NeOldu.com

GÖZDEN KAÇAN NETFLİX DİZİLERİ 2023 - AZ BİLİNEN 18 DİZİ

Gözden Kaçan Netflix Dizileri 2023 - Az Bilinen 18 Dizi

Netflix’te yer alan ancak ülkemizde pek te rağbet görmeyen Netflix filmlerini listeledik. İşte muhteşem senaryolarına rağmen gözden kaçan Netflix Dizileri…

Giriş 27 Nisan 2020 Pazartesi 17:25 / Güncelleme 18 Mart 2023 Cumartesi 09:00

Netflix'in Az Bilinen Efsane Dizileri

Bu içeriğimizde netflix online dizi ve film izleme platformunda dizi izlemek isteyenler için az bilinen ancak muhteşem bir senaryoya sahip olan en iyi yabancı dizi önerileri sunuyoruz. İşte hem oyuncu kadrosu hem de konusuyla fark yaratmasına rağmen ülkemizde bir türlü bekleneni veremeyen efsanevi az bilinen netflix dizileri…

Gözden Kaçan Netflix Dizileri;

1. Juvenile Justice (Suça İtilen Çocuklar)

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Netflix'in 2022 yılında izleyicilerine sunduğu ancak beklenilen izlenme sayısının altında kalan dizi etkileyici sahneleri ile dikkat çekiyor. Dizide çocuk mahkemesinde görevli olan bir Yargıç'ın karar alırken düşündükleri, içerisinde oluşan nefret duygusu ve daha birçok his tüm gerçekçiliği ile anlatılıyor.

Tür Dram Suç
IMDb 8.0
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Jong-Chan
Hong
Oyuncular Kim
Hye-su
Zengin
Ting
Tom
Choi

2. Clickbait

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Sosyal medyaya dair ilginç bir hikayenin anlatıldığı ve 8 farklı bakış açısından konunun değerlendirildiği bu dizi az bilinen Netflix dizileri arasında yer almaktadır. İnsanların reklama olan düşkünlüğü, sabırsızlığı ve bilgiye aç olmaları bazı kullanıcılar tarafından sömürülürken bir tacizcinin sosyal medya etkisi ile öldürülmesi de dizide anlatılan konular arasındadır.

Tür Gerilim
IMDb 7.2
Gösterim
Tarihi
2021
Yönetmen Christian
White
Oyuncular Zoe
Kazan
Betty
Gabriel
Adrian
Grenier

3. Ratched

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Gerilim ve gizem dolu bu Netflix dizisi ilk yayınlandığında bir hayli izlense de yavaş yavaş popülerliğini kaybetti. Muhteşem senaryosu ve oyunculuk performansları ise gerçek bir dizi izlemek isteyenler için Ratched dizisini 1 numara yapıyor. Dizide bir akıl hastanesinde psikiyatri hemşiresi olarak işe başlayan Mildred'in güzelliğinin arkasında yatan sırlı gerçekler anlatılıyor.

Tür Dram Gerilim
IMDb 7.3
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Evan
Romansky
Oyuncular Sarah
Paulson
Finn
Wittrock
Cynthia
Nixon

4. Mindhunter

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

FBI’da görev yapan iki sıkı polisin hikayesinin konu edinen Mindhunter dizisi, gerilim ve aksiyon dolu senaryosuna rağmen beklenen izleyici kitlesine ulaşamadı. Buna rağmen kesinlikle izlenmeye değer olduğunu sizlere belirtelim. Dizinin ana karakterleri katilleri ve tecavüzcüleri yakalamak amacıyla yeni bir teknik geliştiriyorlar ve bu teknik sayesinde suç oranını azaltmaya çalışıyorlar. IMDb puanı yüksek yabancı diziler arasında da yer alan bu yapımı kesinlikle ön yargısız izleyebilirsiniz.

Tür Dram Polisiye Gerilim
IMDb 8.6
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Jong-Chan
Hong
Oyuncular Jonathan
Groff
Holt
McCallany
Anna
Torv

5. Spinning Out

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Netflix’in yabancı dizi önerilerinden olan Spinning Out, izleyici sayısı ve popülerlik bakımından bekleneni veremedi. Heyecan ve aksiyon dolu dizilerin revaçta olduğu son yıllarda dramatik bir dizi olarak karşımıza çıkan yapımın senaryosunda geçirdiği bir kaza sonucu hayatı altüst olan buz pateni şampiyonunun yeniden hayata tutunma çabaları anlatılıyor.

Tür Dram
IMDb 7.7
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Samantha
Stratton
Oyuncular Kaya
Scodelario
January
Jones
Willow
Shields

6. Las Chicas del Cable (Kablo Kızları)

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Netflix'in İspanyol dizileri listesinde yer alan Las Chicas Del Cable oldukça popüler olsa da çoğu Netflix kullanıcısının es geçtiği yapımlardan biridir. Dizide Madrid’in göbeğine kurulan bir telekomünikasyon şirketinde işe başlayan yüzlerce kadın konu edilmiştir. Onca kadın bir araya gelince dedikodu, kıskançlık, ihanet ve dostluklar da kaçınılmaz olmuştur.

Tür Romantik Dram Tarihi
IMDb 7.6
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Ramón
Campos
Oyuncular Blanca
Suárez
Yon
González
Ana
Fernández

7. Marco Polo

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Tarihi bir drama olan Marco Polo dizisi 13. Yüzyıla dair oldukça etkileyici bilgileri senaryosunda barındırıyor. Ünlü Venedikli gezgin Marco Polo yönünü bu sefer Kubilay Han’ın hükmettiği Çin topraklarına çevirmiştir. Eğlence ve macera dolu dizi ne kadar popüler olsa da çoğu Netflix kullanıcısının es geçtiği yapımlardandır.

Tür Dram Tarihi Fantastik
IMDb 8.0
Gösterim
Tarihi
2014
Yönetmen John
Fusco
Oyuncular Lorenzo
Richelmy
Benedict
Wong
Chin
Han

8. Lost ın Space

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

1960’lı yıllarda orijinal serisi yayınlanan dizi uzun yılların ardından hikayenin devamı niteliğinde yeni bölümleriyle izleyici karşısına çıktı. Dizide uzayda yaşamın gittikçe geliştiği hatta sömürgeleşmenin dahi başladığı bir dünya görüyoruz. Hem senaryo hem de üretilen distopik dünya oldukça dikkat çekici olsa da Lost ın Space dizisi bir türlü beklenen popülariteyi yakalamayan sağlam Netflix dizilerindendir.

Tür Dram Macera Bilim kurgu
IMDb 7.3
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen Matt
Sazama
Oyuncular Molly
Parker
Toby
Stephens
Max
Jenkins

9. Osmosis

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Netflix’in aşk dizileri listesinde yer alan sürükleyici bir yapım. Avrupa’da bir hayli takipçisi olan 2019 yapımı dizi yakın gelecekte Paris’te yaşanan bir hikayeyi konu ediniyor. Bir çöpçatanlık uygulamasının piyasaya sürülmesiyle gelişen olayları konu edinen dizide yapay zeka uygulaması insan beynindeki verileri inceleyerek dünyanın herhangi bir yerindeki ruh eşlerini buluyor. Ancak insanlar için gerçek aşkı bulmanın da bir bedeli vardır.

Tür Romantik Bilim Kurgu
IMDb 5.9
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Audrey
Fouché
Oyuncular Hugo
Becker
Agathe
Bonitzer
Gaël
Kamilindi

10. Omniscient

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Son yılların en iyi bilim kurgu senaryosuna sahip olmasına rağmen ülkemizde hak ettiği değeri şimdilik göremeyen ve az bilinen diziler listemize giren Omniscient filminde her bir insanın minyatür drone’larla 7/24 izlendiği bir distopik dünya konu ediliyor. Öyle ki artık hiç kimsenin gizlisi saklısı kalmamış mahremiyet dahi ortadan kalkmış bir hayat insanlar için yaşanılmaz bir hal almıştır. Bu kadar kameranın olduğu bir dünyada babasının ölümü bir sır gibi saklanan Nina bu felaketin arkasındakileri bulmaya çalışıyor.

Tür Gerilim Bilim Kurgu
IMDb 6.3
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Pedro
Aguilera
Oyuncular Carla
Salle
Sandra
Corveloni
Jonathan
Haagensen

11. Living with Yourself

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Netflix komedi dizileri arasında yer alan Living With Yourself gizemli bir tedavi süreci ile farklı bir benliğe bürünen Miles’in hikayesini anlatıyor. Komedi dolu senaryosuyla Avrupa ve Amerika’da sevilen dizi Netflix Türkiye’de ise pek değer görmedi. Başarılı yönetmen Timothy Greenberg imzalı dizi ise ülkemizde gördüğü değerden çok daha fazlasını hak eden yapımlardan biri.

Tür Dram Eğlence Komedi
IMDb 7.3
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Timothy
Greenberg
Oyuncular Aisling
Bea
Paul Rudd

12. The Stranger

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Netflix'in gözden kaçan bir diğer 2020 yapımı da The Stranger dizisi oldu. Başarılı yönetmen Harlan Coben imzalı dizi muhteşem senaryosuna rağmen ülkemizde bir türlü popüler olamadı. Dizide Adam Price isimli bir kadının karısı hakkındaki söylentileri araştırmaya başlamasıyla gelişen olayları anlatmaktadır.

Tür Dram Gerilim
IMDb 7.4
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Harlan
Coben
Oyuncular Richard
Armitage
Siobhan
Finneran
Jennifer
Saunders

13. Locke and Key

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Babalarının ölümüyle birlikte Maine’deki evlerine dönen ve birlikte yaşamaya başlayan üç kardeş bu evde gizemli bir şeyler olduğunu keşfederler. Bir de ortaya onlara birçok güç ve yetenek veren anahtarlar çıkınca işler iyice fantastik bir hal alır. 2020 yılında Netflix'in büyük umutlarla izleyicisine sunduğu Locke and Key dizisi ülkemizde beklenen izleyici kitlesine ulaşamasa da kaliteli bir yapım olduğunu belli ediyor.

Tür Macera Fantastik
IMDb 7.4
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Joe Hill
Oyuncular Darby
Stanchfield
Connor
Jessup
Emilia
Jones

14. The English Game

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Geçtiğimiz günlerde Netflix’te büyük umutlarla yayınlanan bilhassa ülkemizdeki futbol severlerin ilgisine talip olan The English Game dizisi sanırım isminden dolayı kaybediyor. Futbolun gelişimini ve bu gelişimde çaba gösteren insanları konu edinen dizi de iki zıt gruba mensup futbolcunun çabalarıyla futbolun nereden nereye geldiğini izliyoruz.

Tür Dram Spor Tarih
IMDb 7.6
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Julian
Fellowes
Oyuncular Edward
Holcroft
Kevin
Guthrie
Charlotte
Hope

15. Big Mouth

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Netflix’in en iyi ve en başarılı yapımlarından biri olan ve hikayesinde ergenliğin çarpıcı yönlerini cesurca işleyen animasyon dizi ülkemizde sebebi bilinmedik bir şekilde Netflix aboneleri tarafından izlenmiyor. Yaratıcılığını Jennifer Flackett, Andrew Goldberg ve Nick Kroll’un yaptığı animasyon dizi Netflix'in az bilinen başarılı yapımlarından biri olmuştur.

Tür Animasyon Komedi Romantik
IMDb 8.0
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Nick
Kroll
Oyuncular John
Mulaney
Nick
Kroll
Maya
Rudolph

16. Grace and Frankie

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Ünlü yönetmen Marta Kauffman imzalı Netflix yapımı dramatik komedi dizisi Grace and Frankie eşleri tarafından terk edilen iki kadının mecburiyetler dahilinde birbirleriyle iyi bir arkadaşlık kurmalarını konu ediniyor. Zorunluluktan doğan bu arkadaşlık beraberinde komedi dolu olayları da getiriyor.

Tür Komedi
IMDb 8.3
Gösterim
Tarihi
2015
Yönetmen Jong-Chan
Hong
Oyuncular Jane
Fonda
Lily
Tomlin
Sam
Waterston

17. Tales by Light

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

National Geographics ile Canon’un birlikteliği sonucu ortaya çıkan belgesel dizi Netflix’in en kaliteli yapımlarından biri olmasına rağmen ülkemizde az bilinen Netflix dizilerinden biri oldu. Dünyanın çeşitli yerlerinde çekimler yapan fotoğrafçılar ve eserleri dizide anlatılıyor. Her sezonunda farklı bir hikaye gördüğümüz Tales by Light’ın yönetmenliğini Abraham Joffe yapmıştır.

Tür Belgesel
IMDb 8.3
Gösterim
Tarihi
2015
Yönetmen Abraham
Joffe
Oyuncular Darren
Jew
Art
Wolfe
Krystle
Wright

18. Love, Death and Robots

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Netflix’in animasyon türü başarılı yapımlarından biri olan Love, Death and Robots 18 kısa öyküden oluşuyor. Her bölümünde farklı bir hikayeyi ele alan dizide bilim kurgu, komedi, fantastik ve daha bir çok türde bölümler izliyoruz. Ülkemizde pek te yaygın olmayan bu dizi kültürünü alışmamış olsak da Love, Death and Robots bence gayet başarılı bir yapım.

Tür Fantastik Bilim Kurgu Animasyon
IMDb 8.6
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Tim
Miller
Oyuncular Scott Whyte Nolan
North
Steven
Pacey
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
359
390
40
35
34
42
336
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 5
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.