NeOldu.com

İNSANOĞLUNUN DOĞAYI NASIL KATLETTİĞİNİ KANITLAYAN 8 ŞEHİR

İnsanoğlunun Doğayı Nasıl Katlettiğini Kanıtlayan 8 Şehir

İnsanoğlu doğa üzerine o kadar çok zarar veriyor ki bazı yerler yaşanılmaz hale geldi. Bu içeriğimizde insanların doğasını yok ettiği şehirleri derledik.

Giriş 17 Ekim 2018 Çarşamba 11:53 / Güncelleme 05 Ağustos 2022 Cuma 09:00

İnsanoğlunun Doğayı Katlettiği Şehirler

İnsanlar gezegenimiz üzerinde etkileyici izler yaratmayı sonunda başardı. Ne yazık ki bu, olumlu bir başarı değil. Zaman ilerledikçe bu olumsuzluklar kötü durumlara yol açacak gibi görünüyor! Bu yankılar gelecek nesilleri de derinden etkileyecek. Sadece Mexico City'deki kirlilik seviyesini gösteren bu fotoğrafa lütfen bir bakın. Bunu sürekli büyüyen nüfusa bağladığınızda, bölgedeki hayvanlar için bu alanların ne kadar korkunç sonuçlar ortaya çıkarabileceğini hayal edebilirsiniz!

İşte insanların doğasını katlettiği en güzel şehirler;

1. Haiti

Doğası Yok Olan Şehirler

Bu fotoğraf dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Port-au-Prince, Haiti'de çekildi. Evlerin düzensiz yığılmasına dikkatinizi çekiyoruz, zemin neredeyse zorlukla görülebiliyor. Ne yazık ki, şehrin atık bertarafı ve koruma çabaları için yeterli parası yok. Haiti bu nedenle yakın zamanda yenilemeye gidemeyecek.

2. Yeni Delhi

Doğası Yok Olan Şehirler

Hindistan’ın yoğun bir şekilde yoksulluğa bulaşmış şehri Yeni Delhi, zararlı etkisini dünyaya ilan ediyor. Kulağa inanılmaz geliyor ancak şehrin bu olumsuz hava akışına göz atınca gerçeği inkar etmek o kadar da kolay görünmüyor. Sonuç olarak sözde modern gelişmeler topraklarımızı kısırlaştırıyor. Burada yaşayan 25 milyon insan sayesinde neredeyse hiçbir yerde yeşillik kalmamış.

3. ABD

Doğası Yok Olan Şehirler

Çevresel zararların ABD’yi teğet geçtiğini mi düşünüyordunuz? Tekrar düşünün! Los Angeles, trafik problemleri ve sis ile meşhurdur. Aynı zamanda bu şehrin ihtiyacını karşılamak amacıyla tonlarca doğal kaynak hızla tüketiliyor.

4. Bangladeş

Doğası Yok Olan Şehirler

Bu görüntü tam anlamıyla kurumsal gelişimin neye benzediğini ortaya koyuyor. Bangladeş’teki bir yakma tesisinin yakınlarında çekilen bu fotoğrafta gerçeği gözler önüne seriyor. Bazı yerler dünyaya zarar verme konusunda adeta ısrarcı bir tavır sergiliyorlar. Bu gibi yerlerde bu konular daha fazla ciddiye alınmazsa, hayatta kalmak oldukça zor olacak!

5. Kanada

Doğası Yok Olan Şehirler

Kanada doğal, bozulmamış güzelliği ile bilinir ancak bu fotoğraf bir istisnadır. Ağır makineler kendi kirliliğini üretmektedir. Kanada ve diğer ülkelerde yakıt olarak kullanılan petrol de bu olumsuz işlevi üstlenmeye devam ediyor. Bu resimde gördüğünüz şeyler önemli bir çevresel etki yaratmakta.

Kanada'daki petrol kumu geliştirme tesislerinde çok fazla makine görmüyorsunuz. Bu çöplük alan bir zamanlar çok güzel ve yemyeşildi. Şimdi korkunç bir araziden başka bir şeye benzemiyor!

6. Oregon

Doğası Yok Olan Şehirler

Bu fotoğrafta etrafı harap eden ağır makineleri görmüyorsunuz ancak Oregon’daki bu orman vahşetini görmek için gözlüğe ihtiyacınız yok. Bu ormansızlaştırma uygulaması, araziye inşa edilecek bir baraj için yapıldı. Bir baraj için doğaya çıkarılan faturaya bir bakın!

7. Kolombiya

Doğası Yok Olan Şehirler

Özel şirketler uzun yıllar boyunca, ormansızlaştırmadan büyük karlar elde ettiler. İnsanlar genellikle ağaçların yenilenebilir bir kaynak olduğunu varsayarlar, ancak bunun gerçekleşmesi için büyümelerine izin vermedikten sonra ne anlamı var!

8. Rusya

Doğası Yok Olan Şehirler

Fotoğrafta görünen büyük delik bir Hollywood özel efekti değil! Rusya’da bulunan en büyük elmas madenlerinden biri. Açıkça görünen şu ki, yeryüzündeki kaynakları sömürmek insanlara yetmedi ve onları yeraltında da harap etmeye devam ediyorlar.

Benzer İçerik Önerileri
Hava Kirliliği Nasıl Önlenir? Dünyanın En Kirli ve En Pis 10 Şehri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
424
116
136
22
14
22
402
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.