NeOldu.com

KORKU DİZİLERİ 2022 - GİZEM VE GERİLİM DOLU 35 KORKU DİZİSİ

Korku Dizileri 2022 - Gizem ve Gerilim Dolu 35 Korku Dizisi

Korku türünde dizi izlemek isteyenlere şiddetle tavsiye ettiğimiz en çok izlenen ve IMDb puanı yüksek korku dizilerini listeledik.

Giriş 04 Mart 2020 Çarşamba 12:51 / Güncelleme 26 Haziran 2022 Pazar 09:00

En Yeni ve İyi Korku Dizileri

Dizi tarihine damgasını vuran ve korku dolu sahneleriyle akıllara kazınan gelmiş geçmiş en iyi korku dizilerini sizler için bir araya getirdik. IMDb puanı yüksek en iyi ve en çok izlenen korku dizilerinin yer aldığı listemizde en popüler yabancı korku dizileri yer almıştır. İşte korku türünde dizi severlerin mutlaka izlemesi gereken en iyi 32 korku dizisi...

En İyi Korku Dizisi Önerileri;

1. All of Us are Dead (Hepimiz Öldük)

Korku Dizileri

Güney Kore yapımı bu fantastik dizide okul içerisinde korkunç olaylar yaşayan birgrup öğrencinin macerasını anlatıyor. Sıradan bir günde okula giden öğrenciler okulun içerisinde hızla yayılmaya başlayan zombi virüsü ile karşı karşıya kalıyorlar. Virüs öğrencilerin en yakın dostlarını zombiye çevirirken hayatta kalanlar bir yolunu bulup okukdan dışarı çıkmaya çalışacaklardır.

Tür Korku Gerilim Gizem
IMDb 7.6
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Sung-il
Chun
Oyuncular Chan
-young
Yoon
Ji-ho
Park
Yi-Hyun
Cho

2. Archive 81

Korku Dizileri

Netflix orijinal yapımı en iyi korku dizileri arasına girmeyi başaran Archive 81 dizisi geçmişe ait video kayıtlarını arşivleyen genç bir adamın hikayesini anlatıyor. Dan Turner isimli genç adam bozulmuş video kasetleri düzenleme işi için teklif alır. İşini yaptığı sırada videoları inceleme fırsatı bulan Dan yıllar önce yaşanılmış korkunç bir hikayeyi öğrenir. 25 yıl önce yaşanan bu olayda belgesel yapımcısı Melody Pendras'ın bir tarikata dair yaptığı araştırmalar yeniden gün yüzüne çıkacaktır.

Tür Korku Gerilim
IMDb 7.4
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Rebecca
Sonnen
-shine
Oyuncular Mamoudou
Athie
Dina
Shihabi
Martin
Donovan

3. The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

Korku Dizileri

Yüksek gerilim barındıran en iyi korku dizilerinden biri olan bu yapımda hayattan bıkkın bir kadın olan Anna'nın evinin penceresi önünde geçen hikayesi anlatılıyor. Hayatı monotonluk içerisinde geçen Anna elindeki şarap bardağı ile evinin penceresinden sürekli olarak caddeyi izlemektedir. Bir gün karşı dairesine yakşıklı bir adam ve güzel kızı taşınır. Bu çifti gören Anna güzel bir hayata dair umutlandığı sırada gizemli bir cinayetin şahidi olacaktır.

Tür Korku Gerilim Komedi
IMDb 6.4
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Rachel
Ramras
Oyuncular Kristen
Bell
Tom
Riley
Michael
Ealy

4. The Outsider (Yabancı)

Korku Dizileri

Flint şehrinde Terry Maitland isimli adam iyi bir eş, iki kız babası, İngilizce öğretmeni ve Küçükler Ligi koçudur. Kasabada herkes tarafından sevilmektedir. Bir gün kasabada katledilmiş vaziyette çocuk cesedi bulunur. Cesedin üzerinde Terry’nin parmak izleri vardır ve tüm kanıtlar Terry’yi işaret etmektedir. Terry tutuklanır ancak özgürlük savaşından vazgeçmez.

Tür Korku Gerilim
IMDb 8.6
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Richard
Price
Oyuncular Ben
Mendelsohn
Bill
Camp
Jeremy
Bobb

5. Paranormal

Korku Dizileri

Netflix’in korku türündeki en popüler yapımlarından bir tanesi olan Paranormal dizisi, Orta Doğu’da Netflix’in gerçekleştirilmiş olduğu üçüncü dizidir. 1960’lı yıllarda geçen dizi birçok olağanüstü olayla karşılaşan Dr. Refaat Ismail’in hayatını anlatmaktadır.

Tür Korku Gerilim Dram
IMDb 8.2
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Amr
Salama
Oyuncular Ahmed
Amin
Razane
Jammal

6. Sweet Home

Korku Dizileri

Ailesini felaket bir kazada kaybeden lise öğrencisi Hyun, evini terk etmek zorunda kalır. Tüm canavarların insanları yok etmeye uğraştığı bir dönemde yaşayan Hyun, dünyayı kurtarmak için zamana karşı savaşmalıdır.

Tür Korku Gerilim Aksiyon
IMDb 7.4
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Lee Eung
-Bok
Oyuncular Song
Kang
Lee Si
-Young
Lee Do
-Hyun

7. The Haunting of Bly Manor

Korku Dizileri

Zengin bir yaşam süren ve bir kızları bulunan çift trajik bir kaza sonucu hayatını kaybeder. Kimsesi bulunmayan çiftin kızları için yaşadığı malikanenin görevlileri devreye girer ve kendisine bir bakıcı tutar. Bakıcı işe girdikten sonra korkunç olaylar yaşanmaya başlar.

Tür Korku Dram Gizem
IMDb 7.4
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Ciarán
Foy
Oyuncular Victoria
Pedretti
Oliver
Jackson
-Cohen
Amelia
Eve

8. Unsolved Mysteries (Çözülmemiş Gizemler)

Korku Dizileri

Belgesel dizisi olan Unsolved Mysteries’te korkunç olaylar yaşayan kişiler anlatılmaktadır. Olaylar; dedektifler, gazeteciler, görgü tanıkları ve olayların kahramanları ile izleyicilere aktarılır.

Tür Suç Belgesel Gizem
IMDb 7.3
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Clay
Jeter
Oyuncular Pistol
Black
Myrtle
Carter
Jane
Green

9. Lovecraft Country (Lovecraft Ülkesi)

Korku Dizileri

1950’li yıllarda geçen dizide Atticus Black, kayıp babasını bulmak için çıktığı yolculuğa arkadaşı Letitia’yı ve amcası George’u yanına alır. Uzun, yorucu ve olaylı geçecek olan bu yolculukta dönemin ırkçı insanları nedeniyle çok fazla zorlanacaklar.

Tür Korku Dram Fantastik
IMDb 7.1
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Jordan
Peele
Oyuncular Jonathan
Majors
Jurnee
Smollett

10. Locke & Key

Korku Dizileri

Locke & Key dizisi, babalarının öldürülmesinden sonra Maine’deki evine geri dönen 3 kardeşin hikayesini anlatmaktadır. Bu kardeşler eve döndükten sonra kendilerine özel güçler veren anahtarlar keşfeder. Bu anahtarlarla ne yapacaklarını düşünen kardeşler, acımasız ve korkusuz şeytanın anahtarların peşinde olduğunu henüz bilmemektedir.

Tür Macera Fantastik
IMDb 7.4
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Carlton
Cuse
Oyuncular Darby
Stanchfield
Connor
Jessup
Emilia
Jones

11. The Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı)

Korku Dizileri

1959 – 1964 yılları arasında geçen dizide 5 sezon boyunca birbirinden bağımsız hikayeler anlatılmaktadır. Neredeyse tüm türleri işleyen dizide her bölümde farklı oyuncular ve konular işleniyor.

Tür Korku Bilimkurgu Fantastik
IMDb 5.8
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Jordan
Peele
Oyuncular Marco
Ramirez
Simon
Kinberg
Jordan
Peele

12. The Order

Korku Dizileri

Sihir ve canavarlarla dolu bir evrene giriş yapan Jack Morton kendini keşfetme yolculuğunu anlatmaktadır. The Order evreninde derinlere daldıkça ailesine dair sırları keşfeden Jack, bu sırada kurt adamlar ve büyülü güçler arasındaki savaşa dahil olmak zorunda kalır.

Tür Korku Dram Fantastik
IMDb 6.8
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Dennis
Heaton
Oyuncular Jake
Manley
Sarah
Grey
Adam
DiMarco

13. Servant

Korku Dizileri

Servant dizisi, gizledikleri bir trajedinin yasını tutan karı ve kocanın hayat hikayesini anlatmaktadır. Çift, yaşadıkları travmanın etkisinden bir türlü kurtulamayınca yaşanan olaylar evliliklerine zarar vermeye başlar.

Tür Korku Gerilim
IMDb 7.6
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Tony
Basgallop
Oyuncular Lauren
Ambrose
Toby
Kebbell
Nell
Tiger
Free

14. Kingdom

Korku Dizileri

Hanedanlığını etkisi altına almış salgından kurtulmanın yollarını arayan prens kötülüğe karşı savaş açmıştır. Güney Kore’de bulunan krallık açlık ve yozlaşma karşısına silahsız kalır. Krallığın başına gelen felaketler sadece bununla sınırlı değildir. Bulaştığı insanı korkusuz bir canavara dönüştüren virüste hızla yayılmaktadır.

Tür Korku Tarihi Gerilim
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Kim
Seong
-hun
Oyuncular Ji-hoon
Ju
Ryu
Seung
-Ryong
Doona
Bae

15. Love, Death & Robots (Aşk, Ölüm ve Robotlar

Korku Dizileri

18 kısa öyküden oluşan robot dizisinde her bölüm farklı bir konu ele alınmaktadır. Animasyon türündeki bu dizi bilimkurgudan komediye, korkudan fanteziye kadar tüm türleri işlemiş başarılı bir yapımdır. Dizinin en tuhaf yanı ise 18 bölümden oluşması ve bu bölümlerin 10 dakika olmasıdır.

Tür Korku Animasyon Bilimkurgu
IMDb 8.5
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Tim
Miller
Oyuncular Sentient
Dairy
Products
Werewolf
Soldiers
Robots
Gone
Wild

16. Legacies

Korku Dizileri

Okulda eğitim gören genç vampirler, kurt adamlar ve cadıların hikayesini ele almıştır. Salvatore Okulu’na yeni gelmiş olan öğrencilerin hepsinin içinde ortaya çıkmaya hazırlanan kötü ruhlar vardır. Öğrenciler içlerindeki kötü ruha yenik mi düşecek yoksa olmak istedikleri kahramanlara mı dönüşecek?

Tür Korku Fantastik Dram
IMDb 7.5
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen Julie
Plec
Oyuncular Danielle
Rose
Russell
Aria
Shahg
-hasemi
Kaylee
Bryant

17. Castle Rock

Korku Dizileri

Stephen King’in korku dolu romanlarından tanıdığımız Maine kasabasında geçen dizi hikayesi muhteşem bir kurguyla birlikte Castle Rock dizisinde izleyicilere sunulmuştur. Ünlü yönetmen Dustin Thomason’un Stephen Hawking’in eserlerinden uyarlanarak oluşturulmuş olup dizinin oyuncu kadrosunda Lizzy Caplan, Paul Sparks ve Barkhad Abdi yer almıştır.

Tür Korku Gerilim Dram
IMDb 7.6
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen Sam
Shaw
Oyuncular Lizzy
Caplan
Paul
Sparks
Barkhad
Abdi

18. Chilling Adventures of Sabrina (Sabrina'nın Ürpertici Maceraları)

Korku Dizileri

Fantastik bir hikayeye sahip olan dizide yarı cadı yarı ölümlü olan Sabrina karanlık güçlere karşı kendini korumaya çalışırken bir yandan da ailevi sorunlarıyla baş etmeye çalışır. Korku dolu sahneleriyle dikkat çeken Chilling Adventures of Sabrina dizisinin oyuncu kadrosunda Kiernan Shipka, Miranda Otto ve Ross Lynch rol almıştır.

Tür Korku Fantastik Dram
IMDb 7.6
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen Roberto
Aguirre
-Sacasa
Oyuncular Kiernan
Shipka
Miranda
Otto
Ross
Lynch

19. Evil

Korku Dizileri

Ünlü yönetmenler Robert King ve Michelle King’in 2019 yılına damga vuran korku dizileri “Evil” rahip olmak için eğitim alan ve zorlu bir süreçten geçen David DaCosta’nın hikayesini anlatmaktadır. Kilise tarafından atandığı görevin başına geçen David sebebini bilmediği gizemli ve dehşet verici bir takım olay yaşar. Bunun üzerine harekete geçen rahip adli psikolog Katja Herbers ile birlikte olayların bilimsel kaynağını araştırırlar.

Tür Korku Gerilim Fantastik
IMDb 7.6
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Michelle
King
Oyuncular Katja
Herbers
Mike
Colter
Aasif
Mandvi

20. The Strain (Gerilme)

Korku Dizileri

Dünyada insanları vampire dönüştüren bir virüs salgını başlamıştır. Dizide hastalığa henüz yakalanmayanların, virüse çare bulmak için yaşadıklarını anlatmaktadır.

Tür Korku Gerilim Dram
IMDb 7.3
Gösterim
Tarihi
2014
Yönetmen Guillermo
del Toro
Oyuncular Corey
Stoll
David
Bradley
Kevin
Durand

21. Ash vs Evil Dead

Korku Dizileri

İnsanlığı ölümcül bir salgın virüsü sarmıştır ve büyük tehdit oluşturmuştur. Ash bu salgına yakalanmayan nadir insanlardandır ve insanlığı kurtarmayı kendine görev edinir.

Tür Korku Aksiyon Fantastik
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2015
Yönetmen Tony
Tilse
Oyuncular Bruce
Campbell
Ray
Santiago
Dana
DeLorenzo

22. The Living and the Dead (Yaşayanlar ve Ölüler)

Korku Dizileri

Genç bir çifte, akrabalarından çiftlik miras kalır. Çiftliği başarılı bir işletmeye dönüştürmeyi düşünen çift, son derece kararlı bir şekilde ilerlemektedir ancak bir anda olağanüstü olaylar yaşanmaya başlar.

Tür Korku Gerilim Dram
IMDb 7.5
Gösterim
Tarihi
2016
Yönetmen Samuel
Donovan
Oyuncular Colin
Morgan
Charlotte
Spencer
Malcolm
Storry

23. Apparitions (Görünüşler)

Korku Dizileri

Roma Katolik Kilisesi rahibi Peder Jacob Myers şeytan çıkartmayla uğraşmaktadır. Öyle ki bu işte ustalaştıkça şeytanları cehenneme geri göndermesinin yanı sıra, hepsinin tekrardan kaçmasını engellemektedir.

Tür Korku Aksiyon Dram
IMDb 8.0
Gösterim
Tarihi
2008
Yönetmen Joe
Ahearne
Oyuncular Martin
Shaw
Rick
Warden
Siobhan
Finneran

24. The Vampire Diaries

Korku Dizileri

Vampir dizileri türünde 8 sezon boyunca yayınlanan The Vampire Diaries dizisi ünlü yönetmen Julia Plec’in en uzun soluklu yapımlarındandır. Paul Wesley, Ian Somerhalder ve Candice King’in oyuncu kadrosunda yer aldığı dizi büyücülerin, cadıların, vampirlerin ve hatta ölüp dirilenlerin yaşadığı korkunç bir kasabada yaşananları anlatmaktadır. Mystic Falls ismiyle anılan kasaba iyiliğin ve kötülüğün temsilcisi olan iki vampir kardeş Damon ve Stefan’ın savaşına sahne olur.

Tür Korku Fantastik
IMDb 7.7
Gösterim
Tarihi
2009
Yönetmen Julie
Plec
Oyuncular Paul
Wesley
Ian
Somerhalder
Candice
King

25. The Terror (Terör)

Korku Dizileri

Ünlü yönetmen David Kajganich’in 2018 yılında yayınlanmaya başlayan başarılı dizisi The Terror 1847 yılında yaşanan gerçek bir hikayeyi konu edinmiştir. Northwest Passage’yi bulmak için yola çıkan Kraliyet Donanmasında zorlu koşullar ve ümidini yitiren insanlar bir takım sorunlara sebep olurlar. Ancak bu uzun yolculuk gemideki herkesi yavaş yavaş etkisi altına alır ve paranoyakça düşünceler ortaya atılmaya başlanır. Keşif yapmak için gelen Kraliyet donanması askerleri büyük bir hayatta kalma mücadelesi içerisinde korku dolu anlar yaşayacaklardır.

Tür Korku Gerilim Dram
IMDb 8.0
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen David
Kajganich
Oyuncular Derek
Mio
Kiki
Sukezane
Cristina
Rodlo

26. American Horror Story

Korku Dizileri

Her sezonunda farklı bir hikayeyi konu edinen dizi muhteşem senaryosu ve usta oyuncu kadrosuyla dikkat çekmektedir. Dizi, senaryosunda lanetli evleri, akıl hastalarını ve paranormal olayları anlatmakta olup korku dolu sahneleriyle en iyi korku dizilerinden biri olmuştur. American Horror Story’nin oyuncu kadrosunda Emma Roberts, Sarah Paulson ve Kathy Bates yer almıştır.

Tür Korku Dram Fantastik
IMDb 8.1
Gösterim
Tarihi
2011
Yönetmen Ryan
Murphy
Oyuncular Sarah
Paulson
Emma
Roberts
Evan
Peters

27. Penny Dreadful

Korku Dizileri

Ünlü yönetmen John Logan imzalı korku ve polisiye dizileri türünde bir efsane olan Penny Dreadfull dizisi, Viktoryan döneminde geçmekte olup Dr. Frankenstein, Dracula ve Dorian Gray gibi korku türünün en bilindik karakterlerine yer vermiştir.

Tür Korku Polisiye Dram
IMDb 8.2
Gösterim
Tarihi
2014
Yönetmen John
Logan
Oyuncular Eva
Green
Josh
Hartnett
Timothy
Dalton

28. The Walking Dead

Korku Dizileri

11 sezon boyunca ekranlarda kalan The Walking Dead, gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler listesinde yerini almış bir yapım. Büyük bir izleyici kadrosuna sahip The Walking Dead’ın konusu insan etiyle beslenen zombilere karşı hayatta kalma mücadelesi veren bir grup insanı anlatmaktadır. Robert Kirkman’ın aynı isimli çizgi romanından dizi senaryosuna uyarlanan yapımın yönetmenliğini Esaretin Bedeli ve Yeşil Yol gibi sinema tarihinin en iyi filmlerine imza atan ünlü yönetmen Frank Darabont yapmıştır.

Tür Korku Dram
IMDb 8.2
Gösterim
Tarihi
2010
Yönetmen Frank
Darabont
Oyuncular Andrew
Lincoln
Norman
Reedus
Jeffrey
Dean
Morgan

29. Bates Motel

Korku Dizileri

İzleyenlerinin hayran kaldığı ve içlerinde sürekli bir merak duygusu bırakan ünlü film PHYSCO’nun ana karakteri Norman Bates’in sapık karkterine bürünmeden önceki hayatını konu edinen Bates Motel dizisi filmde anlatılan hikayenin öncesine giderek bu ikonik karakterin gerçeklerini ortaya koymaktadır. 5 sezon boyunca yayınlanan dizinin yönetmenliğini Anthony Cipriano yapmıştır.

Tür Korku Gerilim Polisiye
IMDb 8.2
Gösterim
Tarihi
2013
Yönetmen Anthony
Cipriano
Oyuncular Vera
Farmiga
Freddie
Highmore
Max
Thieriot

30. The Originals

Korku Dizileri

Netflix dizileri arasında oldukça popüler bir korku dizisi The Originals ile listemize devam ediyoruz. 5 sezon boyunca yayınlanan dizinin konusu ise Vampir Günlükleri dizisinin devamı niteliğinde olup Mikaelson ailesinin yıllar sonra tekrar New Orleans ‘a taşınmasını ve şehri tekrar yönetmek için cadılarla işbirliği yapmasını anlatmaktadır. The Originals isimli korku dizisinin oyuncu kadrosunda Joseph Morgan, Daniel Gillies ve Phoebe Tonkin yer almıştır.

Tür Korku Dram Fantastik
IMDb 8.2
Gösterim
Tarihi
2013
Yönetmen Julie
Plec
Oyuncular Joseph
Morgan
Claire
Holt
Daniel
Gillies

31. Supernatural (Doğaüstü)

Korku Dizileri

15 sezondur yayınlanan ve dizi tarihinin en çok izlenen yapımlarından biri olan Supernatural dizisi, Dean ve Sam Winchester adlı kardeşlerin doğa üstü güçlere sahip olan yaratıklara karşı verdikleri mücadeleyi anlatmaktadır. Henüz küçük yaşlardayken annelerini kaybeden iki kardeş babalarıyla birlikte avcılık yaparak büyürler. Ancak Sam genç yaşında farklı bir hayat yaşamak isteğiyle ailesini geride bırakıp üniversiteye gider. Bir süre sonra abisinden bir mektup alan Sam babasının kayıp olduğunu öğrenir ve abisiyle birlikte babasını aramaya koyulur.

Tür Korku Gerilim Fantastik
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2005
Yönetmen Eric
Kripke
Oyuncular Jared
Padalecki
Jensen
Ackles
Misha
Collins

32. Hannibal

Korku Dizileri

Sinema tarihinin en korkunç ve dehşet verici karakterlerinden Hannibal Lecter’in yer aldığı dizi de kendisine Red Dragon ismini veren bir seri katilin peşine düşen FBI ajanı Will Graham’ın hikayesi anlatılmıştır. Dizinin başrollerinde Hugh Dancy, Mads Mikkelsen ve Gillian Anderson rol almışlardır.

Tür Korku Gerilim Dram
IMDb 8.5
Gösterim
Tarihi
2013
Yönetmen Bryan
Fuller
Oyuncular Hugh
Dancy
Mads
Mikkelsen
Gillian
Anderson

33. Inside No.9

Korku Dizileri

Komedi ve Korku duygularını bir arada sunan başarılı dizi her bölümünde farklı karakterlerin yaşamlarını konu edinmekte olup 9 numaralı apartman dairesinde yaşananları aktarmaktadır. Steve Pemberton yaratıcılığında ortaya çıkan dizide sıradan olaylar bir anda akıl almaz bir hale bürünerek korku ve gerilim dolu sonlarla bitiyor.

Tür Korku Gerilim
IMDb 8.5
Gösterim
Tarihi
2014
Yönetmen Steve
Pemberton
Oyuncular Reece
Shearsmith
Steve
Pemberton
Rosie
Cavaliero

34. The Haunting of Hill House (Tepedeki Ev)

Korku Dizileri

Netflix korku dizileri listesinde Shirley Jackson’un aynı adlı romanından The Haunting of Hill House, uzun zamandır birbirlerinden ayrı olan 5 kardeşin yıllar sonra doğdukları eve yani Tepedeki eve dönmeleriyle başlayan bir takım olayları anlatmaktadır. Herkes tarafından perili köşk olarak anılmaya başlanan evde gizemli yaratıklar ve hayaletlerin olduğu söylenmektedir. Bu sırada yolları tekrar kesişen 5 kardeş evlerine dönerek geçmişten gelen olaylarla ve hayaletlerle yüzleşirler.

Tür Korku Dram
IMDb 8.7
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen Mike
Flanagan
Oyuncular Michiel
Huisman
Carla
Gugino
Henry
Thomas

35. Stranger Things (Tuhaf Şeyler)

Korku Dizileri

Matt Duffer ve Ross Duffer ikilisinin yönetmenliğini yaptığı Stranger Things dizisi son yılların en iyi ve en popüler yapımlarından... Dizinin ana merkezinde anlatılan konu küçük bir çocuğun kaybolması üzerine annesinin her yerde onu aramasını anlatmaktadır. Ayrıca sebebi bilinmeyen olaylar ve gerilim dolu sahneler dizide dikkat çeken diğer detaylardandır. Winona Ryder, David Harbour ve Cara Buono’nun oyuncu kadrosunda yer aldığı dizi muhteşem senaryosunda 80’li yılların korku türü yapımlarına da değinmiştir.

Tür Korku Gerilim Fantastik
IMDb 8.8
Gösterim
Tarihi
2016
Yönetmen Matt
Duffer
Oyuncular Millie
Bobby
Brown
Winona
Ryder
Finn
Wolfhard
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
43
317
7
12
7
5
292
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 4
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.