NeOldu.com

GOOGLE EARTH ÜZERİNDEKİ GİZEMİNİ KORUYAN 15 BÜYÜLEYİCİ YER

Google Earth Üzerindeki Gizemini Koruyan 15 Büyüleyici Yer

Google Earth, sadece gitmek istediği yerleri görmek isteyen için değil; üzerinde yaşadığı gezegene karşı merak duyan herkes için vazgeçilmez bir seçenek haline gelmiştir. Bizde sizlere Google Earth'da hala gizemini koruyan büyüleyici yerleri derledik.

Giriş 22 Kasım 2018 Perşembe 15:44 / Güncelleme 01 Temmuz 2021 Perşembe 08:04

Metre kareye düşen insan sayısına ve yaşayan insan nüfusuna bakıldığı zaman çok büyük bir gezegen olan Dünya, diğer gezegenler içerisinde pek de büyük olmayan bir coğrafyaya sahiptir. İnsanların boyutu itibariyle Dünya aslında o kadar büyüktür ki daha öncesinde ve şuanda da halen keşfedilmemiş olan birçok yer ve alan mevcuttur.

Bu sebeple bir uydu haritası uygulaması olan ve online olarak kullanılarak Dünya'daki her yeri uydu görüntüleri aracılığıyla incelemeyi sağlayan ve halka sunulan Google Earth herkesin ilgisini çekmiş ve internet kullanan herkes bu uygulamayı merak ederek incelemiştir. Google Earth uygulamasında gezinen insanların rastladığı birçok yer dikkatini çekmiştir ve araştırmalarına rağmen dikkatini çektiği yerlerin neresi olduğu hakkında bir bilgi alamamıştır.

Google Earth sayesinde görülen ve bilinen Dünya'nın içinde aslında hiç bilinmeyen, ayak basılmayan ve gizemini koruyan büyüleyici bazı yerler görülmüştür. Dünya'da aslında keşfedilmeyen ne kadar çok yer olduğunu ispatlanmasını sağlamış olan Google Earth uygulaması, insanların sadece girmek istediği yerlerin rotasını kolay ve hızlı bir biçimde bulmak isteyenlerin kullandığı bir uygulama olmaktan çıkmış ve gezegenimizde merak edilen yerlerin incelenmesini kolaylaştıran bir uygulama olduğu için merak edilen yerlerin araştırılmasında da kullanılmaktadır. Bu gizemli ve büyüleyici 15 yeri sizler için derledik.


1. Şili - Tarapaca

Şili'nin Huara şehrinde bulunan bir arazinin Google Earth aracılığıyla incelendiğinde bir parçasının dost canlısı bir dev şeklinde gözüktüğü o yer.

tarapaca-001.jpg


2. ABD - Potasyum Havuzları

Amerika Birleşik Devletlerinde, Moab ve Utah şehirlerinde birçok ayrı yerde bulunan potasyum maddesinden oluşmuş bir havuz görünümündeki yapılar da hala gizemini korumaktadır.

potasyum-havuzlari.jpg


3. Çin - Gizemli Desenler

Çin'in iç kesimlerinde kalan bazı çöllerde gözlemlenen gizemli desenler de hala aydınlatılabilmiş değil.

gizemli-desen-001.jpg


4. ABD - Kara Parçası

Amerika Birleşik Devletlerinde, Nevada şehrinde bulunan bir kara parçasının İsrail'in devlet simgesi şeklinde olması gizemi hakkında da hala bir bilgi bulunmamakta.

kara-parcasi-001.jpg


5. Birleşik Krallık- Aslan Şekli

Birleşik Krallığı neredeyse kapsayan bir kara parçasının büyük bir aslan şeklini almış olması da gizemi aydınlatılmamış büyüleyici yerlerden biridir.

aslan-sekli-001.jpg


6. ABD - Prizma Yer Altı Mağarası

Amerika'nın Yellowstone şehrinde bulunan bir yer altı mağarasının prizma şeklini alma nedeni de hala belirlenebilmiş değil.

prizmatik.jpg


7. Irak - Gemi Enkazı

Google Earth'de gezinirken Irak ülkesinin üzerinde Basrah şehrine gelindiğinde görülen batmış bir gemi enkazı vardır. Bu enkazın da nedeni hala öğrenilmiş değildir.

gemi-005.jpg


8. ABD - Gizemli Desenler

Google Earth üzerinde bulunan ABD'nin Nevada eyaletinin bir çölünde görüntülenmiş gizemli desenler de Çin'deki gizemli desenler gibi bir anlam kazanamamıştır.

coldeki-desenler.jpg


9. ABD - Sevgi Mesajı

ABD'nin dağ tepelerinde görüntülenmiş ve elle yazıldığı düşünülen bir sevgi mesajı bulunmakta ve gizemi hala çözülememektedir.

sevgi-mesaji.jpg


10. Şili - Destansı Havuz

Şili'de görüntülenmiş ve Dünya'nın en destansı büyüklükteki havuzu da gizemini koruyor.

havuz-001.jpg


11. ABD - Kalp Havuz

Büyüleyici bir biçimde kalp şeklinde bir havuzun oluştuğu Google Earth sayesinde görüntülenmiş ve sebebi hala çözülememiştir.

kalp-sekli.jpg


12. Arjantin - Gitar Ormanları

Gizemi çözülememiş ve büyüleyici olan yerlerden bir diğeri de Arjantin'de bulunan gitar ormanlarıdır.

gitar-ormanlari.jpg


13. ABD - Üçgen

Amerika'da bulunan kara parçasının üçgen şeklinde olması ve büyüklüğüyle büyüleyen bu kara parçası hala gizemini koruyor.

ucgen.jpg


14. ABD - Gamalı Haç Binaları

ABD'de görüntülenen gamalı haç binaları da gizemini koruyor.

gamali-hac-binalari.jpg


15. ABD - Uçak Mezarlığı

Amerika'nın Arizona eyaletinde gözlemlenmiş bir uçak mezarlığı bulunuyor ancak gizemi hala çözülememiş durumda.

ucak-mezarligi-.jpg

Önerilen İçerik; Dünya'nın En Gizemli İnsanları

Neoldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
7
5
5
10
3
4
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.