NeOldu.com

İZLENMESİ GEREKEN EN İYİ TÜRK DİZİLERİ ÖNERİ LİSTESİ

İzlenmesi Gereken En İyi Türk Dizileri Öneri Listesi

Türk dizi tarihine damgasını vuran gelmiş geçmiş en iyi Türk dizilerini listeledik. İşte en çok izlenen yerli dizi tavsiyeleri...

Giriş 19 Şubat 2020 Çarşamba 16:46 / Güncelleme 03 Ekim 2021 Pazar 18:52

Senaryosu ve oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Türk dizi tarihinin en başarılı yapımlarını bu içeriğimizde bir araya getirdik. Listemizde muhteşem oyunculuk performansları ve unutulmaz replikleriyle akıllara kazınan eski Türk dizileri de yer almıştır. Ayrıca Netflix Türk dizileri, Puhu tv Türk dizileri ve Blu tv Türk dizileri de aşağıda yer alıyor. NeOldu.com okurları için hazırladığımız bu içeriğimizde yeni ve eski en iyi 30 Türk dizisi öneri listesini sunuyoruz.

En İyi Türk Dizileri

İşte IMDb puanı yüksek, izlenmesi gereken en popüler 10 Türk dizisi...

1. Bir Başkadır IMDb: 8,7
2. Aşkı Memnu IMDb: 7.4
3. Kurtlar Vadisi IMDb: 7.3
4. Diriliş Ertuğrul IMDb: 7.6
5. Ekmek Teknesi IMDb: 8.0
6. Bizimkiler IMDb: 8.2
7. Suskunlar IMDb: 8.4
8. Avrupa Yakası IMDb: 8.5
9. Leyla ile Menun IMDb: 9.1
10. Şahsiyet IMDb: 9.2

Bir Başkadır (2020) – IMDb: 8,7

Türk Dizileri

Netflix yapımı dizilerden olan Bir Başkadır dizisi 2020 yılına damga vurdu. Öykü Karayel’in başrolü canlandırdığı dizide farklı kültür gruplarından olan bir grup insanın yaşadıkları anlatılmaktadır. Farklı kültür gruplarındakiler birbirlerini tanımasalar da yaşadıkları olaylar bir şekilde birbiriyle bağlantılıdır. Dizi son yılların en çok izlenen Türk dizileri arasında yer alıyor.

Tür: Dram
Yönetmen: Berkun Oya
Dizi Oyuncuları: Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit

Çukur (2017– ) – IMDb: 7,3

Türk Dizileri

Bitmiş Türk dizileri arasında yer alan bu yapım "Çukur" adında bir mahallede geçmektedir. Mahalle kontrolü ise Koçovalı soyadındaki ailededir ve aile mafyadır. Ailenin en küçük çocuğu Yamaç evi terk eder ancak aradan geçen zamanların ardından ağabeyi öldürünce ailesine geri dönmek zorunda kalır. Geri dönen Yamaç’ın başından geçenler ve yaşadıkları anlatılmaktadır.

Tür: Aksiyon, Suç, Dram
Yönetmen: Özgür Sevimli
Dizi Oyuncuları: Aras Bulut İynemli, Rıza Kocaoğlu, Kubilay Aka

Atiye (2019 -) – IMDb: 7,4

Türk Dizileri

Atiye genç ve güzel bir ressamdır. Sevgili ve ailesi ile birlikte güzel bir hayat yaşamaktadır. Bazı geceler Atiye çeşitli semboller içeren rüyalar görmekte ancak çok fazla anlam yüklememektedir. Atiye bir gün dünyanın en eski tapınağı olarak bilinen Göbeklitepe’ye gider ve mistik bir bağlantı oluştuğunu hisseder. Tüm bu hislere Göbeklitepe’nin arkeoloğu Erhan da şahit olur. Netflix orijinal yapımı olan Atiye hikayesi ve oyunculuk performansları ile en kaliteli Türk dizileri arasına girmiştir.

Tür: Dram, Fantastik, Gizem
Yönetmen: Ozan Açıktan
Dizi Oyuncuları: Beren Saat, Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun

Medcezir (2013 – 2015) – IMDb: 6,9

Türk Dizileri

The O.C. çıktığı dönemin en popüler dizilerinden bir tanesi olmuştur. Medcezir de The O.C.’nin yerli versiyonudur. Dizide Yaman isimli gencin yaşantısı zorludur. Ağabeyi ile araba hırsızlığı yaptığı zaman yakalanır ve avukat bulması gerekir. Gelen avukat Yaman’daki ışığı görür ve onu evlat edinmek ister. Dizi Yaman ve yaşadıklarını anlatmaktadır. ,

Tür: Dram, Romantik, Komedi
Yönetmen: Ece Yörenç, Melek Gençoğlu
Dizi Oyuncuları: Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Metin Akdülger

Aşk-ı Memnu (2008 – 2010) – IMDb: 7,4

Türk Dizileri

Dizi, Halit Ziya Uşaklıgil’in Aşk-ı Memnu eserinin televizyona aktarılmış halidir. Eşini kaybeden ve hayatını çocuklarına adayan bir baba olan Adnan, yıllar sonra Bihter’e aşık olur ve evlenir. Bir süre sonra Adnan’ın evlat edindiği Behlül de Bihter’e aşık olur ve yasak aşk yaşamaya başlar. Dizi büyük bir yasak aşkı anlatmaktadır ve kısa sürede en çok izlenen TV dizilerinden biri olmuştur.

Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Hilal Saral
Dizi Oyuncuları: Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Nebahat Çehre

Yaprak Dökümü (2006 – 2010) – IMDb: 5,4

Türk Dizileri

Türk dizi tarihinin en çok izlenen yapımlarından olan “Yaprak Dökümü” edebiyatımızın önemli isimlerimden Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı eserinden televizyon dünyasına uyarlanmıştır. 2006 yılı ile başlayan dizi serüveni ana karakter Ali Rıza Bey’in gözettiği değerler kapsamınca ailesini bir arada tutma çabalarını ve ailenin önemini izleyicisine sunmaktadır. Dizinin başrollerinde Halil Ergün ve Güven Hokna yer almıştır.

Tür: Dram, Aile
Yönetmen: Mesude Erarslan
Dizi Oyuncuları: Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar

Lise Defteri (2003 – 2004) – IMDb: 5,7

Türk Dizileri

Sadece 28 bölüm sürmesine rağmen izleyenlerin aklına kazınan ve gönüllerinde taht kuran “Lise Defteri” dizisi hem senaryosu hem de oyuncu kadrosuyla ön plana çıkmıştır. Lise çağındaki öğrencilerin ergenlik, aşk, gelecek, mutluluk ve hüzün arasında gidip gelen hayatlarını anlatan filmin oyuncu kadrosunda Emre Altuğ, Ece Erken, Arda Kural, Sinem Kobal ve Sarp Leventoğlu yer almıştır.

Tür: Komedi, Dram, Gençlik
Yönetmen: Mustafa Altıoklar, Tuğba German
Dizi Oyuncuları: Mehmetcan Mincinözlü, Emre Altuğ, Akasya Asıltürkmen

Asmalı Konak (2002 - 2004) – IMDb: 5,8

Türk Dizileri

Mahinur Ergun ve Meral Okay’ın yönetmenliğini yaptığı “Asmalı Konak” dizisi Seymen ve Bahar adındaki karakterler arasında geçen büyük bir aşk hikayesini anlatmaktadır. Amerika’da başlayan bu aşk hikayesi Seymen’in Kapadokya’ya dönmesiyle bitecek gibidir ancak Bahar sevdiği adamın peşini bırakmaz. Başrollerinde Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçam’ın yer aldığı dizi yayınlandığı yıllar boyunca izlenme rekorları kırmış ve Türk kült dizileri arasına adını yazdırmıştır.

Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Çağan Irmak
Dizi Oyuncuları: Özcan Deniz, Nurgül Yeşilçay, Selda Alkor

Muhteşem Yüzyıl (2011 – 2014) – IMDb: 6,6

Türk Dizileri

En iyi Türk dizileri listesinde yerini alan tarihi dizi, Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın hayatının uyarlaması olarak karşımıza çıkmıştır. Osmanlı’nın en güçlü döneminde saray erkanı ve devlet içinde yaşanan mücadelelerin yanı sıra harem savaşları da dizide detaylıca anlatılmıştır. Dizinin başrollerinde Halit Ergenç ve Meryem Uzerli uzunca bir süre rol almışlardır. Ayrıca dizi 4 sezondan oluşup 139 bölüm sürmüştür.

Tür: Dram, Tarih
Yönetmen: Timur Savcı, Durul Taylan, Yağmur Taylan
Dizi Oyuncuları: Halit Ergenç, Nur Fettahoğlu, Selim Bayraktar

Kurtlar Vadisi (2003 – 2005) – IMDb: 7,3

Türk Dizileri

Türk dizi tarihine damgasını vuran gelmiş geçmiş en iyi dizlerden biri olan “Kurtlar Vadisi” muhteşem senaryosu ve oyuncu kadrosuyla yayınlandığı yıllarda hayranlıkla izlenmiştir. Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener gibi yönetmenlerin çalıştığı dizinin oyuncu kadrosunda Necati Şaşmaz, Özgü Namal, Gürkan Uygun, Oktay Kaynarca ve daha birçok ünlü isim rol almıştır. Dizide mafya ve derin devlet arasındaki olaylar tüm gerçekliğiyle ortaya koyulmuştur.

Tür: Aksiyon, Suç, Dram
Yönetmen: Serdar Akar, Sadullah Şentürk
Dizi Oyuncuları: Oktay Kaynarca, Necati Şaşmaz, Özgü Namal, Gürkan Uygun

Kuzey Güney (2011 – 2013) – IMDb: 7,6

Türk Dizileri

2011 yılında yayımlanmaya başlayan Kuzey Güney dizisi başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel yer almıştır. Kuzey karakterine hayat veren Kıvanç Tatlıtuğ uzun yıllar boyunca unutulmayacak bir oyunculuk performansı göstermiş, replikleriyle akıllara kazınmıştır. Dizi genel olarak Kuzey ve Güney kardeşler arasında oluşan anlaşmazlık sebebiyle gelişen olayları anlatmaktadır. Melek Gençoğlu ve Ece Yörenç’in yönetmenliğini yaptığı dizi 2 sezon, 61 bölüm sürmüştür.

Tür: Dram, Aksiyon
Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin , Hilal Saral
Dizi Oyuncuları: Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel

Diriliş Ertuğrul (2014 – 2019) – IMDb: 7,6

Türk Dizileri

2014 yılında başlayan dizi 600 küsur yıllık koca çınar Osmanlı Devleti’nin ilk temellerini atan Ertuğrul Gazi’yi ve mücadelesini anlatmıştır. Başrolünde Engin Altan Düzyatan’ın yer aldığı dizide Kaan Taşaner, Esra Bilgiç, Hülya Darcan ve Serdar Gökhan gibi isimlerde rol almıştır. 400 çadırlık obasıyla yurt yurt gezinen Ertuğrul, Moğol’a da Bizans Tekfurlarına da karşı amansızca mücadele vererek kutlu devletin ilk tohumlarını atmıştır. Tarihi kaynaklara dayanarak kurgulanmış dizi 5 sezon boyunca her bölümüyle reyting rekorları kırmıştır.

Tür: Tarihi
Yönetmen: Mehmet Bozdağ
Dizi Oyuncuları: Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Cengiz Coşkun

Deli Yürek (1998 – 2002) – IMDb: 7,7

Türk Dizileri

Kenan İmirzalıoğlu’nun Türk dizi ve film sektöründe gerçek anlamda tanınmasını sağlayan başarılı yapım 1998 – 2002 yılları arasında yayınlanmıştır. Mahallesinin sevilen yüzlerinden olan Yusuf’un askerden döndükten hemen sonra tesadüfen mafya içerisine girmesini ve mertliğiyle en tepeye kadar yükselmesini konu alan dizi en iyi Türk yapımı dizlerden biri olmayı başarmıştır.

Tür: Dram, Aksiyon
Yönetmen: Mustafa Şevki Doğan, Osman Sınav
Dizi Oyuncuları: Kenan İmirzalıoğlu, Kürşat Alnıaçık, Mehtap Bayri

Fİ (2017 -2018) – IMDb: 7,9

Türk Dizileri

İnternet dizisi olarak tabir edilen yapımlar arsında en çok izlenen “Fİ” dizisi başarılı yazar Azra Kohen’in Fİ, Çİ, Pİ üçlemesinden yola çıkılarak senaryoya dökülmüştür. Başrollerinde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven ve Berrak Tüzünataç’ın rol aldığı dizi aşk, tutku ve dram duygularını ön planda izleyicilerine sunmuştur.

Tür: Dram, Duygusal
Yönetmen: Mert Baykal
Dizi Oyuncuları: Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür

Ekmek Teknesi (2002 – 2005) – IMDb: 8,0

Türk Dizileri

Mükemmel bir mahalle kültürünü gözler önüne seren dizi Fırıncı Nusret baba, Heredot Cevdet, Ruhi, Berber, Kirli gibi karakterleriyle dizi tarihine damgasını vurmuştur. Mütevazi ve huzurlu bir hayat yaşayan mahalle sakinlerinin hikayelerini anlatan filmde Heredot Cevdet’in tüm milleti kahveye toplayarak anlattığı eşsiz hikayeler dikkat çekmiştir. Dizinin yönetmenliğini Hasan Kaçan, Bahadır Özdener ve Raci Şaşmaz yapmıştır.

Tür: Komedi, Aile
Yönetmen: Osman Sınav, Sadullah Şentürk, Gürsel Ateş, Metin Günay
Dizi Oyuncuları: Zafer Ergin, Gökhan Çelebi, Selin Dilmen

Poyraz Karayel (2015 – 2017) – IMDb: 8,0

Türk Dizileri

Hikayesinde şimdiye kadar görmediğiniz dramatik olayları barındıran ancak bir o kadar da komik replikleri olan efsanevi dizi Poyraz Karayel oğluna ve sevdasına sahip çıkabilmek için adeta paramparça olan Poyraz’ın hikayelerini anlatmaktadır. 2015 – 2017 yılları arasında yayımlanan dizinin oyuncu kadrosunda İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar rol almıştır.

Tür: Aksiyon, Drama
Yönetmen: Çağrı Lostuvalı, Osman Taşçı
Dizi Oyuncuları: İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu, Musa Uzunlar

Bizimkiler (1989 – 2002) – IMDb: 8,2

Türk Dizileri

90’lı yıllara damgasını vuran Bizimkiler dizisi mahalle ve komşuluk kültürünün canlı olarak yaşandığı dönemlerde bir apartmanda yaşayan 7 ailenin günlük hayatını ve aralarındaki ilişkiyi anlatmıştır. Türk dizi tarihinin en uzun soluklu yapımlarından biri olan Bizimkiler’in oyuncu kadrosunda Ercan Yazgan, Cezmi Baskın ve Erdal Özyağcılar başta olmak üzere daha birçok ünlü isim rol almıştır. Bizimkiler dizisi 15 sezondan boyunca sürmüş olup 458 bölümdür.

Tür: Dram, Komedi, Aile
Yönetmen: Yalçın Yelence, Erkavim Yıldırım
Dizi Oyuncuları: Ercan Yazgan, Halit Akçatepe, Cezmi Baskın

Börü (2018) – IMDb: 8,2

Türk Dizileri

Savaş dizileri listesinde de yer alan 6 bölümlük dizi Orta doğunun ateş çemberi içerisinde kahramanlıklarıyla efsaneleşen Polis Özel Harekatın seçkin timi Börü’nün destanını anlatmıştır. 2014 yılından itibaren başlayan operasyonları izleyicilerine sunan yapım gerçek hikayelerin senaryolaştırılması ile ortaya çıkmıştır. Başrollerinde Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu ve Murat Arkın’ın rol aldığı “Börü” başarılı yönetmen ve senarist Alper Çağlar’ın unutulmaz yapımlarındandır.

Tür: Dram, Polisiye, Aksiyon
Yönetmen: Alper Çağlar
Dizi Oyuncuları: Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Emir Benderlioğlu

Suskunlar (2012) – IMDb: 8,4

Türk Dizileri

Senaryosuyla yürekleri dağlayan ve diziseverleri ekran başına toplayan “Suskunlar dizisi hem oyunculuk performansları hem de hikayesiyle izleyenleri etkilemeyi başarmıştır. 4 ufak çocuğun daha küçük yaşlarda ıslah evine düşüp orada kötü muameleye maruz kalmalarıyla başlayan dizi intikam duygusuyla yanıp tutuşan arkadaşların bir araya gelmesiyle devam etmiştir. 2 sezon boyunca ekranlarda yerini alan “Suskunlar “dizisinin oyuncu kadrosunda Murat Yıldırım, Sarp Akkaya ve Aslı Enver yer almıştır.

Tür: Dram, Aksiyon, Macera
Yönetmen: Umur Turagay, Çağatay Tosun, Çağrı Lostuvalı, Hatice Memiş
Dizi Oyuncuları: Murat Yıldırım, Aslı Enver, Sarp Akkaya

Tatlı Hayat (2001 – 2004) – IMDb: 8,4

Türk Dizileri

Türk dizi tarihinin en iyi komedi yapımlarından biri olan “Tatlı Hayat” İhsan ve Sevinç isimli çiftin finansal olarak seviye atlayıp gece konu mahallesinden Etiler’e taşınmalarıyla başlayan bir hikayeyi anlatmaktadır. Sosyetik hayata alışma süreci ise çiftimiz için son derece komedi dolu olaylarla gerçekleşecektir. Başrollerinde Haluk Bilginer ve Türkan Şoray’ın rol aldığı dizinin yönetmenliğini Bora Tekay yapmıştır.

Tür: Komedi
Yönetmen: Bora Tekay, Birkan Uz
Dizi Oyuncuları: Sevinç Aktansel, Aslı Altaylar, Ceyda Ateş

Avrupa Yakası (2004 – 2009) – IMDb: 8,5

Türk Dizileri

6 Sezon boyunca ekranlarda izleyicilerine Komedi dolu dakikalar yaşatan dizi oyuncu kadrosunda Ata Demirer, Hasibe Eren, Engin Günaydın, Gülse Birsel ve Gazanfer Özcan başta olmak üzere daha bir çok ünlü ismi barındırmıştır. Filmin konusu Volkan ve Aslı kardeşlerinin ufak tefek atışmalarının yanı sıra Aslı’nın çalıştığı Avrupa Yakası isimli dergide çalışanların günlük hayatta başlarına gelen komedi dolu olayları anlatmaktadır. Dizide en çok dikkat çeken oyuncu ise mükemmel oyunculuk performansıyla Engin Günaydın olmuştur.

Tür: Komedi
Yönetmen: Jale Atabey Özberk
Dizi Oyuncuları: Gülse Birsel, Ata Demirer, Levent Üzümcü, Hale Caneroğlu

Bir Demet Tiyatro (1995 - 2002) – IMDb: 8,5

Türk Dizileri

Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ’ın önderliğinde 8 sezon boyunca yayınlanan dizi her bölümünde izleyenlerini ekran başına kilitlemeyi başarmış komedi dolu bir yapımdır. Dizi Çıtır Ailesinin her bölümde başına başka bir iş gelmesiyle devam eden bir hikayeyi konu ederken Ata Demirer ve Altan Erkekli’nin de bu yapımda rol aldığını belirtelim.

Tür: Komedi
Yönetmen: Sevgi Birsel
Dizi Oyuncuları: Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Olgun Şimşek

Kardeş Payı (2014 – 2015) – IMDb: 8,6

Türk Dizileri

Türk sinema ve dizi sektörünün başarılı ikililerinden Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerinde yer aldığı komedi dizisi “Kardeş Payı” mahallenin sevilen yüzleri Metin, Ali ve Feyza’nın başta olmak üzere tüm mahallelinin dahil olduğu olayları anlatmaktadır. Dünyaya Barış ve mutluluk getirmek üzere bir motor tasarlayan Metin İle Ali mahalleyi birbirine katmadan da duramazlar. Dizide, Şinasi Yurtsever, Ali İhsan Varol ve İpek Yaylacıoğlu’da rol almıştır.

Tür: Komedi
Yönetmen: Selçuk Aydemir
Dizi Oyuncuları: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Seda Bakan

Masum (2017) – IMDb: 8,6

Türk Dizileri

Oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay, Okan Yalabık ve Serkan Keskin gibi ünlü isimlerin yer aldığı internet dizisi “Masum” emekli polis komiseri Cevdet ve ailesi etrafında dönen olayları anlatmaktadır. Başarılı yönetmen Berkun Oya imzalı dizi sadece 8 bölümlük bir yapımdır. Bu eşsiz diziyi Netflix ve Blu tv üzerinden izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Gerilim
Yönetmen: Seren Yüce
Dizi Oyuncuları: Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay

Ezel (2009 – 2011) – IMDb: 8,6

Türk Dizileri

Hikayesiyle ve oyuncu kadrosuyla uzun yıllar boyunca Türk dizi tarihindeki özel yerinin koruyacak olan “Ezel” dizisi yakın arkadaşları ve canından çok sevdiği "Eyşan" tarafından ihanete uğrayan Ömer’in acıklı hikayesiyle başlamıştır. Hapishanede tanıştığı Dayı lakaplı Ramiz Karaeski sayesinde tekrar hayata dönen Ömer eski dostlarının karşısına Ezel olarak dikilir. Her bölümünde hikayeyi dolu dolu yaşayacağınız bu dizinin oyuncu kadrosunda, Kenan İmirzalıoğlu, Tuncel Kurtiz, Haluk Bilginer, Cansu Dere, Barış Falay, İsmail Filiz, Burçin Terzioğlu, Kıvanç Tatlıtuğ ve Ufuk Bayraktar gibi sektöründe önde gelen daha birçok ismi yer almıştır.

Tür: Dram, Aksiyon
Yönetmen: Uluç Bayraktar
Dizi Oyuncuları: Tuncel Kurtiz, Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere,

7 Numara (2000 – 2003) – IMDb: 8,7

Türk Dizileri

2000’li yıllara damgasını vuran ve akıllarda yer edinen efsane komedi dizisi 7 Numara üniversite okumak için İstanbul’a gelen 4 kız ile taşradan yeni gelmiş gençler arasında geçen hikayeyi anlatmaktadır. 4 kız arkadaş yurtta kalmak yerine bir ev tutmak isterler ancak uzun süre bir ev bulamazlar. Eninde sonun Vahit ve Zeliha adındaki inşalara ait 2 katlı 7 numaralı evin üst katına taşınırlar. Bu sırada Vahit Bey’in köylü akrabaları da evin alt katına yerleşince komedi dolu olaylar başlar.

Tür: Dramatik Komedi, Aile
Yönetmen: Sadullah Celen
Dizi Oyuncuları: Nuray Uslu, Volkan Adıyaman, Engin Hepileri

Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi (2010 – 2019) – IMDb: 8,7

Türk Dizileri

TV izleyicilerinin ilk başlarda sadece bir kısmının izlediği dizi verdiği mesajlar ve efsane repliklerle adeta Türk dizi tarihinin kült yapımlarından biri olmuştur. Emrah Serbes ve Mehmet Erdem’in yönetmenliğini yaptığı dizinin oyuncu kadrosunda Erdal Beşikçioğlu, Sezin Akbaşoğulları ve Berkan Şal rol almıştır. Polisiye türü bir dizi olan Behzat Ç. Cinayet masasında baş komiser olan Behzat ve ekibinin hikayelerini anlatmıştır.

Tür: Polisiye, Aksiyon
Yönetmen: Serdar Akar, Doğan Ümit Karaca, Sadullah Şentürk
Dizi Oyuncuları: Erdal Beşikçioğlu, İnanç Konukçu, Ege Aydan

Süper Baba (1993 – 1997) – IMDb: 8,7

Türk Dizileri

Başarılı yönetmen ve Senarist Yavuz Turgul’un önderliğinde yayın hayatına başlaya dizi oyuncu kadrosunda Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç ve Jülide Kural yer almıştır. Zamanında sevdiği kadın İpek ile değil de zengin bir kadın evlenen Fikret’in hikayesi bu filmin konusudur. İpek’i hala çok seven Fikret karısından boşanıp 3 çocuğuyla birlikte yaşamaya başlar. Ancak çocuklara bakabilmek için gece gündüz çalışmak zorunda kalır. “Süper Baba” hem mahallelinin hem de ailenin sorunları, muhabbetleri, üzüntüleri ve sevinçlerini birebir izleyicisine yansıtan başarılı bir yapımdır.

Tür: Dram, Aile
Yönetmen: Kartal Tibet, Osman Sınav
Dizi Oyuncuları: Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç, Payende Çizmeci

Leyla ile Mecnun (2011 – 2014) – IMDb: 9,1

Türk Dizileri

Ünlü yönetmen Onur Ünlü imzalı en iyi Türk dizilerinden biri olan Leyla ile Mecnun’un efsaneleşen hikayeye benzer senaryosunun yanı sıra absürd komedi türünde yazılmış olması da dikkat çekmiştir. Her bölümde yapılan umarsızca göndermeler diziyi final yapamadan sona erdirse de 100’ün üzerinde yayınlanan bölümüyle akıllara kazınmayı başarmıştır. İsmail Abi tiplemesinin izleyicilerce çok beğenildiği dizinin oyuncu kadrosunda Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan ve Serkan Keskin gibi ünlü isimler yer almıştır.

Tür: Dramatik Komedi, Komedi, Macera
Yönetmen: Onur Ünlü, Murat Onbul, Yüksel Aksu, Eyüp Boz
Dizi Oyuncuları: Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Serkan Keskin

Şahsiyet (2018) – IMDb: 9,2

Türk Dizileri

Emekliliğini sakin ve huzurlu bir şekilde geçiren Agah bey kendisine konulan Alzheimer teşhisiyle yıkılır. Önceleri her şeyi unutacak olmaktan korkan Agah sonrasında bunun bir fırsat olduğunu ve ertelediği birkaç cinayeti işlemesi halinde vicdan azabı çekmeyeceğini düşünür. Agah Bey kısa sürede harekete geçer ancak bu sırada cinayet büro amiri Nevra’da işini hakkıyla yapmaktadır. Haluk Bilginer’in inanılmaz bir oyunculuk performansı sunduğu dizi sayesinde başarılı aktör Uluslararası Emmy ödüllerinde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanmıştır. Netflix dizileri arasında da yer alan Şahsiyet dizisi 2018 yılında ilk olarak Puhu Tv'de yayınlanmaya başlamıştır.

Tür: Dram, Gerilim
Yönetmen: Onur Saylak
Dizi Oyuncuları: Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4250
2721
2762
533
534
582
1828
247
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 52
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.