NeOldu.com

DC DİZİLERİ | DC EVRENİNDE YAYINLANAN GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ DC DİZİLERİ

DC Dizileri | DC Evreninde Yayınlanan Gelmiş Geçmiş En İyi DC Dizileri

Dünyanın en iyi süper kahraman dizilerinin yapımcısı olan DC Comics, Marcel ile olan işbirliği sayesinde harika yapımlar ortaya koymaktadır. Peki, DC Comics dizileri arasında hangileri yer almaktadır? İşte, en iyi DC dizileri ve kronolojik izleme sırası.

Giriş 25 Eylül 2018 Salı 12:36 / Güncelleme 27 Mart 2021 Cumartesi 08:25

IMDb Puanları Yüksek En İyi DC Dizileri

Gelmiş geçmiş en iyi DC Comics dizileri başlığını atarken biraz iddialı olduğunu düşündük ama sonradan fark ettik ki, süper kahraman yapımcıları arasında iki marka var. Bunlardan bir tanesi Marvel Sinematik Evreni diğer ise DC Comics… İşte, yabancı dizi kategorisinin ve en iyi süper kahraman dizilerinin yapımcılarından olan DC platformunun en iyi dizileri...

En İyi DC Dizileri;

13. Doom Patrol (2019 - ) IMDb: 7.9

DC Dizileri

Dizi, Robotman, Crazy Jane, Niles Caulder, Negative Man ve Elasti-Girl’den oluşan Doom Patrol adındaki ekibinin maceralarını konu almaktadır. Bu ekibin her bir üyesi geçirdiği kazalar sonrasında insanüstü güçlere sahip olmuş birer süper kahramandır. Kazalar, vücutta çeşitli yaralara ve bozulmalara yol açmış olsa da her karakter yeni vücuduna alışmayı başarmıştır. Ekibin amacı yaşanan tuhaf olayları araştırmak ve dünyayı kötü insanlara karşı korumaktır.

Tür: Dram, Fantastik, Aksiyon

Oyuncular: Diane Guerrero, April Bowlby, Joivan Wade

Yönetmen Jeremy Carver

Fragman

Doom Patrol Benzeri Diziler;

 • Titans I (TV Series 2018) IMDb: 7.7
 • Stargirl (TV Series 2020) IMDb: 7.3
 • Gotham (2014–2019) IMDb: 7.8

12. Stargirl (2020 - ) IMDb: 7.3

DC Dizileri

Annesinin yeniden evlenmesinin üzerine Los Angeles’tan Nebraska ülkesine taşınan liseli Courtney’in hikayesini anlatmaktadır. Courtney yeni arkadaşlarına ve okuluna adapte olmaya çalışan genç bir kızdır. Her şey düzgün giderken annesinin yeni eşiyle ilgili bir sır öğrenir. Yeni babası eski hayatında süper kahramanlarla birlikte çalışmıştır. Eski günlerden kalan süper kahraman kostümünü ele geçirmiştir. Eski süper kahramanlar göreve çağırır ve maceraya atılır.

Tür: Dram, Bilim kurgu, Aksiyon

Oyuncular: Brec Bassinger, Yvette Monreal, Anjelika Washington

Yönetmen Geoff Johns

Fragman

Stargirl Benzeri Diziler;

 • Geleceğin Efsaneleri (TV Series 2016) IMDb: 6.8
 • Swamp Thing (2019) IMDb: 7.6
 • Doom Patrol (TV Series 2019) IMDb: 7.9

11. Pennyworth (2020 - ) IMDb: 7.9

DC Dizileri

1920 yıllarda orduda görev yapan Alfred, ordudan ayrıldıktan sonra özel bir güvenlik şirketi kurar. Genç milyarder Thomas Wayne ile birlikte çalışmaya başlayan Alfred, ilerleyen günlerinde Pennyworth karakterine hayat verecektir.

Tür: Dram, Gerilim, Aksiyon

Oyuncular: Jack Bannon, Ben Aldridge, Hainsley Lloyd Bennett

Yönetmen Bruno Heller

Fragman

Pennyworth Benzeri Diziler;

 • Krypton (2018–2019) IMDb: 6.9
 • Swamp Thing (2019) IMDb: 7.8
 • Warrior (TV Series 2019) IMDb: 8.3

10. Batwoman (2019 - ) IMDb: 3.6

DC Dizileri

Batwoman dizisi, karanlık Gotham sokaklarında geçmektedir. Sosyal adaleti sağlamak için Batwoman adıyla harekete geçen Kate Kane’in hayatını anlatmaktadır. DC evreninin ilk lezbiyen süper kahramanı olan Batwoman, üstün yeteneklere sahip bir savaşçıdır. Aynı zamanda zengin ve varlıklı bir aileden gelen Batwoman servetini suça karşı savaşmak için kullanmaktadır.

Tür: Dram, Aksiyon

Oyuncular: Javicia Leslie, Rachel Skarsten, Meagan Tandy

Yönetmen Caroline Dries

Fragman

Batwoman Benzeri Diziler;

 • Black Lightning (TV Series 2017) IMDb: 6.1
 • The Flash (TV Series 2014) IMDb: 7.7
 • Arrow (2012–2020) IMDb: 7.5

9. Legends of Tomorrow (2016 - ) IMDb: 6.8

DC Dizileri

Tek bir süper kahramanı değil birçok süper kahramanın hikayesini anlatan dizi kesinlikle izlenmesi gereken nadir dizilerdendir. Arrow ve The Flash dizilerinin yaratıcıları tarafından yapılmıştır. Oyuncu kadrosunda ise diğer dc dizilerinden alışkın olduğumuz isimler burada yer almaktadır.

Tür: Macera, Komedi, Bilimkurgu

Oyuncular: Victor Garber, Brandon Routh, Caity Lotz

Yönetmen Andrew Kreisberg, Greg Berlanti, Marc Guggenheim

Fragman

Legends of Tomorrow Benzeri Diziler;

 • Black Lightning (TV Series 2017) IMDb: 6.1
 • Demir Yumruk (2017–2018) IMDb: 6.5
 • Constantine (2014–2015) IMDb: 7.5

8. Supergirl (2015) IMDb: 6.4

DC Dizileri

DC Comics dizileri arasında bir dönem en çok reyting alan yapımlardan olan Supergirl, geçmişte hepimizin süper kahramanı olan Superman yapımını konu almaktadır. DC tarafından çok hızlı bir şekilde tv ekranlarına getirilen yapım başlangıçta çok büyük etki yaratmasa da sonrasında yavaş yavaş taşları yerine oturmaya başlamıştı. Eleştirilerin odağı olmasının sebebi de Superman’ın aynı özelliklerinin aynı şekilde Supergirl’e aktarılması… Yine de izlerken oldukça güzel vakitler geçirilecek bir yapım…

Tür: Dram, Bilim kurgu, Aksiyon

Yönetmen: Andrew Kreisberg, Allison Adler, Greg Berlanti

Oyuncular: Melissa Benoist, Mehcad Brooks, Chyler Leigh

Fragman

Supergirl Benzeri Diziler;

 • Gotham (2014–2019) IMDb: 7.8
 • Agents of S.H.I.E.L.D. (2013–2020) IMDb: 7.5
 • Jessica Jones (2015–2019) IMDb: 7.9

7. Smallville (2001) IMDb: 7.4

en iyi dc dizileri

DC yapımları arasında adeta en tepede bulunan Smallville, bir nevi bu yapım şirketinin bebeği konumundadır. DC Comics popüler çizgi romanları arasında yer alan Smallville, Superman gençlik yıllarını konu almaktadır. Dizide bir nevi Geleceğin büyük kahramanı Clark Kent bir yandan gençliğin getirdiği ilk aşk, okul ve dersler, gelecek kaygısı gibi her gencin sahip olduğu sorunlarla uğraşırken diğer yandan da ortaya çıkan süper güçlerini kontrol etmek zorundadır.

Tür: Dram, Bilimkurgu, Aksiyon

Yönetmen: Alfred Gough, Miles Millar

Oyuncular: Tom Welling, Allison Mack, Erica Durance

Fragman

Smallville Benzeri Diziler;

 • Vampir Avcısı Buffy (1997–2003) IMDb: 8.2
 • Angel (1999–2004) IMDb: 7.9
 • Charmed (1998–2006) IMDb: 7.1

6. Arrow (2012) IMDb: 7.6

en iyi dc dizileri

DC dizileri arasında oldukça önemli bir yapım olan Arrow, sonrasında çekilecek olan DC dizilerine adeta öncülük etmiş bir yapımdır. Arrow’dan elde edilen başarı sayesinde birçok DC dizisi kendisine bu alanda imkan bulmuştur.

En iyi yabancı diziler listesinde de yer verdiğimiz yapım Arrow, zengin ve çapkın bir karakterin deniz kazasından sonra öldü zannedilir. 5 yıl boyunca bir adada yaşayan Oliver Quenn 5 yıl sonra şehrine döner ve macera başlar…

Tür: Dram, Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Andrew Kreisberg, Greg Berlanti, Marc Guggenheim

Oyuncular: Stephen Amell, David Ramsey, Katie Cassidy

Fragman

Arrow Benzeri Diziler;

 • Daredevil (2015–2018) IMDb: 8.6
 • Lucifer (TV Series 2016) IMDb: 8.2
 • The 100 (2014–2020) IMDb: 7.6

5. The Flash (2014) IMDb: 7.8

en iyi dc dizileri

DC dizileri arasında oldukça başarılı bir yerde duran süper kahraman dizilerinden Flash, Arrow’dan sonra yine harika bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. DC Comics karakterleri zaman zaman aynı evren içerisinde yaşamaktadır. Bu yüzden DC dizileri arasında yer alan Arrow ve Flash ortak bölümlerde zaman zamana bir araya gelmektedir. Bu arada belirtmek isteriz ki, bir zaman sonra Flash, Arrow’u izlenme seviyelerinde geride bırakmıştır.

Süper kahramanımız Flash’ın konusuna gelince, başrolümüz Barry Allen, çok küçükken annesinin öldürüldüğüne tanık olur. Annesinin cinayet suçlusu olarak babası gösterilir ve hapse atılır. Seneler sonra Barry Allen, polis departmanında göreve başlar. Dr.Harrison Wells'in geliştirdiği parçacık hızlandırıcı patlar ve Barry'yi yıldırım çarpar. 9 ay sonra komadan çıkan Barry için artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.

Tür: Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Greg Berlanti, Andrew Kreisberg

Oyuncular: Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker

Fragman

The Flash Benzeri Diziler;

 • Gotham (2014–2019) IMDb: 7.8
 • Stargirl (TV Series 2020) IMDb: 7.3

4. Gotham (2014) IMDb: 7.8

en iyi dc dizileri

DC dizileri arasında en çok merak edilen yapımlarda bir tanesi de en güçlü süper kahramanlardan bir tanesi olan Batman yani Bruce Wayne’nin çocukluğu ve onun şehri Gotham’ı anlatan “Gotham” dizisi… Dizide aslında Bruce Wayne’nin çocukluğuna inilirken aynı zamanda Komiser Jim Gordon GCPD’ki ilk büyük görevi de başlamıştır. Bu büyük görev tabi ki Bruce Wayne’nin annesinin ve babasının ölümünün aydınlatılması…

Tür: Dram, Polisiye

Yönetmen: Bruno Heller

Oyuncular: Ben McKenzie, Donal Logue, David Mazouz

Fragman

Gotham Benzeri Diziler;

 • Koruyucular (2017) IMDb: 7.3
 • Agents of S.H.I.E.L.D. (2013–2020) IMDb: 7.5
 • The Punisher (2017–2019) IMDb: 8.5

3. iZombie (2015) IMDb: 7.9

en iyi dc dizileri

DC Comics yapımları arasında farklı bir tür olan iZombie, The Walking Dead dizisinin ününden yaralanıp tv ekranlarına getirilen bir yapım. Dizinin konusu oldukça enteresan. Üniversiteye giden genç bir TIP öğrencisi, bir zaman sonra zombiye dönüşmektedir. Yaşanan olaylar sonrasında ise beyin yemeden yaşamanı sürdüremediği ortaya çıkmaktadır. Düşünsenize, oldukça güzel ve başarılı bir kız arkadaşınız var ve beyin yemeden duramıyor… İzlemeye değer…

Tür: Dram, Komedi, Korku, Polisiye

Yönetmen: Rob Thomas, Diane Ruggiero-Wright

Oyuncular: Rose McIver, Malcolm Goodwin, Rahul Kohli

Fragman

iZombie Benzeri Diziler;

 • Grimm (2011–2017) IMDb: 7.8
 • Chilling Adventures of Sabrina (2018–2020) IMDb: 7.6
 • Z Nation (2014–2018) IMDb: 6.7

2. Preacher (2016) IMDb: 8.0

en iyi dc dizileri

DC Comics ilk dizisi Arrow’dan sonra birçok süper kahraman dizisi çıkardı ve çıkarmaya da devam ediyor. 2016 yılında yeni dizisi Preacher’ı izleyici ile buluşturan DC, macera ve fantastik türde dizi seven izleyicilere adeta bir kapı açtı diyebiliriz.

Dizinin konusu Teksaslı bir rahip olan Jesse Custer’ın etrafında gelişiyor. Kahramanımız Tanrı’ya inanmayı bırakır ve onun cenneti terk ettiğini öğrenir. Bunun üzerinde dünya üzerinde bu durumu sorgulayacak tek kişi olduğu ortaya çıkar. Bu macerada kahramanımıza insan kanı tercih etmeyen bir vampir ve eski bir kız arkadaş eşlik eder. Konusu bakımından oldukça ilginç bir DC dizisi olan Preacher, dizi sıkıntısı çektiğiniz dönemler su gibi akacak bir yapım.

Tür: Dram, Korku, Fantastik

Yönetmen: Sam Catlin, Seth Rogen, Evan Goldberg

Oyuncular: Dominic Cooper, Joseph Gilgun, Ruth Negga

Fragman

Preacher Benzeri Diziler;

 • Legion (2017–2019) IMDb: 8.2
 • Good Omens (2019) IMDb: 8.1
 • Misfits (2009–2013) IMDb: 8.2

1. Lucifer (2015) IMDb: 8.2 

en iyi dc dizileri

DC 2015 yılında konusu herkesçe bilinen harika bir yapımı televizyon ekranlarına kazandırdı ve dizinin ismi de Lucifer… Yapım ile ilgili konu özetini vermeden önce dizi ile ilgili ilginç bilgilerin paylaşıldığı Lucifer Dizisi içeriğini okumanızı öneriyoruz. 

Netflix dizileri listesinde de yer alan yapımda, cehennem Lordu olarak bilinen Lucifer karanlıklar dünyasında bulunmaktan sıkılmıştır ve görevinden istifa etmeye karar verir. Bir zaman sonra Los Angelas’a yerleşen Lucifer, yakınında işlenen bir cinayet sonrası polis departmanına yardım etmeye başlar. Diğer dünyada da işler karışıktır ve Amanadiel isimli bir melek Lucifer’ı tekrardan karanlıklar lordu olmaya davet eder… Oldukça etkileyici bir yapım olan Lucifer, mistik dünya ve aksiyon sevenler için harika bir tercih olacaktır.

Tür: Dram, Fantastik, Polisiye

Yönetmen: Tom Kapinos

Oyuncular: Tom Ellis, D.B. Woodside, Lauren German

Fragman

Lucifer Benzeri Diziler;

 • The Witcher (TV Series 2019) IMDb: 8.2
 • Doğaüstü (2005–2020) IMDb: 8.4
 • Taht Oyunları (2011–2019) IMDb: 9.3
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1160
771
1114
270
407
311
345
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 7
 • Facebook Yorumları 0
  Adınız Yorumunuz
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler : ,