NeOldu.com

AŞK FİLMLERİ 2023 - ROMANTİZM DOLU 37 ÖDÜLLÜ DUYGUSAL FİLM

Aşk Filmleri 2023 - Romantizm Dolu 37 Ödüllü Duygusal Film

Sevgilinizle izleyebileceğiniz en güzel aşk filmleri bu listede! İşte IMDb puanı yüksek, romantizm dolu en iyi 37 aşk filmi önerisi...

Giriş 04 Eylül 2015 Cuma 09:40 / Güncelleme 02 Ekim 2022 Pazar 10:00

En Güzel ve Romantik Aşk Filmi Önerileri

Yabancı aşk filmleri, Türk aşk filmleri, netflix aşk filmleri, Hint aşk filmleri, romantik komedi filmleri ve Kore aşk filmlerinin yer aldığı bu listedeki tüm filmleri sevgilinizle ya da eşinizle birlikte izleyebilirsiniz. İşte, gelmiş geçmiş en iyi aşk filmleri ve film önerileri listemiz;

En İyi Aşk Filmleri;

1. The Stars at Noon

Aşk Filmleri
1984 yıllarında Nikaragua’da meydana gelen Sandinista Devrimi sırasında, gizemli bir İngiliz iş adamı ve devrimde var olan gelişmeleri takip etmekte kararlı olan Amerikalı gazeteci arasında yeni bir hikaye başlar. Güçlü bir bağ ile bağlanan ikili, ülkenin kötü gidişatına sırtlarını dönebilmek için ülkeden kaçmaya karar verirler. Lakin ortaya çıkan ‘tehlikeli bir yalan ve komple labirentinin’ kurbanları da bu ikili olur.

Tür Dram Romantik Gerilim
IMDb 5,4
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Claire
Denis
Oyuncular Margaret
Qualley
Joe
Alwyn
Benny
Safdie

2. Empire of Light

Aşk Filmleri
Yıldız kadrosu ve adaylık gösterilip, aldığı ödüllerle birlikte insanların gözdesi olan bir film sizlerle. 1980’lerin başlarında İngiliz sahip kasabasında geçen bu filmde; İngiltere’de yer alan sahip kasabasındaki eski bir sinema salonu merkezinde yer alan bir aşk hikayesi ile sizlerle.

Tür Dram Romantik
IMDb 6,3
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Sam
Mandes
Oyuncular Olivia
Colman
Colin
Firth
Ron
Cook

3. Decision to Leave

Aşk Filmleri
Dağlarda bir adamın ölüsü bulunduğu anda her şey değişmeye başlar. Bu ölümü araştıran bir dedektif, ölü adamın gizemli karısı ile tanıştığında işler değişmeye başlar. İnatçı ölü adamın karısı dedektif ile birbirinden farklı ilişkilere girerken, dağdaki bu gizemli cesedin altından milyonlarca sır çıkmaya başlar.

Tür Suç Gizem Dram
IMDb 7,3
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Park
Chan-wook
Oyuncular Tang
Wei
Park
Hae-il
Jeong
Min-park

4. Triangle of Sadness

Aşk Filmleri
Carl ve Yaya, ilişkilerinin sınırlarını keşfederken moda dünyasındaki her noktayı birer birer gezmektedirler. Çift, birbirinden lüks partilere davet edilirken bir gün büyük bir gemi davetine giderler. Lakin bilmedikleri bir şey vardır ki fırtına yaklaşıyordur. Bu fırtınada kalan gemi sakinleri felaketlere sürüklenirken, Carl ve Yaya bir adada mahsur kalır.

Tür Komedi Dram
IMDb 7,8
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Ruben
Östlund
Oyuncular Thobias
Thorwid
Harris
Dickinson
Charlbi
Dean

5. Through My Window (Penceremden)

Aşk Filmleri

Netflix'in öne çıkan aşk hikayelerinden biri olan "Penceremden" isimli filmde Raquel'in kapı komşusuna olan aşkı anlatılıyor. Ailesi tarafından itirazlarla karşılaşan Raquel tüm olanlara rağmen aşkı uğruna mücadeleye devam eder. İçinde büyüttüğü hisler sebebiyle hergün daha da aşkın içine düşen Raquel'i zor günler beklemektedir.

Tür Dram Komedi Romantik
IMDb 5.4
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Marçal
Fores
Oyuncular Clara
Gelle
Julia
Pena
Guillermo
Lasheras

6. Love Tactics (Aşk Taktikleri)

Aşk Filmleri

Türk yapımı en iyi aşk filmleri arasında yer alan Love Tactics filminde erkekleri çözdüğünü zanneden Aslı ile kadınları anladığını düşünen Kerem'in aşk hikayesini izliyoruz. Aşka karşı olan bu ikili tesadüf eseri karşılaştıklarında aralarında bir çekim olacaktır. Birbirleriyle iddiaya giren çift çeşitli aşk taktikleri ile bir diğerini kendisine aşık etmeye çalışacaktır.

Tür Romantik
IMDb 5.2
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Emre
Kabakuşak
Oyuncular Demet
Özdemir
Şükrü
Özyıldız
Doğukan
Polat

7. The Power of the Dog (Köpeklerin Pençesi)

Aşk Filmleri

Aşk filminden çok dram ve şiddete yönelik bir yapım olan The Power of the Dog'da Phil ve George kardeşlerin hikayesini izliyoruz. Zeki ve güçlü bir adam olan Phil zayıf olmakla takıntısı olan bir kimseyen George daha çok duyguları ile hareket eden birisidir. İkisi arasında sıkı bir dostluk varken George'un güzel ve dul bir kadınla evlenmesi Phil'in hayatını alt üst edecektir.

Tür Dram Western
IMDb 6.9
Gösterim
Tarihi
2021
Yönetmen Jane
Campion
Oyuncular Benedict
Cumber
-batch
Kirsten
Dunst
Jesse
Plemons

8. All the Bright Places (Hayatın Kıyısında)

Aşk Filmleri

Romantik komedi filmlerinin en tatlı yapımlarından biri olan Hayatın Kıyısında senaryosunda akıl hastalıklarıyla mücadele eden iki gencin kesişen yollarını izleyicisine sunuyor. Birlikte geçirdikleri günler boyunca Violet ve Theodore hayatın mucizelerini keşfediyorlar.

Tür Dram Romantik
IMDb 6.5
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Brett
Haley
Oyuncular Elle
Fanning
Justice
Smith
Keegan
-Michael
Key

9. Last Christmas (Bir Şans Daha)

Aşk Filmleri

Bir Noel arifesinde tanışan Kate ve Tom Londra’nın şimdiye kadar gördüğü en büyük ve çalkantılı aşkını yaşayacaklardır. Farklı karakterlerde olmalarına rağmen birbirlerine kalpten bağlanana gençler sevgi ile aralarındaki ilişkiyi geliştireceklerdir. Başrolünde Emilia Clarke’nin rol aldığı Last Christmas yılbaşında sevgilinizle izleyebileceğiniz en güzel film önerilerinden biridir.

Tür Komedi Romantik
IMDb 6.5
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Paul
Feig
Oyuncular Emilia
Clarke
Henry
Golding
Michelle
Yeoh

10. Mucize 2 Aşk

Aşk Filmleri

İlk filmi ile hem güldüren hem de ağlatmayı başaran Mahsun Kırmızıgül şimdi de Mucize 2 Aşk filmi ile gerçek aşkın ne olduğunu bizlere öğretiyor. Engelli olan Aziz ve görücü Usülü evlendiği güzeller güzeli Mızgin yeni bir hayat ve sağlık umuduyla Batı’ya göç ederler. Burada kasabanın bir kısmı onlara kötü davranırken bir kısmı ise Aziz’in sağlığına kavuşması için elinden geleni yapar. Mahir öğretmen sayesinde yeni bir mucize gerçekleşecek midir?

Tür Dram
IMDb 7.1
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Mahsun
Kırmızıgül
Oyuncular Mert
Turak
Biran Damla
Yılmaz
Ayda
Aksel

11. To All the Boys I’ve Loved Before (Sevdiğim Tüm Erkeklere)

Aşk Filmleri

Netflix üzerinden yayınlanan Kore yapımı filmde Lara isimli genç kız aşık olduğu 5 farklı gence duygularını yazdığı mektuplar hazırlar. Mektupları çocuklara göndermek gibi bir düşüncesi de yoktur. Genç kız aşkını kendi içinde yaşamak ister ancak bir gün odasındaki mektuplar gizemli bir şekilde sahiplerine postalanır.

Tür Dram Komedi Romantik
IMDb 7.1
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen Susan
Johnson
Oyuncular Lana
Condor
John
Corbett
Noah
Centineo

12. Marriage Story (Evlilik Hikayesi)

Aşk Filmleri

Büyük bir aşkla başlayan Charlie - Nicole aşkı yılların verdiği ağırlıkla boşanmaya doğru gider. Bu süreç ise ikili içinde zorlu geçecektir. Çocuklarını velayeti ve farklı şehirlerde yaşayacak olmaları ikili arasında yıllardır içe atılan tüm öfkeleri ortaya çıkartacaktır. 2019 Netflix filmleri arasında da yer yapım ile ilgili detayları "Marriage Story Filmi Hakkında Bilgiler" içeriğinde bulabilirsiniz.

Tür Dram
IMDb 8.0
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Noah
Baumbach
Oyuncular Adam
Driver
Scarlett
Johansson
Laura
Dern

13. Acı Tatlı Ekşi

Aşk Filmleri

Türk sinemasında aşk filmleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Son yıllarda çıkan Türk aşk filmleri arasında da en dikkat çekici olanı ise Acı Tatlı Ekşi isimli yapım. Filmde, aynı mahallede birlikte büyüyen Murat ve Duygu’nun hikayesini anlatmaktadır. Büyüdüklerinde Murat, Duygu’ya evlilik teklif eder ancak istemediği bir cevapla karşılaşır. İkili bir anlaşma yapar ve 5 yılın sonra ikisi de bekarsa birbirleri ile evleneceklerdir. Buradan sonrasını anlatamıyoruz ve sizleri bu güzel Türk aşk filmini izlemeye davet ediyoruz.

Tür Dram Romantik
IMDb 6.2
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Andaç
Hazne
-daroğlu
Oyuncular Özge
Özpirinçci
Buğra
Gülsoy
Yusuf
Akgün

14. İncir Reçeli

Aşk Filmleri

2011 yılında vizyona giren ve Türk sinemasında aşk ve dram filmleri arasına adını yazdıran İncire Reçeli’nde Halil Sezai Paracıkoğlu, Melike Güner, Sinan Çalışkanoğlu rol almaktadır. Filmde, televizyon için skeç programları yazarak hayatını kazanan Metin’in hayatı anlatılmaktadır. Metin’in en büyük amacı yazdığı senaryonun bir gün filme çekikmesi… Metin her zamanki gibi bara gider ve burada Duygu isminde bir kız ile tanışır. İşte, bütün hikaye aslında burada başlar… İncir Reçeli tadında bir Türk aşk filmi izlemek isterseniz, bu yapım tam da size göre…

Tür Dram Romantik
IMDb 6.6
Gösterim
Tarihi
2011
Yönetmen Aytaç
Ağırlar
Oyuncular Halil Sezai
Paracıkoğlu
Melike
Güner
Sinan
Çalışkanoğlu

15. Issız Adam

Aşk Filmleri

Türk sinemasının en başarılı aşk filmleri arasında gösterilen Issız Adam filminde, Melis Birkan ve Cemal Hünal rol almaktadır. Konusu ise, Alper ile Ada’nın bir kitap dükkanında tanışmasıyla başlar. Alper, cinsel hayatı sorunlu aşkı hiç tatmayan birisi Ada ise hayat dolu ve zevkleri olan birisidir. İşte, bu iki insanın yaşadıkları bizlere izlettirmektedir. Kağıt mendilinizi yanınıza alın ve ekranın karşısına geçin.

Tür Dram Romantik
IMDb 6.8
Gösterim
Tarihi
2008
Yönetmen Çağan
Irmak
Oyuncular Melis
Birkan
Cemal
Hünal
Yıldız
Kültür

16. 50 First Dates (50 İlk Öpücük)

Aşk Filmleri

Romantik komedi filmleri oluşturulduğunda herkesin aklına öyle ya da böyle "50 İlk Öpücük filmi" gelir. Bu zamana kadar çekilen en güzel aşk filmleri arasında gösterilen 50 İlk Öpücük filminin kadrosunda Adam Sandler, Drew Barrymore, Rob Schneider, Sean Astin gibi isimleri bulundurmaktadır. Filmde, her sabah hafızası sıfırlanan Lucy ile Henry’in unutulmaz aşk hikayesi anlatılmaktadır. Özgün bir senaryoya sahip bu filmi isterseniz tek isterseniz de sevgilinizle beraber izleyebilirsiniz.

Tür Komedi Romantik
IMDb 6.8
Gösterim
Tarihi
2004
Yönetmen Peter
Segal
Oyuncular Adam
Sandler
Drew
Barrymore
Rob
Schneider

17. The Great Gatsby (Muhteşem Gatsby)

Aşk Filmleri

En iyi aşk filmleri listesinde Oscar ödüllü filmler arasında yer alan ve bunun yanı sıra birçok sinema ödülünü alan Muhteşem Gatsby, başrollerinde Leonardo DiCaprio, Michelle Williams, Carey Mulligan, Tobey Maguire, Joel Edgerton ve Isla Fisher gibi isimleri yer aldığı oldukça güzel bir aşk filmidir.

Tür Dram Romantik
IMDb 7.3
Gösterim
Tarihi
2013
Yönetmen Baz
Luhrmann
Oyuncular Leonardo
DiCaprio
Tobey
Maguire
Carey
Mulligan

18. Me Before You (Senden Önce Ben)

Aşk Filmleri

2016 yılında vizyona giren en güzel aşk filmlerinden bir tanesi olan Me Before You, tekerlekli sandalyeye bağlı yaşayan bir adamla, kendisine bakması için istihdam ettiği genç bir kadının yaşadıklarını konu alır. Bu iki insanın ilk başta yaşadıkları zıtlıklar sonrasında birbirlerine yakınlaşmalarına neden olur. Bir zaman sonra birbirlerine aşık olan çifti şimdi daha zorlu bir sınav beklemektedir.

Tür Dram Romantik
IMDb 7.5
Gösterim
Tarihi
2016
Yönetmen Thea
Sharrock
Oyuncular Emilia
Clarke
Sam
Claflin
Janet
McTeer

19. Silver Linings Playbook (Umut Işığım)

Aşk Filmleri

Son yılların en güzel aşk filmlerinden bir tanesi olarak gösterilen Umut Işığım filmi, sevgilinizle izleyebileceğiniz harika bir eser. Öyle ki, aşk filmleri arasında Oscar Ödülünü alan ender yapımlar arasındadır. Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper’ın başrollerinde oynadığı romantik aşk filminde her iki bireyinde her şeyini kaybedişi ve sonrasındaki aşk hikayeleri anlatılmaktadır.

Tür Dram Komedi
IMDb 7.7
Gösterim
Tarihi
2012
Yönetmen David O.
Russell
Oyuncular Bradley
Cooper
Jennifer
Lawrence
Robert
De Niro

20. Love Me If You Dare (Cesaretin Var mı Aşka)

Aşk Filmleri

2003 yılına damgasını vuran en iyi Fransız filmleri arasında gösterilen Cesaretin Var mı Aşka filmi, yayınladığı dönem birçok sinema ödülünün de sahibi olmuştur. Filmin konusunda, bir tarafta annesi kanser hastası ve ölmek üzere olan bir adam ve diğer tarafta ülkeye göçmen olarak gelmiş ve bu hayatın zorluklarıyla mücadele etmeye çalışan bir kadın arasında başlayan farklı bir ilişki anlatılmaktadır. Başrollerinde, Marion Cotillard ve Guillaume Canet gibi yetişkin oyuncuların yanı sıra Thibault Verhaeghe ve Joséphine Lebas-Joly gibi çocuk isimlerde yer almaktadır.

Tür Dram Komedi Romantik
IMDb 7.7
Gösterim
Tarihi
2003
Yönetmen Yann
Samuell
Oyuncular Guillaume
Canet
Marion
Cotillard
Thibault
Verhaeghe

21. Titanic (Titanik)

Aşk Filmleri

En iyi aşk filmleri listesinde her daim üst sıralarda bulunan ve unutulmaz ödüllü filmler listesine adını yazdıran Titanik filmi, taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan bir yapımdır. Filmin başrollerinde yakışıklı oyuncu Leonardo DiCaprio ve güzel aktör Kate Winslet oynamaktadır. Batmaz denilen gemide yaşanan ölümsüz aşk hikayesini bulacağınız Titanik filmini, izlediyseniz bile sevgilinizle beraber bir kez daha izleyebilirsiniz.

Tür Dram Romantik
IMDb 7.7
Gösterim
Tarihi
1997
Yönetmen James
Cameron
Oyuncular Leonardo
DiCaprio
Kate
Winslet
Billy
Zane

22. The Curious Case of Benjamin Button (Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi)

Aşk Filmleri

En iyi aşk filmleri listemizde konu olarak oldukça farklı bir film olan Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi, izlediğinizde hem duygulandıracak hem de güldürecek bir yapım. Kesin bir şey söyleyebiliriz ki, çok ilginç bir aşk hikayesine hazır olun. Başrollerinde Brad Pitt, Cate Blanchett ve Tilda Swinton gibi ünlü isimlerin olduğu bu harika film, başta Oscar ödülü olmak üzere birçok sinema ödülünün sahibi durumundadır. Her saniyesinden zevk alacağınız bu eşsiz filmi mutlaka izlemenizi öneririz.

Tür Dram Fantastik Romantik
IMDb 7.8
Gösterim
Tarihi
2008
Yönetmen David
Fincher
Oyuncular Brad
Pitt
Cate
Blanchett
Julia
Ormond

23. The Fault in Our Stars (Aynı Yıldızın Altında)

Aşk Filmleri

Aşk filmlerinin birçoğu kitap uyarlamasından oluşmaktadır. Aynı Yıldızın Altında filmi de kitaptan uyarlanan en güzel aşk filmleri arasında yer almaktadır. Eşinizle ya da sevgilinizle izleyip içinizi ısıtacak bu duygusal romantik aşk filmi, uzun süre hafızalarınızdan çıkmayacak bir etki yaratacaktır. Filmin konusunda aşk hikayesinin ve sonrasında gelişen sarsıcı olaylar anlatılmaktadır.

Tür Dram Romantik
IMDb 7.8
Gösterim
Tarihi
2004
Yönetmen Josh
Boone
Oyuncular Shailene
Woodley
Ansel
Elgort
Nat
Wolff

24. Once (Bir Zamanlar)

Aşk Filmleri

Günümüzde güzel bir aşk filmi bulmak çok zor. Bu yüzden çoğu zaman eski yapımlı aşk filmlerine yöneliyoruz ancak sizleri çok geçmişe götürmeden 2007 yılında vizyona giren bir aşk filmini öneriyoruz. “Bir Zamanlar” filminde İrlandalı bir müzik grubu olan The Frames’in solisti Glen Hansard oynamaktadır. Filmde, sokak müzisyenin Çek bir güzelle yaşadığı aşk konu olarak işlenmektedir.

Tür Dram Müzikal
IMDb 7.9
Gösterim
Tarihi
2007
Yönetmen John
Carney
Oyuncular Glen
Hansard
Markéta
Irglová
Gerard
Hendrick

25. The Notebook (Not Defteri)

Aşk Filmleri

Google'ye "romantik aşk filmleri" diye bir arama gerçekleştirdiğiniz karşınıza gelecek filmlerden bir tanesi kesinlikle The Notebook yani “Not Defteri” filmi olacaktır. Adeta bir başyapıt olarak gösterilen bu yapım, aşk filmi izlemek isteyenler için harika bir tercih olacaktır. Ryan Gosling ve Rachel McAdams filmde başrolleri paylaşırken, sinema dünyasına aşk filmleri türünde adeta imzasını atmıştır.

Tür Dram Romantik
IMDb 7.9
Gösterim
Tarihi
2004
Yönetmen Nick
Cassavetes
Oyuncular Ryan
Gosling
Rachel
McAdams
James
Garner

26. Before Sunset (Gün Batmadan)

Aşk Filmleri

2004 yapımlı bir aşk filmi olan Gün Batmadan, Ethan Hawke ve Julie Delpy gibi iki ünlü ismin başrol olduğu bir yapımdır. Filmde, 9 yıl önce Budapeşte’den Viyana’ya doğru giden bir trende tanışan Jesse ve Celine, çok kısa sürede birbirine aşık olmaktadır. Ancak tren yolculuğundan sonra bu çift bir daha görüşmez… Ta ki, kitap tanıtımı için Fransa’ya giden Jesse’nin Celine ile tanışmasına kadar…

Tür Romantik
IMDb 8.0
Gösterim
Tarihi
2004
Yönetmen Richard
Linklater
Oyuncular Ethan
Hawke
Julie
Delpy
Vernon
Dobtcheff

27. The Perks of Being a Wallflower (Saksı Olmanın Faydaları)

Aşk Filmleri

2012 yılında vizyona giren ve en güzel aşk filmleri listesinde her daim kendisine yer bulan The Perks of Being a Wallflower, son yıllarda çekilen ve aşkı en güzel şekilde anlatan filmlerden bir tanesi. Filmde, Charlie okulda arkadaşlarına sürekli olarak ezilen bir karakterdir. Aynı zamanda en yakın arkadaşı intihara teşebbüs eder ve Charlie’nin psikolojisi daha da çok bozulur. Aynı yıl liseye başlayan Charlie, Sam ve Patrick isimli iki kardeş ile tanışır. Bu durum Charlie’nin hayatının baştan aşağıya değişmesine sebep olur. Hayatından zevk almaya başlayan Charlie bir süre sonra Sam ile yakınlaşmaya başlar… Son yıllarda aşk filmleri arasında oldukça başarılı bir film olan bu eseri mutlaka izlemenizi öneririz.

Tür Dram Komedi Romantik
IMDb 8.0
Gösterim
Tarihi
2012
Yönetmen Stephen
Chbosky
Oyuncular Logan
Lerman
Emma
Watson
Ezra
Miller

28. Edward Scissorhands (Makas Eller)

Aşk Filmleri

Filme başladığınızda tanıyamayabilirsiniz ancak filmin başrolünde Johnny Depp yer almaktadır. Filmde, Makaselleri yaratan mucit, eser tamamlanmadan hayatını kaybeder ve Edward makaselleriyle beraber ortada kalır. İnsanlar uzak bir yaşam süren Edward, Peg’in onu bulup evine götürmesi sonrasında yavaş yavaş sosyalleşmeye başlamaktadır. Aşk filmleri arasında konu olarak oldukça farklı bir konu işleyen Makas elleri kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz… En azından Johnny Depp adına…

Tür Fantastik Komedi Romantik
IMDb 8.0
Gösterim
Tarihi
1990
Yönetmen Tim
Burton
Oyuncular Johnny
Depp
Winona
Ryder
Dianne
Wiest

29. Her (Aşk)

Aşk Filmleri

2010 yılının en iyi filmler listesinde de arasında gösterilen aynı zamanda en iyi aşk filmleri dalında da birçok ödülün sahibi olan Her filmi, özgün senaryosuyla eminiz ki dikkatinizi çekecektir. Filmin başrollerinde Scarlett Johansson, Spike Jonze, Amy Adams ve Olivia Wilde gibi ünlü oyuncular yer almaktadır. Filmin konusu hakkında tek bir şey bile söylesek her şeyi betimlemiş olacağımızdan dolayı sizlere sadece izlemenizi tavsiye edebiliriz. Emin olun, pişmanlık duymayacaksınız.

Tür Dram Bilim Kurgu Romantik
IMDb 8.0
Gösterim
Tarihi
2013
Yönetmen Spike
Jonze
Oyuncular Joaquin
Phoenix
Rooney
Mara
Scarlett
Johansson

30. In the Mood for Love (Aşk Zamanı)

Aşk Filmleri

2000 yılında vizyona giren ve en çok izlenen aşk filmleri listesine giren "Aşk Zamanı" filmi, hem özgün konusuyla hem de oyuncu kadrosuyla oldukça büyük bir iş başarmıştır. Filmin konusunda, şans eseri yolları kesişen iki kişinin eşlerinin birbirleri ile aşk yaşadıkları ve aldatıldıklarını öğrenir. Bu gerçeğin ortaya çıkmasından sonra olaylar gelişir. Eğer aşk filmi hangi ülkeye ait olursa olsun izlerim derseniz, bu yapımı kesinlikle izlemelisiniz.

Tür Dram Romantik
IMDb 8.1
Gösterim
Tarihi
2000
Yönetmen Wong
Kar-Wai
Oyuncular Tony Leung
Chiu Wai
Maggie
Cheung
Rebecca
Pan

31. My Sassy Girl (Hırçın Sevgilim)

Aşk Filmleri

Kore filmleri arasında son derece önemli bir yere sahip olan Hırçın Sevgilim isimli yapım, Kyun-woo ve çılgın kız arkadaşı Jun Ji-hyun arasındaki hem komik hem de duygusal aşkı konu edinmektedir. Filmde, Jun Ji-hyun ve Tae-hyun Cha’nın başrolleri paylaşmaktadır.

Tür Dram Komedi Romantik
IMDb 8.2
Gösterim
Tarihi
2011
Yönetmen Jae-young
Kwak
Oyuncular Cha
Tae-hyun
Gianna
Jun
Mu-yeong
Lee

32. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan)

Aşk Filmleri

Oscar ödüllü aşk filmlerinden bir tanesi olan Sil Baştan filmi, 2004 yılında vizyona giren ve başrollerinde Jim Carrey, Kate Winslet, Kristen Dunst, Mark Ruffalo ve Elijah Wood gibi isimlerin yer aldığı en güzel aşk filmlerindendir. Aşk filmi seçerken zorluk çekiyorsanız, Sil Baştan filmi kesinlikle size iyi gelecek bir yapım..

Tür Dram Komedi
IMDb 8.3
Gösterim
Tarihi
2004
Yönetmen Michel
Gondry
Oyuncular Jim
Carrey
Kate
Winslet
Kirsten
Dunst

33. La La Land (Aşıklar Şehri)

Aşk Filmleri

Son yıllarda çekilmiş en yeni aşk filmleri arasında gösterilen ve herkes tarafından beğenilen La La Land (Aşıklar Şehri) bu başarısını Oscar Ödülü ile taçlandırmış bir eser. 2016 yılının en iyi filmleri arasında gösterilen Aşıklar Şehri filminde Ryan Goslin ve Emma Stone gibi daha birçok başarılı isim yer almaktadır. Müzikleriyle be konusuyla etkisinden çıkamayacağınız bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

Tür Müzikal Romantik
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2016
Yönetmen Damien
Chazelle
Oyuncular Ryan
Gosling
Emma
Stone
John
Legend

34. Amelie

Aşk Filmleri

Diğer birçok güzel aşk filmlerine göre oldukça özgün bir konuya sahip olan Amelie, Anne ve babasını kaybetmiş genç bir kızdır ve kendini başkalarının hayatlarını tamir etmeye, onları mutlu kılmaya adamıştır. Birçok kişiyi mutlu eden bu kız, kendi yalnızlığını fark edince neler yapacaktır. En çok izlenen aşk filmleri arasında yer alan bu yapımı eğer henüz izlemediyseniz kesinlikle listenize alın.

Tür Fantastik Komedi Romantik
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2001
Yönetmen Jean-Pierre
Jeunet
Oyuncular Audrey
Tautou
Philippe
Beautier
Clotilde
Mollet

35. Veer-Zaara

Aşk Filmleri

Hint filmlerinin en önemli ve en güzel eserlerinin yer aldığı aşk filmlerinde, öyle bir film var ki, dünya sinemasında ismini hala duymak mümkün. Veer-Zaara filmi, gelmiş geçmiş en iyi aşk filmleri arasında gösterilir. Aynı zamanda hint filmlerinin aşk kategorisinde liste başı diyebiliriz. En iyi film dalında ödül alan bu yapım, en çok izlenen aşk filmleri arasında gösterilirken aynı zamanda en çok hasılat yapan aşk filmlerinden de bir tanesidir.

Tür Dram Aile Bollywood
IMDb 8.5
Gösterim
Tarihi
2004
Yönetmen Yash
Chopra
Oyuncular Shah Rukh
Khan
Preity
Zinta
Rani
Mukerji

36. Casablanka (Kazablanka)

Aşk Filmleri

Geldik listemizin en eski ancak en güzel amerikan aşk filmine… Kazablanka filmi, aşk filmleri arasında oldukça eskidir. 1942 yapımlı film, halen daha aşk filmleri arasında oldukça önemli bir yerdedir. Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman’ın rol aldığı bu aşk filminde, II. Dünya Savaşı’nın ilk dönemleri işlenmektedir ve bu dönemde yaşanan aşk üçgeni konu edilmektedir. Kesinlikle izlemenizi tavsiye edeceğimiz bu eserden pişmanlık duymayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Tür Dram Romantik
IMDb 8.6
Gösterim
Tarihi
1942
Yönetmen Michael
Curtiz
Oyuncular Humphrey
Bogart
Ingrid
Bergman
Paul
Henreid

37. Selvi Boylum Al Yazmalım

Aşk Filmleri

Türk sinemasının aşk türünde en iyi filmi hangisi diye sorsak, herkesin ortak görüşü olarak “Selvi Boylum Al Yazmalım” en çok belirtilen film olarak karşımıza çıkar. Aşk filmleri listemizde de 1 numarada yer alan Al Yazmalım filmini Sevgi Neydi? diye başlayan unutulmaz replikle hatırlamaktayız. Aşkın ve sadakatin önemini izleyicisine sunan Selvi Boylum Alyazmalım filminin başrolünde ise Kadir İnanır, Türkan Şoray ve Ahmet Mekin rol alıyor.

Tür Dram Romantik
IMDb 8.7
Gösterim
Tarihi
1977
Yönetmen Atıf
Yılmaz
Oyuncular Türkan
Şoray
Kadir
İnanır
Ahmet
Mekin
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
681
261
211
46
34
23
140
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 4
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.