NeOldu.com

VAMPİR FİLMLERİ 2022 - KORKU VE GERİLİM DOLU 26 FİLM ÖNERİSİ

Vampir Filmleri 2022 - Korku ve Gerilim Dolu 26 Film Önerisi

Bu içeriğimizde sinema tarihine damgasını vuran en iyi vampir filmleri öneri listesini sizlere sunuyoruz. İşte en korkunç vampir filmleri...

Giriş 07 Eylül 2019 Cumartesi 14:17 / Güncelleme 20 Nisan 2022 Çarşamba 07:00

Vampir Filmleri

Korku ve gerilim türü filmseverlerin severek izleyeceğini düşündüğümüz en iyi vampir filmlerini derledik. Bu içeriğimizde kan ve vahşet dolu gelmiş geçmiş en çok izlenen vampir filmleri yer almaktadır. Ayrıca yeni çıkan vampir filmleri de listemize güncel olarak eklenmektedir. Vampir filmi ne izlesem? diye düşünüyorsanız vampir ve kurt adam konulu en iyi filmler listemize mutlaka göz atmalısınız.

İşte izlenmesi gereken en iyi 26 vampir filmi önerisi...

1. Night Teeth (Gecenin Dişleri)

Vampir Filmleri

2021 yılında izleyiciyle buluşan bu vampir filminde iki gizemli kadın ve genç bir şöförün vampir macerasını izliyoruz. Gece boyu partilemek için dışarı çıkan iki kadın bir taksiye binerler. Yolculuk sürerken şoför bu kadınların gerçek kimliğinden şüphelenir ve gerçekleri açığa çıkarmaya çalışır. Korkunç gerçek ise vampir kanıdır.

Tür Fantastik Gerilim Aksiyon
IMDb 5.6
Gösterim
Tarihi
2021
Yönetmen Adam
Randall
Oyuncular Jorge
Lendeborg
Debby
Ryan
Lucy
Fry

2. The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2)

Vampir Filmleri

Alacakaranlık film serisinin en son filmidir. Filmde Renesmee / Nessie’nin doğduktan sonra onu korumak amacıyla vampir klanlarının bir araya gelişi anlatılmakta ve bu süreçteki olaylar yansıtılmaktadır. Alacakaranlık serisi severlerin en iyi gerilim filmleri listemize göz atmalarını öneriyoruz.

Tür Fantastik Gerilim Dram
IMDb 5.5
Gösterim
Tarihi
2012
Yönetmen Bill
Condon
Oyuncular Kristen
Stewart
Robert
Pattinson
Taylor
Lautner

3. Thirst (Kan Arzusu)

Vampir Filmleri

Film 2009 yılında ses getirmeyi başarmış ve günümüze kadar vampir filmi severlerin hayranı olduğu bir film haline gelmiştir. Filmde bir bilim adamının başarısız bir deney sonucunda vampire dönüşmesi be bundan sonra yaşanan olaylar anlatılmaktadır. Thrist filmi benzeri inanılmaz kore yapımlarını görmek için en iyi kore filmleri bağlantısına tıklayınız.

Tür Fantastik Korku Dram
IMDb 7.1
Gösterim
Tarihi
2009
Yönetmen Chan-wook
Park
Oyuncular Song
Kang-Ho
Kim
Ok-bin
Hee-jin
Choi

4. Fright Night (Korku Gecesi)

Vampir Filmleri

Charley hiçbir derdi olmadan hayatını sürdüren bir kişidir. Yan taraftaki boş eve hoş bir yeni komşu taşınmıştır. Charley daha sonra yeni komşunun vampir olduğunu anlamıştır ve kendisine “Vampir Avcısı” diyen Vincent’ten yardım istemiştir. Amacı ise mahalleyi vampirden kurtarmaktır.

Tür Komedi Korku
IMDb 6.3
Gösterim
Tarihi
2011
Yönetmen Craig
Gillespie
Oyuncular Anton
Yelchin
Colin
Farrell
David
Tennant

5. Kiss of the Damned (Lanetli Öpücük)

Vampir Filmleri

Vampir olan Djuna isimli genç kadın güzel bir hayat sürmektedir. Bir gün Paolo isimli bir adamla tanışır, onu çok beğenir ancak kendisini engeller çünkü vampirdir. Paolo da Djuna’yı beğenir. İkili arasındaki elektriklenme sonucunda bir aşk doğar ancak vampirler için insanlarla birlikte olmak tehlikelidir.

Tür Korku Komedi
IMDb 5.5
Gösterim
Tarihi
2012
Yönetmen Xan
Cassavetes
Oyuncular Joséphine
de La Baume
Roxane
Mesquida
Milo
Ventimiglia

6. Vampire Academy (Vampir Akademisi)

Vampir Filmleri

Film en çok satanlar listesinde bulunan bir kitabın beyaz perdeye aktarılmasıdır. Aksiyon filmleri türünde yer alan yapımda, Rose Hataway adındaki genç kadın yarı insan-yarı vampirdir ve dünyalarını korumak için eğitim görmektedir. Bu süreçte Rose’nin başından geçen aksiyon ve romantizm dolu hikaye filmde anlatılmıştır.

Tür Komedi Aksiyon Dram
IMDb 5.5
Gösterim
Tarihi
2014
Yönetmen Mark
Waters
Oyuncular Zoey
Deutch
Lucy
Fry
Danila
Kozlovsky

7. Blade: Trinity

Vampir Filmleri

Fantastik ve macera filmleri listesinde yer alan efsanevi bir yapım Blade... Filmde kahramanımızın sorunları giderek büyümüştür. Vampir dünyasının korku rüyası olan Blade’e karşı uyandırılan Dracula, bunun sebebinin Blade olduğunu öğrenir. Bunun üzerine Blade destek olan ekip bir araya gelir ancak bilmedikleri bir şey vardır. Dracula, daha önce karşılaştıkları düşmanlardan oldukça farklıdır.

Tür Fantastik Macera Aksiyon
IMDb 6.0
Gösterim
Tarihi
2004
Yönetmen David
S. Goyer
Oyuncular Wesley
Snipes
Kris
Kristofferson
Parker
Posey

8. Dark Shadows (Karanlık Gölgeler)

Vampir Filmleri

Vampir film türünün komedi birleşmesi sonrasında çoğu zaman ortaya başarılı eserler çıkmaz ama Dark Shadows filmi bu genellemeyi ortadan kaldırıyor. Johnny Depp’in başrolde Barnabas karakterine yer verdiği filmde Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter ve Eva Green kendisin eşlik etmektedir.

Tür Fantastik Komedi Korku
IMDb 6.2
Gösterim
Tarihi
2012
Yönetmen Tim
Burton
Oyuncular Johnny
Depp
Michelle
Pfeiffer
Eva
Green

9. Dracula Untold (Drakula: Başlangıç)

Vampir Filmleri

Listemizde benim en sevdiğim vampirli filmler önerilerinden bir tanesi olan Dracula Untold, Dracula'ya dönüşen adamın başlangıç hikayesini anlatmaktadır. Luke Evans, Sarah Gadon, Dominic Cooper, Diarmaid Murtagh ve Samantha Barks gibi önemli yıldızların yer aldığı filmde yönetmen koltuğunda ise bu tür filmlerin uzmanı Gary Shore oturmaktadır.

Tür Fantastik Aksiyon Dram
IMDb 6.3
Gösterim
Tarihi
2014
Yönetmen Gary
Shore
Oyuncular Luke
Evans
Dominic
Cooper
Sarah
Gadon

10. Daybreakers (Vampir İmparatorluğu)

Vampir Filmleri

IMDb listesinde vampir filmlerinin çok yüksek puanlar alması neredeyse imkansızdır. Bizler vampir filmleri listesi oluştururken herkes tarafından bilinmeyen ancak konusu itibarıyla oldukça etkileyici filmleri bir araya getirdik. Bu yapımlardan bir tanesi de Daybreakers… Vampir filmleri seven okurlarımızın mutlaka izlemesi gereken yapımlardan bir tanesi olan Daybreakers, geleceğin vampirleşen dünyasını izleyiciye aktarıyor.

Tür Fantastik Macera Aksiyon
IMDb 6.4
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Michael
Spierig
Oyuncular Ethan
Hawke
Willem
Dafoe
Sam
Neill

11. Stake Land (Vampir Cehennemi)

Vampir Filmleri

Dram, Korku ve gerilim türünün en başarılı örneklerinden bir tanesi olan en güzel vampir filmleri listesinde her daim kendisine yer bulan Stake Land filmi… Filmde, ülkenin refah seviyesin yüksekken normal bir genç olan Martin’in, yaşadığı bölgeyi vampirlerin ele geçirmesinden sonraki hikayesi anlatılmaktadır. Bir gün birisiyle denk gelir ve bu kişi ona tehlikelerden kurtulmak için her şeyi öğretecektir.

Tür Bilim Kurgu Korku Dram
IMDb 6.5
Gösterim
Tarihi
2010
Yönetmen Jim
Mickle
Oyuncular Connor
Paolo
Nick
Damici
Kelly
McGillis

12. Byzantium (Bir Vampir Hikayesi)

Vampir Filmleri

Ünlü yönetmen Neil Jordan’ın sinema klasikleri listesinde yer alan ve gelmiş geçmiş en iyi vampir filmleri arasında gösterilen Byzantium filmi, vampir anne ve kızın hikayesine bizleri ortak ediyor. Gizemlerle dolu Clara ve Eleanor, vahşice işlenen cinayetler sonrasında yaşadıkları bölgeden uzaklaşır ve bir kıyı kasabasına yerleşir. Beş parasız kalan anne fahişelik yapmaya başlar, kızı ise okulda hoşlandığı çocuğa bazı gerçekleri açıklamaya başlar. Artık her şey için çok geçtir. Küçük balıkçı köyü peşi sıra gelen ölümlerle sarsılmaya başlar.

Tür Fantastik Korku Dram
IMDb 6.5
Gösterim
Tarihi
2012
Yönetmen Neil
Jordan
Oyuncular Saoirse
Ronan
Gemma
Arterton
Sam
Riley

13. 30 Days of Night (30 Gün Gece)

Vampir Filmleri

Vampir filmlerinin temelini oluşturan korku ve gerilim, 30 Days of Night yapımı ile tam olarak karşımıza çıkıyor… Filmde anlatılan kasaba her kış mevsiminde en az 30 gün boyunca sadece geceyi yaşar. Hikayenin geçtiği dönemde yine bir kış mevsimi yaşanır ve ortaya Vampirlerin çıktığı görülür. Yaşanan olaylar sonrasında yüzbinlerce insan zarar görür. Nüfus giderek azalmıştır ve bir grup insan Vampirlere karşı hayatta kalmak için mücadele vermek zorundadır.

Tür Aksiyon Korku Gerilim
IMDb 6.6
Gösterim
Tarihi
2007
Yönetmen David
Slade
Oyuncular Josh
Hartnett
Melissa
George
Danny
Huston

14. Underworld: Rise of the Lycans (Karanlıklar Ülkesi: Lycanların Yükselişi)

Vampir Filmleri

İlk iki filmi ile Vampir filmleri sevenlerin büyük ilgisini çeken Underworld, üçüncü filmi Underworld: Rise of the Lycans ile bir kez daha izleyiciyle buluşuyor. Filmde, güçlü ve ölümsüz iki ırk arasında patlak veren asırlık kan davası işleniyor.

Tür Fantastik Aksiyon Gerilim
IMDb 6.6
Gösterim
Tarihi
2009
Yönetmen Patrick
Tatopoulos
Oyuncular Rhona
Mitra
Michael
Sheen
Bill
Nighy

15. Blade II

Vampir Filmleri

Yarı vampir yarı insan olan Blade’in savaşı ilk filmde birçok kişinin beğenisini kazanırken kısa bir süre içerisinde serinin ikinci filmi çıktı. İlk filmde intikamını alan Blade’nin ikinci filmde yeni bir düşmanı var ve bu düşman vampir topluluğu içerisinden çıkan mutant vampir… Bu vampir sadece insanları değil aynı zamanda kendi ırkını da tehdit etmektedir. Blade bu savaşta yalnız değildir.

Tür Fantastik Aksiyon Korku
IMDb 6.7
Gösterim
Tarihi
2002
Yönetmen Guillermo
del Toro
Oyuncular Wesley
Snipes
Kris
Kristofferson
Ron
Perlman

16. Blood: The Last Vampire (Son Vampir)

Vampir Filmleri

Japon filmleri arasında yer alan Blood: The Last Vampire, Saya lakaplı Vampir avcısının hikayesini izleyiciye aktarmaktadır. Gizli bir devlet kuruluşunda son bir görev alan Saya, ABD Hava Üssüne yakın bir bölgede bulunan Yokota’daki lisede meydana gelen esrarengiz ölüm olayının faili olan vampirleri ortadan kaldırmalıdır. Görev hiç basit değildir. Okula sıradan birisi gibi yerleştirilir ve vampirler ilke büyük mücadelesine yakın zamanda başlayacaktır.

Tür Fantastik Macera Aksiyon
IMDb 6.7
Gösterim
Tarihi
2000
Yönetmen Chris
Nahon
Oyuncular Jun Ji
-Hyun
Allison
Miller
Liam
Cunningham

17. Shadow of the Vampire (Vampirin Gölgesi)

Vampir Filmleri

Vampir filmleri arasında adeta klasikler içinde yer alacak etkileyici bir yapım. 1922 yılında çekilen ve tüm zamanların en eşsiz filmi olan Nosferatu'run, film çekimleri sırasında yaşanan konular müthiş bir kurgu içerisinde anlatılmaktadır. Filmde, yönetmen F.W. Murnau vampir rolü için gerçek bir vampir olan Max Schreck ile anlaşır ve filmin final sahnesinde kendisine uyuşturucu bağımlısı yıldız oyuncusu Greta'nın boynunu vereceğini söyler.

Tür Korku Dram
IMDb 6.9
Gösterim
Tarihi
2000
Yönetmen E. Elias
Merhige
Oyuncular John
Malkovich
Willem
Dafoe
Udo Kier

18. Underworld (Karanlıklar Ülkesi)

Vampir Filmleri

2003 yılında vizyona giren, sinema eleştirmenleri tarafından benimsene ve sonrasında seri halinde 2 filmi daha çıkan oldukça kaliteli bir Vampir filmi… Şehirlerde yaşayan insanların yer altından olan bitenden haberi yoktur. Yer altında ırk arasında yaşanan savaşta gerilim hiç eksik olmaz. Bölge, aristokrat vampirler ile sokakları elinde tutan kurt adam Lycan'lar arasında bölünmüş durumdadır. Bir vampirin Lycan’a aşık olması ile de bütün düzen alt üst olur.

Tür Fantastik Aksiyon Gerilim
IMDb 7.0
Gösterim
Tarihi
2003
Yönetmen Len
Wiseman
Oyuncular Kate
Beckinsale
Scott
Speedman
Shane
Brolly

19. A Girl Walks Home Alone at Night (Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir Kız)

Vampir Filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi vampir filmleri arasında oldukça önemli bir yeri bulunan A Girl Walks Home Alone at Night, İran’da bulunan Bad City kasabasında geçmektedir. Dünyanın geri kalanından soyutlanmış halde bulunan bu kasaba suçla örülü bir yerdir. Özellikle gece olduğunda bu şehir daha da korkutucu bir yer haline bürünür. Geceleri tehlikeli olan bu şehirde kimsenin farkında olmadığı bir kadın figür yer almaktadır. Bu kadın, kasabayı tüm lanetlerinden arındırmak için suçluların peşine düşecektir.

Tür Romantik Korku Dram
IMDb 7.0
Gösterim
Tarihi
2014
Yönetmen Ana Lily
Amirpour
Oyuncular Sheila
Vand
Arash
Marandi
Marshall
Manesh

20. Blade (Blade: Bıçağın İki Yüzü)

Vampir Filmleri

Marvel’ın en ünlü çizgi romanlarından bir tanesi olan Blade, 1996 yılında beyazperdeye aktarıldı. Filmde, hamile bir kadının vampir saldırısına uğramasıyla başlar. Bu saldırı sonucunda anne ölür ancak bebek yaşar. Doğan bebek yarım vampir yarı insandır artık… Ve annesinin intikamı için büyüdüğünde vampirlere savaş açar…

Tür Bilim Kurgu Korku Aksiyon
IMDb 7.1
Gösterim
Tarihi
1998
Yönetmen Stephen
Norrington
Oyuncular Wesley
Snipes
Stephen
Dorff
Kris
Kristofferson

21. Let Me In (Kanıma Gir)

Vampir Filmleri

Yönetmen ve senaryo koltuğunda Matt Reeves’ın oturduğu Let Me In, içine kapanık ve dışarı ile çok bir ilgisi bulunmayan Owen’ın ve mahalleye yeni taşınan Abby’nin yaşadıklarına odaklanır. Sadece geceleri görüşebilen bu iki arkadaş zaman ilerledikçe kendilerini daha da yakından tanıyacaktır.

Tür Fantastik Korku Dram
IMDb 7.1
Gösterim
Tarihi
2010
Yönetmen Matt
Reeves
Oyuncular Kodi Smit
-McPhee
Chloë Grace
Moretz
Richard
Jenkins

22. Hotel Transylvania (Otel Transylvania)

Vampir Filmleri

Animasyon filmleri arasında en güzel örneklerden bir tanesi olan Hotel Transilvanya, insanların dünyasından uzakta Kont Drakula’nın canavarlarının yaşadığı yerdir. Ancak Drakula hakkında başka bilmeniz gereken şeyler de vardır… Kont Drakula "Karanlıklar Prensi" olmanın yanında, Mavis isimli genç bir kızın aşırı korumacı babasıdır da. Mavis, heyecan dolu bir kızken babası onu sürekli engellemeye çalışmaktadır. Ailecek izleyebileceğiniz son yılların en güzel animasyon filmine hazır olun.

Tür Animasyon Komedi Aile
IMDb 7.1
Gösterim
Tarihi
2012
Yönetmen Genndy
Tartakovsky
Oyuncular Adam
Sandler
Kevin
James
Andy
Samberg

23. Only Lovers Left Alive (Sadece Aşıklar Hayatta Kalır)

Vampir Filmleri

Dünya üzerinde yaşayan iki depresif vampir Eve ve Adam, insanlık tarihine çok uzun zamandır tanıklık etmektedir. Adam, çökmüş ve iflas etmiş bir şehir olan Detroit’te yaşayan başarılı bir müzisyendir. Tek aşkı olan Eva ise Fas'ın Tanca şehrinde, bambaşka bir kültürde yaşamaktadır. Bir gün Adam’ı ziyarete gelir ancak o sırada Ava’da ortaya çıkar. Ortaya her çıktığında belanın da peşinden geldiği Ava, bir kez daha ortalığı karıştıracaktır.

Tür Fantastik Komedi Dram
IMDb 7.3
Gösterim
Tarihi
2013
Yönetmen Jim
Jarmusch
Oyuncular Tilda
Swinton
Tom
Hiddleston
Mia
Wasikowska

24. From Dusk Till Dawn (Gün Batımından Şafağa)

Vampir Filmleri

1996 yılında yayınlanmasına rağmen günümüzde halen daha Vampir filmleri denilince akıllara gelen ilk film From Dusk Till Dawn… Filmde, ABD’nin Teksas eyaletinde yaptığı soygundan dolayı ne olur ne olmaz diye Rahip ve ailesini yanlarından rehin olarak götüren Gecko Biraderlerin hayatına odaklanır. Buluşma için ünlü Meksika barının kapısından içer girdiklerinde başlarına geleceklerden habersizdir. Mekan, içeri vampirlerinde de alındığı bir yerdir. Ünlü senarist ve yönetmen Quentin Tarantino’nun dokunuşlarının yer aldığı harika bir vampir filmi…

Tür Aksiyon Suç Korku
IMDb 7.3
Gösterim
Tarihi
1996
Yönetmen Robert
Rodriguez
Oyuncular Harvey
Keitel
George
Clooney
Juliette
Lewis

25. What We Do in the Shadows (Aylak Vampirler)

Vampir Filmleri

2014 yılında en çok izlenen filmler listesinde yer alan What We Do in the Shadows, Vampir komedi türünde zevkle izleyeceğiniz bir yapım. Filmde, belgesel ekibine bir görev verilir. Bu görev hayatlarına zarar gelmeyeceğinin garantisiyle birlikte vampirlerin yaşadığı bir eve konuk olmaktır. Evde yaşayan 3 vampirin dertleri sıradandır sadece yemek alışkanlıkları insanlardan farklıdır. Ekibimiz de bu 3 vampiri incelemek zorundadır… Zaman zaman komedi zaman zaman da gerilim dolu bu yapımı mutlak izlemelisiniz.

Tür Komedi Korku
IMDb 7.7
Gösterim
Tarihi
2014
Yönetmen Jemaine
Clement
Oyuncular Jemaine
Clement
Taika
Waititi
Cori
Gonzalez

26. Let the Right One In (Gir Kanıma)

Vampir Filmleri

Kitaptan uyarlanan sinema filmleri arasında yer alan ve tüm zamanların en iyi vampir filmleri listesinde bulunan Let The Right One In’ın yönetmen koltuğunda Tomas Alfredson, senaristliğinde ise John Ajvide Lindqvist ve John Ajvide Lindqvist yer almaktadır. Film, Stockholm banliyölerinde yaşayan ve çevresi tarafından çok ciddiye alınmayan 12 yaşındaki bir çocuktur. Herkes tarafından sıra dışı olarak adlandırılan bir kız olan Eli’ye aşık olur. Oscar, sevdiği kızın bir vampir olduğunu öğrenir ve artık bir seçim yapması gerekecektir.

Tür Suç Dram Fantastik
IMDb 7.9
Gösterim
Tarihi
2008
Yönetmen Tomas
Alfredson
Oyuncular Kåre
Hedebrant
Lina
Leandersson
Per
Ragnar
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
888
1029
741
462
516
412
1035
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 8
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.