NeOldu.com

ATA DEMİRER FİLMLERİ | İLKİNDEN SONUNA KADAR SIRALANMIŞ 13 FİLM

Ata Demirer Filmleri | İlkinden Sonuna Kadar Sıralanmış 13 Film

Oyuncu, komedyen ve müzisyen olarak bilinen Ata Demirer'in en iyi filmlerini bir araya getirdik. İzlediğinizde sizleri gülmekten kırıp geçirecek en komik Ata Demirer filmler bir arada. Ata Demirer'in en iyi komedi, dram ve aksiyon filmleri sizlerle...

Giriş 04 Eylül 2019 Çarşamba 20:20 / Güncelleme 05 Ağustos 2022 Cuma 08:05

Ata Demirer'in En Güzel Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi Ata Demirer filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde yer alan en güzel Ata Demirer filmlerini IMDb puanlarına göre sıralıyoruz. İşte komedi filmleri türünün en etkili aktörlerinden Ata Demirer'in gelmiş geçmiş en iyi filmleri...

En İyi 13 Ata Demirer Filmi;

13. Organize İşler: Sazan Sarmalı (2019) IMDb: 6.0

Ata Demirer Filmi

Asım Noyan ve çetesinin maceralarını konu alan filmde organize işler tam gaz devam etmektedir. Yıllardır söylediği yalanlarla e oyunlarla insanları dolandıran Asım Noyan kimsenin yakalamaya başaramadığı usta bir soyguncudur. Asım ve çetesi bu kez “Sazan Sarmalı” olarak adlandırdığı bir üç kağıda bulaşırlar. Dolandırıcılar kralın biricik kızı Nazlı dolandırılınca, Asım Noyan ve çetesi hemen harekete geçer. Nazlı, her ne kadar babasını organize işlerden vazgeçirmeye çalışsa da, kendisini birden sazan sarmalının içinde bulur.

Tür: Komedi, Aksiyon

Oyuncular: Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola

Yönetmen Yılmaz Erdoğan

Fragman

Organize İşler: Sazan Sarmalı Benzeri Filmler;

 • Organize Isler (2005) IMDb: 7.4
 • Kelebeğin Rüyası (2013) IMDb: 7.8
 • Vizontele (2001) IMDb: 8.0

12. Hedefim Sensin (2018) IMDb: 6.4

Ata Demirer Filmleri

Kıvanç Baruönü yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Hedefim Sensin”, Türk güldürü türünün en güzel örnekleri arasında gösterilmektedir. Başrolünde At Demirer’in yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda Gonca Vuslateri, Zeynep Alkan, Demet Akbağ ve Erkan Can rol almaktadır. Filmin konusu; çiğköfte satarak geçimini sağlamaya çalışan bir adamı anlatmaktadır. İstanbul sokaklarında çiğköfte satmaya devam eden Zekeriya karakteri, çenesinden dolayı başına çok iş açacaktır. Son olarak başına büyük bir bela alan Zekeriya, İstanbul’u terk etmek zorunda kalacaktır. Zekeriya artık Gökçeada’da yaşamaya başlayacaktır ve onun için her şey yeniden başlayacaktır.

Tür: Komedi

Yönetmen: Kıvanç Baruönü

Oyuncular: Ata Demirer, Demet Akbağ, Gonca Vuslateri

Fragman

Hedefim Sensin Benzeri Filmler;

 • Olanlar Oldu (2017) IMDb: 6.2
 • Eyyvah Eyvah 3 (2014) IMDb: 5.9
 • Yol Arkadasim 2 (2018) IMDb: 5.9

11. Olanlar Oldu (2017) IMDb: 6.4

Ata Demirer Filmleri

Oğlunun henüz evlenmemiş olmasından dolayı yakınan Döndü Hanım, bu duruma bir son verme kararı almaktadır. Oğlu Zafer için yeni bir gelin adayı bulmaya karar veren kadın, beklenmedik bir durumla karşılaşacağından habersizdir. Zafer bir gün ünlü dizi oyuncusu Aslı ile tanışacak ve ikili arasında büyük bir bağlılık oluşacaktır. Zafer’in önceki eşi Mehtap’ın babası ve Aslı’nın eski sevgilisi de olaylara dahil olunca her şey bambaşka bir boyut kazanacaktır. “Olanlar Oldu” filminin yönetmenliğini Hakan Algül üstlenirken filmin başrollerinde At Demirer, Tuvana Türkay, Seda Güven, Ülkü Duru ve Salih Kalyon yer almaktadır.

Tür: Komedi

Yönetmen: Hakan Algül

Oyuncular: Ata Demirer, Ülkü Duru, Tuvana Türkay

Fragman

Olanlar Oldu Benzeri Filmler;

 • Küçük Esnaf (2016) IMDb: 5.6
 • Niyazi Gül Dörtnala (2015) IMDb: 4.5
 • Ata Demirer Gazinosu (2020) IMDb: 7.4

10. Niyazi Gül Dörtnala (2015) IMDb: 4.5

Ata Demirer Filmleri

Neredeyse her hayvanın dilinden anlayan Profesör Veteriner Niyazi Gül, sıra dışı yetenekleri ile görenleri şaşırtmaktadır. Ünlü veteriner İnsanların kişisel zevkleri doğrultusunda gerçekleştirdiği avcılık, kürk kıyafet ve hediyelik eşya üretimine karşı son derece tepkili olarak bilinmektedir. Yanından hiçbir zaman ayırmadığı Hediye isimli kadın, hem hocanın gizli formüllerini hem de tüm işlerini bilmektedir. Veterinerin tüm hayatı Rıza Kabakoz ve Sultan Şahmerdan’ın atlarını yarıştırmasıyla tepe takla olacaktır.

Tür: Aksiyon, Dram

Yönetmen: Hakan Algül

Oyuncular: Ata Demirer, Demet Akbağ, Şebnem Bozoklu

Fragman

Niyazi Gül Dörtnala Benzeri Filmler;

 • Eyyvah Eyvah (2010) IMDb: 7.0
 • Hedefim Sensin (2018) IMDb: 6.2
 • Osmanli Cumhuriyeti (2008) IMDb: 5.1

9. Eyvah Eyvah 3 (2014) IMDb: 6.0

Ata Demirer Filmleri

Hayatını babası ve sevdiği insanı bulmakla renklendiren Hüseyin, eşi Müjgan’ın hamilelik haberiyle bir kez daha taçlanacaktır. En büyük sorunu geçim kaynağı olan Hüseyin, daha fazla para kazanabilmek için geceleri klarnet çalmaya karar vermiştir. En yakın arkadaşı Firuzan ile yola çıkan Hüseyin, her ne kadar yollarını ayırsalar da yeniden buluşacaklarını bilmektedir. Türk komedi filmleri listesinde seri olarak karşımıza çıkan Eyvah Eyvah'ın 3. filmini ailecek izleyebilirsiniz.

Tür: Komedi

Yönetmen: Hakan Algül

Oyuncular: Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Borak

Fragman

Eyvah Eyvah 3 Benzeri Filmler;

 • Hükümet Kadın (2013) IMDb: 6.5
 • Düğün Dernek 2: Sünnet (2015) IMDb: 6.4
 • Düğün Dernek (2013) IMDb: 7.1

8. Berlin Kaplanı (2012) IMDb: 5.2

Ata Demirer Filmleri

Geçimini iri ve kaba bedeniyle kazanan Ayhan karakteri, Almanya’da yaşamakta olan Türk bir gurbetçidir. Son zamanlarda iyice sıkıntıya giren antrenör Cemal, bu durumdan kurtulmak için harekete geçmesi gerekecektir. Her geçen gün güç kazanan Ayhan, antrenörü Cemil ile bir mucize beklemektedir. “Berlin Kaplanı” filmi Hakan Algül yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin başrollerinde Ata Demirer, Nihal Yalçın, Tarık Ünlüoğlu, Necati Bilgiç ve Mert Aran rol almaktadır.

Tür: Komedi

Yönetmen: Hakan Algül

Oyuncular: Ata Demirer, Tarık Ünlüoğlu, Necati Bilgiç

Fragman

Berlin Kaplanı Benzeri Filmler;

 • Dedemin Fişi (2016) IMDb: 5.6
 • Deliha (2014) IMDb: 4.5
 • Neşeli Günler (1978) IMDb: 8.7

7. Eyvah Eyvah 2 (2011) IMDb: 6.7

Ata Demirer Filmleri

Ata Demirer’in başrolünde oynadığı “Eyvah Eyvah 2” filmi, Hüseyin karakterinin aşık olduğu kız peşinde yasadığı maceraları konu etmektedir. Hüseyin eski model arabasıyla seyir halinde lüks bir otomobille kaza yapacaktır. Olayın şokuyla ne olduğunu şaşıran Hüseyin, lüks otomobilin sahibini alttan almayı deneyecektir. Aynı gün sevdiği kızı istemeye gidecek olan Hüseyin, kızın babasının çarptığı arabanın sahibi olduğunu görünce şok olacaktır. Komedi türünde vizyona giren filmin başrollerinde Ata Demirer, Özge Borak, Demet Akbağ, Salih Kalyon ve Tanju Tuncel rol almaktadır. Film, “Eyvah Eyvah” serisinin ikinci yapımı olarak gösterime girmiştir.

Tür: Komedi

Yönetmen: Hakan Algül

Oyuncular: Demet Akbağ, Ata Demirer, Özge Borak

Fragman

Eyvah Eyvah 2 Benzeri Filmler;

 • Vizontele Tuuba (2003) IMDb: 6.5
 • Organize Isler (2005) IMDb: 7.4
 • Vizontele (2001) IMDb: 8.0

6. Eyvah Eyvah (2010) IMDb: 7.0

Ata Demirer Filmleri

Hakan Akgül yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Eyvah Eyvah” filmi, 12 milyon dolar gişe hasılatıyla 2010 yılının en sevilen filmleri arasında girmiştir. Başrollerini Ata Demirer, Özge Borak ve Demet Akbağ’ın gerçekleştirdiği film, Türk komedi türünün en güzel örnekleri arasında yer almaktadır. Filmin konusu; Hüseyin karakterinin canlandıran Ata Demirer’in Çanakkale Geyikli’de klarnet çalarak hayatını idam ettirmesi anlatılmaktadır. Hüseyin, beklenmedik olaylardan dolayı İstanbul’a gelerek Firuzan’ın evinde kalacaktır.

Tür: Komedi

Yönetmen: Hakan Algül

Oyuncular: Demet Akbağ, Ata Demirer, Şehsuvar Aktaş

Fragman

Eyvah Eyvah Benzeri Filmler;

 • A.R.O.G (2008) IMDb: 7.3
 • Hokkabaz (2006) IMDb: 7.4
 • Yahsi Bati (2009) IMDb: 7.4

5. Osmanlı Cumhuriyeti (2008) IMDb: 5.1

Ata Demirer Filmleri

Ata Demirer’in başrolünde oynadığı “Osmanlı Cumhuriyeti” filmi, 2008 yılının Kasım ayında beyazperdeye aktarılmıştır. Türk komedi türünün en güzel örnekleri arasında gösterilen film, dram temalı sahneleri ile izleyicilerden tam not almıştır. Türkiye’nin geçmişini farklı bir pencereden beyazperdeye aktaran filmin başrollerinde Sezen Aksu, Vildan Atasever, Ata Demirer, Sümer Tilmaç ve Hazal Şenel rol almaktadır. Osmanlı Cumhuriyeti filminin yönetmenliğini Gani Müjde üstlenmiştir.

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Gani Müjde

Oyuncular: Ali Düşenkalkar, Charles Carroll, Ata Demirer

Fragman

Osmanlı Cumhuriyeti Benzeri Filmler;

 • Mandira Filozofu (2013) IMDb: 6.7
 • Tek Kişilik Dev Kadro (2005) IMDb: 8.1
 • Sans Kapiyi Kirinca (2005) IMDb: 6.2

4. Kısık Ateşte 15 Dakika (2006) IMDb: 6.2

Ata Demirer Filmleri

Kısık Ateşte 15 Dakika filmi, “ Le Chic” adlı Fransız restoranında gerçekleşen olaylar zincirini konu etmektedir. Restoranda yeni işe başlayan kör Kader, buz ve şekerlerden yaptığı heykellerle her şeyi alt üst edecektir. Restoranın ortaklarından Kader Sayar, kendisiyle 15 dakika görüşmesini istediği bir yönetmenle restoranda buluşacaktır. “Kısık Ateşte 15 Dakika” filmini başrollerinde Ata Demirer, Haluk Bilginer, Metin Akpınar, Aysun Kayacı ve Yurdaer Okur rol almaktadır.

Tür: Komedi, Dram

Oyuncular: Haluk Bilginer, Cezmi Baskın, Metin Akpınar, Ata Demirer

Yönetmen: Neco Çelik

Fragman

Kısık Ateşte 15 Dakika Benzeri Filmler;

 • İstanbul Kanatlarımın Altında (1996) IMDb: 7.1
 • Hırsız Var! (2005) IMDb: 4.3
 • Osmanli Cumhuriyeti (2008) IMDb: 5.1

3. Tek Kişilik Dev Kadro (2005) IMDb: 8.1

Ata Demirer Filmleri

Ata Demirer’in en iyi filmleri listemizde birinci sırada yer alan “Tek Kişilik Dev Kadro”, Ali Taner Baltacı yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Ata Demirer’in komedi şovu olarak gösterime giren film, ünlü komedyenin gündelik hayatından yaptığı alıntıları konu etmektedir.

Tür: Komedi

Oyuncular: Ata Demirer

Yönetmen: Ali Taner Baltacı

Fragman

Tek Kişilik Dev Kadro Benzeri Filmler;

 • Bir Tat Bir Doku (2000) IMDb: 9.0
 • CM101MMXI Fundamentals (2013) IMDb: 9.2
 • Eyyvah Eyvah 2 (2011) IMDb: 6.6

2. Neredesin Firuze (2004) IMDb: 7.3

Ata Demirer Filmleri

Gerçek bir Unkapanı hikayesine dayanan “Neredesin Firuze” filmi, Ezel Akay yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Başrollerini Ata Demirer, Haluk Bilginer, Ezel Akay, Özcan Deniz ve Şebnem Dönmez’in rol aldığı film, müzikal komedi türünde vizyona girmiştir. Filmin konusu; bir zamanlar CD-kaset piyasasının altın devrini yaşadığı Hayri ve Osman’ın gün geçtikçe çöken piyasada yaşadığı zorlukları konu etmektedir. Çıkış yolu arayan ikili, menajerlerinin önerisiyle genç bir yeteneğin peşine düşeceklerdir. Almanya’da yaşayan Ferhat, güzel sesiyle Osman ve Hayri ikilisini büyüleyecektir. Onun adına bambaşka planlar kuran ikili, yeni bir hayatın hayalini kurmaktadır.

Tür: Müzikal, Komedi, Dram

Yönetmen: Ezel Akay

Oyuncular: Cem Özer, Haluk Bilginer, Ruhi Sarı, Ata Demirer

Fragman

Neredesin Firuze Benzeri Filmler;

 • Tabutta Rövasata (1996) IMDb: 7.8
 • Vizontele Tuuba (2003) IMDb: 6.5
 • Vizontele (2001) IMDb: 8.0

1. Vizontele Tuuba (2003) IMDb: 6.5

Ata Demirer Filmleri

Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ve yönettiği “Vizontele Tuuba” filmi, dram ve komedi temalarıyla izleyiciye sunulmuştur. 2004 yılının Ocak ayında vizyona giren film, Ata Demirer başta olmak üzere Deniz Akkaya, Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Tarık Akın ve Altan Erkekli rol almaktadır. Filmin konusu; 80’li yıllarda politikayla çalkalanan Türkiye’nin her şeyden habersiz apolitik köyünü konu etmektedir. Her şeye yabancı kalan köy halkı, sürülen bir öğretmen ile değişecektir. Vizontele Tuuba filmi dram ve komedi temalarının işlendiği Türk yapımları arasında yer almaktadır.

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Yılmaz Erdoğan

Oyuncular: Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Tolga Çevik, Ata Demirer

Fragman

Vizontele Tuuba Benzeri Filmler;

 • Vizontele (2001) IMDb: 8.0
 • A.R.O.G (2008) IMDb: 7.3
 • Her Şey Çok Güzel Olacak (1998) IMDb: 8.1
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
21
1
4
1
2
13
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.