NeOldu.com

ÖDÜLLÜ DİZİLER 2022 - EMMY VE ALTIN KÜRE ÖDÜLÜ ALAN 31 DİZİ

Ödüllü Diziler 2022 - Emmy ve Altın Küre Ödülü Alan 31 Dizi

Ödüllü diziler listesinde, Emmy ödülü başta olmak üzere birçok ödülün sahibi olmuş en iyi yabancı dizileri sizler için bir araya getirdik.

Giriş 19 Haziran 2020 Cuma 12:33 / Güncelleme 05 Ağustos 2022 Cuma 09:00

Gelmiş Geçmiş En İyi Ödüllü Yabancı Diziler

Ödüllü yabancı diziler yazısında, tüm dünyada izlenme rekorları kıran ve Emmy ödülleri başta olmak üzere dizi alanında birçok ödülün sahibi olan en iyi yabancı dizi önerilerini listeledik. IMDB puanları ve konusuna kısaca değindiğimiz herkesin izlemesi gereken ödüllü yabancı diziler…

Ödüllü Diziler;

1. The Queen's Gambit

Ödüllü Diziler

Soğuk savaş dönemlerine ait dramatik ve etkileyici bir hayat hikayesinin anlatıldığı The Queen's Gambit isimli dizi aldığı ödüllerle dikkat çekmeyi başardı. Dizide dünyanın en iyi satranç oyuncularından birisi olarak kabu edilen Beth Harmon'un yaşadıkları anlatılıyor. Küçük yaşta ailesiz kalan Beth devlet kurumları tarafından büyütülür. Kurumda bir çalışandan satranç öğrenen küçük kız bu konuda dünyanın en iyisi olacaktır.

Tür Dram
IMDb 8.6
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Scott
Frank
Oyuncular Anya
Taylor-Joy
Chloe
Pirrie
Bill
Camp

2. Hollywood

Ödüllü Diziler

Hollywood dizisi, hayallerine ulaşmak için çalışan bir grup oyuncu ve yönetmen adaylarına odaklanmaktadır. Oyuncu ve yönetmen adaylarından oluşan bir grup insan Hollywood’da kendilerine yer edinebilmek için çalışır. Hayallerini gerçeğe dönüştürüp başarıya ulaşabilmek için her türlü bedeli ödemeye hazırdır. Netflix dizileri listesinde 2020 yılında izleyiciyle buluşan yapım, son yıllarda senaryosuyla da oldukça dikkat çekiyor.

Tür Dram Tarih
IMDb 7.6
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Ryan
Murphy
Oyuncular David
Corenswet
Darren
Criss
Laura
Harrier

3. Watchmen

Ödüllü Diziler

1986 yılında aynı isimli çizgi romandan uyarlanan Watchmen dizisi, bir grup süper kahraman görünümündeki polislerin hikayesini anlatmaktadır. Suçlu olarak gözüken maskeli kahramanlar gizemli bir cinayet davasına kurban gitmiştir.

Tür Dram Bilim Kurgu Aksiyon
IMDb 8.1
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Damon
Lindelof
Oyuncular Regina
King
Jean
Smart
Don
Johnson

4. Succession

Ödüllü Diziler

Dünyanın en büyük medya şirketlerinden birisini yöneten Logan Roy ve dört çocuğunun hikayesini anlatan Succesion dizisi, New York’ta geçmektedir. Baba ve oğullar arasındaki gücü, parayı ve aile değerlerini konu alan diziyi kesinlikle izlemelisiniz.

Tür Dram
IMDb 8.6
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen Jesse
Armstrong
Oyuncular Brian
Cox
Jeremy
Strong
Kieran
Culkin

5. Euphoria

Ödüllü Diziler

Augustine Frizzell’in aynı isimli dizisinden uyarlanan Euphoria dizisi, Rue’nun hikayesi anlatılmaktadır. 17 yaşında olan Rue genç olduğundan dolayı başına sürekli bir olay gelmektedir. Rue’nun hayatında seks, uyuşturucu, aşk ve travma gibi konular işlenmektedir.

Tür Dram
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Sam
Levinson
Oyuncular Zendaya Hunter
Schafer
Maude
Apatow

6. Ozark

Ödüllü Diziler

Chicago’da yaşayan bir ailenin babası Marty Byrde Meksika’nın en büyük ikinci uyuşturucu kartelinin para aklama işine girer. Her şey kusursuz ilerlerken işleri bozulur, ailesini korumak adına Ozark Platosu olarak bilinen Güney Missouri’ye taşınır.

Tür Polisiye Dram Gerilim
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Bill
Dubuque
Oyuncular Jason
Bateman
Laura
Linney
Sofia
Hublitz

7. Game of Thrones

Ödüllü Diziler

İlk sezonu 2011 yılında ekranlara gelen ve toplamda 8 sezon süren Game Of Thrones, ödüllü diziler listesinde tüm zamanların en çok izlenen ve en beğenilen yapımlardan… Eminiz ki bu diziyi izleme tavsiyesini çevrenizde bulunan birçok kişiden duymuşsunuz. Starklar, Lannisterlar, Targaryenler başta olmak üzere 7 krallık… Ve Kış tepesinin ardında kendisine ordu toplayan Ak Gezenler… Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler listesinde fantastik bir macerayı, büyüleyici bir şekilde ele alan Game Of Thrones dizisini mutlaka izleme listenize dahil etmelisiniz.

Tür Bilim Kurgu Macera Aksiyon
IMDb 9.3
Gösterim
Tarihi
2011
Yönetmen D.B.
Weiss
Oyuncular Emilia
Clarke
Peter
Dinklage
Kit
Harington

8. Fleabag

Ödüllü Diziler

 

Amazon Prime dizileri arasında yer alan ve yayınladığı dönem içerisinde bir çok ödülün sahibi olan Fleabag dizisinde ailevi sorunlar sebebiyle hayattan sıkılmış ve bezmiş bir durumda olan kadının hayatı aktarılır. Kendisi hayatını düzene sokmak istese de ona engel olan bir kişi de vardır. Özellikle çalışan bir kadının hayatı boyunca yaşadığı zorlukları harika bir hikayeyle gözler önüne seren bu yapımı mutlaka izlenmesi gereken diziler listesine ekleyebilirsiniz.

Tür Komedi
IMDb 8.7
Gösterim
Tarihi
2016
Yönetmen Kenneth
Branagh
Oyuncular Phoebe
Waller
-Bridge
Andrew
Scott
Brett
Gelman

9. Chernobyl

Ödüllü Diziler

HBO'nun en iyi dizileri listesinde de yer verdiğimiz, 2019 yılında izleyenleriyle buluşan ve sadece bir sezon yayınlanan Chernobly, Ukrayna’da meydana gelen ve ülkemiz başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesine radyasyon yayan Çernobil Nükleer Santrali’nin patlamasını konu ediniyor. Yapım, santralde patlama öncesinde yapılan yanlışları ve patlama sonrasında olayın tüm dünyadan nasıl sakladığını harika bir dille aktarırken, aynı zamanda bir adam ve kadının bu felaketi önlemek için verdikleri mücadeleyi de ele alıyor.

Tür Dram Tarih Gerilim
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Craig
Mazin
Oyuncular Jared
Harris
Stellan
Skarsgård
Paul
Ritter

10. Black Mirror: Bandersnatch

Ödüllü Diziler

Her sezon farklı bir hikayeyi işleyen Black Mirror, 2018 yılında izleyicilerle buluşturduğu Bandersnatch isimli yapımda, oldukça kapsamlı bir fantastik romanı oyun haline getirmeye çalışan genç bir adamın yaşadıklarını ele alır. Gerçeklikle sanal dünya arasında ikilemde kalan genç adam bir zaman sonra yaşadıklarını sorgulamaya başlar. Son yılların en ilginç yapımları arasında yer alan ve dizi eleştirmenleri tarafından geçer not alan Black Mirror: Bandersnatch, aynı zamanda Emmy ödüllü diziler arasında yerini ala bir yapım.

Tür Gizem Bilim Kurgu Dram
IMDb 7.2
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen David
Slade
Oyuncular Fionn
Whitehead
Craig
Parkinson
Will
Poulter

11. The Marvelous Mrs. Maisel

Ödüllü Diziler

Ödüllü diziler listemize 2017 yılında izleyiciyle buluşan ve IMDB’de 8.7 puan alma başarısın gösteren The Marvelous Mrs. Maisel diziyle devam ediyoruz. 1958 yılında geçen yapım, New York’ta güzel bir aileye sahip olan Miriam (Midge) Maisel’in bir anda hayatının nasıl değiştiğini izleyiciye aktarıyor. Mrs. Maisel, bütün hayatını eşinin stand up gösterilerine adamıştır ve terk edilmesiyle beraber hayatında dönüm noktasına girer. Terk edildiği akşam kendisini sahnede terk edilişi anlatırken bulan Maisel, bir anda alkışların odak noktası olur. Artık yeni hayatına merhaba diyecektir.

Tür Komedi Dram
IMDb 8.7
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Amy
Sherman
-Palladino
Oyuncular Rachel
Brosnahan
Alex
Borstein
Michael
Zegen

12. American Crime Story

Ödüllü Diziler

Ödüllü diziler listesinde belki de en ilginç yapımlardan bir tanesi American Crime Story… Dizi her sezonunda tarihin en karışık cinayet davalarını ele alıyor. Özellikle ilk sezonunda, bütün ABD’yi siyahlar ve beyazlar olarak ayıran Amerikan futboluna 70’lerde damgasını vuran ünlü sporcu V.O.J. Simpson’un davasını işliyor. O.J. Simpson karısını öldürmekle suçlanmıştır ve mahkeme karşısındadır. Dizinin yayınlandığı döneme kadar medyatik değeri hala yerinde olan dava, aynı zamanda yüzyılın en çok takip edilen davası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tür Biyografi Suç Dram
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2016
Yönetmen Scott
Alexander
Oyuncular Sarah
Paulson
Annaleigh
Ashford
Sterling
K. Brown

13. Black Mirror

Ödüllü Diziler

Her sezon farklı bir hikayeyi ele alan Black Mirror, 2011 yılında izleyiciyle buluşturduğu serisinde teknolojik alet çağının insan hayatını ne kadar derin etkilediğini ele alıyor. İzleyici, izlediği her bölüm sonrasında bir neci kendi hayatını da sorgulamaya başlıyor. Çünkü, dizi de anlatılan aslında biziz… Black Miror’un kalitesiyle bir araya gelen bu harika konuyu mutlaka izlenmesi gereken diziler listenize dahil edebilirsiniz. Çok sayıda ödülün de sahibi olan dizinin diğer sezonlarını da fırsat bulduğunuzda izlemenizi öneririz.

Tür Dram Bilim Kurgu Gerilim
IMDb 8.8
Gösterim
Tarihi
2011
Yönetmen -
Oyuncular Caitlin Innes
Edwards
Pom
Klementieff
Ruibo
Qian

14. The Handmaid's Tale

Ödüllü Diziler

Hulu Original Tv Series tarafından 2017 yılında izleyiciyle buluşan ülkemizde ise BluTV dizileri arasında yayınlanan The Handmaid's Tale, Emmy ödüllü bir yapım. Dizinin konusu; Terör saldırısı sonrasında ABD hükumeti düşmüş, başkan ve kongre üyeleri infaz edilmiştir. Radikal bir grup ise yönetimi ele almış ve kadınların bütün hakları ellerinden alınmıştır. Tüm bu kaosun içerisinde bulaşıcı cinsel hastalıklar boy göstermemeye başlamış ve doğurganlık azalmıştır. Dizide doğurganlığını kaybetmeyenlerden Offred, yüksek rütbeli komutanlara çocuk doğurmak için kullanılır. Oldukça baskıcı bir rejim içerisinde hayatını devam ettirmeye çalışan Offredd, aynı zamanda elinden alınan kızını bulmak içinde büyük bir mücadele verecektir.

Tür Dram Bilim Kurgu Gerilim
IMDb 8.5
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Bruce
Miller
Oyuncular Elisabeth
Moss
Joseph
Fiennes
Yvonne
Strahovski

15. Veep

Ödüllü Diziler

Komedi dizileri listesinde de yer verdiğimiz Emmy Ödülü yapım Veep, ABD Başkan Yardımcısı olan Selina Meyer trajikomik hikayesini izleyici aktarıyor. Geldiği konum oldukça önemlidir ancak kendisi konumu için güçsüz ve beceriksizdir. Her ne kadar Başkan ile arasında yapmacık bir ilişki olsa da Selina, ABD’nin göz bebeğidir. Oldukça güzel ve eğlenceli bir hikayesi olan Veep, ödüllü dizler listesinde mutlaka izlenmesi gereken bir yapım. HBO yapımlı bir dizi olduğunu da özellikle belirtmek isteriz.

Tür Komedi
IMDb 8.3
Gösterim
Tarihi
2012
Yönetmen David
Mandel
Oyuncular Julia Louis
-Dreyfus
Anna
Chlumsky
Tony
Hale

16. Big Little Lies

Ödüllü Diziler

Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler listesinde HBO yapımlı diziler oldukça dikkat çekerken, Ödüllü diziler listesinde bu durum pek farklı değil. Dizi sektörünün zirvesinde yer alan HBO’nun Big Little Lies isimli yapımı, Liane Moriary isimli yazarın kitabından uyarlanıyor. Dizi, hayatları mükemmel olan 3 kadının bir cinayet etrafında hayatlarının kesişmesini konu alıyor. Başrollerinde Reese Witherspoon, Nicole Kidman ve Shailene Woodley yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Jean Marc Valle oturuyor.

Tür Suç Gizem Dram
IMDb 8.5
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Liane
Moriarty
Oyuncular Reese
Witherspoon
Nicole
Kidman
Shailene
Woodley

17. Sherlock

Ödüllü Diziler

Aynı isimli romandan sinemaya ve dizilere uyarlanan Sherlock dizisi, ilk kez 2010 yılında izleyiciyle buluşan bir mini diziydi. Yapımın büyük ilgi görmesi ve Emmy ödülü başta olmak üzere birçok ödülü silip süpürmesi uzun aralar verse de dizinin birkaç sezon daha devam etmesini sağladı. Geçmiş Sherlock Holmes karakterlerinden farklı olarak, bu sefer karşımıza modern teknolojiyi kullanan bir Sherlock var…

Tür Suç Dram Gerilim
IMDb 9.1
Gösterim
Tarihi
2010
Yönetmen Steven
Moffat
Oyuncular Benedict
Cumberbatch
Martin
Freeman
Amanda
Abbington

18. Breaking Bad

Ödüllü Diziler

Breaking Bad, kanser hastası olduğunu öğrenen bir Kimya öğretmenin başından geçen olayları aktarıyor. 2 sene ömrü kaldığı belirtilen Walter White’in (Heisenberg) artık tek bir amacı vardır. Ailesini yüksek bir miras bırakmak. Ancak bunun için ilginç bir yönteme başvurur. Kimya bilgisini uyuşturucunun kraliçesi olan Meth üretmek için kullanır. Artık o bambaşka birisidir.

Tür Suç Dram Gerilim
IMDb 9.5
Gösterim
Tarihi
2008
Yönetmen Vince
Gilligan
Oyuncular Bryan
Cranston
Anna
Gunn
Aaron
Paul

19. Modern Family

Ödüllü Diziler

2009 yılında izleyiciyle buluşan Modern Family, komedi dizleri listesinde efsaneler arasında bir yapım. Dizinin başrolünde yer alan Jay, genç bir eşe sahiptir ve eşinin bir oğlu vardır. Jay, bir yandan üvey babalık yapmak zorunda kalırken, diğer yandan da genç eşini başkalarına kaptırmamak için mücadele verir. Dizide yer alan bir başka aile ise Phil ve Claire Dunphy… Claire, jay’in öz kızıdır Phil ise damadıdır. Ailenin en büyük derdi yaramaz uslanmaz oğulları. Dizide yer alan üçüncü aile ise gay çiftten oluşan Mitchell ve Cameron… Bu 3 ailesinin hiç dinmeyen komik hikayeleri tek bir senaryoda bir araya geliyor.

Tür Komedi
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2009
Yönetmen Steven
Levitan
Oyuncular Ed
O'Neill
Julie
Bowen
Ty
Burrell

20. The Normal Heart

Ödüllü Diziler

Aslında bir tiyatro oyunu olan The Normal Heart, tv filmi uyarlaması olarak karşımıza çıkan bir yapım. Dizi, 80 yıllarda patlak veren AIDS virüsüne karşı başlatılan kampanyaya dikkat çeken aktivist yazar Ned Weeks’in hikayesini ele alıyor.

Tür Dram Tarih Romantik
IMDb 7.9
Gösterim
Tarihi
2014
Yönetmen Ryan
Murphy
Oyuncular Mark
Ruffalo
Julia
Roberts
Matt
Bomer

21. Homeland

Ödüllü Diziler

Ödüllü diziler listesinde 2011 yılında başlayıp 2020 yılına kadar devam eden Homeland, CIA ajanı Carrie Mathison’un başından geçen birbirinden heyecanlı ve gerilim dolu olayları anlatıyor. Dizinin ilk sezonunda kahramanımız Carrie, sekiz yıldır kayıp olan ve artık öldüğü farz edilen Birleşik Devletler askeri Nicholas Brody’nin kurtarılmasını sağlayan istihbaratın bir tuzak olduğuna inanır. Nicholas Brody’nin El Kaide komplosuyla bağlantılı olduğuna inanmaktadır. İnancının doğru olup olmadığını araştırma peşine düşen Carrie, bu yolun hiç de basit bir yol olmadığını sonradan anlayacaktır.

Tür Suç Dram Gizem
IMDb 8.3
Gösterim
Tarihi
2011
Yönetmen Gideon
Raff
Oyuncular Claire
Danes,
Mandy
Patinkin
Elizabeth
Marvel

22. Mad Men

Ödüllü Diziler

ABD’nin 1960 yıllarında reklamcılık dünyanın kalbi New York’ta geçen dizi şatafatlı ve geleceği parlak insanların hayatına dokunuyor. Hikayesiyle ve oyuncu başarısıyla birçok ödülün sahibi olan yapım, değişen zamana ayak uydurmaya çalışan ve reklam konusunda oldukça iyi olan Don Draper ve ekibinin yaptıklarını harika bir senaryoyla ince ince işliyor. En iyi dizi dalın Emmy ödülünü alan Mad Men isimli bu yapımı kesinlikle izlemelisiniz.

Tür Dram
IMDb 8.6
Gösterim
Tarihi
2007
Yönetmen Matthew
Weiner
Oyuncular Jon
Hamm
Elisabeth
Moss
John
Slattery

23. 30 Rock

Ödüllü Diziler

2006 – 2013 yılları arasında 7 sezon ekranlarda kalan 30 Rock, Emmy ve Altın Küre ödüllerini kazanan harika bir komedi dizisi… Konusuna kısaca değinecek olursak, Televizyon programının kamera arkası işleniyor. 30 Rockefeller Plaza’daki The Girlie Show setinde programın baş yazarı konumunda olan Liz Lemon’ın patronu vefat edince hem özel yaşamı hem de iş yaşamı değişecektir.

Tür Komedi
IMDb 8.2
Gösterim
Tarihi
2006
Yönetmen -
Oyuncular Tina
Fey
Alec
Baldwin
Tracy
Morgan

24. The Sopranos

Ödüllü Diziler

Tüm zamanların en iyi mafya dizileri listesinde de yer alan aynı zamanda Emmy ödülleri başta olmak üzere bir çok ödülün sahibi olan The Sopranos, New Jersey'deki bir Amerikan-İtalyan mafya ailesinin lideri yani babası olan Tony Soprano ve Soprano ailesinin yaşamlarından kesitler sunar. Toplam 86 bölüm yayınlanan dizi, Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler listesinde de yer alıyor. Eğer mafya dizileri hayranıysanız 6 sezonluk bu efsane diziyi kesinlikle izlemelisiniz.

Tür Suç Dram
IMDb 9.2
Gösterim
Tarihi
1999
Yönetmen David
Chase
Oyuncular James
Gandolfini
Edie
Falco
Michael
Imperioli

25. 24

Ödüllü Diziler

Macera ve polisiye dizileri türünde harika bir yapım 24 dizisi, hikaye işleyişi sebebiyle diğer yapımlardan oldukça farklıdır. Her sezon bir gün içerisinde yaşananları ele alır. Her sezon da 24 bölümden oluşur. Kısaca her bölüm dizinin sadece 1 saatini anlatmaktadır. Başrolde bulunan Jack Bauer, Terör timinde çalışan bir ajan olarak karşımıza çıkar ve asıl görevi terör saldırılarını önlemektir. Emmy ödüllü yıldız Kiefer Sutherland (Jack Bauer), ilk sezonunda gösterdiği performans sayesinde Altın Küre ödülünün de sahibi olmuştur.

Tür Polisiye Macera Aksiyon
IMDb 7.5
Gösterim
Tarihi
2001
Yönetmen Joel
Surnow
Oyuncular Kiefer
Sutherland
Elisha
Cuthbert
Mary Lynn
Rajskub

26. The Office

Ödüllü Diziler

The Office dizisinin ABD versiyonu olan The Office US, çalışanlarının mutluluğunu gözeterek şirket kurallarını esnetmeye çalışan, ara sıra masumane oyunların kurbanı, kaba ve taş kalpli bir şef ve onun çevresindeki insanların başından geçen olayları anlatmaktadır. Her bölümüyle sizleri güldürmeyi başaracak bu yapımı komedi dizileri türünde izlemenizi öneriyoruz.

Tür Komedi
IMDb 8.9
Gösterim
Tarihi
2005
Yönetmen Ricky
Gervais
Oyuncular Rainn
Wilson
Jenna
Fischer
John
Krasinski

27. Lost

Ödüllü Diziler

2004-2010 yılları arasında yayınlanan ve o döneme damgasını vuran Lost, Sidney-Los Angeles seferini yapan 815 sefer sayılı uçağın okyanus üzerindeyken manyetik bir alana kapılması ve uçağın bir adaya düşmesinden sonra yaşananları konu ediniyor. İlk başta klasik bir ada olarak görülen bu yer, karakterlerin hepsinin hayatının farklı biçimde değişmesine neden oluyor. Her gün yeni bir kaos ile karşılaşan insanların hayatta kalması için çok büyük mücadele vermek zorundadır.

Tür Macera Bilim Kurgu Gizem
IMDb 8.3
Gösterim
Tarihi
2004
Yönetmen J.J.
Abrams
Oyuncular Matthew
Fox
Evangeline
Lilly
Josh
Holloway

28. Everybody Loves Raymond

Ödüllü Diziler

1996 senesinde ilk sezonu ile ekranlara gelen Everybody Loves Raymond, bol kazançlı bir spor yazarıdır ve güzel bir aile yaşantısı vardır. Eşi ve çocukları ile mutlu bir hayat süren Raymond ailesi, evin karşısında oturan komşuları Ray Ailesi bu mutluluğa sürekli olarak gölge düşürür. Ray ailesinin sürekli olarak çat kapı Raymond Ailesinin evine ziyarete gelmesi Ray ve Debra'yı artık çıldırtmak üzeredir. Tam bir aile komedisi olan Everbody Loves Raymond, kesinlikle izlemeniz gereken ödüllü bir yapım.

Tür Komedi Aile
IMDb 7.1
Gösterim
Tarihi
1996
Yönetmen Phil
Rosenthal
Oyuncular Ray
Romano
Patricia
Heaton
Brad
Garrett

29. Arrested Development

Ödüllü Diziler

Netflix dizileri listesinde de bulunan ödüllü yapım Arrested Development, batan bir şirketin yanı sıra her şeyini kaybetmiş bir ailenin bir arada durması için çaba veren Michael’ın başından geçen olaylara odaklanır.

Tür Komedi
IMDb 8.7
Gösterim
Tarihi
2003
Yönetmen Mitchell
Hurwitz
Oyuncular Will
Arnett
Jason
Bateman
Jessica
Walter

30. The West Wing

Ödüllü Diziler

Ödllü Diziler listesinde 1999 yılında izleyiciyle buluşan The West Wing, Beyaz Saray’da geçen bir yapım. Dizide, ABD Başkanı ve çalışanlarının gündelik yaşamları ele alınıyor. ABD, tüm mekanizmasını ele alan dizi, yayınladığım dönem elde ettiği başarılar sayesinde ABD halkı ile Beyaz Saray’ın yakınlaştırılmasına imza atmıştır. Dizi ilk sezonunda 9 dalda Emmy ödülünün sahibi olmuştur.

Tür Dram
IMDb 8.8
Gösterim
Tarihi
1999
Yönetmen Aaron
Sorkin
Oyuncular Martin
Sheen
Allison
Janney
Rob
Lowe

31. The Simpsons

Ödüllü Diziler

1989 yılında ilk kez izleyiciyle buluşan ve günümüze kadar 31 sezondur devam eden The Simpsons… Animasyon ve komedi türünde izleyicilerle buluşan yapımda, Homer ve lise aşkı evlenmiş, Springfield’da orta halli ailelerin yaşadığı Evergreen Terrace yaşamaya başlamıştır. 3 tane ilginç ve bir o kadar zeki çocukları olan bu ailenin yaşadıkları sizleri her bölüm emin olun ekran başına kitlemeyi başaracaktır.

Tür Animasyon Komedi
IMDb 8.7
Gösterim
Tarihi
1989
Yönetmen Al
Jean
Oyuncular Harry
Shearer
Dan
Castellaneta
Hank
Azaria
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
334
892
555
11
44
33
11
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.