NeOldu.com

PARA BABASI DÜNYANIN EN ZENGİN ÇOCUKLARI

Para Babası Dünyanın En Zengin Çocukları

Şanslı doğan veya şanslı yaşayan para babası bu çocuklar daha çok küçük yaşlarda büyük bir servete sahip oluyorlar. İşte dünyanın en zengin çocukları...

Giriş 23 Eylül 2018 Pazar 10:02 / Güncelleme 24 Kasım 2022 Perşembe 09:00

Dünyanın En Zengin Çocukları

Küçük yaştaki çocuklar kendi emekleriyle milyoner olabilirler mi? Nadir de olsa evet, bu doğru. Peki bu zengin çocuklarının hepsi başarılarıyla mı milyoner oldu? Tabi ki de hayır.. Büyük bir çoğunluğu anne ve babalarının ünlü veya milyoner olması nedeniyle daha küçük yaşlardan itibaren dudak uçuklatan kişisel servete sahip oldular.

İşte adeta para basan çocuklar hakkında bilgiler;

1. Suri Cruise

dünyanın en zengin çocukları

2012 yılında 6 yaşındaki Suri Cruise sıradan bir Disney World gezisi yaptı. Suri gezisine Sindirella'nın şatosunda keyifli bir ara verdi. Pek şaşırtıcı değil. Çünkü şuan 9 yaşında olan Suri 3 milyon dolar değerinde bir gardıroba sahip. Üstelik 24 milyon dolar değerinde Victorian tasarımlı bir de oyun evi var. Bu fiyata su, elektrik ve bahçe dekorasyonu da dahil. Tom Cruise ve Kate Holmes'in kızı olan Suri oldukça magazinsel bir figür. Şimdi boşanmış olan çiftin toplam 475 milyon dolarlık bir serveti olduğunu düşünüldüğünde Suri'nin sıradan bir çocukluk yaşamıyor olması gayet anlaşılabilir bir durum.

2. Sheikh Hamdan Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum

dünyanın en zengin çocukları

Orta Doğudaki şeyh standartlarına göre bile Dubai prensi ve Birleşik Arap Emirlikleri başbakanının oğlu yetişme çağında oldukça büyük bir servet harcadı. Gezilerini 4.8 milyon dolar değerindeki pırlanta kaplamalı bir Mercedes yaptığı biliniyor. Üç yüz milyon dolar değerindeki dünyanın en büyük yatına da sahip. Orta doğunun kraliyet ailesinden gelen 22 yakını daha olmasına rağmen onlara fark atıp ülke yönetiminde özellikle söz sahibi olmayı başardı.

3. Bill ve Melinda Gates'in Çocukları

dünyanın en zengin çocukları

Bill ve Melinda Gates'in üç çocuğu var. Bunlar kızları Pheobe ve Jeniffer, oğulları Rory'dir. Bill'in serveti 85 milyar dolar, Melinda'nın ise 51 milyon dolar. Gelirlerinin çoğunluğunu hayır kurumlarına bağışladılar. Ancak, çocukları 21 yaşına geldiğinde her bir çocuğu için 50 milyon değerinde bir güvence oluşturdular bile. Gelirlerinin her yıl düzenli olarak yükseldiğini de göze önüne alırsak, bu çocukların ömürleri boyunca tüketemeyecekleri kadar fazla paraları var.

4. Jaden Smith

dünyanın en zengin çocukları

Jaden Christopher Syre Smith, Amerikalı bir aktör ve rapçı. Jada Pinkett Smith ve Will Smith'in oğlu. Jaden Smith'in ilk oynadığı ilk film, 2006'da babasının baş rolünü üstlendiği "Umudunu Kaybetme" filmidir. Jade daha sonra, kendi başına çalışmaya başlamıştır. Daha yedi yaşındayken kendisi gibi bir çocuktan çok daha fazla havalıydı. Evet aslında hepimiz onu "Karete Çocuk" filminden tanıyoruz. Kişisel servetinin 9 milyon doların üzerinde olduğu bilinmektedir. Ama aynı zamanda ailesinden kalacak mirası da göze alırsak bu mirasın 554 milyon dolar civarında olacağı bir gerçek. Size böyle bir miras kalsa ne yapardınız?

5. Dannielynn Birkhead Marshall

dünyanın en zengin çocukları

O bir amerikan çocuk modeli, gerçek bir televizyon kişiliği ve aktris, aynı zamanda Nichole Smith'in kızıdır. Dannielynn annesinin ayak izlerini takip etti ve sonunda Kids Gues için bir iş aldı. Daha 12 yaşında ve serveti 10 milyon doların üzerinde. Ne diyelim, helal olsun...

6. Nick D'aloisio

dünyanın en zengin çocukları

İngiltere'de yaşayan 19 yaşında bir bilgisayar programcısıdır. Henüz 15 yaşındayken internet girişimcisi oldu. Teknolojik bir deha olan D'aloisio, 30 milyon dolar karşılığında Yahoo'ya satmış olduğu İOS uygulaması Summly'nin mucidi. Wall Street Journal'da "Yılın Yenilikçisi" olarak haberlere konu olmuştur. Time Dergisi'nin, "dünyanın en yetenekli genci" şeklinde övgülerine mahzar olmuştur. Ayrıca 2014 yılında Apple Tasarım Ödülü'nü kazanmıştır. Nick'i tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

7. Knox & Vivienne Jolie Pitt

dünyanın en zengin çocukları

Brangelina'yı kim duymadı? Knox & Vivienne Jolie Pitt, Hollywood'un ünlü isimleri Angelina Jolie ve Brad Pitt'in ikiz kızları. 2008'de Fransa'nın Nice sahilindeki bir hastanede dünyaya geldiler. Çocukların bir bakışını yakalamak için akbaba gibi dünyayı dolaşan insanlar vardı. Knox ve Vivienne Jolie Pitt'in ilk resmi, bugüne kadar çekilmiş en pahalı ünlü fotoğrafıdır. Tam 14 milyon dolara satılmıştır. Sadece resimlerinin bu kadar para ettiği bu ikizlerin servetini tahmin etmeye gerek bile yok sanırız...

8. Valentina Paloma Pinault

dünyanın en zengin çocukları

Valentina'nın 12 milyon doları aşan bir evi var. Evet yanlış duymadınız. Kendi kazanmamış olsa da babasının 15 milyon dolar, annesinin ise 88 milyon dolarlık bir serveti var. Ve bu servet sadece ve sadece ona kalacak. Daha 7 yaşında olmasına rağmen onun adına 25 milyon dolarlık güven fonu oluşturulmuş bile.


Benzer Tavsiye Önerileri
Emlak ve Gayrimenkul Zengini Ünlüler Dünyanın En Zengin 15 Ünlü İsmi

9. Steve Jobs'un Çocukları

dünyanın en zengin çocukları

Apple İmparatorluğu'nun kurucusu Steve Jobs'un çocukları öldüğü sırada 19 milyar dolarlık bir servetin sahibiydi. Öldükten sonra bu miras eşine geçti. Çocuklar henüz bir pay almadı fakat, annelerinin de vefatı durumunda bu mirastan büyük bir pay alacakları kesin.

10. George Alexander Louis

dünyanın en zengin çocukları

İngiltere kraliyet ailesinden prens William ve Kate Middleton'un oğlu. Anne ve babasının düğünü medyada büyük yankı uyandırmış ve konuşulmuştu. George'nin doğumu da aynı şekilde basında genişçe yer almıştı. 3 yaşındaki bu çocuk 3.6 milyon dolarlık bir servetin de sahibi. Tahtın varislerinden biri olmasını ise saymıyoruz bile :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
18
26
92
127
126
33
238
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.