NeOldu.com

EN İYİ 10 BULAŞIK MAKİNESİ MODELİ | FİYATLARI & YORUMLARI

TechMother
TechMotherTeknoloji Gurusu

Bu yazımızda her bütçeye uygun bulaşık makinesini bir araya getirdik. İçeriğimizde sessizliğiyle bilinen en iyi bulaşık makinelerini bulabilirsiniz.

En İyi 10 Bulaşık Makinesi Modeli | Fiyatları & Yorumları

Bulaşık Makinesi Tavsiyesi

Günümüzün en önemli ihtiyaçlarından olan bulaşık makinelerini detaylıca araştırdık. Bu içeriğimizde yeni nesil teknolojilerle donatılmış bulaşık makinelerini karşılaştırarak en iyilerinden oluşan bir liste hazırladık.

Bulaşık makinesi tavsiye içeriğimizde Siemens, Bosch, LG ve Beko gibi birçok markanın cihazları yer alıyor. Bu bulaşık makinesi modellerini artı ve eksi yönlerini ele alarak sıraladık. Ayrıca içeriğimizde Arçelik gibi en iyi bulaşık makinesi markalarının ürünleri de bulunuyor.

En iyi bulaşık makinesi hangisi? Şüphesiz bulaşık makinesi almak isteyenlerin aklındaki ilk soru bu oluyor. Bu yüzden içeriğimizdeki tüm bulaşık makinelerini detaylıca inceledik ve teknik özelliklerine yer verdik. Bulaşık makinesi önerisi yaparken kullanıcı yorumlarına da dikkat etmemiz gerekiyor. Bu sebeple içeriğimizde en iyi bulaşık makinelerinin yorumları da yer alıyor.

En çok satan bulaşık makinesi çoğunlukla ses seviyesi düşük, program sayısı ve kapasitesi yüksek modeller oluyor. Aynı zamanda fiyat performans oranı yüksek olan bulaşık modelleri de bir hayli popüler. Hangi bulaşık makinesini almalıyım? diye soruyorsanız.

İşte kalitesiyle ön plana çıkan en iyi bulaşık makinesi modelleri...

1. Bosch SMS67MI02T

Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Dijital panel A+++ olmaması
Düşük su tüketimi
Sessiz olması

En iyi bulaşık makineleri listemize Bosch markasının bu modeliyle başlıyoruz. Beyaz eşya devi Bosch’un en donanımlı ürünlerinden biri olan SMS67MI02T, akıllı sistemlerle donatılmış olup telefon üzerinden kontrol edilebilmektedir. Dossageassist, Aquastop, ActiveWater ve cam koruma teknolojisi ile muhteşem bir yıkama ortaya koyan çamaşır makinesi, sessiz çalışmasıyla dikkatleri çekiyor. Ek olarak şık tasarımıyla fark yaratan ürün, otomatik programlama sayesinde bulaşıklarınız için en uygun yıkama modunu seçiyor.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı A++
Kapasite 13 Kişilik
Gürültü seviyesi 44 dB
Yıkama programı sayısı 7
Yıllık enerji tüketimi 262 kWh
Su Tüketimi 6.5 L
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Üründen gayet memnunum. Hele ki üst çekmecesinin ayarlanabilir yüksekliğe çekilmesi çok hoşuma gitti. Böylece büyük bulaşıkları bir kerede halledebiliyorum. Nazlı P.

👤 Ürün tasarım açısından ve donanım açısından çok iyi, verdiğim parayı kesinlikle hakkediyor. Bir süre voltaj düşük uyarısıyla uğraştım. Makinanın kafayı yediğini düşünüyordum ki sorun elektrik hattımdaymış, sorunsuz. Candan M.

2. LG DFB325HD

Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Wi-Fi Rakiplerine göre daha sesli olması
Enerji tasarrufu Program sayısı az
Çift bölge yıkama
Geniş iç hacim

A+++ enerji verimliliğine sahip olan LG DFB325HD, Quadwash teknolojisi sayesinde bulaşıklarınızı tertemiz yapıyor. True Steam, Easy RAck Plus, Dual Zone Wash ve ThinQ özellikleri olan makine, tüm bulaşıklarınızda etkin temizlik sağlıyor. Ayrıca InverterDirect Drive motoru sayesinde son derece sessiz çalışan cihazı akıllı telefonunuz üzerinden kullanabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı A++
Kapasite 14 Kişilik
Gürültü seviyesi 41 dB
Yıkama programı sayısı 3
Yıllık enerji tüketimi 266 kWh
Su Tüketimi 9 L
Trendyol Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 En iyi bulaşık makinesi, tartışılmaz. Ekonomik, sessiz, kendini temizleme otomatik kapak açma, diğer markalara bakmayın. Niyazi S.

👤 Yaklaşık 1 ay oldu bu ürünü kullanıyoruz. Ses düzeyi söylenenden oldukça yüksek geldi. Bazen çıkardığı ani seslerden dolayı mutfakta olmamamıza rağmen irkiliyoruz. Motoru bu kadar yüksek performansla çalışan bir bulaşık makinasının A+++enerji sınıfı olabileceğinden emin olamadım. Turbo programı 2 saatte yıkama yapıyor, söylendiği gibi 59 dakika değil. Nalan Y.

3. Arçelik 6144

Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Geniş iç hacim Yeterince programı yok
Enerji tasarrufu
LED panel

Listemize Arçelik markasının en iyi bulaşık makinelerinden olan 6144 modeliyle devam ediyoruz. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Arçelik 6144, 4 farklı yıkama programı sayesinde bulaşıklarınızı dilediğiniz gibi yıkayabilmenizi sağlıyor. LED kontrol paneli sayesinde oldukça kullanışlı olan model, düşük ses seviyesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Geniş iç hacmi ve sepetleriyle fark yaratan cihaz, hem motor hem de kasa açısından son derece sağlamdır.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı Belirtilmemiş
Kapasite 14 Kişilik
Gürültü seviyesi 48 dB
Yıkama programı sayısı 4
Yıllık enerji tüketimi 266 kWh
Su Tüketimi 12,9 L
Gittigidiyor Fiyatını Gör Trendyol Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Beklediğim kadar bir makine olmadı fakat yine de tavsiye ederim. Cansel A.

👤 Göründüğü gibi çok güzel, kaliteli. Ambalajlaması, her şeyi çok güzeldi. Memnunum. Hale A.

4. Siemens SN234I00DT iQ300

Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Dijital panel Ses seviyesi yüksek
Ayarlanabilir sepet yüksekliği
Geniş iç hacim
İQdrive motor

A+ enerji sınıfıyla ortalama bir elektrik tüketimi yapan Siemens SN234I00DT iQ300, iç gövdesi için 10 yıl paslanmazlık garantisi sunmaktadır. Aşınmaz iQdrive motoru sayesinde sessiz, verimli ve uzun ömürlü çalışma sunan makine, dosageAssist teknolojisi sayesinde tablet deterjanlarının özel deterjan gözünde çözülüp eşit bir şekilde dağılmasını sağlıyor. Cihazın kullanıcıları tarafından sevilmesini sağlayan en önemli özelliği ise üst sepetin hareket edebilmesidir. Sepetin üst kısmanda bulunan özel ekipmana basarsanız buradan yüksekliği ayarlayabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı A+
Kapasite 12 Kişilik
Gürültü seviyesi 50 dB
Yıkama programı sayısı 4
Yıllık enerji tüketimi 290 kWh
Su Tüketimi 12 L
Gittigidiyor Fiyatını Gör Trendyol Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 2 yıldır bu ürünü kullanıyorum. Kalitesi çok iyi ve bulaşıklarımda en ufak bir çizik dahi yapmadı. En kısa programda yıkamama rağmen her şey pırıl pırıl çıkıyor. Siemens hayatımda yaptığım en doğru seçimmiş. Dilara A.

👤 İnternetten böyle makineler almayı düşünüp de korkanlar sakın korkmasın. Öyle bir sistem kurmuşlar ki; önce fatura geliyor, sonra cihaz başka bir kargo ile geliyor. Hiçbir sorun yaşamadım. Herkese tavsiye ederim. Doğan K.

5. Beko 4014

Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Çelik gövde
Düşük enerji tüketimi
Sessiz olması
Geniş iç hacim

Bulaşık makinesi tavsiyelerini verdiğimiz içeriğimize Beko 4014 ile devam ediyoruz. Paslanmaz çelik iç gövdeye sahip olan Beko 4014'de taşma emniyetli su güvenlik sistemi vardır. 14 kişilik kapasitesiyle oldukça geniş bir iç hacmi olan makine, hareketli çatal kaşık sepetine sahiptir. Ayrıca bardak koruma sistemi ve 3 kademeli üst sepeti olan cihazın kullanıcıları tarafından en çok sevilen özelliği ise oldukça sessiz olmasıdır.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı A++
Kapasite 14 Kişilik
Gürültü seviyesi 48 dB
Yıkama programı sayısı 4
Yıllık enerji tüketimi 266 kWh
Su Tüketimi 12,9 L
Trendyol Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Zaten Beko markası olduğu için gözü kapalı alacaklar vardır ama ürünün kendisi de oldukça güzel. 14 kişilik kapasitesi ile beni kendine çekti. Yıkama ve kurutma performansı da oldukça iyi. Gözünüz kapalı alabilirsiniz ve herkese tavsiye ediyorum. Cenk Ş.

👤 Kargo oldukça hızlı geldi. Oldukça sessiz bir üründür ve kendisinin en sevdiğim yanı budur. Bulaşıklarımı hangi programı alırsam alayım hepsinde oldukça temiz ve parlak yapıyor. Kararsız kalanlar varsa bir dakika düşünmeden alabilirsiniz. Emre D.

6. Hotpoint LFK 6B+010 TK

Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Geniş iç hacim Enerji tasarrufu az
6 farklı program Ses seviyesi düşük olmaması

Kalabalık davetlerden sonra ortaya çıkan bulaşık yığınının üstesinden tek seferde gelecek olan Hotpoint Ariston sizin kurtarıcınız olacak. Gelişmiş yıkama teknolojileri sayesinde zamandan, sudan ve enerjiden tasarruf yapmanızı sağlayacak ürünün su sertlik ayarı fonksiyonu bulunmaktadır. Bu fonksiyon sayesinde şebeke suyunun sertliğini otomatik olarak algılayan cihaz, bulaşıkların kireç ve iyondan korunmasını sağlıyor. Böylelikle makineniz uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi bulaşıklarınızı tertemiz yıkamaya devam eder.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı A+
Kapasite 14 Kişilik
Gürültü seviyesi 52 dB
Yıkama programı sayısı 6
Yıllık enerji tüketimi 295 kWh
Su Tüketimi 11 L
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Eski makineme göre oldukça iyi bir ürün. Ses seviyesi ne yüksek ne de düşük. Kalabalık misafir geldiği zaman tek seferde tüm bulaşıkları yıkayabiliyorum. Ürünü sırf kapasitesi yüzünden aldım ve pişman olmadım. Ece S.

👤 Kargo gayet hızlıydı. Harika bir ürün oldukça memnun kaldım. Bir tanıdığım bana tavsiye etti, ben de biraz araştırdıktan sonra hemen aldım. Geniş aileler için ya da çok fazla bulaşık çıkanlar için ideal bir ürün. Herkese tavsiye ederim. Talha Y.

7. Vestel BM-401

Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Dijital panel Program sayısı az
Düşük enerji tüketimi
Sessiz olması

En iyi bulaşık makineleri listemize Vestel markasını almasak büyük hata olurdu. Vestel BM-401, bardak ve cam koruma teknolojileri sayesinde tüm bulaşıklarınızın ilk günkü gibi parlak görünmesini sağlamaktadır. 12 kişilik kapasitesiyle ortalama bir evin bulaşık yıkama ihtiyacını karşılayabilen makine, 4 farklı programa sahiptir. Son olarak A sınıfı kurutma ve yıkama performansı olan cihazın düşük enerji tüketimi sayesinde çok beğenildiğini söyleyelim.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı A++
Kapasite 12 Kişilik
Gürültü seviyesi 49 dB
Yıkama programı sayısı 4
Yıllık enerji tüketimi 258 kWh
Su Tüketimi 12 L
Gittigidiyor Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Teslimat ve kurulum aynı anda yapılıyor. Kurulum için Vestel servisi aramanız gerekmiyor. Firma çok ilgili telefonla arayarak kargo süreci hakkında bilgi veriyor. Kurulum için gün ve saat bilgisini size bildiriyor. Makine ise gayet sessiz çalışıyor. Üst rafı asansörlü ve çok kullanışlı bir şekilde tasarlanmış. Makinenin kapasitesi ise gayet yeterli, oldukça beğendim. Yaren S.

👤 Sipariş verdikten sonra kısa bir süre içerisinde teslim edildi. Kargodan memnun kaldım. Makine ise gayet sessiz bir şekilde çalışıyor. O kadar sessiz ki çalıştığını bile duymuyorsunuz. Enerji tüketimi ise gayet iyi bir seviyede ve elektrik faturasını düşünmenizi gerektirmiyor. Herkese tavsiye ederim. Ömer D.

8. Profilo BM4320EG

Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Geniş iç hacim Ses seviyesinin yüksek olması
Düşük enerji tüketimi
BLDC motor

Auto 3 in 1 özelliği sayesinde makineye atılan deterjanın türünü algılayan ve ona göre yıkama sürecini ayarlayabilen Profilo BM4320EG, HijyenEkstra seçeneği ile derinlemesine temizlik yapmaktadır. 54 dB değerinde ortalama bir ses seviyesine sahip olan makine, 4 programa ve 4 ayrı sıcaklık derecesine sahiptir. BLDC motor teknolojisi sayesinde uzun ömürlü kullanım sunan cihazın kazanı ise paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı A+
Kapasite 12 Kişilik
Gürültü seviyesi 54 dB
Yıkama programı sayısı 4
Yıllık enerji tüketimi 290 kWh
Su Tüketimi 12 L
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 En uygun fiyatta aldığımı ve daha aşağısını da bulamayacağımı düşünüyorum. Profilo bildiğim ve uzun yıllardır kullandığım markadır. Oldukça kaliteli ve güzel bir makine beni şaşırtmadı. Herkese tavsiye ederim. Onur C.

👤 Bu ürünü 1 yıldır kullanıyorum ve bir saatlik programda bile harika yıkıyor. Gerçekten on numara bir makine ve kesinlikle koku bırakmıyor. Ne yüksek ne de düşük ortalama bir seviyede sesi var. Makine çalışırken bile çocuğumu rahat bir şekilde uyutabiliyorum. Herkese tavsiye ederim. Gül A.

9. Samsung DW60M5052FW

Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
LED Ekran
Düşük enerji tüketimi
Sessiz olması

Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan Samsung, DW60M5052FW modeliyle ne kadar kaliteli bulaşık makinesi üretebileceğini kanıtlamıştır. Büyük LED ekranı sayesinde program takibini daha rahat yapabileceğiniz makinenin 13 kişilik kapasitesi ve 5 farklı programı vardır. Ayrıca 48 dB ses seviyesine sahip olan cihazın şık bir tasarımının olduğunu belirtelim.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı A+
Kapasite 13 Kişilik
Gürültü seviyesi 48 dB
Yıkama programı sayısı 5
Yıllık enerji tüketimi 295 kWh
Su Tüketimi 12 L
Gittigidiyor Fiyatını Gör Trendyol Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 6 aydır bu makineyi kullanıyorum ve çok memnunum. Çeşit çeşit yıkama programı var. Makinem sayesinde artık bulaşıklarımı suda akıtmıyorum. Kullandıktan sonra yorum yapmak istedim. Bir de su faturam azaldı. Bence alan herkes memnun olacaktır. Teşekkürler Samsung. Elif K.

👤 Ürünü çok beğendik. Ucuz ve oldukça güzel bir makine. İstediğim şekilde yıkamak için 5 farklı programa sahip. Enerji tüketimi ise oldukça iyi bir seviyede. 13 kişilik kapasiteye sahip ve bunun sayesinde tüm bulaşıklarımı tek seferde yıkayabiliyorum. Herkese tavsiye ederim. Melek S.

10. Hoover HFDN 1L360OW-17

Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Geniş iç hacim Fiyatının yüksek olması
Enerji tasarrufu
Düşük ses seviyesi

Listemizi fiyat performans bulaşık makinesi olan Hoover HFDN 1L360OW-17 ile bitiriyoruz. Pek bilinmeyen ama oldukça güzel ürünler çıkaran Hoover, HFDN 1L360OW-17 ürünüyle en iyi bulaşık makinesi markalarından birisi olduğunu kanıtlamıştır. 13 kişilik bulaşık kapasitesiyle geniş bir ailenin tüm bulaşık ihtiyacını karşılayabilecek makinenin 5 ayrı programı bulunmaktadır. 47 dB değerinde oldukça az ses çıkartan cihaz, A+ enerji verimliliği sınıfındadır. Son olarak bu ürünün uygun fiyatlı olması sebebiyle çokça tercih edildiğini ekleyelim.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı A+
Kapasite 13 Kişilik
Gürültü seviyesi 47 dB
Yıkama programı sayısı 5
Yıllık enerji tüketimi 288 kWh
Su Tüketimi 9 L
Gittigidiyor Fiyatını Gör Hepsiburada Fiyatını Gör

Kullanıcı Yorumları

👤 Hoover markasının güzel olduğunu önceden almış olduğum çamaşır makinesinden biliyorum. Şimdi çamaşır ve bulaşık makinem Hoover oldu. 120 yıllık Alman kalitesi asla vazgeçmem. Gerçekten güvenilir bir marka ve servisi oldukça iyi, çok memnunum. Herkese tavsiye ederim. Selin D.

👤 Kargo geldiği gün aradım servisi. Hemen gelip ücretsiz kurulumunu yaptılar. Kargo konusunda tam puan veriyorum. Makine ise her türlü bulaşığı yıkayabilecek seviyede. Bulaşıklarda hiçbir zaman kirliliğe rastlamadım. Çok güzel bir ürün çok memnunum. Nilüfer A.


Benzer Tavsiyeler
Samsung Bulaşık Makineleri Siemens Bulaşık Makineleri

Bulaşık Makineleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bulaşık makinesi almak isteyenler için özenle hazırladığımız bu tavsiye içeriğinde konu ile ilgili sıkça sorulan sorulara ve cevaplarına yer verdik.

En İyi Bulaşık Makinesi Markaları
Bosch
LG
Beko
Arçelik
Vestel
Hoover
Electrolux
Profilo
Siemens
Hotpoint

Bulaşık makinesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bulaşık makinesi almak isteyenlerin başlıca dikkat etmesi gereken özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Yıkama kapasitesi

Enerji sınıfı

Program sayısı

Garanti süresi

Teknik Donanımları

Bulaşık makinesi ses seviyesi ne kadar olmalıdır?

Bulaşık makinelerin ses seviyesi genellikle 55-60 dB seviyesinde olmaktadır ancak teknolojik gelişmeler bu seviyeyi 45-55 dB arasına indirmeyi başardı. Sizde bulaşık makinesi alırken ses seviyesinin 45-50 dB arasında olduğuna dikkat edin ve tercihinizi bu seviyelerden yana kullanın.

Bulaşık makinesi programları ne işe yarar?

Bulaşık makinesi programları basit veya ağır lekeleri çıkartmak için farklı enerji tüketimi harcanmasını sağlar. Basit lekeler için yüksek enerji harcamak yerine düşük programlar sayesinde su ve elektrikten tasarruf edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
93
5
42
3
5
4
4
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.