anlamları Nelerdir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
215
151
99
57
57
97
209
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 5
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.