NeOldu.com

AKILLARA DURGUNLUK VEREN İŞKENCE MEKANİZMALARI

Akıllara Durgunluk Veren İşkence Mekanizmaları

Sorgulamak, cezalandırmak gibi sebeplerle yapılan bu insanlık dışı işkence uygulamalarını en ağır mekanizmalarını sizler için derledik...

Giriş 20 Temmuz 2015 Pazartesi 17:34 / Güncelleme 01 Aralık 2022 Perşembe 09:00

Kan Donduran İşkence Mekanizmaları

İşkence, eskiye göre az da olsa devam eden insanlık dışı bir ceza yöntemidir. Dünya’nın var oluşundan bu yana en tehlikeli canlı olmayı sürdüren insanoğlu akıllara durgunluk veren işkence usulleri meydana getirmiştir. Hatta işkenceleri daha etkili hale getirmek için çeşitli aletler yapılmıştır. İşkenceye maruz kalanı en acı yöntemlerle ölüme götüren bu mekanizmalar insanoğlunun doğadaki en vahşi varlık olduğunu ispatlıyor.

İşte, gördüğünüzde 'bu kimin aklına gelmiş?' diyeceğiniz işkence mekanizmaları;

1. Timsah Makası

İşkence Mekanizmaları

Timsah makası olarak adlandırılan bu mekanizmanın kurbanları vatana ihanet edenler veya hükümdarların canına kast edenler oluyordu. Adından da anlaşıldığı gibi alet sıkıştırılma yoluyla çalışıyordu. İç kısmındaki keskin ve alevle kızdırılmış jiletler direkt cezalandırılan şahsın penisine yönlendiriliyordu. İşkenceye maruz kalan şahıs penisinin kesilmesiyle dayanılmaz bir acı yaşayarak kan kaybından ölüyordu.

2. Göğüs Koparıcı

İşkence Mekanizmaları

Bu tüyler ürperten mekanizma suçlulara ve şüphelilere sorgu aşamasında uygulanıyordu. Çoğunlukla gayri-meşru bebek dünyaya getiren kadınları damgalamak amacıyla yapılıyordu. Göğüsler bu yöntemle eziliyordu. Dehşet verici bu hadise sonucu kurbanın göğüsleri paramparça oluyordu.

3. Kurşun Süzgeci

İşkence Mekanizmaları

Bu sistem metal bir çubuğun ucuna takılan süzgeçten meydana geliyordu. Birbirine eklemeli olan mekanizmanın süzgeç kısmına eritilmiş demir, kaynamış su veya yağ konularak kullanılıyordu. Suçlunun üzerine fışkırtılan karışım onu tarif edilemez acılara mahkum ediyordu.

4. Tıkama Armudu

İşkence Mekanizmaları

Tıkama armudu mekanizması ağza veya makata yerleştirilerek çalıştırılıyordu. Ağza ya da makata sokulduktan sonra açılan demir parçalar deyim yerindeyse suçluyu telef ediyordu. Bu işkenceye maruz kalanların geneli acı içerisinde ölüyordu.

5. İspanyol Eşeği

İşkence Mekanizmaları

İspanyol eşeği adı verilen alet tipik bir üçgeni andıran uzun bir sistemdi. Kurban elbisesiz şekilde bağlanarak mekanizmaya oturtuluyor ve acıyı maksimum seviyelere ulaştırabilmek için ayak bileklerine yük ekleniyordu. Bu yükün hafif veya ağır olması kurbanın aldığı cezaya göre uygulanıyordu.

6. Judas Sandalyesi

İşkence Mekanizmaları

Judas sandalyesi olarak bilinen bu sistem tabureyi andırıyor. Ondan farkıysa oturağı sivriltilmiş bir mekanizma olması. Oturağın hizasında yüksek bir yere bağlanan kurban hareket ettirilmeden özenle aşağıya çekilir. İşkenceye maruz kalan organlar ise makat ve vajinadır.

7. Çöpçünün Kızı

İşkence Mekanizmaları

Çöpçünün kızı mekanizması demir bir kemeri andırıyor. Kurbandan aletin ortasına diz çökerek ve belini öne eğerek girmesi isteniyor. Bu şekilde oturtulan kurban kan kusana kadar işlem devam ediyor.

8. Diz Bölücü

İşkence Mekanizmaları

İki iri tahtanın arasına yerleştirilen uzun kazıklar adından da malum olduğu gibi kurbanın dizlerini paramparça ediyordu. Sadece dizlerde değil suçlunun vücuduna da uygulandığı oluyordu.

9. Kedi Pençesi

İşkence Mekanizmaları

Daha çok işkence yapan kişinin eline monte edilen bu alet 4-5 iri demir pençeden oluşuyordu. Bu sistemle işkenceci kurbanın etini koparıyordu. Genelde işkencecinin elinde takılı olan bu pati, kurbanın vücudunun herhangi bir yerindeki etini kemikten ayırmak için kullanılıyordu.

10. Kafa Ezici

İşkence Mekanizmaları

Eski meyve sıkacaklarını andıran bu mekanizmayla alt taraftan kurbanın çenesi üst taraftan ise kafası sıkıştırılır. Sistem yavaşça işleme sokulduğunda kurban anlatılamaz acılar yaşar. Kısa sürede yüz ve kafası paramparça edilir.

Benzer İçerik Önerileri
Bir İşkence Türü: Kadın Sünneti Dünyadaki En Kötü 13 İdam Şekli
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
3
3
9
3
4
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
Adınız Yorumunuz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.