NeOldu.com

TÜRK AKSİYON MACERA FİLMLERİ - TÜRK SİNEMASININ EN İYİ 15 AKSİYON VE MACERA FİLMİ

Türk Aksiyon Macera Filmleri - Türk Sinemasının En İyi 15 Aksiyon ve Macera Filmi

Aksiyon ve Macera türünde yapılmış en iyi Türk filmlerini listeledik. IMDb puanına göre filmleri sıraladığımız listemizde en yeni ve en çok izlenen Türk aksiyon ve macera filmleri yer almıştır. İşte en iyi 15 Türk aksiyon ve macera filmi önerisi...

Giriş 18 Şubat 2020 Salı 14:20 / Güncelleme 16 Ekim 2020 Cuma 08:10

Tüm Zamanların En İyi 15 Türk Aksiyon ve Macera Filmleri

Türk sinemasına damgasını vuran aksiyon ve macera türündeki en iyi filmleri sizler için bir araya getirdik. IMDb puanı yüksek ve unutulmaz senaryolarıyla dikkat çeken Türk Aksiyon Filmleri ve Macera Filmleri listemizde yer almıştır. İşte gelmiş geçmiş en iyi ve en yeni 15 Türk aksiyon filmleri ve macera filmi önerisi...

Türk Aksiyon ve Macera Filmleri;


1. Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı (2019) – IMDb: 3.9

türk aksiyon ve macera filmleri

2020 yılına damgasını vuran başarılı yapım vizyona girdiği daha ilk günden itibaren izlenme rekorları kırmaya başlamıştır. Fatih Sultan Mehmet devrinde geçen hikaye dönemin akıncılarının bir görev üzerine balkan coğrafyasında yaptığı kahramanlıkları ve yiğitlikleri anlatmıştır. Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı en iyi Türk aksiyon – macera filmlerinden biridir.

Tür: Aksiyon, Macera, Tarih

Fragman


2. Sultanın Sırrı (2010) – IMDb: 4.6

türk aksiyon ve macera filmleri

2. Abdülhamid Han’ın mükemmel dehası ve sırlarıyla dolu hayat hikayesi ve sakladığı gizli bir hazinenin peşine düşen Amerikan ajanları filmde anlatılmıştır. İstanbul’un altında yatan büyük tarihi gözler önüne seren dehlizler ve kanallarda çekimleri yapılan film aksiyon sahneleriyle de dikkat çekmektedir. Yönetmenliğini Hakan Şahin’in yaptığı macera filmi Sultanın Sırrı muhteşem senaryosuyla en iyi Türk yapımı filmlerden biridir.

Tür: Aksiyon, Macera, Biyografi

Fragman


3. Deliler Fatih’in Fermanı (2018) – IMDb: 5.6

türk aksiyon ve macera filmleri

Osmanlı ordusunun en gözü kara savaşçıları olan Deliler canlarını ortaya koyup savaş meydanına atılırlardı. İşte tarihin gerçek kahramanlarını beyaz perdeye aktaran aksiyon ve macera dolu bu film en iyi Türk yapımı filmlerdendir. Ünlü yönetmen Osman Kaya’nın önderliğinde çekilen filmin oyuncu kadrosunda Erkan Petekkaya, Cem Uçan ve İsmail Filiz yer almıştır.

Tür: Tarih, Aksiyon, Macera

Fragman   


4. Ali Baba ve 7 Cüceler (2015) – IMDb: 5.8

türk aksiyon ve macera filmleri

Türk komedisinin başarılı isimlerinden Cem Yılmaz’ın hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstlendiği Ali Baba ve 7 Cüceler filminde Zafer Algöz, Irina Ivkina ve Çetin Altay gibi isimler rol almıştır. Filmin konusu Ali Şenay ve kayın biraderi İlber’in iş dünyasına hızlı bir atılımla girişmeler ve soluğu Sofya’da bir fuarda alırlar. Bahçe süsü küçük cüceler satan Ali ve İlber Rusya’nın en büyük mafyalarından Boris Mancov’a bulaşırlar. Tabi ki bu iş karşılıksız kalmaz ve ikili büyük bir maceranın içine düşerler.

Tür: Komedi, Aksiyon

Fragman  


5. Ejder Kapanı (2010) – IMDb: 6.5

türk aksiyon ve macera filmleri

Sinema dünyasının başarılı ismi Uğur Yücel’in altında imzası bulunan film Aksiyon ve macera türünde son yılların en iyi filmlerinden biri olmuştur. Oyuncu kadrosunda Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Ozan Güven ve Uğur Yücel’in yer aldığı film hem kadrosu hem de aksiyon dolu senaryosuyla dikkat çekmektedir.

Tür: Polisiye, Aksiyon, Macera

Fragman


6. Deli Yürek: Bumerang Cehennemi (2001) – IMDb: 6.6

türk aksiyon ve macera filmleri

Ünlü yönetmen Osman Sınav imzalı unutulmaz filmlerden biri olan Deli Yürek: Bumerang Cehennemi dizi tarihinin en iyi karakterlerinde Yusuf Miroğlu’nun ana karakter olduğu bir filmdir. Asker arkadaşının düğünü için doğuya giden Yusuf Miroğlu düğün günü arkadaşının öldürülmesine şahit olur. Bunun üzerine harekete geçen Miroğlu terör çetesine darbe vurabilmek için özel kuvvetlerden yardım alarak sonu bilinmeyen bir maceranın içine girişir. Filmde Miroğlu karakterine başarılı oyuncu Kenan İmirzalıoğlu hayat verirken Selçuk Yöntem ve Oktay Kaynarca’da rol almıştır.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


7. Meteler (2019) – IMDb: 6.7

türk aksiyon ve macera filmleri

En iyi Türk aksiyon ve macera filmleri listesine başarılı savaş sahneleriyle girmeyi başaran Meteler filmi gerçek ve yaşanmış olaylardan esinlenerek sinemaya yansıtılmıştır. Afrin operasyonların da 8 kişilik bir asker Timi’nin amansızca mücadelesi ve kahramanlıkları izleyicilere aktarılmıştır. Başarılı yönetmen Burak Akyol’un eseri olan filmin oyuncu kadrosunda Gökhan Mumcu Serhan Çeliker ve Gürcan Karaca gibi genç aktörlerimiz yer almıştır.

Tür: Savaş, Aksiyon, Macera

Fragman


8. Direniş Karatay (2018) – IMDb: 6.9

türk aksiyon ve macera filmleri

Selçuklu Devleti için kara günlerin başlangıcı olan Alaaddin Keykubat’ın ölümü sonrası Moğol saldırılarının artarak devam etmiştir. Bu sırada Sultan Gıyaseddin’in beceriksiz yönetimi Emir Celaleddin Karatay’ın omuzlarını büyük bir sorumluluk yüklemiştir. Elinden gelen her şeyi ortaya koyup Moğol’a karşı Anadolu’da büyük bir direniş başlatan   Emir Celaleddin Karatay’ın uğraşları filmin konusu olmuştur. Başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan ve Yurdaer Okur’un yer aldığı Türk aksiyon ve macera filmi başarılı yönetmen Selaattin Sancaklı imzalıdır.

Tür: Macera, Aksiyon, Tarih

Fragman


9. Kara Bela (2015) – IMDb: 6.9

türk aksiyon ve macera filmleri

Komedi ve macerayı bir araya getiren Kara Bela filmi 2015 yılının en çok izlenen yapımlarından olup başrollerinde Cengiz Bozkurt, Seda Bakan ve Erkan kolçak Köstendil yer almıştır. Ünlü yönetmen Burak Aksak imzalı filmin konusu ise Kudret’in gördüğü bir rüya üzerine kara bela adını verdiği otomobiline atlayıp Antep’e doğru yola çıkmasıyla başlayan ve sonrasında yol arkadaşlarıyla beraber yaşadıkları türlü aksiyon ve maceraları anlatmıştır.

Tür: Komedi, Aksiyon, Macera

Fragman


10. Son Osmanlı Yandım Ali (2007) – IMDb: 7.0

türk aksiyon ve macera filmleri

Osmanlı’nın son günlerinde İstanbul’un en büyük Kabadayılarından Ali bu işgalden kurtuluş olmadığını düşünerek Viyana’ya gitmeyi düşünür. Ancak o sıralarda karşılaştığı Mustafa Kemal Paşa’nın telkinleriyle Kurtuluş Savaşı mücadelesi için en önemli isimlerden biri olur. Düşmana karşı her gün maceradan maceraya atılan Ali mücadeleyi bile sevdiği kıza tercih edip Anadolu’ya geçmenin yollarını aramaya koyulur. Başrolünde Kenan İmirzalıoğlu’nun yer aldığı Türk aksiyon ve macera filmi “Son Osmanlı Yandım Ali” başarılı yönetmen Mustafa Şevki Doğan’ın eseridir.

Tür: Tarih, Aksiyon, Macera

Fragman  


11. Soyguncular (1973) – IMDb: 7.3

türk aksiyon ve macera filmleri

Yeşilçam filmleri içerisinde parlayan aksiyon ve macera filmi “Soyguncular” 1973 yapımı olup başrollerinde Ediz Hun, Filiz Akın, ve Ekrem Bora yer almıştır. Dönemin başarılı yönetmen ve yapımcısı Türker İnanoğlu’nun eseri olan filmin konusu Fabrikanın kasasını soyma planları yapan Belma’nın fabrikada sekreterlik yapan ve patronun oğlu Erol’la sevgili olan Selma’nın yerine geçmesiyle başlayan olayları anlatmaktadır.

Tür: Macera, Aksiyon

Fragman   


12. Ölümlü Dünya (2018) – IMDb: 7.7

türk aksiyon ve macera filmleri

Son yılların en iyi komedi ve aksiyon filmlerinden biri olan “Ölümlü Dünya” filmi karakterlerin maceradan maceraya atıldığı efsane bir senaryoya sahiptir. Sinemaya damgasını vuran filmleriyle dikkat çeken Ali Atay bu filminde de yine ortaya çok iyi bir iş çıkarmayı başarmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul ve Sarp Apak başta olmak üzere daha birçok ünlü isim yer almıştır. Filmin konusu ise gizli bir örgüt için tetikçilik yapan bir ailenin kuralları ihlal etmesi ve devamın da örgüt tarafından yok edilmeye çalışılmasını anlatmaktadır.

Tür: Komedi, Aksiyon, Macera

Fragman


13. Kabadayı (2007) – IMDb: 7.8

türk aksiyon ve macera filmleri

Türk sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi aktörlerinden Şener Şen’in başrolünde yer aldığı filmde Kenan İmirzalıoğlu, Aslı Tandoğan ve İsmail Hacıoğlu gibi isimlerde rol almıştır. Başarılı yönetmen ve senarist Yavuz Turgul’un unutulmaz filmlerinden biri olan Kabadayı eskilerin sözü dinlenir adamı Ali Osman ve yeni yetme mafyalardan olan Devran’ın amansız mücadelesini anlatmaktadır. Aksiyon ve macera dolu filmde Şener Şen’in efsaneleşen replikleri akıllara kazınmıştır.  

Tür: Polisiye, Dram, Aksiyon, Macera

Fragman


14. Dağ (2012) – IMDb: 7.9

türk aksiyon ve macera filmleri

Üniversiteyi bitirip bazı şeylerden kaçmak amacıyla askere giden Oğuz askeriyenin delisi Bekir ile birtakım sorunlar yaşar. Ankara’nın hırçın çocuğu Bekir ise uzun zamandır askerdir. Ancak bu iki asker Yaşar Yüzbaşı önderliğinde çıkılan bir operasyonda birbirlerinin hayatını kurtarmak için büyük bir mücadeleye girişeceklerdir. Aksiyon ve macera dolu “Dağ” filmi dünya sinemasına damga vurmuş Türk aksiyon ve macera filmlerindendir. Başarılı yönetmen Alper Çağlar’ın eseri olan filmin başrollerinde Çağlar Ertuğrul ve Ufuk Bayraktar rol almıştır.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Savaş

Fragman


15. G.O.R.A (2004) – IMDb: 8.0

türk aksiyon ve macera filmleri

Genel bakış olarak bilim-kurgu ve komedi filmi olarak görünen G.O.R.A filminin listemizde olma sebebi filmin tanıtımları yapılırken de söylenilen bir uzay macerası olmasından kaynaklıdır. Cem Yılmaz’ın en iyi filmlerinden biri olan G.O.R.A Arif Yılmaz isimli genç ve haşarı bir halı esnafının uzaylılar tarafından GORA adı verilen gezegene kaçırılmasıyla başlayan aksiyon ve macera dolu olayları anlatmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz, Özge Özberk, Ozan Güven, Özkan Uğur ve Rasim Öztekin başta olmak üzere daha birçok ünlü isim yer almıştır.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim-kurgu

Fragman

Önerilen İçerik: Mutlaka İzlemeniz Gereken 62 Aksiyon Filmi

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
49
5
2
3
4
40
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    Adınız Yorumunuz
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.