NeOldu.com

EV HANIMLARININ TERCİHİ EN İYİ 11 DÜDÜKLÜ TENCERE TAVSİYESİ

Ev Hanımlarının Tercihi En İyi 11 Düdüklü Tencere Tavsiyesi

Pişirme programları ve tek elle açılma gibi özellikleri olan modellerinde bulunduğu düdüklü tencereleri sizin için inceledik.

Giriş 30 Mayıs 2021 Pazar 14:01 / Güncelleme 12 Mayıs 2023 Cuma 09:05

Düdüklü Tencere Markaları ve Modelleri

Yemeklerinizi hızlıca pişirmek için buhar gücünden faydalanan düdüklü tencereler, modern tasarımlarıyla ve kullanışlı özellikleriyle mutfaklarda yerini alıyor. İçeriğimizde oldukça kullanışlı özelliklere sahip en iyi düdüklü tencereleri bir araya getirdik.

En İyi Düdüklü Tencere Listesi

Sıra Model Kapasite neoldu Puanı
1 Fissler Vitaquick 6L - 3,5L 10/10
2 Emsan Montana 4L - 6L 10/10
3 Tefal Secure 5 V2 6L 10/10
4 Karaca Vitola 4L - 6L 9.9/10
5 Tefal Clipso 6L - 4,5 L 9.9/10
6 Schafer Classic 9L 9.9/10
7 Korkmaz Turbo 7L 9.9/10
8 Hisar Neptün 4L - 7L 9.8/10
9 Bonera Berlin 9L 9.7/10
10 Hascevher Esila 5L 9.6/10
11 Taç Bengü Güveç 5L 9.6/10
Amazon
Fiyatlarını Gör
N11 
Fiyatlarını Gör
N11
Fiyatlarını Gör
Hepsiburada
Fiyatlarını Gör

En İyi Düdüklü Tencere Tavsiyeleri

Düdüklü tencere tavsiyelerini verdiğimiz içeriğimizde Tefal, Karaca, Emsan, Korkmaz, Schafer, Hascevher, Berlin, Hisar ve Taç gibi markalarının ürünleri bulunuyor. Bu ürünleri artı ve eksi yönlerine göre değerlendirerek sıraladık. Ayrıca içeriğimizde en iyi düdüklü tencere markası olan Fissler'in ürünü de bulunuyor.

İşte güvenliği ve kapasitesiyle ön plana çıkan en iyi 11 düdüklü tencere tavsiyesi...

1. Fissler Vitaquick Bluepoint 2'li Düdüklü Tencere Seti

Düdüklü tencere

ARTILAR EKSİLER
Tek elle kullanılabilmesi Yüksek fiyatlı olması
Cookstar taban
Kilitleme düğmesinin olması

En iyi düdüklü tencere sorusunun cevabını Fissler Vitaquick Bluepoint olarak verebiliriz. Çünkü "Patlamayan düdüklü tencere hangisi?" diye sorarsanız birçok kişi Fissler cevabını verir. Kapağın doğru yerleştirilmesi için konum yardımcısına sahip olan bu düdüklü tencere, taban olarak Cookstar'ı kullanmaktadır. Bu taban sayesinde yemeklerinizi daha hızlı pişiren tencere, kolay temizlenebilir yapıya sahiptir. Ayrıca her türlü ocakta çalışabilen Fissler Düdüklü Tencere'nin kapağı iki tencereye de uyumludur.

Özellikler
Gövde Malzemesi Paslanmaz Çelik
Taban Çeşidi Cookstar
1. Tencere Kapasitesi 6 L
2. Tencere Kapasitesi 2.5 L
Amazon
Fiyatını Gör
N11 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Fissler Vitaquick Bluepoint Kullanıcı Yorumları

👤 İkinci alışverişim. Her ikisinde de ürünler çok özenli paketlenmişti ve hediyeler için teşekkür ederim. Tavsiye üzerine aldım. Görünüş olarak çok kibar dünyanın en iyi ürünü olduğunu düşünüyorum. Umarım memnun kalırım. M**** G.

👤 Islamadan kuru fasulyeyi 1 dakikada pişirdi, inanılmaz başarılı. Başka markayı da kullanıyorum. En pahalı olanlarda ıslamadan asla bu kadar kolay pişmiyor. Saatler alıyor pişmesi ama Fissler çok başarılı. M**** B.

2. Emsan Montana Siyah Kırmızı 4+6 L Düdüklü Tencere Seti

Düdüklü tencere

ARTILAR EKSİLER
2 farklı pişirme programının olması Tek elle açılamaması
Yanma ve ısınma olmayan yan saplar

İndüksiyon dahil tüm ocaklarda kullanabilen tabana sahip olan bu düdüklü tencerenin yanmayan ve ısınmayan yan sapları vardır. Bu sayede yemeklerinizi pişirirken elinizin yanmasından korkmazsınız. Bulaşık makinesinde yıkanabilen yapısı olan düdüklü tencere, pişirme programlarına sahiptir. Böylelikle sebze, et, balık ve baklagiller gibi gıdaları pişirirken vitamin kaybı yaşamazsınız.

Özellikler
Gövde Malzemesi Paslanmaz Çelik
Taban Çeşidi Kapsül
1. Tencere Kapasitesi 6 L
2. Tencere Kapasitesi 4 L
Amazon
Fiyatını Gör
N11 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Emsan Montana Kullanıcı Yorumları

👤 Fiyatına göre çok iyi ama hiçbir zaman üst düzey düdüklüde bulunan kapak mekanizmasını bunda beklemeyin. Kapağı koyunca üstüne bastırmadan kapak tam oturmuyor. Tefal ve Fisslerde kapak daha pürüzsüz çalışıyor. S**** A.

👤 Çok güzel. Kitapçıkta yazan sürelere göre pişirince tam kıvamında oluyor. 2'li olması çok güzel. Alacak olanlar düşünmeden alabilir. Gayet kaliteli ve uygun fiyatlı bir ürün. E**** K.

3. Tefal P2530739 Secure 5 V2

Düdüklü tencere

ARTILAR EKSİLER
5 farklı güvenlik sistemi
2 ayrı pişirme programı

"Tefal'in en iyi düdüklü tenceresi hangisi?" diyenler için Secure 5 V2'yi seçtik. 5 ayrı güvenlik sistemi sayesinde güvenli bir şekilde yemek pişirebildiğiniz Tefal P2530739 Secure 5 Neo V2, 2 farklı pişirme programına sahiptir. Bu pişirme programlarının ilki sebzeler, ikincisi ise et ve balıklar için özel olarak oluşturulmuştur. Paslanmaz çelik yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz Tefal düdüklü tencere, bulaşık makinesinde yıkanabilir yapıdadır.

Özellikler
Gövde Malzemesi Paslanmaz Çelik
Taban Çeşidi İndüksiyon
Tencere Kapasitesi 6 L
Amazon
Fiyatını Gör
N11 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Tefal P2530739 Kullanıcı Yorumları

👤 Çok beğendim. Hızlı teslimat güzel paket. Ayrıca şimdiye kadar kullandığım düdüklü değilmiş normal tencere imiş. 20 dakikada kuru fasulye, 10 dakikada mercimek çorbası yapabiliyorsunuz. İçinde patates, havuç ve soğan vardı, güzel pişmişti. Teşekkürler. F**** A.

👤 Ürünü kullanıp öyle yorum yazmak istedim çünkü sadece görünümü için yapılan yorumlar yarım oluyor. Hafta sonu bir bakliyat ürünü yaptık, gerçekten 15 dakikada harika pişirdi. Kalite olarak zaten ortada, tavsiye ederim. A**** Y.

4. Karaca Vitola 4+6 L Düdüklü Tencere Seti

Düdüklü tencere

ARTILAR EKSİLER
Tek elle açabilme özelliği Tabanının indüksiyon olması
Kapağının değiştirilebilmesi

Düdüklü tencere tavsiyelerini verdiğimiz içeriğimize Karaca Vitola ürünüyle devam ediyoruz. Değiştirilebilir kapağı sayesinde %70 oranında enerji tasarrufu sağlayan model, geliştirilmiş taban sistemiyle ısının eşit bir şekilde dağılmasını yardımcı oluyor. Emniyet sistemi sayesinde güvenliği en üst düzeyde tutan düdüklü tencere, iç gövdesinde minimum ve maksimum göstergelere sahiptir. Ayrıca modelin ergonomik bir şekilde tasarlanan kapak sistemi yemeklerinizi daha hızlı pişirmenizi sağlıyor.

Özellikler
Gövde Malzemesi Paslanmaz Çelik
Taban Çeşidi İndüksiyon
1. Tencere Kapasitesi 6 L
2. Tencere Kapasitesi 4 L
Amazon
Fiyatını Gör
N11 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Karaca Vitola Kullanıcı Yorumları

👤 Hızlı teslimat için teşekkürler, ürün istediğimiz gibi kaliteli. Tek gördüğüm sıkıntı paketleme ile ilgili, direk kutusu ile kargoya verilmiş. Üzeri havalı folyo vs. gibi bir malzeme ile sarılarak gönderilse daha iyi olurdu. Gelen kutu darbe almıştı, üründe herhangi sıkıntı olmaması tamamen şans. S**** E.

👤 Önceki tenceremiz Karaca idi ama 3 litreydi. Yetmediği için bunu aldık. Karaca ve bu kapak sisteminden şaşmayın. Ben çok araştırdım. Karaca’dan memnunum. Alacak olsam yine Karaca alırım. Harun A.

5. Tefal P44420 Clipso Precision Düdüklü Tencere

En İyi Düdüklü Tencere

ARTILAR EKSİLER
Akıllı Zamanlayıcı Fiyat

Yıllardır popülerliğini kaybetmeyen Tefal P44420 Clipso Precision Düdüklü Tencere'de sıra. 6 ile 4.5 litrelik ikili tencereden oluşan set, akıllı zamanlayıcısı ile öne çıkıyor. Zamanlayıcı sayesinde lezzetli yemekler yapmak kolay hale geliyor. Ayarlanan süre bittiğinde ve yemek hazır olduğunda sesli uyarı veren tencere, yemekleri yakma ya da fazla pişirme sorununu ortadan kaldırıyor. Setin içeriğinde her iki tencereye de uyan kapak bulunuyor ve bu sayede tencereler normal kullanıma da uygun hale geliyor.

Özellikler
Gövde Malzemesi Paslanmaz Çelik
Taban Çeşidi İndüksiyon
Tencere Kapasitesi 5 L
Amazon
Fiyatını Gör
N11 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Tefal P44420 Kullanıcı Yorumları

👤 Satıcı firmanın kargonun emniyeti için yaptıkları yani ayrıca orjinal kutuyu baloncuklu naylona sarıp sonra karton muhafaza içine alması ve komple streç filmle sarıp her tarafını koli bandıyla kapatması gerçekten ayrı bir emek ve özenin işaretleri...yaptığı işe değer verdiğinin müşteri memnuniyetini takip ettiğinin göstergesi. A**** Ç*****

👤 Annem için aldım çok beğendi, kalite hissi güzel kullanımı kolay renkleri yerinde program sayısı yeterli fazla kafa karıştırıcı bir şey yok ısı sensörlü saat harika bir olay, istediğiniz süreyi ayarlıyorsunuz mesela 20dk sonra ocağın altını yakıyorsunuz, kaynamaya başladığında saat üzerindeki sensör sizi uyarıyor gidip altını kısıyorsunuz, geri sayım otomatik başlıyor sonra isterseniz saati yanınıza alabiliyorsunuz yine alarm çalınca gidip ocağı kapatıyorsunuz. M**** A*****

6. Schafer Classic Düdüklü Tencere 9 L

Düdüklü tencere

ARTILAR EKSİLER
Yüksek pişirme kapasitesi
Her ocakta pişirim yapabilmesi

Ergonomik bakalit kulpları sayesinde daha rahat bir şekilde yemeklerinizi pişirebildiğiniz ürün, paslanmaz çelik gövdeye sahiptir. Bu sayede uzun kullanım ömrü sunan model, kapsül tabanı sayesinde ısıdan tasarruf eder. Ek olarak bu düdüklü tencere her türlü ocakta çalışabilmektedir.

Özellikler
Gövde Malzemesi Paslanmaz Çelik
Taban Çeşidi Thermal Transtech
Tencere Kapasitesi 9 L
Amazon
Fiyatını Gör
N11 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Schafer Classic Kullanıcı Yorumları

👤 Oldukça güzel bir tencere. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım ve bayıldım. Daha önce düdüklü kullanmıyormuşum gibi hissettirdi, o kadar. Y**** Ç.

👤 Çok şükür bir sorunu yok. Bu 3. düdüklü tencere alışım. Karaca'dan aldım ikisinde de. Buhar kaçırma problemi yaşadım. Hisar'da bir sorun yok, inşallah uzun ömürlü olur. Çeliği çok kaliteli, ağır ve parlak. B**** B.

7. Korkmaz Turbo Düdüklü Tencere 7 L A156

Düdüklü tencere

ARTILAR EKSİLER
Uzun kullanım ömrü Tabanının iyi olmaması
El yakmayan kulplarının olması

Düdüklü tencere tavsiyelerimize Korkmaz Turbo ile devam ediyoruz. Özenle polisajlanmış uzun ömürlü hijyenik yüzeyleri olan bu ürün, el yakmayan ergonomik bakalit kulplara sahiptir. Solar-Base tabanı sayesinde ısı iletkenliğini arttıran düdüklü tencere, yüksek iç hacmi sayesinde geniş ailelerin bir numaralı tercihi olmayı başarmıştır.

Özellikler
Gövde Malzemesi Paslanmaz Çelik
Taban Çeşidi Solar-Base
Tencere Kapasitesi 7 L
Amazon
Fiyatını Gör
N11 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Korkmaz Turbo Kullanıcı Yorumları

👤 2 kere kullandım. Kabuklu patates ve ilikli kemik pişirdim ablamdan aldığım talimatlarla. Pişirme süresinde sıkıntı olmadığını söyledi. Ancak kırmızı pimin olduğu birleşim yerinden hava kaçırıyor. İnşallah patlamaz. E**** Ç.

👤 Saçma sapan uçuk kaçık şekilli tencereleri sevmiyorum. Düdüklü tencerenin mantığı basit. Net basıncı korusun, patlamasın ve kaliteli olsun yeter. Bu ürün bunları karşılıyor. E**** T.

8. Hisar Neptün 4+7 L Düdüklü Tencere Seti

Düdüklü tencere

ARTILAR EKSİLER
Tek elle açabilme özelliği Tabanının iyi olmaması
Kolay temizlenebilir yapısı

En iyi düdüklü tencereleri listelediğimiz içeriğimize Hisar markasının Neptün modelini almasak olmazdı. Ergonomik ve yenilikçi tasarımı sayesinde diğerlerine göre %50 tasarruflu bir şekilde çalışan bu düdüklü tencere, tüm ocaklarda kullanılabilir şekilde tasarlanmıştır. Yüksek ısı iletkenliği sağlayan Thermal Transtech tabanı olan model, bu sayede yemeklerinizi daha hızlı pişirebilmektedir. Ek olarak bu ürünün tek elle açılıp kapanabilme özelliği vardır.

Özellikler
Gövde Malzemesi Paslanmaz Çelik
Taban Çeşidi Thermal Transtech
1. Tencere Kapasitesi 7 L
2. Tencere Kapasitesi 4 L
Amazon
Fiyatını Gör
N11 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Hisar Neptün Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün güzel kaliteli. İyi paketlenmişti ve kısa sürede elime ulaştı. Kapağını kapatınca dönüyor olması beni tedirgin etmişti ama pişirme esnasında basınç dolunca tamamen kilitleniyor. Çeliğinin kaliteli olduğu belli oluyor fakat biraz ağır geldi bana, özellikle kapağı. Onun dışında fiyatına göre çok uygun, tavsiye ederim. N**** Ç.

👤 Harika bir ürün. Hem kalitesi hem de uygun fiyatı ile kaçırılmayacak bir fırsattı. Kendimin var, kullanıyorum. Bu yeni siparişimi kayınvalidem için aldım. Kendisi de çok memnun kaldı. Zaten Hisar kalitesi tartışılmaz. S**** G.

9. Bonera Berlin Düdüklü Tencere 9 L

Düdüklü tencere

ARTILAR EKSİLER
Uygun Fiyat Saat Göstergesiz
Yüksek Kapasite

Uygun fiyatıyla çok tercih edilen Bonera Berlin, indüksiyon tabana sahiptir. Paslanmaz çelik gövdesiyle uzun ömürlü olan modelin tek elle açılma özelliği vardır. Bu sayede daha rahat bir pişirme yaparsınız.

Özellikler
Gövde Malzemesi Paslanmaz Çelik
Taban Çeşidi İndüksiyon
Tencere Kapasitesi 9 L
Amazon
Fiyatını Gör
N11 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Bonera Berlin Kullanıcı Yorumları

👤 Eğer uygun fiyatlı bir düdüklü tencere arıyorsanız bu tam size göre. Tavsiye ederim. M**** A.

👤 Çok kaliteli değil ama iş görür. Ş*** D.

10. Hascevher Esila 5 L Düz Düdüklü Tencere

Düdüklü tencere

ARTILAR EKSİLER
3'lü Güvenlik Sistemi Tek Elle Açılmaması
El Yakmayan Kulp

3 aşamalı güvenlik sistemi sayesinde güvenli bir pişirme deneyimi yaşayacağınız bu ürün, el yakmayan kulplara sahiptir. Uygun fiyatıyla dikkatleri çeken model, çok tercih edilen düdüklü tencerelerden birisidir.

Özellikler
Gövde Malzemesi Paslanmaz Çelik
Taban Çeşidi İndüksiyon
Tencere Kapasitesi 5 L
Amazon
Fiyatını Gör
N11 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Hascevher Esila Kullanıcı Yorumları

👤 Daha önce ki kullandığımız düdüklü tencerede bu markaydı. Ürünü genel hatlarıyla inceledim ve görüşüm olumlu yönde. Şimdi ilk fırsatta kullanıp tam kanaate varmam gerekiyor. Eğer olumsuz bir şey olursa burada yazarım. Devam yazısı yazmış olmazsam her şey yolunda demektir. Mehmet Ali K.

👤 Düz olması çok kullanışlı olmuyor, bilginiz olsun arkadaşlar. Ama tavsiye ederim. Kenan K.

11. Taç Bengü Güveç Düdüklü Tencere 5 L

Düdüklü tencere

ARTILAR EKSİLER
Uygun fiyatlı olması Düşük pişirim kapasitesi

En iyi düdüklü tencereleri listelediğimiz içeriğimizi Taç Bengü ile bitiriyoruz. Özel tasarım tabanı sayesinde yemeklerinizi hızlıca pişirebildiğiniz bu düdüklü tencere, orta çaptaki ailelerin bir numaralı tercihidir. Paslanmaz yüzeyi sayesinde çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklı olan ürün, indüksiyon ocaklar için idealdir.

Özellikler
Gövde Malzemesi Paslanmaz Çelik
Taban Çeşidi İndüksiyon
Tencere Kapasitesi 5 L
Amazon
Fiyatını Gör
N11 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Taç Bengü Kullanıcı Yorumları

👤 Paketleme özenliydi, pazar günü sipariş verdim salı günü teslim edildi. Denedik, gayet kaliteli. Tavsiye ediyorum. A**** Ç.

👤 Çok hızlı geldi. 7 L aldım, gözüme biraz küçük geldi ama kaliteli bir ürüne benziyor. Deneyip göreceğiz. Ayrıca hediye için teşekkürler. M**** A.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
En İyi Kettle Modelleri En İyi Blender Seti
En İyi Çelik Tencere Setleri

Düdüklü Tencereler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yukarıdaki kısımda en iyi düdüklü tencere modellerini listeledik. Bu kısımda ise düdüklü tencereler hakkında çokça sorulan soruları cevapladık. İşte düdüklü tencereler hakkında sıkça sorulan sorular.

2023'ün en iyi düdüklü tencere hangisi?

En iyi düdüklü tencere tavsiyelerine gelecek olursak; Fissler, Emsan, Tefal, Hisar, Schafer, Korkmaz, Bonera, Taç, Hascevher tek elle kullanımı, kilitleme düğmesi, farklı pişirme programları, yanmaz sapları, tek elle açabilme özelliği, her ocak ile uyumlu olması ve kolay temizlenebilmesi nedeniyle en kaliteli düdüklü tencere markaları olarak biliniyor.

Düdüklü tencere fiyatları ne kadar?

Düdüklü tencere fiyatları ürünün kalitesine, hangi ülkede üretildiğine, tek elle açılıp açılmadığına ve taban yapısına göre değişmektedir. Bir genelleme yapacak olursak düdüklü tencere fiyatları 150 TL - 1500 TL arasında değişmektedir. Listemizde bulunan bazı set modellerinde ise bu fiyat 3000 TL düzeyine ulaşmaktadır.

Düdüklü tencere nasıl kullanılır?

Düdüklü tencereyi hiçbir zaman ağzına kadar doldurmayın. Yemeği ateşe koyduktan ve kapağını kapattıktan sonra düdüğü dik konuma getirin. Düdükten ses çıkmaya başladıktan sonra bir dakika kadar havanın dışarı çımasını bekleyin ve düdüğü indirin. Pişirme bittikten sonra ocağın altını kapatın ama tencereyi hemen almayın. Bir süre boyunca bekleyin ve düdüklü tencerenin kapağını açın.

Düdüklü tencere lastiği nerede satılır?

Düdüklü tencere lastiğini yapı ürünleri satan marketlerde bulabileceğiniz gibi internetteki alışveriş siteleri üzerinden de alabilirsiniz.

Düdüklü tencere kapağı nasıl kapatılır?

Açma kapama tutamağını saat yönüne doğru çevirin. Daha sonra kapağı tencerenin üzerine doğru hafifçe bastırarak kapatın.

Düdüklü tencere nasıl açılır?

Pişirme süresi sonunda ocağı kapatın. Daha sonra 10 dakika boyunca bekleyin. Bu zaman zarfında tencerenin buhar çıkış kanalından havası alınmalıdır. Bu işlemi hallettikten sonra düdüklü tencerenizi açabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
41
10
2
0
1
0
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.