NeOldu.com

EVLERE ŞANS GETİREN OBJELER

Evlere Şans Getiren Objeler

Batıl inanç olduğunu düşündüğümüz, fakat yine de kullanmaktan vazgeçemediğimiz şans objeleri vardır. Bu objelerin evlerdeki kötü enerjiyi giderdiği, nazarı önlediği ve bulunduğunuz mekanlara pozitif enerji yaydığına inanılır. En önemlisi de uğur getirir.

Giriş 27 Haziran 2015 Cumartesi 15:25 / Güncelleme 21 Kasım 2020 Cumartesi 08:04

Evlerinize bereket ve şans getirmek için kullanılacağınız objeler dekorasyonunuz bir parçası olabilir. Geçmişten günümüze evlerde şans getirdiğine inanılan objeler ve eşyalara sık sık yer verilir. Kimi eşyalar bereket getirir, kimileri ise şans getirir. Evlerde nazarı önleyen objelerden tutun da kötü enerjileri engelleyen ve bulunduğunuz mekana pozitif enerjiler yayan eşyalar olduğuna inanılır.

İşte Şans, Huzur, Bereket, Uğur Getiren Eşyalar


Nar

Nar, yılladır bereketi temsil etmektedir. Tek bir meyve olan,  fakat içinden yüzlerce tane çıkan nar bereketin simgesidir. Nar sağlığa olan yararıyla da insanların ilgisini çekmektedir. Son yıllarda nar şeklinde ki objeler evlerimizi süslüyor. Bereket, bolluk ve şans getirdiği inancıyla yıllardır evlerin en sevilen objesi olmuş.

nar


Nazar Boncuğu

Nazar deyince ilk akla gelen nazar boncukları, herkesin dikkatini çekiyor. Nazar boncuğu Türkiye’ ye özgü olmuş bir simgedir. Kötülüklerden ve kötü gözlerden koruduğuna inanılmaktadır. Nazar boncuğu Türkiye’ de büyük bir önemi vardır. Sadece obje olarak değil, kolye, bileklik, yüzük, küpe ve birçok aksesuar olarak kullanılmaktadır.  Nazar boncukları genellikle göz şeklindedir. Göz şeklinden olmasının sebebi hayata açılan yeni bir göz yeni bir bakış anlamındadır. Göz şeklinden olan bu simgenin kötü gözlerden gelen kötü bakışları emdiğine inanılır. Bu sebeple nazar boncuğu yıllardır hem aksesuar hem de obje olarak kullanılmaktadır.

nazar boncuğu


Fil

Filler dişleri tarafından yönlendirilen, yardımsever ve sadık hayvanlardır. Güçlü ve dayanıklı hayvanlar oldukları için başarının simgesi olmuşlardır. Batıl inançlara göre ev sahibi olan 7 kişi ev sahibi olmayan kişiye birer fil alıp getirirse ve bu filler büyükten küçüğe boyutlarıyla sıralanırsa o kişi ev sahibi olma şansını yakaladığına inanılır. Bu yüzden fil objeleri evlerin baş köşesinde yer alır. 

fil


Hz. Fatıma’nın Eli

Türkiye’ de her evde Hz. Fatıma’nın eli simgesini görebilirsiniz. Sadece obje olarak değil kolye ve bileklik olarak da kullanılmaktadır. Hz. Fatıma’ nın eli sadakat ve sabrın simgesi haline gelmiştir. Bunun yanı sıra şans getirdiği ve nazardan koruduğuna inanılır.

hz. fatıma eli


Nal

Kapı üzerine ve girişlere asılan at nalları ise uğur ve şans getirdiğine inanılmaktadır. 

 

nal


Element Pagoda

Pagoda su, metal, tahta, ateş ve toprağı temsil etmektedir. Feng Shui felsefesine göre evrenin enerjisini destek alıp, daha sağlam adımlarla ilerlemeye yardımcı olduğuna inanılmaktadır. 

element pagoda


Jin Chan 

Jin chan yani bereket kurbağası, bereket ve para getirdiğine inanılmaktadır. Bereket kurbağasını kapılara yakın ve ortak alanlarda kullanılması önerilmektedir. 

bereket kurbağası

Şeyma TOKUR / NeOldu.com

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Nazar Boncuğu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nazar Nasıl Değer, Nazar Nasıl Çıkar?

Rüyada Nazarlık Görmek

Falda Nazar Boncuğu Görmek

At Nalı Neden Şans Getirir?

Günümüz Türk Adetleri ve Şamanizm Etkisi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
4
3
2
4
2
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.