NeOldu.com

JULİA ROBERTS FİLMLERİ – HOLLYWOOD’UN GÜZEL YILDIZI JULİA ROBERTS’IN EN İYİ VE IMDB PUANI YÜKSEK 15 FİLMİ

Julia Roberts Filmleri – Hollywood’un Güzel Yıldızı Julia Roberts’ın En İyi ve IMDb Puanı Yüksek 15 Filmi

Amerikalı film starı Julia Roberts dizi ve sinema sektöründe kariyeri boyunca onlarca projede yer almış, onlarca ödüle layık görülmüştür. İşte en iyi 15 Julia Roberts filmi önerisi…

Giriş 03 Şubat 2020 Pazartesi 12:37 / Güncelleme 20 Kasım 2020 Cuma 08:05

Julia Roberts’ın Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Filmi

Başarılı sinema yıldızı Julia Roberts’ın en iyi ve en çok izlenen filmlerini bu içeriğimizde derledik. Şimdiye kadar Julia Roberts’ın rol aldığı filmleri sizlere sunuyoruz. İşte Amerikalı ünlü aktör Julia Roberts’ın IMDb puanı yüksek 15 filmi…

Julia Roberts Filmleri;  


1. Sevgililer Günü (2010) – IMDb: 5.7

julia roberts

Hollywood’un en güzel kadın aktörlerinin birlikte rol aldığı filmin oyuncu kadrosunda başrolde Julia Roberts olmak üzere Jessica Alba ve Anne Hathaway gibi isimler yer almıştır. Filmin konusu bir arkadaş grubunun sevgililer günü yaptıklarını, düşüncelerini ve geçmişte yaşananlar anlatılmıştır. Filmin yönetmen koltuğunda oturan isim başarılı yönetmen Garry Marshall’dır.

Tür: Romantik, Komedi

Fragman


2.  Ye Dua Et Sev (2010) – IMDb: 5.8

julia roberts

Romantik filmlerdeki başarısı ile sinemaya damga vuran güzel oyuncu Julia Roberts, başrol oynadığı Ye Dua Et Sev yine iyi bir oyunculuk performansı göstermiştir. Elizabeth Gilbert adlı roman yazarının kendi hayatını konu edindiği aynı adlı romandan sinemaya uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Ryan Murphy oturmuştur. Filmin konusu kötü bir evlilik sonucu eşinden boşanıp yeni bir başlangıç amacıyla birkaç ülkeyi kapsayan bir yolculuğa çıkan Elizabeth’in hayatını anlatmaktadır.

Tür: Dram, Romantik

Fragman


3. Meksikalı – The Mexican (2001) – IMDb: 6.1

julia roberts

Hollywood’un en yakışıklı ve en güzel aktörünü bir araya getiren efsane film “Meksikalı” en iyi Julia Roberts filmlerinden biridir. Filmde iki sevgili canlandıran başarılı aktörler yine her zamanki gibi iyi bir oyunculuk performansı göstermişlerdir. Suç dünyasına karışan Jerry (Brad Pitt) büyük bir çete için “Meksikalı” adı verilen silahı sınırdan geçirmeye çalışacaktır. Bu sırada kız arkadaşı ise eşcinsel bir çete elemanı tarafından rehin tutulmaktadır.

Tür: Polisiye, Suç, Dram, Romantik

Fragman


4. Genç Ölmek (1991) – IMDb: 6.1

julia roberts

Senaryosuyla yürekleri dağlayan efsanevi Julia Roberts filmi “Genç Ölmek” 1991 yılına damga vuran en iyi filmlerden biridir. Filmin yönetmenliğini Joel Schumacher yaparken senaryosunu Richard Friedenberg kaleme almıştır.  Hilary O’Neil sevgilisi tarafından ihanete uğramış yaralı bir kadındır. Yeni bir başlangıç yapmayı düşünen Hilary, kan kanseri hastası olan genç bir adamın özel bakımını üstlenir. Zamanla aralarından bir yakınlaşma başlayan ikili birbirlerine aşık olsalar da bu aşkın uzun sürmeyeceğinin de farkındalar çünkü genç adam gün geçtikçe erimektedir.

Tür: Dram, Romantik

Fragman


5. Mystic Pizza (1988) – IMDb: 6.2

julia roberts

Ünlü aktör Julia Roberts’ın çıkış filmi olarak bilinen Mystic Pizza 1988 yılında vizyona girmiş olup başrolünde Annabeth Gish ve Lili Taylor ile birlikte rol aldığı romantik komedi türünde bir filmdir. Film Mystic kasabasında yaşayan ve pizzacıda çalışan lise çağlarındaki 3 genç kızın hayatını konu edinmiştir. Mystic Pizza filminin yönetmenliğini Donald Petrie yapmıştır.

Tür: Dram, Romantik Komedi

Fragman


6. En İyi Arkadaşım Evleniyor (1997) – IMDb: 6.3

julia roberts

Romantik komedi filmlerinin en iyisi olmaya aday olan film vizyona girdiği 1997 yılına damga vuran yapımlardan biridir. Başrolünde Julia Roberts, Dermount Mulroney ve Cameron Diaz’ın rol aldığı bu mükemmel filmin konusu iki yakın arkadaş olan Michael ve Julianne’nin yıllar önce birbirlerine verdikleri 28 yaşına kadar evlenemezlerse birbirleri ile evleneceklerine dair söz üzerine gelişen olayları anlatmaktadır. Julianne 28’ine yaklaştığı günlerde Chigago’da yaşayan Michael’e ulaşmaya çalışır. Ancak bu sırada Michael’den gelen telefon 4 gün sonra evleneceğini söylüyordu. Julianne ise arkadaşına yardım etme bahanesi ile gitti Chigago’da gerçekten sevdiği Michael’i evlilikten vazgeçirmeye çalışır.

Tür: Komedi, Romantik

Fragman     


7. Mona Lisa Gülüşü (2003) – IMDb: 6.5

julia roberts

Sosyal mesajların bolca verildiği ve 1950’li yılları anlatan efsanevi film “Mona Lisa Gülüşü” ünlü yönetmen Mike Newell imzalı başarılı bir yapıttır. Film idealist görüşleri ile tanınan genç ve başarılı bir sanat tarihi öğretmeni olan Katherine Watson’ın Wellesley kız kolejindeki öğrencilere verdiği hayat dersleri ve okul yönetimiyle olan mücadelesini konu edinmiştir.

Tür: Romantik, Komedi, Dram

Fragman   


8. Pelikan Dosyası (1993) – IMDb: 6.6

julia roberts

Başrolünde Julia Roberts ve Denzel Washington’un rol aldığı başarılı yapım John Grisman’ın bestseller kitabından beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin yönetmen koltuğunda Alan J. Pakula’nın yer almıştır. Filmin konusu İki yüksek mahkeme yargıcı şüpheli bir şekilde cinayete kurban giderler. Bu ölümler hakkında bilgi sahibi olan genç bir öğrenci bilgileri dosyalayarak hükümete sunmak ister. Bu sırada alanında iddialı bir gazeteci de genç öğrenciye destek olur. Ancak bu durum yeni cinayetler ve suikastlara da zemin hazırlamıştır.

Tür: Gerilim, Dram

Fragman


9. Omuz Omuza (1998) – IMDb: 6.8

julia roberts

Ünlü yönetmen Chris Columbus imzalı en iyi Julia Roberts filmlerinden biri olan “Omuz Omuza”nın oyuncu kadrosunda Ed Harris ve Jena Malone’de yer almıştır. Film kötü bir evlilikten yeni çıkan ve yeni sevgilisi ile çocukları arasında zor bir hayat yaşayan Luke’nin hayatını anlatmaktadır. Eski karısı Jackie’den ayrılan Luke çok sevdiği çocuklarını da yanına alır. Bu sırada tanıştığı Isabel ile sevgili olan Luke hem çocukları Anna ve Ben’in Isabel’i hem de İsabel’in çocukları sevmediğini görür.

Tür: Dram, Duygusal, Komedi

Fragman


10. Özel Bir Kadın (1990) – IMDb: 7.0

julia roberts

1988 yılında Mystic Pizza filmiyle çıkış yakalayan Julia Roberts bundan sadece 2 yıl sonra vizyona giren “Pretty Woman” filmiyle sinema dünyasına adını altın harflerle yazdırmayı başarmıştır. Oyuncu kadrosunda Richard Gere, Julia Roberts ve Ralph Bellamy’nin yer aldığı filmin yönetmenliğini Garry Marshall yapmıştır. Filmde zengin bir iş adamı olan Edward’ın gösterişli hayatın içindeki sahteliklerden kaçmak için sokakta tanıştığı sosyetik ve güzel bir hayat kadını ile yaşadıkları anlatılmaktadır. Vivian isimli genç kadın ile Edward o gece birlikte vakit geçirirler ve bir hafta boyunca sevgili gibi dolaşmaya karar verirler. Ancak bu süre içerisinde ikili arasında fazlasıyla bir bağ kurulacaktır.

Tür: Komedi, Romantik

Fragman


11. Aşk Engel Tanımaz (1999) – IMDb: 7.1

julia roberts

Klasik bir romantik komedi filmi olan Aşk Engel Tanımaz başrol oyuncuları Julia Roberts ve Hugh Grant’ın mükemmel oyunculuk performanslarına sahne olmuş ve en iyi Julia Roberts filmleri listesine girmiştir. Filmin konusu Batı Londra’da yaşayan ve kısa süre önce eşinden ayrılan William Thacker’ın işlettiği kitapçıda ünlü film yıldızı Anna Scott ile tanışması ve birbirlerine aşık olmalarını anlatmıştır.

Tür: Romantik Komedi

Fragman


12. Daha Yaklaş – Closer (2004) – IMDb: 7.2

julia roberts

Hollywood’un başarılı aktörleri Julia Roberts, Jude Law, Natalie Portmon ve Clive Owen’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı “Closer” filmi yönetmen Mike Nichols imzalı bir yapımdır. 4 kişilik bir aşk hikayesini konu edinen filmde Dan ve Alice karakterleri birbirlerine kayıtsız kalamayarak hayatlarında olan diğer insanları aldatırlar. En iyi Julia Roberts filmlerinden biri olan Daha Yaklaş filmi hem senaryosu hem de oyuncu kadrosu ile öne çıkan ve mutlaka izlenmesi gereken filmlerdendir.

Tür: Dram, Romantik

Fragman


13. Tatlı Bela (2000) – IMDb: 7.3

julia roberts

Biyografi tarzında bir film olan Tatlı Bela’da Erin Brockovich isimli bir kadının haksızlığa karşı mücadelesini anlatmaktadır. Hayatı boyunca hiçbir hukuk eğitimi almamış olan Erin, haklı ve haksızı birbirinden ayırabilen idealist bir kadındır. İnsanlara yardımcı olmayı seven bu kadın hem kendi hayatını hem de diğer insanların hayatını iyilik üzerine kurmaya çalışmaktadır. Julia Roberts’ın canlandırdığı Erin Brockovich karakteri hem insanlığı hem iyi niyeti hem de mücadelesi ile izleyenlerin son derece beğendiği bir film karakteri olmuştur.

Tür: Biyografi, Dram, Komedi

Fragman  


14. Çelik Manolyalar (1989) – IMDb: 7.3

julia roberts

Tam bir kadın dayanışmasının beyazperdeye aktarımı olan bu filmin konusu Lousianna’da yaşayan bir grup kadının güzellik salonunda bir araya gelmeleri ve aralarında geçen dedikoduları anlatmaktadır. Hepsinin birbirinden farklı sorunları bu kadınlar hayatlarını bir araya gelerek keyifli kılmaya çalışırlar. Filmin başrolünde Julia Roberts rol alırken oyuncu kadrosunda Sam Shepard, Dylan McDermott, Sally Field ve Shirler MacLaine gibi isimler yer almıştır. Ünlü yönetmen Herbert Ross imzalı bu eşsiz film en iyi Julia Roberts filmlerinden biridir.

Tür: Dram, Romantik

Fragman


15. Ocean’s 11 (2001) – IMDb: 7.8

julia roberts

Başrollerinde George Clooney ve Brad Pitt’in rol aldığı efsanevi film Ocean’s 11 Dünya sinemasının en önemli yönetmenlerinden Steven Soderbergh imzalı bir filmdir. Filmde rol alan Julia Roberts hem güzelliği hem de muhteşem oyunculuk performansı ile öne çıkarken mükemmel kurgusuyla en iyi filmler arasına giren Ocean’s 11 kesinlikle izlenmesi gereken yapımlardan biri olmuştur. Film kusursuzca tasarlanmış bir kumarhane soygununu konu edinirken araya giren aşk hikayeleri tüm planı riske atmaktadır.

Tür: Suç, Gerilim, Komedi

Fragman

Önerilen İçerik: Sevgilinizle Birlikte İzleyebileceğiniz En Romantik 25 Aşk Filmi

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
1
0
1
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    Adınız Yorumunuz
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.