NeOldu.com

ANNELERİN TERCİHİ EN İYİ 10 BEBEK ARABASI TAVSİYESİ | 2021

Annelerin Tercihi En İyi 10 Bebek Arabası Tavsiyesi | 2021

Bebeğinizi en konforlu ve en güvenli şekilde büyütün diye sizler için en iyi bebek arabalarını araştırarak içerik haline getirdik.

Giriş 13 Mart 2021 Cumartesi 15:57 / Güncelleme 20 Ağustos 2021 Cuma 08:00

Bebek Arabası Tavsiyeleri

En kullanışlı bebek arabası hangisi? Fiyat performans bebek arabaları nelerdir? En hafif bebek arabası hangisi? Hangi kabin boy bebek arabası tavsiye ediliyor? Bu gibi soruları soruyorsanız doğru yerdesiniz. İçeriğimizde tüm bu sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Bebek arabası tavsiye içeriğimizde Kraft, Quinny, Mima, Pierre Cardin ve 4 Baby gibi birçok markanın modeli yer alıyor. Bu bebek arabası modellerinin artı ve eksi yönlerini ele alarak bir sıralama hazırladık. Ayrıca Kanz gibi en iyi bebek arabası markalarının ürünlerini de içeriğimizde bulabilirsiniz.

En iyi bebek arabası hangisi? Şüphesiz bebek arabası almak isteyen kişilerin ilk sorduğu soru bu oluyor. Bu sebeple içeriğimizde tüm bebek arabalarını detaylı bir şekilde inceledik ve teknik özelliklerine yer verdik. Bebek arabası önerisi yaparken dikkat etmemiz gereken bir diğer husus ise o ürünü kullananların deneyimleridir. Bu yüzden içeriğimizde en iyi bebek arabalarının yorumları da yer alıyor.

En çok tercih edilen bebek arabası genellikle oldukça hafif ve kullanışlı yapıya sahip olan model oluyor. Aynı zamanda hafif Travel sistem bebek arabaları da son zamanlarda oldukça popüler. Hangi bebek arabası öneriliyor? diye soruyorsanız.

İşte hafif yapısıyla ön plana çıkan en iyi bebek arabası modelleri...

1. Kraft Time x Travel

bebek arabası

ARTILAR EKSİLER
Hafif
Kaliteli malzeme

En iyi bebek arabası listemize Kraft Time X Travel ile başlıyoruz. Çift yönlü kullanımları destekleyen ve profesyonelce tasarlanmış olan Kraft Time X, Travel sisteme sahiptir. Estetik tasarımı ile karşımıza çıkan arabayı bebeğinizin doğumundan itibaren kullanabilirsiniz. Bu model 3 farklı sırt pozisyonuna sahip olmakla birlikte bebeğinizi zararlı güneş ışınlarından koruyabileceğiniz UV korumalı tenteyle beraber gelmektedir. Ayrıca birlikte teslim edilen koltuğu sayesinde sizlere kolaylık sağlayan ürünün 15 kg taşıma kapasitesi vardır.

Teknik Özellikler
Ürün Ağırlığı 7.6 kg
Taşıma Kapasitesi 15 kg
Dik Durma Özelliği Var
Ürün Paket İçeriği Araba, Ana Kucağı, Tente
Tek Elle Katlanabilme Yok
Ana Kucağı Var
Sırt Ayarı Var
Araba Sistemi Travel
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Fiyatını hak ediyormu bilemem çünkü oldukça tuzlu bir ürün. Fakat kalitesinden oldukça memnunum. Gerek dayanıklılığı gerek bebek konforu mükemmel ötesi, durumunuz var ise tavsiye ederim.

👤 2. çocuğum için aldım, gayet memnunum ve harika bir ürün. Biraz pahalı ama tam bir fiyat performans ürünü, alabilirsiniz.

2. Mima Zigi

bebek arabası

ARTILAR EKSİLER
Konforlu olması Arkaya tam yatmaması
Tek elle açılabilmesi

Estetik tasarımı ile gözlerinizi üzerinden alamayacağınız Mima Zigi, ortalama fiyatı ve kalitesiyle en çok tercih edilen modellerden bir tanesidir. Hollanda yapımı bu araba geniş havalandırma imkanı sunuyor. Bu ürün şeffaf tentesiyle bebeğinize huzur, size ise rahatlık verecek. Son olarak kolayca çıkarılıp temizlenen ön barı ve 5 noktalı emniyet kemer teknolojisiyle güvenliği üst düzeyde tutan Mima Zigi, dışarı çıkarken bir numaralı yardımcınız olacak.

Teknik Özellikler
Ürün Ağırlığı 8-12 kg
Taşıma Kapasitesi 17 kg
Dik Durma Özelliği Var
Ürün Paket İçeriği Bebek Arabası
Tek Elle Katlanabilme Var
Ana Kucağı Yok
Sırt Ayarı 2 Kademe
Araba Sistemi Normal
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Fiyat performans olarak tam kıvamında bir araba. Kapanış şekli ve kapanınca kapladığı boyut bizi en çok etkileyen özellikler oldu. Tek kötü yanı tek yönlü kullanım. Ama o özellikte olsun derseniz 2 bin daha fazla verip Bugaboo ant almanız gerek.

👤 Alırken tereddüt etmiştim çünkü bu ikinci arabamızdı. İlki Travel sistem çok büyük bir arabaydı ve iyi ki Mima Zigi'yi almışım dedim. Kızım içinde çok mutlu ve biz daha da mutlu. Bu arabayı tercih etme sebeplerimizden biri de uçakta kabin bagajı olarak verilebilmesi. Biz çok memnunuz alacak olan kişide bence hiç düşünmeden almalı.

3. Quinny Zapp Flex

bebek arabası

ARTILAR EKSİLER
3D katlanma sistemi Çok yer kaplaması

Bebek arabası önerileri listemize Quinny Zapp Flex ile devam ediyoruz. Doğumdan itibaren 3.5 yaşına kadar kullanabileceğiniz araba 3D katlama teknolojisine sahip. Otomatik kapanma kilidi sayesinde eliniz doluyken kilitlemeye uğraşmayacağınız üründe ultra lüks itme sapı da vardır. Çift taraflı oturma ünitesi ile dikkatleri çeken model, öne dönükken 3, arkaya dönükken ise 2 yatış pozisyonu ile sizlere eşlik ediyor. Özel tasarlanmış tekerlekleriyle yüksek manevra imkanı sağlayan bebek arabası, uzayabilen tentesi sayesinde bebeğinizi zararlı güneş ışınlarından, rüzgardan ve yağmurdan korur. Ayrıca silerek temizleyebildiğiniz araba, geniş bir alt sepeti bünyesinde barındırıyor.

Teknik Özellikler
Ürün Ağırlığı 8 kg
Taşıma Kapasitesi 15 kg
Dik Durma Özelliği Var
Ürün Paket İçeriği Tente, Bebek Arabası
Tek Elle Katlanabilme Var
Ana Kucağı Var
Sırt Ayarı 3 Kademe
Araba Sistemi Normal
Gittigidiyor Fiyatını Gör Trendyol Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Gelen ürün çok güzel. Çok kaliteli, çok mükemmel. Satıcıda inanılmaz ilgili ve çok kibar. Ürünü kesinlikle tavsiye ederim.

👤 4. çocuğumuz için 4. bebek arabamız. Biraz takıntılı bir aile olduğumuz için farklı çocuklara farklı arabalar alma taraftarıydık ve öyle yaptık. Son tercihimiz olan Quinny Zarpp Flex aralarında en iyisiydi. Tekerlekleri harika, çukurlardan en az sarsıntıyla ayrılıyor. Kaliteli ve bebekler için oldukça konforlu.

4. Maxi-Cosi Gia

bebek arabası

ARTILAR EKSİLER
Yüksek taşıma kapasitesi Alt sepetinin küçük olması

Doğumdan itibaren 4 yaşa kadar kullanılabilen bebek arabası, 22 kilo taşıma kapasitesine sahip. Tek elle kolayca katlanabilen ürün, maksimum konfor için kaliteli yastıkla birlikte geliyor. Süspansiyonlu lastikleri sayesinde olası çukurlarda kolaylık sağlayan model, nefes alan kumaştan imal edilmiştir. Ek olarak kolay fren sistemi ile anlık kilit uygulayabileceğiniz Maxi-Cosi Gia, her hava koşuluna uygundur.

Teknik Özellikler
Ürün Ağırlığı 9 kg
Taşıma Kapasitesi 22 kg
Dik Durma Özelliği Var
Ürün Paket İçeriği Bebek Arabası, Tente
Tek Elle Katlanabilme Var
Ana Kucağı Yok
Sırt Ayarı Var
Araba Sistemi Normal
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Hiç yorum olamamasından dolayı tereddütte kalmıştım. 22 kg kadar kullanılabilen oldukça geniş bir bebek arabası. Katlanması pratik. Biraz ağır ama tekerlekleri büyük olduğu için sürüşte zorlamıyor. Gövdesi ve tekerlekleri çok sağlam duruyor. Adaptörler ayrı satılır yazıyordu ancak koliden çıkması çok iyi oldu. Ana kucağı takılabilmesi çok güzel. Ana kucağı takıldığında tente tamamen kapanıyor. Uzun süreli kullanabilecek bir bebek arabası.

👤 Araba muhteşem ama küçük değil. Bu sizin için önemliyse bence başka arabalara bakın.

5. Pierre Cardin Karma Travel

bebek arabası

ARTILAR EKSİLER
Hafif olması
Dayanıklı yapısı
25 kg taşıma kapasitesi
Uçaklarda el bagajı olabilmesi

En iyi bebek arabası modellerini listelediğimiz içeriğimize Pierre Cardin markasını almasak büyük hata olurdu. Bebek arabaları konusunda isim yapmış olan Pierre Cardin’in en yeni modellerinden bir tanesi olan Karma Travel, geniş alt sepet, ultra dolgulu iç ped, ayarlanabilir ayak sistemi ve otomatik kilit özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. 25 kiloya kadar taşıyabilen araba, katlandığında ise oldukça az yer kaplıyor. Çıkarılabilir ön barları sayesinde temizliğini kolayca yapabileceğiniz ürün, alüminyum iskeleti ile maksimum dayanıklılık sağlıyor. Ayrıca katlandığında ayakta dik durabilen ürün, uçaklarda el bagajı olarak kullanılabiliyor.

Teknik Özellikler
Ürün Ağırlığı 6.5 kg
Taşıma Kapasitesi 25 kg
Dik Durma Özelliği Var
Ürün Paket İçeriği Bebek Arabası, Ana Kucağı
Tek Elle Katlanabilme Var
Ana Kucağı Var
Sırt Ayarı Var
Araba Sistemi Travel
Gittigidiyor Fiyatını Gör Trendyol Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Hafif, 6.5 kg kabin boy. Tek elle kapama açma gözetleme penceresi 2 tane var. İç pedi çok başarılı, tavsiye ediyorum. Çok araştırma yaptım. Pusetsiz araba bakanlara kesinlikle Kraft Onyx bebek arabasını, pusetli araba bakanlara da Pierre Cardin Karma bebek arabasını tavsiye ederim.

👤 Çok kaliteli bir ürün geldi. Gerçekten çok araştırdık ve inceledik. Beklediğimiz ürünün aynısı geldi, çok sağ olsunlar.

6. Chicco Ohlala 2

bebek arabası

ARTILAR EKSİLER
Çok hafif olması Tekerlerinin plastik olması

Hafifliği ile dikkatleri çeken bu bebek arabası, 3.8 kg ağırlığa sahiptir. Doğumdan itibaren kullanmaya başlayabileceğiniz ürünün 15 kilogram taşıma kapasitesi vardır. Katlanabilir itme kolu özelliği sayesinde kapandığında minimum yer kaplayan araba, tek elle rahatlıkla kapatılıp açılabiliyor. Fermuarlı tasarlanan geniş tentesi, çocuğunuzu güneş ışınları ve yağmurdan rahatlıkla koruyan modelin özel sırt ayarı sayesinde konforu en üst seviyede tutabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Ürün Ağırlığı 3.5 kg
Taşıma Kapasitesi 15 kg
Dik Durma Özelliği Var
Ürün Paket İçeriği Bebek Arabası
Tek Elle Katlanabilme Belirtilmemiş
Ana Kucağı Yok
Sırt Ayarı Var
Araba Sistemi Normal
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürünün kullanımı çok rahat, acayip. Hafif açıp kapama özelliği gerçekten tek elle yapılabiliyor. Ek katlama özelliği sayesinde her yere sığıyor, paket gibi elde taşınıyor. Rengi çok güzel. Sepeti var. Manevrası da iyi. Tek eleştirim tekerleklere kesinlikle daha kaliteli olmalıydı. Pazar arabası gibi bir plastikten tekerlek koymuşlar.

👤 Kurulumu gayet basit. Tekerleri ve malzeme kalitesi fiyat performans olarak tatmin edici. En önemlisi hafif bir ürün bayanlar kolaylıkla taşıyabilir. Uzun süreli kullanımda sorun yaratmayacağını umuyorum...

7. Kanz X-Go Rose

bebek arabası

ARTILAR EKSİLER
Çift yönlü kullanım Kalitesiz tekerlek
Kademeli sırt ayarı

Maksimum konfor için tasarlanan Kanz bebek arabası, modern ve şık bir görünüme sahiptir. Metal ön tekerlek maşaları sayesinde dayanıklı bir yapısı bulunan üründe tek nokta fren teknolojisi vardır. Bu sayede daha güvenli bir sürüş deneyimi yaşarsınız. Doğumdan itibaren 25 kg’ye kadar taşıyabilen ürün, özel deri itme saplarını bünyesinde barındırıyor. Ayrıca boya göre ayarlayabileceğiniz kol yüksekliği ile sadece bebeğin değil annenin de konforunu düşünen Kanz, her iki yönde de konforlu kullanım deneyimi sağlıyor.

Teknik Özellikler
Ürün Ağırlığı 7–12 kg
Taşıma Kapasitesi 25 kg
Dik Durma Özelliği Belirtilmemiş
Ürün Paket İçeriği Bebek Arabası
Tek Elle Katlanabilme Yok
Ana Kucağı Yok
Sırt Ayarı Var
Araba Sistemi Normal
Gittigidiyor Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Oldukça kullanışlı ve uygun fiyatlı bir araba, herkese tavsiye ediyorum. Bebeğim içinde çok mutlu.

👤 İlk çocuğum için aldım. Kanz markasını arkadaşım önermişti, kesinlikle memnun kaldım. 2. kez bebek arabası alacak olsam yine bu arabayı alırdım.

8. Inglesina Trilogy

bebek arabası

ARTILAR EKSİLER
Çift yönlü kullanım
Bebek penceresinin olması
Ayak örtüsüyle gelmesi

Listemize hafif Travel sistem bebek arabası tavsiyesi olarak vereceğimiz Inglesina Trilogy ile devam ediyoruz. Listemizdeki en pahalı ürün olan Inglesine Trilogy, üst düzey konfora ve profesyonel bir mühendisliğe sahiptir. Pratik ve kolay kullanımı ile dikkat çeken araba, şık görüntüsü ve modern tasarımıyla insanları büyülemeyi başarıyor. Özel rulmanlar kullanılan tekerleri kolay ilerlemesini sağlarken, tek elle kapatıp açılması anne için vazgeçilmez bir hale geliyor. Doğumun ardından 20 kiloya kadar taşıyabilen ürün, 3 kademeli sırt ayarıyla bebeğinizin konforunu eksik tutmuyor. Son olarak çift yönlü kullanımıyla annelere güven veren bebek arabası, özel bir ayak örtüsü ile kullanıcısına teslim ediliyor.

Teknik Özellikler
Ürün Ağırlığı 9.6 kg
Taşıma Kapasitesi 20 kg
Dik Durma Özelliği Var
Ürün Paket İçeriği Bebek Arabası
Tek Elle Katlanabilme Var
Ana Kucağı Belirtilmemiş
Sırt Ayarı 3 Kademe
Araba Sistemi Travel
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Çok memnun kaldık. Gezen bebe farkı ortada. Kurulum konusunda da destek aldık. Araba çok konforlu. Tavsiye ederim eksiksiz düşünülmüş.

👤 Ürün 3 ayrı kutuda geliyor ve çok güzel paketlenmiş. Ürünün kalitesi çok güzel.

9. Baby2go 2038

bebek arabası

ARTILAR EKSİLER
Hafif olması Süspansiyon olmaması
Dayanıklı yapısı
Az yer kaplaması

Uygun fiyatı ve tam kapanabilen tentesi ile ilgi odağı olan ürün, 5 noktalı emniyet kemer teknolojisine sahip. Az yer kaplayan bu bebek arabasında alüminyum kasa ve bir adet oturma ünitesi vardır. Ayrıca 18 kilograma kadar taşıyabilen modelin ana kucağı ise 13 kilograma kadar taşıyabiliyor.

Teknik Özellikler
Ürün Ağırlığı 10-11 kg
Taşıma Kapasitesi 18 kg
Dik Durma Özelliği Var
Ürün Paket İçeriği Araba, Ana Kucağı
Tek Elle Katlanabilme Var
Ana Kucağı Var
Sırt Ayarı Var
Araba Sistemi Travel
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Fiyatına göre oldukça yeterli, sağlam ve kullanışlı. Bebek arabasından ne bekliyorsanız ona göre tercih yapmalısınız. Tam kapanabildiğinden kabin boy bebek arabalarına yakın bir boyutu oluyor, yani küçük bagajlı araçlar için kesinlikle Travel sistem istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

👤 Hem puseti hem ana kucağı çift taraflı kullanılabilen kabin boya yakın Travel sistem olarak piyasada dengi yok bence. Çok fazla araştırdım ve tercih ettim. Tekerlekleri çok zarif ve göründüğü kadar küçük değil. En önemli özelliği ise tek elle kapatıp taşıyabiliyor olmanız.

10. 4 Baby Comfort Travel Sistem

bebek arabası

ARTILAR EKSİLER
Tek elle katlanabilmesi
Dayanıklı olması

En iyi bebek arabası modelleri listemizi 4 Baby markasının bu fiyat performans modeliyle bitiriyoruz. Hediyeli bir şekilde satılan bu ürün, modern ve şık bir görünüme sahiptir. Doğumdan itibaren kullanıma elverişli olan araba, annenin boyuna göre ayarlanabilmektedir. Özelleştirilebilir sırt ayarları ile bebek konforunu üst düzeye çıkaran modelde 5 noktalı emniyet kemeri sistemi vardır. Bu sistem sayesinde daha güvenli bir sürüş deneyimi yaşarsınız. Yeni nesil süspansiyonları ile en büyük çıkıntılarda bile güvenlik ve konforu elden bırakmayan ürün, kolay çıkartılabilen tekerlere ev sahipliği yapıyor. Son olarak 4 Baby Comfort'un hafif alüminyum gövdesi ve kaliteli iskelet malzemeleriyle yeni anne babalar için biçilmiş kaftan olduğunu belirtelim.

Teknik Özellikler
Ürün Ağırlığı 7 kg
Taşıma Kapasitesi 15 kg
Dik Durma Özelliği Var
Ürün Paket İçeriği Araba, Tente, Ana Kucağı
Tek Elle Katlanabilme Var
Ana Kucağı Var
Sırt Ayarı Var
Araba Sistemi Travel
Gittigidiyor Fiyatını Gör Amazon Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Fiyatına göre harika bir ürün, herkese tavsiye ederim. Ek elle katlanabiliyor ve oldukça hafif. Çok memnunum alabilirsiniz.

👤 Deneyimli anne ve baba olarak bu ürünü tercih ettik. Gerek malzeme kalitesi gerekse güvenliği bizi cezbetti. Kesinlik alabilirsiniz.


Benzer Tavsiyeler
Bebek Pusetleri Baston Bebek Arabaları

Bebek Arabaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Bu kısımda sizin için bebeğimizi konforlu ve güvenli bir şekilde gezdirebildiğimiz bebek arabaları hakkında sıkça sorulan soruları derledik. İşte bebek arabaları hakkında sıkça sorulan sorular.

Bebek arabası ne zaman kullanılır?

Bebeğimizi rahat rahat gezdirmek isteriz. Bunun içinde doğru zamanı bekleriz. Listemizde bulunan bazı modellerde beklemenize gerek yok. Çünkü bu modellerle bebeğiniz doğduğu andan itibaren gezdirebilirsiniz.

Bebek arabası kılıfı nerede satılır?

Bu kılıflar genelde bebek arabalarının satıldığı yerlerde olmaktadır. Fakat son zamanlarda bu ürünlerde alışveriş sitelerinde satılmaya başlanmıştır. Dolayısıyla bu ürünleri internetten almanız da mümkün.

Bebek arabası nasıl katlanır?

Bebek arabalarının nasıl katlandığı markadan markaya değişmektedir. Fakat genellikle tuttuğunuz kısmı aşağı doğru iterseniz arabanız katlanacaktır.

Travel sistem bebek arabası nedir?

Travel sistem bebek arabası, ana kucağı, oto koltuğu ve portbebe gibi kullanım modları içinde barındırmaktadır. Ayrıca bu ürünler doğum sonrası kullanıma elverişlilerdir.

Bebek arabalarında en çok tercih edilen özellikler neler?

Anne babaların en çok tercih ettiği modellerde Travel sistem ve çift yönlü kullanım özellikleri bulunuyor. Aynı zamanda son derece dayanıklı malzemelerden üretilen bebek arabaları da çokça tercih ediliyor.

En İyi Bebek Araba Markası Hangisi?
Chicco
Kraft
Huggy
Inglesina
Mamas & Papas
Maxi-Cusi
Quinny
Mima
Joell
Mamma
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
1
2
0
0
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.