NeOldu.com

JET HIZINDA İNTERNET İSTEYENLERE: EN İYİ 10 MODEM | 2021

Meriç Özbilek
Meriç Özbilek

Günlük hayatta evden internete girmemizi sağlayan modemleri sizler için inceledik ve liste haline getirdik. İşte yüksek hızlı en iyi 10 modem modeli.

Jet Hızında İnternet İsteyenlere: En İyi 10 Modem | 2021

Modem Tavsiyesi

En iyi VDSL modem hangisi? Hangi modemi almalıyım? En iyi ADSL modem hangisi? Hangi fiber modem tavsiye ediliyor? Bu gibi soruların cevabını soruyorsanız bu içeriğimiz tam size göre!

Modemler, şebeke hızlarının artmasıyla birlikte son dönemlerde oyun tutkunlarının ve günün büyük bir kısmını internette geçirenlerin ilgi odağı oldu. Bu içeriğimizde modemleri karşılaştırarak en hızlılarını bir araya getirdik.

Modem tavsiyesi içeriğimizde Tenda, Keenetic, TP-LINK ve ASUS gibi birçok markanın modelini bulabilirsiniz. Bu modemleri artı ve eksi yönlerine göre değerlendirerek bir sıralama hazırladık. Ayrıca listemizde en iyi modem markalarının ürünleri de yer alıyor.

En iyi modem hangisi? Şüphesiz yeni bir modem alacak kişilerin en çok merak ettiği soru bu oluyor. Bu yüzden piyasada bulunan tüm modemleri inceleyerek en iyilerini listeledik. Modem önerilerini verirken en dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi kullanıcı yorumlarıdır. Bu sebeple içeriğimizdeki modellerin altında yorumlarını bulabilirsiniz. Hangi modem daha iyi? diye soruyorsanız.

İşte yüksek çekim gücüne sahip en iyi modemler...

1. Tenda V1200

modem

ARTILAR EKSİLER
1200 Mbps bağlantı hızı
Şık tasarım

En iyi modemler listemize Tenda V1200 ile başlıyoruz. Tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Tenda V1200, yeni nesil bağlantı özelliklerine sahiptir. Bu modem tüm DSL bağlantı tiplerini desteklemektedir. Gelişmiş ve yüksek hızlı bağlantı sunan Tenda V1200, internet kullanımı sırasında kasma veya kopma yaşatmamaktadır. Dilerseniz bu modemi duvara yerleştirerek de kullanabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Kablosuz Bağlantı Hızı 1200 Mbps
Ethernet Çıkışı 4 Port
USB Var
Anten Gücü 5 dBi
Güç 12 V
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Cihaz gerçekten güzel. Eski modemimin dibinden alamadığım hızı evin en uzak yerinden alıyorum. Yalnız 5 Ghz bandında fazla duvar engel varsa pek iyi çalışmaz ama cihaz memnun etti. Birde kargo biraz geç geldi. Paketleme falan gayet iyiydi. Fiyatını sonuna kadar hak ediyor. B** K**.

👤 3. günde kargo geldi. Ürün görüldüğü gibi. Kurulumu kolay. Türkçe kullanım kılavuzu var. Wi-Fi çekim gücü 3+1 evde her yerde tam çekiyor. Bahri T.

2. Keenetic Extra DSL Modem

modem

ARTILAR EKSİLER
Türkçe arayüz desteğinin olması Mod değiştirme anahtarının olmaması
Yüksek güvenlikli yapısı
Hızlı işlemcisi

Keenetic Extra, sahip olduğu 128 MB DDR3 Ram ile kablosuz bağlantı hızınızı en üst seviyeye çıkartmaktadır. Modelde bulunan 4 adet anteni istediğiniz gibi yönlendirerek kendinize göre ayar oluşturabilirsiniz. Gelişmiş özellikli Keenetic Extra DSL, evinizin her köşesine yüksek hızda internet bağlantısı gönderebilmektedir. Ayrıca cihaz, güçlü güvenlik sistemi ile sizi ve ailenizi siber saldırılara karşı korumaktadır.

Teknik Özellikler
Kablosuz Bağlantı Hızı 300 Mbps
Ethernet Çıkışı 4 Port
USB Var
Anten Gücü 2x5 dBi
Güç 12 V
Trendyol Fiyatını Gör Amazon Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Kurulum kolay, panel oldukça kullanışlı ve Türkçe. Hızı oldukça iyi. Cep telefonu uygulaması güzel. Birisi girdiği anda bildirim geliyor, kısıtlama yapılabiliyor. Eski modemimde sorun yaşıyordum iyi ki almışım. Bağlantı hızım 75 Mbit. Wifi ile direk 75 alabiliyorum. Emre D.

👤 Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. O çok memnun kalmıştı fakat benim altyapım olmadığı için gereksiz bulmuştum. Altyapı sonunda geldi ve bende almaya karar verdim. İnternetim 100 Mbit ve neredeyse aynı hızı alıyorum. Tavsiye ederim. F** A**.

3. Zyxel VMG3625-T50B Modem

modem

ARTILAR EKSİLER
Firewall sistemi Anteninin olmaması
Kablosuz bağlantısının yüksek hızlı olması

Modem tavsiyelerini verdiğimiz içeriğimize Zyxel VMG3625-T50B ile devam ediyoruz. Kullanıcı odaklı bir şekilde tasarlanan modemin kurulum işlemi oldukça basittir. Bu modem, sahip olduğu Wave 2 teknolojisi sayesinde birden fazla cihazın aynı anda indirme veya yükleme yapabilmesine olanak sağlıyor. Kullandığınız programın internet ihtiyacına göre bağlantı önceliğini kolaylıkla atayabildiğiniz modem, maksimum 867 Mbps bağlantı hızına ulaşabilmektedir.

Teknik Özellikler
Kablosuz Bağlantı Hızı 1200 Mbps
Ethernet Çıkışı 4 Port
USB Var
Anten Gücü 2x5 dBi
Güç 12 V
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumu

👤 Tam bir fiyat performans ürünü, muhteşem. 50 Mbps internetim var ve 40 Mbps altını görmedim. Ping de 4-9 ms arası oluyor. Kesinlikle tavsiye ederim. M** G**.

👤 5 kişilik bir aileyiz. Uzaktan eğitimden dolayı aktif olarak internet kullanıyoruz. İnternet sağlayıcımız TTNET olmasına rağmen modemden oldukça yüksek bir verim aldık. Çok memnunuz. S** A**.

modem

ARTILAR EKSİLER
Ebeveyn kontrolü özelliği USB girişinin olmaması
Misafirler için özel ağ

Ebeveyn kontrol özelliği sayesinde çocuklarınızın sadece güvenli sitelere girmesini sağlayabildiğiniz modemle eve gelen misafirleriniz için özel bir ağ oluşturabilirsiniz. Modem, yüksek güvenlikli yazılımları sayesinde beklenmeyen siber saldırılara karşı sizleri korumaktadır. Ayrıca cihaz ve uygulamaya göre bağlantı gücünde önceliği atayabildiğiniz ürünün 6 farklı dilde arabirimi bulunmaktadır.

Teknik Özellikler
Kablosuz Bağlantı Hızı 867 Mbps
Ethernet Çıkışı 4 Port
USB Yok
Anten Gücü 4x5 dBi
Güç 12 V
Trendyol Fiyatını Gör Amazon Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumu

👤 Ürün fotoğraftaki gibi hiçbir eksiği gediği yok. TP-Link markasında da güvenebilirsiniz, işini en iyi yapan firmalardan. Ayarlama yaparken 5Ghz ve 2.4Ghz ağlar için iki farklı Wi-Fi noktası açacak. Eğer sadece 5 Ghz ağı açarsanız telefonunuz desteklemiyorsa görmez. Bu yüzden 2.4 Ghz olanı da açın. U** K**.

👤 Ürün gerçekten güzel. Bağlantı hızı çok iyi, tavsiye ederim arkadaşlar. Satıcı firmaya da ayrıca teşekkürler. Hediye kahve göndermiş, onun içinde çok teşekkür ederim. Abdürrakip Ç.

5. Tenda V300

modem

ARTILAR EKSİLER
Uygun fiyatlı olması Firewall sisteminin olmaması
Yıldırım koruma sistemi

En iyi modem önerisini verdiğimiz içeriğimize Tenda V300 ile devam ediyoruz. 1999 yılında faaliyete geçen Tenda firması, dünyada Network aygıtları ve ekipmanları anlamında lider üreticilerden biridir. Tenda’nın V300 modelini diğer modemlerden ayıran en önemli özelliği ise 6000V yıldırım korumasına sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra cihaz, her yöne döndürülmeye elverişli 2 anteni sayesinde çok geniş bir kablosuz sinyal kapsama alanı sağlıyor. Bu sayede evinizin veya işyerinizin neresinde olursanız olur internetiniz çekmeye devam eder.

Teknik Özellikler
Kablosuz Bağlantı Hızı 300 Mbps
Ethernet Çıkışı 4 Port
USB Var
Anten Gücü 5 dBi
Güç Belirtilmemiş
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 2 günlük kullanım sonrası görüşlerim: Evin tüm noktalarında WiFi çekim gücü çok iyi. Kullanıcı dostu arayüzü sevdim. İnternette herhangi bir kopma yaşamadım. 48 saattir açık olmasına ve evdeki herkesin internet kullanmasına karşın aşırı bir ısınma olmadı. Umarım uzun süre bu şekilde sıkıntı çıkmadan kullanılır. Ömer A.

👤 Nisan 2018'den beri, elektrik kesintileri hariç, sürekli açık ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Çok ısınıyor diye yorumları okumuştum, merak ettim gittim baktım, 40 derece civarında bir sıcaklık vardı ve hep var ama neden sorun olsun ki, demek ki çalışıyor. Mustafa A.

modem

ARTILAR EKSİLER
Her yerde çekebilmesi
Ebeveyn kontrolü sistemi

En iyi modem markalarından olan TP-Link’in çokça tercih edilen TD-W9970 ürünü, yeni nesil VDSL2 teknolojisini kullanmaktadır. Bu teknoloji TD-W9970'yi ADSL2+'dan neredeyse beş kat daha hızlı bağlantı sunmasını sağlıyor. Ek olarak ebeveyn denetimleri fonksiyonuna sahip olan modem, bu sayede belirtilen cihazların çevrimiçi süresini ve erişimini sınırlayabiliyor.

Teknik Özellikler
Kablosuz Bağlantı Hızı 300 Mbps
Ethernet Çıkışı 4 Port
USB Var
Anten Gücü 5 dBi
Güç Belirtilmemiş
Trendyol Fiyatını Gör Amazon Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün tam bir canavar her türlü interneti destekler. Türknet 35/mbs akn/akk'siz tarife ile kullanıyorum tam performans alıyorum, almayan pişman olur 10 yıllık tecrübe ve deneyimlerimde söylerim. Vural Ş.

👤 Ürün fiyat performans bakımından iyi. Türkçe menü olması dolayısıyla kurulumu kolay. Hızı mükemmel seviyede, 3 gündür kullanıyorum kopma vs hiçbir sıkıntı yok. Eski modemle kendimize eziyet ediyormuşuz resmen. Cemre C.

7. ASUS DSL-N16

modem

ARTILAR EKSİLER
Hızlı kurulum desteğinin olması USB girişinin olmaması
Misafir ağı Anten gücünün 2 dBi olması

En iyi modemleri listelediğimiz içeriğimize ASUS DSL-N16 ile devam ediyoruz. Bilgisayar bileşenleri üzerine çok kaliteli işler yapan Asus, DSL-N16 modemiyle tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Arayüzündeki VPN Aktif et butonuyla internette tam gizlilik ve güvenlikle sörf yapabildiğiniz ürün, uygun fiyatı sebebiyle çokça tercih ediliyor. 3 adımda ve 30 saniyede kurulan modem, 2 dBi gücünde antenlere sahiptir. Aynı zamanda bu cihazın akıllı telefon ve tablet üzerinden de kurulabildiğini belirtelim.

Teknik Özellikler
Kablosuz Bağlantı Hızı Belirtilmemiş
Ethernet Çıkışı Yok
USB Yok
Anten Gücü 2 dBi
Güç Belirtilmemiş
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Arkadaşım için satın aldım. Aynı ürünü kullanıyorum, çok memnunum. Modemi akıllı telefonunuz ile yönetebiliyorsunuz. Wi-Fi kullanıcılarına bant genişliği ataması yapabiliyorsunuz, oyun için optimize edebiliyorsunuz. ADSL ve VDSL bağlantı desteği mevcut. Daha saymadığım birçok özellik mevcut. Yunus Y.

👤 ADSL modemim Asus'tu, 5 sene sorunsuz kullandım. VDSL modemi olarak da bunu aldım. Evim 70 m2, evin ortasına koydum. İnternet tarifem 35 Mbit Türknet ve her yerden 30 Mbit'in üzerinde hız alıyorum. Celal Y.

modem

ARTILAR EKSİLER
Firawall özelliği Firewall özelliğinin olmaması
Router sistemine sahip olması
Fiber altyapısının olması
Mobil uygulama desteği

Vr300 modem modelinin abisi olan TP-Link Archer Vr400, Gigabit Ethernet bağlantı noktaları sayesinde standart Ethernet'ten 10 kat daha hızlı çalışıyor. Diğer modelden farklı olarak 1.2 Gbps’ye kadar süper hızlı Wi-Fi ye sahip olan modem, Beamforming teknolojisi ile kablosuz cihazları otomatik olarak bulup yüksek verimli bağlantılar oluşturuyor. Bu sayede Wi-Fi üzerinden bağlanmadan kaynaklanan hız düşmeleri ortadan kalkıyor.

Teknik Özellikler
Kablosuz Bağlantı Hızı 1200 Mbps
Ethernet Çıkışı 4 Port
USB Var
Anten Gücü Belirtilmemiş
Güç Belirtilmemiş
Trendyol Fiyatını Gör Amazon Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Arkadaşlar bu üründen gerçekten memnunum, dükkanımda kullanıyorum. Bu ürünü de ablam için sipariş verdim. Not: Dual Band VDSL modem istiyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum. Tarık K.

👤 Bence mükemmel, ısınma yapıyor diyorlar TP Link'e ama bu modelde rahatsız edecek bir ısınma görmedim. Ürünü alırken o kadar negatif ve saçma yorum yapanlar var ki. İnanın çok korkarak aldım ama çok memnunum. Osman S.

9. ASUS DSL-AC55U

modem

ARTILAR EKSİLER
Gaming moda sahip Türkçe menü desteğinin olmaması
Basit kurulum
Güvenli mod desteği
3G /4G desteğinin olması

ASUS DSL-AC51 modelindeki gibi Dual-Band desteği olan ASUS DSL-AC55U, buna ek olarak 20.5 dBi anten gücüne sahiptir. Modem, bu güç sayesinde rakipleriyle olan farkını ortaya koyuyor. Ayrıca bu cihazın iki farklı modeminin olduğunu belirtelim.

Teknik Özellikler
Kablosuz Bağlantı Hızı 867 Mbps
Ethernet Çıkışı 4 Port
USB Var
Anten Gücü 20.5 dBi
Güç 12 V
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Bu ürünü çok araştırdık şu an 16 Mb'lik bir hızımız var evde. Daha önce Türk Telekom modemini kullanıyorduk. Fakat hız alamıyorduk. Çok araştırdık ve bu cihazda karar kıldık. Kesinlikle süper öneriyorum. Tam hız veriyor ve kesinti yok. Firma da süper. Sude E.

👤 İki katlı bir evde yaşadığım için bu ürünü araştırıp tercih ettim. 260 metrekare evde sinyal gücü bir birim dahi azalmadı hiçbir zaman. Büyük bir alanı kapsamasını istiyorsanız düşünmeden tercih edebilirsiniz. Sait N.

10. DRAYTEK Vigor 2862ac

modem

ARTILAR EKSİLER
Çoklu kullanıcı desteği
Yüksek bağlantı hızı

Modem tavsiyelerini verdiğimiz içeriğimizi çekim gücü yüksek modemler arasında yer alan DRAYTEK Vigor 2862ac ile bitiriyoruz. Listenin en pahalı ancak en güçlü ürünü olan Draytek Vigor 2862ac, geniş kullanıcı desteği sayesinde genellikle işyerlerinde tercih edilmektedir. 1300 Mbps hızı sayesinde oldukça yüksek hızlarda internet kullanmanıza olanak sağlayan modem, 4 farklı ethernet portuna sahiptir. Son olarak ürünün fiyatının tuzlu olduğunu belirtelim.

Teknik Özellikler
Kablosuz Bağlantı Hızı 1300 Mbps
Ethernet Çıkışı 4 Port
USB Var
Anten Gücü 4 x 5 dBi
Güç Belirtilmemiş
Trendyol Fiyatını Gör Amazon Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün çok iyi fazlasıyla beğendik. A** Y**.

👤 Parası yüksek ama hak ediyor cidden başarılı. R** E**.


Benzer Tavsiyeler
Wi-Fi Sinyal Güçlendiriciler Laptop Modelleri

Modemler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Modem almadan önce aklımıza birçok soru takılabilir. Bu kısımda sizin için modemler hakkında bazı bilgileri bir araya getirdik. İşte modemlerle ilgili sıkça sorulan sorular.

Modem neye göre seçilir?

Bir modem almadan öncelikle neye ihtiyacımız olduğunu belirlememiz gerekmektedir. Çünkü son dönemde çok farklı türde modem çıkmaya başladı. İlk önce kaç tane ethernet portuna ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Evdeki bilgisayar sayısı ne kadar fazlaysa o kadar ethernet portuna ihtiyacınız vardır. Modem seçiminde bir diğer önemli nokta ise Wi-Fi'nin sizin için ne kadar önemli olduğudur. Eğer sürekli Wi-Fi üzerinden internete giriyorsanız kablosuz bağlantı hızı yüksek olan modemleri tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

ADSL mi VDSL mi daha iyi?

ADSL teknolojisi indirme ve yükleme hızında VDSL'den daha geridedir. VDSL teknolojisini kullanan modemler yüksek bant genişliği sunmaktadır. Bu modemler internet altyapınız da yeterliyse 100 Mbps'e kadar hıza ulaşabilmektedir. ADSL ise maksimum 16 Mbps'e kadar indirme, 1 Mbps'e kadar yükleme hızı sunmaktadır.

Hangi modem daha iyi?

4 tane anteni olan DRAYTEK Vigor 2862ac, 2021 yılının en iyi modemlerinden birisidir. Bu modem yüksek hızlı kablosuz bağlantısı sunmaktadır ve 4 adet ethernet portuna sahiptir. Ayrıca Firewall teknolojisine sahip olan modem, bu sayede sizi gelen saldırılardan koruyor.

En iyi modem markası hangisi?

Piyasada çok fazla modem markası bulunmaktadır. Kaliteleri birbirine yakın olan bu markaların en iyisi ise şüphesiz Zyxel'dir. Uzun yıllardan gelen tecrübesi ve yetişmiş işgücü sayesinde bu marka oldukça kaliteli modemler üretmektedir.

Modem kaç yıl dayanır?

Modemler genellikle pek fazla arıza veya bozulma durumu yaşamazlar. Bu sayede bir modem ortalama olarak 5-6 yıl arasında dayanabilmektedir. Modem teknolojilerinin gelişim süresi de yine 5-6 yıldır. Bu yüzden modeminiz bozulduğunda bile fazla üzülmezsiniz.

Modem modeli nerede yazar?

Her ne kadar modemlerin bazı özellikleri farklı olabilse de genellikle model kısmının yazdığı yer aynıdır. Şu ana kadar piyasaya çıkan modemlerin çoğunun modeli ya arka tarafında ya da alt tarafında yazmaktadır.

2021 yılında en çok satan modem hangisi?
Keenetic Extra DSL AC1200 Fiyatını Gör
Tenda V1200 AC Fiyatını Gör
Keenetic Omni DSL N300 Fiyatını Gör
Zyxel VMG1312-T20B Fiyatını Gör
TP-Link Archer VR300 AC Fiyatını Gör
TENDA V300 Fiyatını Gör
TP-LINK TD-W9970 Fiyatını Gör
Zyxel VMG1312-T20B Fiyatını Gör
Huawei Hg630A Fiyatını Gör
TP-Link TD-W9960 Fiyatını Gör
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
92
13
32
2
4
3
5
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 5
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.